چین به ترودو: توقف 'اظهارات غیر مسئولانه' در مورد

نخست وزیر جاستین ترودو گفت: امروز کانادا ادامه خواهد داد به لینک پکن تصمیم به اتهام دو کانادایی به اتهام جاسوس

توسط PATRIS-FUN در 2 تیر 1399

نخست وزیر جاستین ترودو گفت: امروز کانادا ادامه خواهد داد به لینک پکن تصمیم به اتهام دو کانادایی به اتهام جاسوسی برای دستگیری یک چینی با تکنولوژی اجرایی ساعت پس از چین chided او را به "توقف ساخت اظهارات غیر مسئولانه."

"در عرض چند روز از بازداشت مایکل Kovrig و مایکل Spavor, چینی, مقامات برجسته یک لینک بین بازداشت یک هفته قبل از Meng و دستگیری دو ساله" ترودو گفت: صبح امروز طی جلسه توجیهی روزانه خارج Rideau کلبه.

"آن شده است آشکار از ابتدا که این یک تصمیم سیاسی ساخته شده توسط دولت چین و ما آن را محکوم کرده اند و از همان ابتدا."

مایکل Kovrig و مایکل Spavor بازداشت شدند در آنچه که به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان تلاش برای فشار کانادا پس از Meng دسامبر 2018 دستگیری در ونکوور. اتهامات عنوان شده علیه آنها اعلام شد جمعه پس از کانادا, قاضی حکم استرداد مورد Huawei اجرایی Meng Wanzhou می توانید به مرحله بعدی خود را در حال حرکت او نزدیک بودن به دست مقامات آمریکایی.

تماشا کنید: | چینی وزارت خارجه تکذیب لینک در مشخصات بالا استرداد جاسوسی موارد:

خبرنگار آزاد پاتریک Fok فشرده چین سخنگوی وزارت خارجه بیش از درک ارتباط بین Meng Wanzhou را استرداد مورد و جاسوسی علیه آمریکا کانادایی مایکل Spavor و مایکل Kovrig. 2:45

روز جمعه ترودو گفت: مقامات چینی "به طور مستقیم" موارد Kovrig و Spavor که Meng. به نام او در پکن به پایان آن "بازداشت خودسرانه."

در اوایل صبح امروز یک سخنگوی وزارت خارجه گفت: اتهام جاسوسی هستند "کاملا متفاوت" از Meng است. Meng دستگیر شد و در آمریکا به اتهام متصل به نقض احتمالی تحریم های تجاری در ایران.

"وجود دارد هیچ چیز مانند بازداشت های خودسرانه گفت:" سخنگوی وزارت ژائو Lijian.

"چین خواستار مربوطه کانادا به رهبر صادقانه احترام به روح قانون احترام چین قضایی حاکمیت و جلوگیری از ساخت غیر مسئولانه اظهارات" ژائو گفت.

اما چین سفیر کانادا Cong Peiwu است در ارتباط با موارد. او پیشنهاد کرد در مصاحبه با جهانی در ماه گذشته که Kovrig و Spavor درمان را بهبود بخشد اگر کانادا بازگشت Meng.

"من می خواهم این فرصت را به نقطه که در واقع بزرگترین مسئله ما در روابط دو جانبه است که هنوز هم Meng Wanzhou مورد به همین دلیل ما ساخته شده اند موضع ما بسیار روشن است به مطمئن شوید که او در چین به آرامی و با خیال راحت" او گفت:.

"من فکر می کنم که به نظر من بسیار روشن است. ما می خواهیم به مطمئن شوید که ایمنی و سلامت کسانی که بازداشت شدگان هستند محافظت می شود بنابراین تا زمانی که وضعیت بهتر می شود ما از سر این کنسولی بازدیدکننده داشته است."

ترودو گفت دولت او همچنان به کار در پشت صحنه برای تضمین آزادی این دو کانادایی اما در ادامه برای رد کردن یک زندانی ارز.

"نه. ما با توجه به این که" این ساعت به خبرنگاران گفت:.

"کانادا قوی و مستقل سیستم عدالت. ما اطمینان حاصل شود که آن را می رود از طریق آن مناسب نیروها و هر کسی که با توجه به تضعیف ارزش های ما و یا تضعیف استقلال سیستم قضایی ما نمی درک اهمیت جایگاه قوی در اصول ما و ارزش های ما."

چین می گوید کنسولی بازديد معلق به دلیل COVID-19

Meng رئیس امور مالی Huawei Technologies Ltd. و دختر موسس آن است که متهم از دروغ گفتن به بانک ها در هنگ کنگ در مورد Huawei معاملات با ایران ممکن است نقض تحریم های ایالات متحده.

Meng مورد است "به طور جدی سیاسی حادثه" و بخشی از ایالات متحده به تلاش برای "سرکوب چینی شرکت های با تکنولوژی بالا و Huawei" ژائو گفت. او گفت: کانادا "نقش همدست است."

چینی دادستان متهم مایکل Kovrig راست و مایکل Spavor جاسوسی است. (آسوشیتد پرس/گروه بین المللی بحران/کانادا مطبوعات)

"ما به شدت اصرار کانادا به تصحیح اشتباهات خود را به عنوان به زودی به عنوان ممکن است بلافاصله انتشار Meng Wanzhou و اطمینان از امن او بازگشت به خانه گفت:" ژائو.

روز دوشنبه وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo دفاع کانادا در حالی که گرفتن یک ضربه تند وشدید زدن در چین تصمیم به حرکت به جلو با اتهام رسمی.

"این اتهامات با انگیزه های سیاسی و به طور کامل بی اساس. ایالات متحده آمریکا با کانادا تماس در پکن برای آزادی فوری این دو نفر و رد استفاده از این غیر قابل توجیه بازداشت به اجبار کانادا" او در بیانیه ای گفت.

"علاوه بر این ما اکو کانادا تماس فوری برای دسترسی کنسولی به آن دو شهروندان مطابق با کنوانسیون وین در روابط کنسولی به چین ممنوع چنین دسترسی برای تقریبا شش ماه و بدون آگاهی از این دو کانادایی' بیماری است."

ترودو تشکر ایالات متحده و دیگر متحدان برای صحبت کردن.

"آن شده است آشکار از ابتدا که این یک تصمیم سیاسی ساخته شده توسط دولت چین و ما آن را محکوم کرد.

"این استفاده خودسرانه بازداشت به عنوان ابزاری برای پیشبرد منافع سیاسی است که کاملا غیر قابل قبول در جهان بر اساس قوانین است."

Meng است که زندگی در یک عمارت او صاحب در ونکوور جایی که او بنا به گزارش ها در حال کار بر روی یک فارغ التحصیل. Kovrig و Spavor برگزار شد در محل نامعلومی شده اند و دسترسی به وکیل یا اعضای خانواده.

چین همچنین دارای دو محکوم دیگر کانادایی ها به مرگ و به حالت تعلیق واردات از کانادا کلزا پس از Meng بازداشت.

ژائو گفت: بازدید دیپلمات های خارجی به زندانیان معلق با توجه به این رمان coronavirus همه گیرtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن