وزیر امور خارجه چین متهم سیاستمداران ایالات متحده از فشار برای یک "جنگ سرد جدید'

تیوی آمریکا باید خود را "واهی" از چین, وزیر امور خارجه وانگ یی گفت و هشدار داد که برخی در امریکا شد هل دادن ر

توسط PATRIS-FUN در 5 خرداد 1399

تیوی آمریکا باید خود را "واهی" از چین, وزیر امور خارجه وانگ یی گفت و هشدار داد که برخی در امریکا شد هل دادن روابط به یک "جنگ سرد جدید."

"چین قصد ندارد به تغییر آمریکا و نه به جای متحده همچنین واهی آمریکا برای تغییر چین" وانگ گفت: در طول سالانه اخبار جلسه در حاشیه کنگره ملی خلق جلسات در پکن. او همچنین با انتقاد از آمریکا برای کاهش آن در مذاکرات هسته ای با کره شمالی و هشدار آن به صلیب پکن را "خط قرمز" در تایوان است.

ایالات متحده-چین در رابطه به طور چشمگیری بدتر شده در چند ماه گذشته امریکا به عنوان یکی از کشورهای بدترین برخورد با این بیماری همه گیر کوروناویروس که برای اولین بار کشف شده در چین در شهر ووهان. جهان دو تا از بزرگترین اقتصادهای درگیر شدند و در طیف وسیعی از مسائل از تجارت به حقوق بشر با پکن آخرین حرکت برای سفت گرفتن آن در هنگ کنگ راه اندازی یکی دیگر از مرحله نهایی مسابقات بین رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و چین پینگ است.

"برخی از ایالات متحده آمریکا نیروهای سیاسی در حال گرفتن گروگان از چین-روابط ایالات متحده در تلاش برای فشار به روابط آستانه به اصطلاح" جنگ سرد جدید,'" وانگ گفت. "این خطرناک است و به خطر انداختن صلح جهانی."

وانگ هشدار داد که ایالات متحده "به چالش کشیدن چین از خط قرمز" در تایوان پس از وزیر امور خارجه مایکل Pompeo شکست با سنت در هفته گذشته و تبریک جزیره جمهور Tsai و نشستند ون در دومین دوره ریاست. پکن در نظر تایوان یک استان.

"الحاق بین دو طرف تنگه یک روند اجتناب ناپذیر از تاریخ هیچ کس و هیچ نیرویی می تواند آن را متوقف کند" وانگ گفت. چین, وزارت دفاع لعنتی ایالات متحده قصد فروش اژدر به تایوان است.

و او را سرزنش می کردند واشنگتن برای غرفه در تاریخی مذاکرات بین ایالات متحده و کره شمالی گفت: چین امیدوار است برای دیدن ادامه داد: تعامل بین دو طرف است. نظرات پس از رهبر کره شمالی کیم جونگ سازمان ملل متحد — که در مواجهه با سوال در مورد سلامت خود را — ساخته شده در اولین بیانیه عمومی در سه هفته سفارش رهبران نظامی به افزایش این کشور "جنگ هسته ای بازدارندگی."

"ما را دیده اند برخی از مثبت اقدامات انجام شده توسط کره شمالی در چند سال گذشته نسبت به ده-تشدید و denuclearization" وانگ گفت. "متاسفانه این مراحل شده اند متقابلا در یک راه اساسی ایالات متحده جانبی. این است دلیل اصلی ادامه بن بست در کره شمالی-ایالات متحده گفت و گو است."

دلار هنگ کنگ

تنش مشخصی در هفته گذشته پس از آنکه چین اعلام کرد شرکت ملی صنایع پتروشیمی خواهد نوشتن قوانین گسترده به هنگ کنگ قانون به عنوان جرم شدیدترین انتقاد از چین و حزب حاکم. حرکت سریع درو محکومیت از معترضان در هنگ کنگ که به مبارزه طلبیده ویروس های مربوط به اجتماعی-فاصله اقدامات و بسیج در مرکز شهرستان و حتی به عنوان وانگ صحبت کرد.

هنگ کنگ تظاهرات سر و صدا پس از چین جلوتر گرفتن در شهر

Pompeo به نام اندازه گیری یک "فاجعه پیشنهاد" و نشان داد که می تواند آمریکا را به تجدید نظر در هنگ کنگ ویژه تجارت ،

وانگ در یکشنبه مکرر چین موضع که دلار هنگ کنگ امور بودند یک موضوع داخلی و گفت: اصل عدم مداخله باید تایید توسط همه کشورها است. او نمی به طور مستقیم آدرس بالقوه ایالات متحده تلافی بیش از این قانون.

او همچنین استدلال کرد که این بیماری همه گیر کوروناویروس نشان داد که چگونه جهان در یک "دهکده جهانی" و نیاز به با هم کار کنند در حالی که بارها و بارها رد خارجی انتقاد از چین در امور داخلی.

ایالات متحده صورتحساب

قانونگذاران ایالات متحده پیشرفته چند قطعه از قانون هدف قرار دادن چین در هفته های اخیر با حمایت هر دو حزب در میان نصب خواستار پکن برای انجام آن به دلیل عدم افشای اطلاعات اولیه در مورد گسترش Covid-19. این ویروس به هزینه تقریبا 100,000 آمریکا زندگی می کند و ده ها میلیون شغل است.

یازدهم روز شنبه گفت او نمی خواهد اجازه دهید به چین بازگشت به آن روز به عنوان یک اقتصاد برنامه ریزی شده را هل دادن به عقب در برابر آمریکا انتقاد که ملت موفق به ارائه اصلاحات وعده داده شده.

"ما آمده ایم به این درک است که ما باید چشم پوشی نیست کوری از بازار و نه ما باید بازگشت به مسیر یک اقتصاد برنامه ریزی شده," او گفت: مشاوران سیاسی جمع آوری شده در پکن رسمی شین هوا اخبار آژانس گفت.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب