مرگ و میر در اتیوپی تظاهرات پس از کشته شدن خواننده افزایش می یابد به 166

اتیوپی پلیس گشت زنی بودند در این کشور مشکل Oromia منطقه و پایتخت آن آدیس آبابا روز یکشنبه پس از یک هفته از ناآ

توسط PATRIS-FUN در 15 تیر 1399

اتیوپی پلیس گشت زنی بودند در این کشور مشکل Oromia منطقه و پایتخت آن آدیس آبابا روز یکشنبه پس از یک هفته از ناآرامی های که در آن 166 نفر کشته شدند و بیش از 2000 نفر دستگیر و پس از یک خواننده محبوب به ضرب گلوله کشته شد مرده است.

در Oromia, 145 غیرنظامی و 11 نفر از نیروهای امنیتی کشته شدند Girma Gelam معاون کمیسر پلیس در منطقه گفت: دولت وابسته به فنا پخش شرکت های بزرگ. یکی دیگر از 10 نفر کشته شدند در پایتخت هشت نفر از آنها غیر نظامی بودند.

چهارشنبه گذشته ارتش مستقر در آدیس آبابا پس از 50 نفر کشته شدند و بیش از دو هفته از ناآرامی.

اینترنت قطع شد و هفته گذشته به تلاش برای تعدیل تظاهرات و آن را دشوار است برای حقوق مانیتور برای پیگیری نمرات از قتل.

بیش از 2,280 مردم دستگیر شده اند در Oromia و آدیس آبابا, پلیس گفت:. این دستگیری ها گنجانده شده است که به خوبی شناخته شده اورومی فعال Jawar محمد و بیش از 30 حامیان. روشن نیست که چه اتهامات آنها ممکن است در صورت.

این اورومی را تشکیل می دهند اتیوپی بزرگترین گروه قومی اما هرگز برگزار شد در این کشور بالا پست های سیاسی تا زمانی که نخست وزیر Abiy احمد به قدرت رسید در سال 2018 است.

بازداشت مخالفان "می تواند یک فرار وضعیت حتی بدتر" دیده بان حقوق بشر گفته است.

ناآرامی های پس از فوران خواننده محبوب Hachalu Hundessa کشته شد در ژوئن 29. او شده است یک عمدهای در تظاهرات ضد دولتی که منجر به Abiy آمدن به قدرت است. خواننده به خاک سپرده شد پنج شنبه گذشته در یک مراسم نشان داده شده در تلویزیون ملی.

یک زن واکنش نشان می دهد در کنار تابوت اتیوپی نوازنده Hachalu Hundessa در طول مراسم تشییع جنازه در امبو, اتیوپی در روز 2 ژوئیه در این تصویر گرفته شده از ویدئو. قتل او شنود گذاشته به نارضایتی سوخت توسط چند دهه از حکومت سرکوب و چه اورومی به عنوان توصیف تاریخی خود و محرومیت از قدرت سیاسی است. (Oromia Broadcasting Network (OBN) از طریق بی بی سی)

جدید اختلالات مقدار به نخست وزیر بزرگترین آزمون های داخلی پس از او در زمان دفتری تحلیلگران می گویند. او برنده جایزه صلح نوبل در سال گذشته به صورت چشمگیر اصلاحات از جمله استقبال از خانه یک بار ممنوع تبعید شدند. اما Abiy این مراحل را برای باز کردن فضای سیاسی استفاده شده است توسط برخی از اتیوپی به هوا قومی و دیگر نارضایتی. در زمان آن منجر به خشونت مرگبار و گروه های حقوق بشر متهم امنیتی سوء استفاده.

صحبت در مورد هفته از ناآرامی Abiy گفت: او به تازگی توسعه یافته پیشنهاد صلح به مخالفان اما آنها "گرفته تا اسلحه" در شورش علیه دولت در یک هفته.

کسانی که شرکت "در تخریب این ملت نمی توان نگهبان ملت" Abiy گفت: در روز جمعه.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب