می توانید لبنان بود را نجات داد ؟

6 اوت سال 2020 جهان را در وحشت شنبه به عنوان فیلم ریخت و در غول پیکر, انفجار در بیروت, لبنان. به نظر می رس

توسط PATRIS-FUN در 19 مرداد 1399

جهان را در وحشت شنبه به عنوان فیلم ریخت و در غول پیکر, انفجار در بیروت, لبنان. به نظر می رسد که بیش از 2700 تن نیترات آمونیوم بودند لمس کردن توسط یک آتش سوزی اتفاقی در نزدیکی یک کارخانه آتش بازی. انفجار غرق بندر بیروت پهن چندین ساختمان های مجاور و باعث آسیب در سراسر شهرستان. در زمان نوشتن بیش از 130 نفر کشته و بیش از 4000 زخمی شدند. برخی از 300,000 انتظار وجود دارد که در حال حاضر بی خانمان.

انفجار آخرین در یک سری از بلایای طبیعی است که باید شکست لبنان اقتصاد و عظیمی ایجاد کردند. اقتصاد خود را در سقوط آزاد اواخر سال 2019 آورده پایین توسط یک شکست خورده مدل توسعه و یورتمه رفتن فساد — که تنها شده بسیار بدتر با این بیماری همه گیر کوروناویروس. در حال حاضر بسیاری از کشورها از جمله فرانسه, بریتانیا, استرالیا, هلند, نروژ, و حتی اسرائیل (که از نظر فنی هنوز در جنگ با لبنان) وعده داده اند بشردوستانه منابع و پول برای کمک به بازیابی از انفجار. پذیرش این کمک و پیشنهادات قبلی به آدرس اساسی مشکلات اقتصادی ممکن است آخرین شانس برای لبنان نخبگان سیاسی برای صرفه جویی در پوست خود را و کشور خود را.

ریشه بحران اقتصادی هستند اما به عنوان هانس Baumann توضیح می دهد که در مقاله اخیر لبنان نخبگان برای دهه ها به دنبال یک قالب بی فایده رانتی داری. بر خلاف بسیاری از کشورهای منطقه و لبنان ندارد اما به جای تلاش برای ساخت یک تولیدی صادرات بخش پس از آن می توانید با پرداخت هزینه بسیار مورد نیاز واردات آن نخبگان ساخته شده داخلی امور مالی و املاک و مستغلات با پول نفت از خلیج فارس و وجوه ارسالی از خارج لبنان. پوند لبنان ثابت شد به دلار و به پرداخت هزینه برای واردات دولت قرض گرفته شده ارائه نرخ بهره بالا به خوبی متصل شده داخلی و خارجی بانک ها که ترجیح اعطای وام به دولت به جای واقعی کسب و کار داخلی. یک نتیجه بالا رفتن سرسام آور بدهی به نسبت تولید ناخالص داخلی آن رسیده 170 درصد است.

اساسا یک اقلیت کوچک از مردم در بالای جامعه لبنان موفق به منحرف کردن یک تکه از درآمد جهانی جریان و اکثریت قریب به اتفاق آنچه در لبنان در واقع تولید به جیب خود را از طریق ترکیبی از حیله و آشکار فساد است. از یک طرف در نتیجه این نوع از تقلب نابرابر اقتصاد appallingly بد خدمات عمومی به عنوان نخبگان غارت برگ فضا برای هر چیز دیگری. برای سال لبنان شده است غرق شدن در زباله با تشکر از دولت لرزشی و فاسد بهداشت پیمانکاری. آن دچار آتش سوزی شدید به تازگی در بخشی از آنجا که دولت تا به حال حفظ اهدا آتش نشانی هلیکوپتر. همه چیز ساخته شده در اقتصادی, شن و ماسه.

در واقع فساد و بی کفایتی احتمالا مقصر این انفجار بیش از حد. به نیویورک تایمز گزارش می دهد که نیترات آمونیوم شده بود نشسته در بندر برای شش yگوش پس از آن بود توقیف از یک jalopy روسیه باری است که صاحب آن رها شده است. مقامات گمرک ساخته شده بود چند پیشنهاد برای خلاص شدن از این مسائل به نحوی اما قضات را پاسخ نمی دهند. "ما شده اند در انتظار این را به حل و فصل برای شش سال بیهوده" گفت: بندر مدیر کل. بندر بیروت است صرف متری از مرکز شهر. که قضات نمی خواهد حتی در پاسخ به نامه درخواست به خلاص شدن از شر بیش از 2700 تن از شدت ناپایدار و خطرناک شیمیایی یا این که کسی نیست فقط یک طرفه عمل به حداقل آن از مرکز شهرستان گدا باور است.

در هر صورت آنچه به مبلغ یک تا حد زیادی طرح Ponzi در اقتصاد مبتنی بر آمار سورتمه در طول سال گذشته یا بیشتر. دولت بانک ها و افراد همه به شدت کوتاه از دلار در حالی که فقر و تورم و بیکاری بالا رفتن سرسام آور هستند و پوند در سقوط آزاد. قدرت شبکه به سختی توابع. در ماه مارس دولت قصور در پرداخت بدهی برای اولین بار — و در حال حاضر انفجار هر دو مسیر اصلی که از طریق آن لبنان می شود مواد غذایی خود را (80 درصد وارداتی است) و یک فروشگاه بزرگ از دانه بود که در نزدیکی سوله.

های مختلف کشورهای اروپایی و صندوق بین المللی پول در حال حاضر ارائه کمک های قبل از انفجار از جمله $10.2 میلیارد دلار وام و $860 میلیون دلار کمک مالی در سال 2018 و همانطور که اشاره شد بیشتر وارد کرده پس از انفجار. اما کشورهای غنی به رهبری فرانسه در حال درخواست برای شرایط قبل از هر نوع به طور کلی اقتصادی نجات از جمله بازسازی این کشور گردابی الکتریکی سیستم کنترل سرمایه و شناخت برخی از بخش مالی ضرر و زیان است. لبنان و نخبگان باید در برابر این شرایط در بخشی به دلیل مطابق به معنی مقدار زیادی از قدرتمند و خوبی متصل شده مردم خواهد بود و از دست دادن پول. در مورد ضرر و زیان و فساد لبنان رهبری به سادگی باید چهره حقایق زیرا در غیر این صورت لبنان در حال رفتن به از هم پاشیدن و یا نخبگان در حال رفتن به سرنگون خواهد شد در یک انقلاب است.

که گفت: صندوق بین المللی پول پیشنهاد شامل برخی از معمول معکوس نئولیبرالی ریاضت آن است که برای بدنام. آژانس استدلال کرد که "لبنان را سیاست های مالی مورد نیاز طرح يكپارچه که تثبیت بدهی و سپس شروع به کاهش آن" رویترز گزارش داد در سال 2018 است. در واقع آنچه در لبنان نیاز به یک بدهی بزرگ لغو. این اشتباه خواهد بود به سادگی به قید وثیقه از زمان نخبگان بدون رشته های متصل زیرا آنها احتمالا فقط سرقت پول است. اما باید شرایط مناسب بود ملاقات کرد, کشور نیاز به اضافی استقراض نه ریاضت پس از آن می تواند در سرمایه گذاری به شدت مورد نیاز زیرساخت و ابتدایی خدمات عمومی است.

که به احتمال زیاد محبوب با بانک های اروپایی که خود را کاملا به یک بیت از لبنان بدهی. اما این واقعیت ساده است که لبنان نمی تواند احتمالا بازپرداخت آنچه که آن را مدیون حتی قبل از حادثه ویران بزرگترین شهر آن است. از آن زمان به صورت یک تخته سنگ پاک و یک شروع تازه است. یکی امیدوار است که اروپا و محصول در حال حاضر از لبنان رهبری — یا هر کس ممکن است جایگزین آنها می توانید ببینید که تنها راه از طریق. چرا که اگر آنها نمی, در چند ماه وجود دارد ممکن است یک لبنان از چپ به نجات.

می خواهید بیشتر ضروری تفسیر و تجزیه و تحلیل مانند تحویل مستقیم به صندوق پستی خود را? برای ثبت نام در این هفته "امروز بهترین مقالات" عضویت در خبرنامه اینجا.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب