کروناویروس و اسلام: پاکستان روحانیون حاضر به تعطیل کردن مساجد

به عنوان اسلامی روحانیون حاضر به توقف اجازه می دهد جماعت مذهبی نخست وزیر عمران خان همچنان به تطهیر coronavirus

توسط PATRIS-FUN در 12 فروردین 1399

به عنوان اسلامی روحانیون حاضر به توقف اجازه می دهد جماعت مذهبی نخست وزیر عمران خان همچنان به تطهیر coronavirus تهدید برای کشور خود. این می تواند یک "دستور غذا برای فاجعه" برای پاکستان ؟

هفته گذشته رئيس جمهور پاکستان عارف Alvi و استانداران برگزار شد جلسه با شیعه و سنی روحانیون برای متقاعد کردن آنها به مساجد برای نماز جماعت در سراسر کشور به سرعت در حال افزایش در میان COVID-19 موارد در کشور است. روحانیون با این حال رد درخواست.

"ما می توانیم هیچ وجه نزدیک مساجد و ... ممکن است در هر شرایطی در یک کشور اسلامی" گفت: Salah-فرز-Rehman, یک روحانی که در جلسه حضور داشتند.

روحانیون' آشکار امتناع اجتناب جمعی نماز مطرح شده است و شک و تردید در مورد پاکستان حل برای مبارزه با این بیماری همه گیر است که به کشته شدن حداقل 25 نفر در کشور و آلوده نزدیک به 2000.

ادامه مطلب: پاکستان است مصرف COVID-19 بیش از حد به آرامی?

پیشتر در ماه مارس زمانی که coronavirus موارد در پاکستان بودند نسبتا پایین تر دولت فدرال اجازه شیعه و زائران از ایران به بازگشت به کشور از طریق استان بلوچستان.

زائران نمی شد به درستی قرنطینه که منجر به افزایش عفونت. همچنین به دولت اجازه داده هزاران نفر از نمازگزاران سنی برای رفتن پیش با "Tablighi Jamaat" جماعت در Pubjab استان است. بسیاری از جدید COVID-19 موارد پدید آمده از آن جرم جمع آوری است.

کارشناسان بهداشت می گویند دولت اقدامات ناکافی از ترس این که تعدادی از coronavirus موارد در جنوب کشور آسیایی می تواند به افزایش نمایی در هفته های آینده.

فعالان جامعه مدنی می گویند که مقامات پاکستانی در ادامه به دلجویی از اسلامگرایان حتی زمانی که کشور با آن مواجه است وخیم تر شدن بحران بهداشت عمومی.

روحانیون' تمرد

بسیاری از پاکستانی ها حاضر به ارائه نماز خود را در داخل خانه های خود گفت که دین مهم تر از هر چیز دیگری است.

"من نماز در مسجد در روز جمعه. بیش از 300 نفر در آن حضور داشتند و آن نگاه مانند یک روال نماز جمعه" محمد اشرف یک کیوسک-مالک در اسلام آباد گفت: DW.

"مسجد یک مکان امن. من نمی ترس coronavirus" اشرف گفت:, و اضافه کرد که او در نظر گرفته شده به شرکت بعد از نماز جمعه به عنوان به خوبی.

بسیاری از کشورهای اسلامی را تعطیل مساجد و ممنوع و جرم نماز بعد از ظهور coronavirus موارد است. عربستان سعودی و حتی تعطیل, اسلام, مقدس, سایت کعبه و سایر مقدس مساجد شامل گسترش COVID-19. اما حتی این نمونه ها نمی جلوگیری از بسیاری از پاکستانی ها.

"این بیماری همه گیر در حال گسترش است به دلیل گناهان ما و به خاطر ما نه پیروی از تعالیم اسلام" اعجاز اشرفی ارشد روحانی متعلق به تحریک-من-Labaik (TLP) حزب اسلامگرای گفت: DW.

ادامه مطلب: تمرین از اسلام در میان همه گیر

اشرفی آگهی پایان نماز جمعه در یک مسجد در شهر شرقی لاهور. "مردم هنوز به بازار فوق العاده و در عین حال دولت تنها می خواهد به تعطیل کردن مساجد. ما ادامه خواهد داد به ارائه نماز در مساجد," او گفت:.

فواد Chaudhary فدرال وزیر علوم و فناوری گفته است که کروناویروس در حال گسترش است در پاکستان "به دلیل جهل و نادانی از علمای دینی." گروه های اسلامگرای تقبیح Chaudhary بیانیه.

گروه های حقوق بشر می گویند دولت باید به شدت عمل در برابر روحانیون که در حال هجوم سفارشات خود را.

"قوانین به وضوح دولت که هر کسی که عمدا گسترش بیماری باید زندانی یا جریمه شد. نخست وزیر عمران خان دولت به نظر می رسد کاملا درمانده" اسامه مالک اسلام آباد-بر اساس کارشناس حقوقی گفت: DW.

Imran Khan speaks at a political rally in Lahore (picture-alliance/ZUMAPRESS/R. Sajid Hussain)

نخست وزیر عمران خان به خودداری از اعمال کامل مستند در پاکستان

خان تمایلی به تحمیل یک مستند

روز دوشنبه نخست وزیر خان صحبت کرد و به این کشور در یک سخنرانی تلویزیونی آدرس (سوم خود در سه هفته گذشته) و استدلال کرد که این کشور نیاز نیست کامل مستند. او گفت که دولت او می تواند تعطیل در تمام شهرستانها اما تصمیم گرفت تا آن را انجام دهد چرا که حداقل 25 درصد از جمعیت کشور را از گرسنگی درگذشت.

خان را دوست ندارم برای یک مستند است و جسارت کسانی که در کم اهمیت جلوه دادن تهدید ویروس به پاکستان ،

کارشناسان بهداشت می گویند وجود دارد عدم آگاهی در مورد COVID-19 در میان افرادی که مصرف این بیماری جدی است.

ادامه مطلب: هند coronavirus مبارزه پیچیده توسط مردم dodging قرنطینه

در مقایسه با خان "استراتژی" ولایتی رئیس و نخست وزیر مورد علاقه lockdown. سند را به سانتی متر مراد علی شاه از پاکستان حزب مردم (PPP) با موفقیت اجرا آن شامل ویروس در استان است. تحلیلگران سیاسی می گویند که قدرتمند نظامی پاکستان کمک استان در اجرای جزئی مستند.

"مستند است و تنها راه برای جلوگیری از ویروسی در حال گسترش است. این موارد انتظار می رود که در هفته های آینده اگر تجمعات مذهبی نیست ممنوع در سراسر کشور است. روحانیون باید درک جدی از وضعیت" دکتر قیصار سجاد, دبیر انجمن پزشکی پاکستان گفت: DW.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن