کانادا وعده $40M به جلوگیری از فاجعه در یمن

کانادا حمایت 40 میلیون دلار در کمک های انسان دوستانه به یمن به عنوان کشور جنگ زده کشور از عهده یک تجدید حیات و

توسط PATRIS-FUN در 14 خرداد 1399

کانادا حمایت 40 میلیون دلار در کمک های انسان دوستانه به یمن به عنوان کشور جنگ زده کشور از عهده یک تجدید حیات وبا و مالاریا تب دانگ و دیفتری در وسط جهانی COVID-19 pandemic, بین المللی وزیر توسعه کارینا گولد اعلام کرد.

گولد اعلام ساخته شده در بین المللی حمایت, کنفرانس, شرکت میزبانی سازمان ملل متحد و عربستان سعودی که با هدف افزایش 2.4 میلیارد دلار آمریکا برای کمبود بودجه روبرو انسانی برنامه های اجرا شده توسط سازمان ملل متحد و سازمان های بشردوستانه در یمن.

"یمن تا چهارم بیشترین تعداد آوارگان در جهان است. و در نیمه اول سال 2020 آن را یک بار تجربه-در-یک-نسل جاری شدن سیل که جوامع ویران و منجر به گسترده قاتل بیماری هایی مانند وبا دانگ و مالاریا و دیفتری" گولد گفت: کنفرانس های مجازی.

"در حال حاضر به عنوان COVID-19 تهدید به ترکیب این وضعیت ما به عنوان اهدا کنندگان و humanitarians باید گام تا تلاش های ما برای جلوگیری از فاجعه است."

'یک مسابقه در برابر زمان'

پرداختن به کنفرانس حمایت از, نیویورک, سازمان ملل متحد, دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ گفت: بیش از پنج سال جنگ را ترک کرده اند یمنی "حلق آویز در با موضوع اقتصاد خود را در ژنده پوش خود را در موسسات رو نزدیک به سقوط است."

سازمان های بشردوستانه در یمن هستند "در یک مسابقه در برابر زمان" اشاره به این حادثه تلخ گفت.

"مگر ما امن سرمایه گذاری قابل توجهی بیش از 30 از 41 عمده سازمان ملل متحد برنامه ها در یمن خواهد شد در چند هفته آینده."

توسعه بین المللی وزیر کارینا گولد به نام از همه اهداکنندگان متحده به "step up" تلاش های خود را در یمن. (Adrian Microsoft Developer/کانادا مطبوعات)

برخی از 75 درصد از سازمان ملل متحد برنامه ها در یمن بسته خود را درب یا کاهش عملیات در حال حاضر به دلیل کمبود بودجه. جهانی بدن برنامه جهانی غذا تا به حال به قطع جیره نصف و سازمان ملل متحد بودجه خدمات بهداشتی و درمانی کاهش یافت در 189 از 369 بیمارستان ها در سراسر کشور.

سخن گفتن به نمایندگی از 37 بین المللی سازمان های غیر دولتی مشغول به کار در کنار سازمان های جامعه مدنی در زمینی در یمن, Audrey کرافورد از آبیاری و مالداری گفت که به دلیل کمبود بودجه بشردوستانه سازمان هستند که مجبور به کاهش پرداخت به سلامت کارگران جلوگیری از ارائه آب تمیز و در مقیاس پایین و بهداشت خدمات – همه در میان مرگبار بیماری همه گیر.

'یک طوفان کامل از بحران های متعدد'

علاوه بر این کمک های بشردوستانه گروه در یمن باید به مراقبت از 280,000 پناهنده از سومالی و 3.6 میلیون آواره یمنی پراکنده در اردوگاه های موقت در سراسر کشور, Jean-Nicolas Beuze رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) در یمن گفت: رادیو بین المللی کانادا.

انسانی پاسخ به COVID-19 همه گیر نیز پیچیده جنگ — درگیری مداوم بین جنبش حوثی که کنترل بسیاری از این کشور و ائتلاف به رهبری عربستان سعودی و همچنین درگیری بین گروههای مختلف یمنی گروه در جنوب کشور است که در مخالفت با حوثی ها و حمایت عربستان سعودی و امارات متحده عربی گفت: Thomas جونو های یمن و ایران متخصص از دانشگاه اتاوا.

"یمن برای سال بوده است یک طوفان کامل از بحران های متعدد در همان زمان گفت:" جونو سابق خاورمیانه و تحلیلگر در وزارت دفاع ملی. "وجود دارد یک بحران بهداشتی وجود دارد یک بحران سیاسی وجود دارد که یک بحران امنیتی. بنابراین coronavirus است که فقط یک لایه اضافی بر روی آنچه که در حال حاضر بسیار پیچیده و دشوار است."

حوثی ها تمایلی به همکاری

این وضعیت بیشتر با بی میلی مرکب از شورشیان به همکاری با سازمان های بشردوستانه بین المللی و آژانس های سازمان ملل جونو گفت.

"حوثی ها بسیار مشکوک از سازمان های بین المللی. آن است که تنها سازگار با جهانبینی خود را — آنها تجربه ندارد و حاکم خارج از منطقه کوچک قبل از زمان جنگ و آنها فقط بسیار پارانویا" جونو گفت.

ایالات متحده آمریکا یکی از یمن بزرگترین منابع کمک به کاهش آن کمک به یمن در اوایل سال جاری با استناد به دخالت ایران در حمایت از حوثی است. مقامات ایالات متحده را ندارد هر وعده در روز سه شنبه اما حکومت نه از بودجه اضافی در آینده است.

خرید نفوذ با کمک های انسان دوستانه

عربستان سعودی که منجر به یک ائتلاف از کشورهای عرب مخالف حوثی ها عامل دیگری است در جریان نزاع در یمن ناظران می گویند.

"عربستان سعودی نیست شروع جنگ در یمن اما این به آن اضافه شده که آن را دخالت در سال 2015 شده است و مسئول خوب نسبت به تخریب یمن" جونو گفت. "در همان زمان به دلایل سیاسی دیپلماتیک دلایل زیادی است که بشر دوستانه و کمک کننده به یمن است."

عربستان سعودی متعهد 500 میلیون دلار آمریکا در کمک به یمن در روز سه شنبه.

عربستان سعودی آگاه از این واقعیت است که آن تصویر های بین المللی رنج می برد — به خصوص در آمریکا به دلیل جنگ در یمن جونو گفت.

"پس از آن تلاش برای خرید راه خود را از آن آسیب, اما در همان زمان بر روی زمین در, یمن, عربستان سعودی در تلاش است برای خرید نفوذ با فعالیت انسانی خود را مانند هر کشور دیگری می کند" جونو گفت.

کانادا کمک های خارجی سوال

گولد اعلام 40 میلیون دلار در کمک های اولیه در روز سه شنبه به ارمغان می آورد کانادا در مجموع کمک به یمن پس از 2015 به $220 میلیون.

NDP منتقد برای توسعه بین المللی هدر McPherson گفت که در حالی که کانادا سهم است که یک گام در مسیر درست او "بوده است بسیار نا امید شده توسط کانادا پاسخ به تاریخ."

تحت زمان دولت لیبرال کانادا کمک های توسعه ای رسمی کاهش یافته و به پایین ترین سطح McPherson گفت.

NDP نیز آوازی در مورد مخالفت خود را به کانادا فروش سلاح به عربستان سعودی او اضافه شده است.

"ما می دانیم که این اسلحه استفاده می شود به طور بالقوه در برابر یمنی پس از آن نیز بسیار احساس می کند مانند ما استراتژی دولت این است که به کمک یک دست و مرتکب خشونت با دیگر" McPherson گفت.

گولد به نام از همه فعالان مربوط به کار بر روی پیدا کردن یک راه حل با دوام برای جنگ در یمن است.

"مردم یمن سزاوار اقدام قاطع. درد و رنج خود را باید پایان یابد و از حقوق خود و عزت باید محافظت شده" گولد گفت: حمایت کنفرانس. "ما باید همه چیز ممکن است به ایجاد این اتفاق می افتد."tinyurlis.gdclck.ruulvis.net
آخرین مطالب