برزیل دادگاه با قبول اتهام قتل بیش از سد فاجعه

حدود 270 نفر کشته شدند که برزیل Brumadinho سد پشت سر هم در ماه ژانویه 2019. تصمیم دادگاه به معنی ex-مدیر عامل

توسط PATRIS-FUN در 27 بهمن 1398

حدود 270 نفر کشته شدند که برزیل Brumadinho سد پشت سر هم در ماه ژانویه 2019. تصمیم دادگاه به معنی ex-مدیر عامل معدن غول پیکر واله و کارکنان از یک حسابرس را به محاکمه برای قتل.

یک دولت برزیل قاضی اتهامات را پذیرفته است و اجازه یک مورد به حرکت رو به جلو در برابر کارکنان از شرکت معدنی واله و آلمانی حسابرس TÜV SÜD برای نقش خود را در مرگبار سد سقوط سال گذشته است.

برخی از 270 نفر جان خود را از دست زمانی که Brumadinho باطله سد پشت سر هم در ژانویه 25, 2019, آزاد تن از لجن سمی که بلعیده خانه ها و جاده ها در پایین دست.

این تصمیم توسط دادگاه در برزیل شرقی, Minas Gerais دولت پس از, دادستان پرونده اتهامات در ماه گذشته متهم 16 نفر که کار کرده بود برای این دو شرکت از جمله واله مدیر عامل سابق فابیو Schvartsman — از قتل عمدی.

بیشتر بخوانید: برزیل سد فاجعه قربانیان هنوز هم به دنبال عدالت

دادستان ها گفته اند که واله و TÜV SÜD عمدا تحت پوشش تا مشکلات سد یکپارچگی ساختاری به تعداد بیش از یک سال است. مدت کوتاهی قبل از این فاجعه برزیل شرکت تابعه از TÜV SÜD حال بازرسی سد را حفظ حوضه و به این نتیجه رسیدند که آنها امن است.

اگر مجرم متهم می تواند احکام زندان از بین 12 سال و 30 سال است.

وکلای مدافع Schvartsman در بیانیه ای گفت: آنها انتظار می رود برای اثبات بی گناهی خود را در دادگاه.

TÜV SÜD گفت: آن را نمی داند خود را به "از نظر قانونی مسئول" و "شور و نشاط در دفاع از خود در برابر ادعای خسارت."

آلمانی روزانه Süddeutsche Zeitung روزنامه گزارش داد که مونیخ دادستان عمومی و انقلاب نیز بررسی TÜV SÜD بیش از نقش آن در سد سقوط. بر اساس این گزارش یک مهندس آلمانی در دست بررسی است و برای چندین جرم از جمله قتل غفلت و رشوه خواری.

nm/اس ام اس (AFP "رویترز" dpa)

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب