بوکوحرام پناهندگان پیدا ایمنی در نیجر. اما چه مدت می تواند این کشور باقی می ماند یک پناهگاه امن در ساحل?

این اثر شلیک گلوله آغاز شد و در نیمه شب در اواخر سال 2018 است. علی Bakara بیست و هشت سال از هشت تکان بود بیدا

توسط PATRIS-FUN در 10 بهمن 1398

این اثر شلیک گلوله آغاز شد و در نیمه شب در اواخر سال 2018 است. علی Bakara بیست و هشت سال از هشت تکان بود بیدار. آن سه ساعت در صبح در روستای خود در نزدیکی مایدوگوری در شمال نیجریه است. "آنها تیراندازی نگه داشته تا نه ساعت" او یاد می شود. هنگامی که آن را در نهایت امن به ترک خانه علی و خانواده او را دیدم سوختن خانه های سوزانده شده توسط داعش.

او در ایالت بورنو حال دچار اسلامی خشونت در دست بوکوحرام و آن شاخه از جمله دولت اسلامی غرب آفریقا استان یا ISWAP که تقسیم از بوکوحرام از یک دهه پیش. این گروه های شبه نظامی به طور معمول کشتار و شکنجه و تجاوز به غیر نظامیان به عنوان آنها به دنبال کنترل مناطق از زمین و حکومت آنها را به عنوان نهادهای مستقل که بتراشیم به خود اسلام. بیش از 30000 نفر کشته شده اند در دهه شورش. در اواسط ماه دسامبر چهار ربوده کارگران کمک برای اقدام علیه گرسنگی که اعدام ISWAP در شهرستان مرزی Damasak.

علی شوهر, Issa, یک راننده تصمیم گرفت که آنها باید ترک میدوگوری با کودکان خود. "شب بعد ما به سمت چپ سکوت بر پا است." آنها فرار شمالی مانند بسیاری از قبل آنها را به سمت نیجر این کشور که در مرز نیجریه به شمال. در شهر Damasak آنها قادر به صعود روی یک وانت به سمت نیجر اما یکی از فرزندان خود را سقوط از وسیله نقلیه و درگذشت. در حال حاضر آنها را یک سال را صرف انتظار در یک اردوگاه پناهندگان در نیجر با کمی را انجام دهد. "ما فقط اینجا نشسته, امید برای برخی از نوع راه برای ساختن یک زندگی" علی به من گفت. "ما هرگز نمی تواند به خانه."

من سفر به نیجر در ماه دسامبر با سازمان ملل متحد' دستیار امور بشردوستانه امور اورسولا مولر بود که در کشور به نقد و بررسی U. N. برنامه های بشر دوستانه و ایجاد روابط با Nigerien مقامات. کشور میزبان تقریبا نیمی از یک میلیون پناهنده با وجود این واقعیت آن صفوف گذشته در سازمان ملل را شاخص توسعه انسانی که رتبه کشور در سرانه درآمد و امید به زندگی و سطح آموزش و پرورش. صدها نفر از هزاران نفر از مهاجران را صرف آن بیابان به دنبال یک زندگی بهتر در اروپا در طول دهه گذشته—در فقط پنج ماه از فوریه تا ژوئن 2016, سازمان بین المللی برای مهاجرت ثبت بیش از 168,000 مهاجران به سمت شمال دو از تیمهای غرب آسیا حمل و نقل شهرها.

در حال حاضر نیجر خود را در حال رسیدن به یک نقطه بحران. یک سری از اسلامگرا شورش مرتبط با گروه هایی مانند داعش و القاعده دارای آب پز در سراسر کشور برای پنج سال گذشته. در چند ماه گذشته جهادی حملات را شدت یافته است. درگیری های مسلحانه مکان و رویداد اطلاعات پروژه غیر انتفاعی است که نظارت بر خشونت در سطح جهان گفت که تعداد حملات تا به حال دو برابر شده در کشور در سال گذشته است.

در دو ماه گذشته نیجر دچار دو از بدترین ضرب و جرح در نیروهای نظامی خود را در حافظه زندگی. در ماه دسامبر در حالی که من در کشور ISWAP حمله به یک پایگاه نظامی در Atès کشته شدن 71 Nigerien سربازان. در ژانویه 9, حداقل 89 سربازان کشته شدند در یک حمله در Chinagodrar در این کشور در غرب و فرانسه را در نیروی هوایی بود به تقلا به دفع مهاجمان. (ISWAP بعد مسئولیت.) در پی نیجر رئیس جمهور اخراج رئیس ارتش. در Jan. 13 نشست در فرانسه Sahelian کشورهای متعهد به تقویت همکاری های امنیتی و رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی وعده داده شده برای ارسال 220 بیشتر نیروهای فرانسوی به این منطقه است.

***

خشن شن و ماسه آهنگ مار کردن به فاصله در جنوب نیجر.
جایلز کلارک

من Bakara در یک پناهنده حل و فصل در جنوب شرقی Diffa منطقه نیجر. این Diffa منطقه به تنهایی میزبان 260,000 پناهندگان و آوارگان. گل-آجر خانه ها, خانه مد از همراه چوب و اسکان موقت کشش به فاصله. به عنوان ما صحبت می کرد دو پسران پرواز یک بادبادک ساخته شده از تکه های از یک کیسه زباله معلق در هوا مانند یک روح در روشن آسمان آبی. زنان جمع آوری آب از چاه و انجام آن را بازگشت به خانه های خود را در بالای سر خود را در فلز حوضه نقاشی با شعار "وحدت و ایمان" و سپس زیر "نیجریه است."

Awaridi به عنوان پناهنده حل و فصل است به نام لب بر وسیع و مسطح دشت گرد و غبار. در اینجا برخی از 9,000 پناهندگان و آوارگان ساخته شده اند به طور موقت زندگی می کند. بعضی از آنها وجود دارد زندگی می کردند تا زمانی که پنج سال در حال حاضر در حال انتظار برای چیزی به بهبود است. بسیاری از اردوگاه 5000 یا بیشتر آواره فرار کرده اند نیجر بدترین سیل در یک صد سال است. تغییر آب و هوا و تشدید الگوهای آب و هوایی در این بخش از جهان نوسان بین همیشه در حال گسترش افراط خشکسالی و گرمای شدید. در سراسر کشور 19,000 خانه های تخریب شده و تقریبا یک چهارم از یک میلیون نفر را تحت تاثیر قرار. در اطراف Diffa این سیل پر کرده است undulations خشک shrubscape به حقیقی درخشان استخر آب جوش در غرب آفریقا خورشید.

ویژه داستان
کوبه برایانت به حال مفرد تاثیر خود را در بازی و جهان
برایانت کشته در سقوط یک هلیکوپتر در نزدیکی لس آنجلس در روز یکشنبه به همراه دختر خود را Gianna

Awaridi رسمی نیست و اردوگاه پناهندگان و ساکنان می گویند که در شرایط دشوار و با وجود کمک از سازمان ملل سازمان که کمک تامین آب و دیگر خدمات برای حل و فصل و بین المللی و سازمان های که ارائه توالت و پول نقد توزیع شد. "ما هیچ چیز در اینجا هیچ چیز" گفت: Souley Gueré یک چوپان که فرار کرد بوکوحرام خشونت در نیجر شرقی استان Bosso, در سواحل دریاچه چاد. "هنگامی که ما می خواهیم به غذا خوردن ما از همسران رفتن در شهر و انجام مشاغل کوچک تپش ارزن یا شستن لباس و سپس دوباره با مواد غذایی است. ما هیچ مناسب خانه و غذا هیچ چیز در همه."

"هشت ماه است مواد غذایی" Aboucar Malam Madou یک flinty 59 ساله کشاورز به من گفت. او توضیح داد که او تا به حال فرار از شهر Abadam که سابقه نیجر را نازک ای اداره مرز با نیجریه که اسلام آن را مورد حمله قرار شش سال پیش. "من آنها را دیدم تیراندازی سربازان و سوزاندن اتومبیل های خود را."

او 20 گاو و منعکس از شهر به شهر تا زمانی که او وارد Awaridi. او در حال حاضر در این اردوگاه از ماه آوریل. "اگر ما مواد غذایی و پس از آن مکان که در آن ما می توانید مزرعه پس ما باید راه حل برای تمام کسانی که مشکلات دیگر است."

***

Nigerien نیروهای ارتش در حال گشت زنی در جنوب نیجر نزدیک مرز نیجریه.
جایلز کلارک

نیجر نشسته در مرکز Sahel گسترده خشک ساحل scrubland که جدا دشت و جنگل های آفریقای مرکزی از تلماسه دریا صحرا صحرا. در سال های اخیر جزر و مد از سلاح و خشونت فرا گرفته و از طریق این منطقه تشدید تفسیرهای افراطی از اسلام حل نشده رقابت بین جوامع مختلف و گروه های قومی و سود سهام است که قاچاق از کشورهای جنوب صحرای آفریقای شمالی به اروپا آورده جنایی و گروه های مسلح.

این حمله در در-Atès در شمال غربی نیجر رخ داده در مدت کوتاهی پس از ملاقات کردم Bakara در Awaridi. اخبار به زودی از طریق فیلتر که ISWAP بود که ادعا کرد این حمله است. این شبه نظامیان با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین معلق در هوا بیش از این پایگاه به هدف خمپاره حمله و ضربه زدن به یک مخزن سوخت در طول شب نماز. "ISWAP شده است و استفاده تجاری از هواپیماهای بدون سرنشین برای مشاهده, برای برخی از زمان" گفت: Vincent Foucher یک کارشناس بوکوحرام در مرکز ملی تحقیقات علوم و گفت که آن را بازتاب حملات در شمال نیجریه است. شبه نظامیان محاصره کرده پایه و در سردرگمی است که به دنبال شروع به قتل عام سربازان. نیجر رئيس جمهور Mahamadou Issoufou برش کوتاه یک سفر رسمی به مصر و جلسه مربوط به فرانسه و کشورهای دیگر در منطقه به تعویق افتاد.

بین المللی منبع امنیتی در پایتخت بود که مجاز به صحبت در رکورد به من گفت که سربازان مستقر در یک "غیرقابل دفاع" موقعیت پایین دیوار در اطراف پایه ارائه حفاظت کمی از داعش. "سیزده رهبران محلی کشته شده اند در این سال; ما می دانیم دقیقا همان چیزی است که شورشیان در حال تلاش برای انجام" این منبع گفت. "اولا آنها در حال ساخت کل منطقه نامهربان با انجام این حملات و سپس آنها گام برای ارائه خدمات ضروری است. آنها می خواهند مردم را به می گویند که دولت هیچ کاری برای ما که جهادی هستند بیشتر موثر است."

خشونت تشدید مشکلات فقر در منطقه است که بیمار می تواند استطاعت آن را. در بورکینا فاسو مالی و نیجر 2000 مدارس بسته شده اند پس از سال 2017 با توجه به ادامه خشونت. نیجر با وجود همواره رتبه بندی به عنوان یکی از فقیرترین کشورهای جهان صرف بخش زیادی از آن بودجه—2.5 درصد از تولید ناخالص داخلی در آن نظامی است. "که برگ که بسیار برای آموزش و پرورش برای فعالیت های کشاورزی برای بخش بهداشت و درمان" مولر گفت.

***

با وجود مشکلات بزرگ مواجه است و این کشور است که اغلب دیده می شود به عنوان آرام چشم Sahelian طوفان. "این کشور دارای یک دولت با ثبات برای لحظه ای شده است که مایل به همکاری با بازیگران بین المللی در پروژه های بشردوستانه," U. N. مولر را به من گفت. او به من گفت که کمک های بشردوستانه باعث می شود در نیجر در نظر گرفته شده است فوق العاده مقرون به صرفه: نه تنها بودجه از جمله کمک به رسیدگی به مسائل جاری آنها نیز در خدمت به کاهش اثرات ادامه اثرات تغییر آب و هوا و ناامنی. او خواست کمک کننده دولت به انجام بیشتر قبل از آن خیلی دیر شده بود.

"اگر یکی از همسایه ها پس از پایین رفتن ما در حال حاضر می تواند پیش بینی آنچه که اتفاق می افتد در این کشور," او گفت:. "و هنگامی که شما را در سراسر ساحل, من فکر می کنم وجود دارد یک فرصت بزرگ در حال حاضر به مرحله انواع کمک های جامعه بین المللی می تواند ارائه به دولت و مردم نیجر." مولر با اشاره به این که آن را نه فقط کمک های انسان دوستانه است که مورد نیاز بود اما پروژه های توسعه را به امید و مشاغل به افراد جوان از نیجر.

برای دیدن این بحران مانند است که باعث Bakara به فرار از نیجریه و حمله به پایگاه نظامی در در-Atès به طور جدایی ناپذیری متصل است که شاید تقلیل—آنها, هستند, بعد از همه, از هم جدا 800 یا بیشتر مایل—اما هر دو نشان دهنده وضعیت مخاطره آمیز در نیجر. این کشور چهره انتخابات بعد از این سال و در بسیاری از راه احساس به عنوان اگر آن است که در لبه یک پرتگاه. هتل ها در نیامی پایتخت, وزوز خارجی با پرسنل نظامی و اطلاعاتی ماموران تجارت نگاهها بیش از آبجو. آمریکا در حال ساخت یک $110 میلیون هواپیماهای بدون سرنشین در نزدیکی پایه Agadez در این کشور ، در شرق این کشور در حال مبارزه با یک تلخ جنگ علیه بوکوحرام در سواحل دریاچه چاد در جنوب این کشور دیدن تعداد زیادی از نیجریه فرار شمالی از شدت راهزنان مسلح که اغلب آنها را دنبال کنید در سراسر مرز; گروه جهادی از مالی و بورکینا فاسو اغلب نشت نفت به این کشور غرب و جنگ در لیبی همچنان به بی ثبات کردن شمال.

تغییر آب و هوا را تشدید کرده است, این درگیری, ساخت مزارع تر و کمیاب تر و اضافه کردن به ناامنی غذایی به عنوان غیر قابل پیش بینی آب و هوا حوادث مانند سیل اخیر تبدیل شدن به شایع تر است. در نیجر در سال 2018 به تنهایی بیابان زایی ادعا معادل 150,000 زمین فوتبال است.

در دریاچه چاد منطقه به سمت شرق و جنوب شرقی Diffa اخیر آب و هوا تحت تاثیر محلی تجارت و اضافه شده به محصولات کشاورزی گلایه. "سطح بالایی از بارش و دمای گسترده تنوع در حال تضعیف زندگی و معیشت مردم" یک تیم از محققان نوشت: "تحکیم ثبات" گزارش های اخیر در مورد دریاچه چاد توسط Adelphi مستقل فکر می کنم تانک که بر آب و هوا, امنیت در روابط بین المللی ، جاری شدن سیل در چند ماه گذشته تحت فشار گروه های شبه نظامی که افزایش حمله و آدم ربایی است. "دریاچه بسیار بالا در این سال پس از آن را نابود کرده است بالقوه بخشی از محصولات کشاورزی که در آنها کاشته" Foucher متخصص در بوکوحرام به من گفت. او اشاره کرد که رهبران محلی پاسخ داده اند با افزایش حمله و آدم ربایی برای باج گیری. "این روزها ISWAP به نظر می رسد کمتر به وسایل نقلیه سوخت کمتر, کمتر منابع; این باعث می شود ساده, چرا برخی از ISWAP گروه های شرکت در آدم ربایی و غارت." این شبه نظامیان همچنین به نظر می رسد نگران کمبود مواد غذایی: این گروه به تازگی برداشته قیمت کلاه ذرت و لوبیا برای تشویق تولید و منع صادرات محصولات کشاورزی. "آنها غذا مشکل" Foucher ادامه داد. "آنها آن را می دانم و آنها در حال تلاش برای تغییر سیاست های خود را."

Laouan Magagi این Nigerien وزیر برای امور انسان دوستانه و مدیریت بحران گفت: من که مرزی جنبش زوج با خشک شدن زمین و سیلاب های اخیر بودند همه کمک به این کشور گلایه. "این یک پارادوکس: جاری شدن سیل و پس از آن شده اند وجود دارد بسیاری از مناطق که در آن عملا مراتع برهنه" Magagi گفت. "وجود دارد بسیاری از مناطق که در آن کشاورزان را به کشت دانه های بسیاری از زمان ها و برداشت هیچ چیز نیست." درجه حرارت در این منطقه در حال افزایش است در یک و نیم برابر متوسط جهانی است.

"این تغییر آب و هوا. در نیجر حتی دهقانی در این زمینه می داند که این گرم شدن کره زمین, چرا که آنها زندگی می کنند این روز را به روز" Magagi گفت. "ساحل عاج است آلوده کنندگان مطلقا نمی," او اصرار داشت. با توجه به داده ها از اتحادیه اروپا و تولید گازهای گلخانه ای پایگاه داده, مالی, موریتانی, نیجر و بورکینافاسو و چاد—کشورهایی که بخشی از G5 Sahel چارچوب است که معاملات با مسائل مربوط به منطقه—تولید کمی بیش از 10 میلیون متریک تن دی اکسید کربن در سال 2016. ایالات متحده تولید شده حدود 5 میلیارد متریک تن گاز در همان سال است. بیشتر چه, یک تیم از محققان فرانسوی نشان داد که برخی از Sahelian معنوی شیوه های منفی کربن تعادل است. "این آلاینده کشور به اندازه کافی درگیر" Magagi افزود: "آلوده باید پرداخت سهم عادلانه خود را. اگر آنها به اندازه کافی در منطقه ما کسانی که کار زمین قادر خواهد بود به افزایش انعطاف پذیری خود را."

***

دکتر کادری سلیمان با مادر یک کودک دچار سوء تغذیه.
جایلز کلارک

جمعیتی نیز کلیدی برای فهم بحران بر Sahel. تقریبا نیمی از نیجر جمعیت زیر سن 15 سالگی. مردم این منطقه است اما گرسنه و بدون فرصت. در مرکزی Nigerien شهر Maradi کشور پیر قطب اقتصادی من در بازدید از این مجتمع تغذیه مرکز توانبخشی در شهر بیمارستان در منطقه است. نیجر جمعیت در حال انفجار است و قرار است به بیش از دو برابر 20 سال آینده. زنان در اینجا باید به طور متوسط بیش از هفت فرزند بالاترین نرخ باروری در جهان است. بالا بردن این کودکان بسیار دشوار است . "از آنجا که آب و هوا تغییر قیمت مواد غذایی در حال حاضر بسیار گران قیمت" Kadri سلیمان رئیس بیمارستان به من گفت. "سوء تغذیه یک مشکل بزرگ در اینجا."

در این بخش در حدود دو دوجین زنان خوشه سفید-فریم فلزی تخت پرستاری ضعیف کودکان با چوب کبریت اسلحه. نیمی از چراغ در اتاق شکست خورده بود وام آن یک طیفی دل تنگی. Baraka Samaila 35 سال tradeswoman پوشیدن بژ-بررسی حجاب به من گفت که چگونه او ازدواج کرده بود در 13 و چگونه هر یک از او هفت فرزند به حال دچار سوء تغذیه. او 2 سال Issoufa دراز در کنار او پژمرده و در حال حرکت به عنوان اگر در حرکت آهسته. زن دیگری مروه Sané 27 ساله مادر دو گفت: فرزند خود را آغاز کرده بود استفراغ و درد و رنج بود از مالاریا. او تا به حال به سفر سه ساعت به منظور رسیدن به درمانگاه.

سلیمان به من گفت که شرایط در کلینیک بهبود یافته بود در پنج سال گذشته اما این مرکز هنوز هم دیدم 5 درصد مرگ و میر. مشکلات سوء تغذیه بودند اغلب مرکب مالاریا و ذات الریه. با توجه به گزارش های آژانس توسعه بین المللی از سال 2018, 1.8 میلیون کودک در نیجر از سوء تغذیه رنج میبرند و یکی در 10 کودکان دچار سوء تغذیه حاد که منجر به اختلال شناختی و گاهی اوقات مرگ است. زمانی که من بازگشت و روز بعد یکی از بچه ها دیده بودم شب قبل فوت کرده است.

قابل توجه است که با شرایط مانند این است که نیجر نمی خورد به آشکار هرج و مرج و درگیری و بی قانونی است که بسیاری از همسایگان خود چهره صورت. "چیزی وجود دارد و نه ویژه در نیجر" Foucher به من گفت. پس از انتخابات در سال 2011 دولت شده است خیلی بیشتر احترام هنجارهای دموکراتیک از بسیاری از دولت ها در منطقه و رهبری این کشور است و نه فرو رفته در همان اتهامات فساد و بیش از برخی از همسایگان آن است. نیجر را طبقه حاکم نیز متنوع تر از کسانی که از همسایگان خود; قومی و قبیله ای خشم است که سوخت اسلامی پیشرفت در کشورهایی مانند مالی و بورکینا فاسو کمتر آشکار است. این تنوع پس زمینه و سنت dialoguing با جمعیت های محلی منجر به یک رویکرد مشترک برای حل مشکل در Nigerien دولت به نمایندگی. "آنها باید از این ظرفیت برای مذاکره تعارض و کار کردن سازش" Foucher ادامه داد. "آنها می دانند که آنها شکننده هستند و آنها هستند که بسیار دقیق و اندازه گیری در پاسخ های خود را به همه چیز."

یک مصالحه دولت بوده است قادر به ارائه شده است عفو بین الملل به داعش در میان آنها بسیاری از مردم جوان که عضو گروه های در معرض خطر اعدام است. من در بازدید از یک مرکز اجرا توسط U. N. آژانس که خانه های کودکان که در کنار روابط خود را با گروه های تندرو و آنها را آماده برای ادغام مجدد در جامعه از طریق حمایتهای روانی-اجتماعی.

یک دختر جوان که فرار کرد بوکوحرام کمپین خشونت در شمال نیجریه در حال حاضر زندگی در کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل-پشتیبانی از پناهندگان و حل و فصل در Tillaberi غرب نیامی نیجر.
جایلز کلارک

مرکز اذعان مردان و پسران که به این گروه به عنوان کودکان, محل سکونت آنها در یک خانه کوچک با یک حیاط برگ. زمانی که من بازدید 19 نوجوانان وجود دارد بازی جدول فوتبال به من نشان داد که چگونه آنها آموخته بود به دوختن و غذا خوردند در یک اتاق مشترک مبله با یک قفسه کتاب, لادن با کتاب های کمیک (بول و بیل, آستریکس). بر روی دیوار یک تخته سفید ذکر شده فعالیت های خود را برای این هفته (دوخت هیپ هاپ تئاتر). در گفتگو با مولر در حیاط بلند و باریک پسر با پوشیدن یک تی شرت و شلوار آبی گفت که در این مرکز به او داده بود تمایل به کار می کنند. (از من خواسته شد به خودداری نام و کسب اطلاعات از پسران در مرکز امنیتی خود را). "من صرف سه ماه آموزش تجارت و من امیدوارم که من قادر خواهد بود به کار ادامه دهد که من آموخته اند که در اینجا در جهان خارج" او گفت:.

بعد من با صحبت Yunusa (نه نام واقعی او) که عینک سفید بالای مخزن و زمزمه سبیل در لب بالا. او فقط تبدیل هجده. "من در نیجریه. حدود سه سال پیش سربازان خارج از روستا و بوکوحرام آن را گرفته بود," او به من گفت: "برخی از مردم فرار کرد. بوکوحرام گفت که اگر شما فرار آنها شما را بکشند. اعضای این گروه گفت که روستاییان به حال سه روز. اگر آنها نمی آمد و خود را به پیوستن به آنها را بکشند و آنها را برش مغز خود را. به طوری که در آن زمان من تصمیم به پیوستن به این گروه با دوستان و ما به سمت چپ با آنها."

بیش از دو سال آینده Yunusa به من گفت که او وظیفه بود با گذر گاه مواد غذایی از روستاها به گروه کودک مبارزان و زنان است. "این بود زندگی عادی اما وجود قوانین بسیار سختگیرانه است," او گفت:. "حتی اگر شما می خواستم برای انجام کاری وجود دارد و قوانین آن ممنوع بود برای انجام بسیاری از چیزها است." در سال 2018 او تصمیم به توبه و ترک این گروه و پس از او شنیده در مورد عفو او گرفته شده بود به یک مرکز بوکوحرام عودت در Goudoumaria, یک شهر در نزدیکی Diffa و سپس به مرکز است که در آن ما نشسته بودند. در حال حاضر او آموخته است که به دوختن و می خواهد برای ادامه به کار هنگامی که او برگ های این مرکز است. "من خوش شانس بود که فرصتی به درک که بوکوحرام است نه یک چیز خوب," او گفت:. "من امیدوارم که تمام افراد خانواده و دیگران را در درک که بوکوحرام چیز خوبی است و من امیدوارم که آن را شناخته شده در سراسر جهان است."

Niarchos نویسنده مستقر در نیویورک است. کار خود را به نظر می رسد در نیویورکر و دیگر مجلات و روزنامه ها. او در حال حاضر مشغول کار بر روی یک کتاب در مورد جهانی کبالت تجارت است.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب