COVID-19 unearths آفریقای آب گلایه

دستهای خود را با صابون اغلب در زیر آب در حال اجرا: این است که احتمالا یکی از مهمترین و ادا قطعه از مشاوره در ب

توسط PATRIS-FUN در 9 اردیبهشت 1399

دستهای خود را با صابون اغلب در زیر آب در حال اجرا: این است که احتمالا یکی از مهمترین و ادا قطعه از مشاوره در برابر گسترش COVID-19. اما چگونه می توانم شما شستن دست های خود را اگر شما لازم نیست که دسترسی به آب پاک?

در یک سد واقع در Damakon Yili نزدیکی تمل در غنا شمالی منطقه چند زنان و کودکان با دقت آج به آب های کم عمق. این سد است که در آن کل جامعه بازخوانی آب برای خانه خود را نیاز دارد. Nimatu Issahaku یکی از زنان می گوید آنها هیچ گزینه. "برای ما این است که آب خوب چون ما هیچ جایگزین بنابراین ما مجبور به استفاده از آن," او گفت:.

این جامعه است و شیر آب اگر چه Nimatu می داند در مورد اهمیت استفاده از آب تمیز برای مبارزه با ویروس. "آنها گفتند: ما باید شستن دست ما در آب در حال اجرا است اما ما لازم نیست که نوع آب مگر اینکه ما با استفاده از این سد آب است."

این سد در خدمت حدود 2000 خانوار در سه جوامع است. Fatahiya Zakaria زن دیگر در سد گفت: DW که جامعه خود را در معرض است. "آن را مختل ما. هر کس مذاکرات در مورد استفاده از آب پاک است اما اگر آب پاک چه می شود از بهداشت خود را? این آب بیش از حد کثیف برای محافظت از ما."

تمیز کردن مسائل مربوط به آب هستند و هیچ چیز جدید در سراسر قاره آفریقا است. در روستایی مناطق خشک نامیبیا و یا مالی آب ممکن است به سادگی در دسترس نیست. و در مناطق مرطوب مانند جمهوری دموکراتیک کنگو و تانزانیا و یا موزامبیک ضعیف و یا غیر موجود بهداشت منجر به ناامن آب آشامیدنی است که در پشت وبا شیوع بیماری در سال های اخیر است.

کمی دسترسی به شیر آب

با توجه به کودکان سازمان ملل متحد, سازمان یونیسف برآورد 5 میلیون Ghanaians تکیه بر آبهای زیرزمینی برای پاسخگویی به نیازهای روزانه خود ترک آنها را در معرض آب-بیماری های مرتبط با. برای اقامت Ziblim ابراهیم این غیر قابل قبول است به خصوص در حالی که غنا در مبارزه با بیماری همه گیر کوروناویروس. "ما نمی باید لوله کشی آب است. ما همیشه واکشی از سد. مشکل ما این است که کسی می تواند داشته باشد [COVID-19]ویروس می آیند و وارد سد."

نه همه جوامع محلی سدها و برخی از آنها به سفر دور به بهانه آب خود را. اما برای بسیاری روستایی Ghanaians این طبیعی است البته استرس زا وظیفه.

A man fetching water. (Getty Images/AFP/M. Dahir)

شیر آب تمیز باقی می ماند یک چالش برای بسیاری از آفریقایی به این قاره هایش با COVID-19

برای مبارزه با ویروس غنا دولت مستقر تانکر به ارائه رایگان آب به جوامع هستند که متصل به شبکه اصلی است. اما بسیاری از آنها با بهره گیری از این امداد.

در نزدیکی آب, اما با هیچ آب

کنیا در شهر کیسومو یکی از شرق آفریقا بزرگترین و قابل زندگی ترین شهرهای یک سنگ پرتاب دور از دریاچه ویکتوریا در آفریقای بزرگترین آب شیرین بدن. اما فروشنده خیابانی ساموئل Koyondo در تلاش برای پیدا کردن آب تمیز. "ما باید وزارت آب وجود دارد, دریاچه ویکتوریا وجود دارد اما در زمان شما می توانید برای سه روز بدون آب" Koyondo گفت: DW.

"با این حال آنها می گویند دستهای خود را با صابون و استفاده از عفونی و به یاد داشته باشید همه چیز می رود با آب. آنها [دولت] اضافه شده در 21 روز [از جنبش محدودیت]. چگونه انتظار دارید ما برای زنده ماندن در این وضعیت واقعا؟"

A person washed hands with soap

که توصیه می کند به طور منظم شستن دست با صابون زیر آب در حال اجرا به مدت حداقل 20 ثانیه

در حالی که ساکنان مانند هریت Mutesi ممکن است بخواهید به دنبال بهداشت دستورالعمل های لازم برای جلوگیری از گسترش شیوع کروناویروس او دسترسی به آب و یا عدم آن, محدودیت های خود را. "دولت اصرار ما را به شستن دست و حفظ بهداشت اما ما بسیاری از چالش ها" Mutesi گفت: DW.

"من باید به راه رفتن در مسافت های طولانی در حدود 2 کیلومتری (1.2 مایل) برای دسترسی به آب تمیز," او گفت: شکایت که این زحمت خانواده اش به خاطر آنها مجبور به نگه داشتن شستن دست های خود را بیش از و بیش از.

ارایش وزیبایی شیلا Nabatanzi تا به حال به طور موقت نزدیک سالن او چون جدا از دولت ممنوعیت آرایشگری رستوران ها و بارها او نمی تواند تکیه بر یک منبع مداوم از آب آشامیدنی. "زمانی که تامین آب کم است یک گالن (5 لیتری/1.3 گالن ظرف) می تواند برای حدود 500 کنیا شیلینگ (€4/5 دلار) یا 300 [کنیا شیلینگ] و که می تواند گران قیمت در این فصل زمانی که مردم به اندازه کافی پول ندارد."

زیمبابوه آب گلایه

آفریقای جنوبی نیز دارای مشکلات آن است. Zimbabweans تا به حال مسائل مربوط به آب حتی قبل از COVID-19 زده و همه گیر است تنها خدمت به برجسته ویران دولت از اساسی زیرساخت های آب.

برکت Gwanyira یک فعال سیاسی با زیمبابوه ناظر بر سلامت شهروندان دیده بان گفت: DW تجربه خود را قبل از شیوع کروناویروس. "یکی بود فقط با توجه به تولد در یکی از درمانگاه های محلی در مناطق روستایی است. او به من گفت که همیشه از او به هنگام تولد او تا به حال نه غرق چرا که هیچ آب وجود دارد" Gwanyira گفت.

"آب یک چالش است. شما می توانید تصور کنید که آن را به یک مرکز درمانی که در آن مردم هستند و قرار است به ورزش سطح بالایی از بهداشت است."

People queue for water in Zimbabwe. (DW/P. Musvanhiri)

زیمبابوه چند ساله کمبود آب باعث می شود آن را دشوار است برای حفظ بهداشت دست

برای Jestina Mukoko از زیمبابوه پروژه صلح, حقوق بشر, گروه نظارت, مشکلات بسیار عمیق تر است. ثروتمند Zimbabweans می توانید به سادگی آب مته گمانه برای خانه های خود را در حالی که اکثریت قریب به اتفاق Zimbabweans نمی توانیم این لوکس. آنها تکیه بر مجزا غیر قابل اعتماد شبکه آب در نقاط.

"در این زمان هنگامی که ما در حال تلاش برای مبارزه با کروناویروس که واقعا نیاز مردم به شدت بهداشتی آن مشکل ساز می شود اگر کسی نمی تواند آب را در درون خانواده خود و یا در درون خود زمینه. که آنها را به بیرون رفتن به قادر به دریافت آب" Mukoko گفت.

مانند در بسیاری از شرایط بحران در مناطق فقیر برخی از افراد بی پروا در حال تلاش برای سود یک راه یا دیگری. "وجود افراد جوان که به رسمیت شناخته اند که آنها می تواند پول را از این کمبود آب" Mukoko گفت: DW. "آنها را در ظروف بزرگ آب و تعداد زیادی از سطل پر کردن آنها را با آب و سپس آنها را در مورد فروش آب است."

ناکافی خدمات اساسی و دسترسی به آب پاک همواره گرفتار آفریقا است. قبل از COVID-19 این شرایط بودند مرزی قابل کنترل است. در حال حاضر آفریقا و نبرد در برابر COVID-19 گذاشته است و آنها را لخت.

فرانک Yiga, Maxwell Suuk و امیلی Gordine کمک به این مقاله است.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im