بزرگترین تایلندی اعتراض در سال قرار می دهد فشار بر دولت

بیش از 10 ، 000 تایلندی معترضان شعار "سرنگونی دیکتاتوری" و "کشور متعلق به مردم" بسیج در بانکوک روز یکشنبه تا ک

توسط PATRIS-FUN در 26 مرداد 1399

بیش از 10 ، 000 تایلندی معترضان شعار "سرنگونی دیکتاتوری" و "کشور متعلق به مردم" بسیج در بانکوک روز یکشنبه تا کنون بزرگترین تظاهرات پس از 2014 یک کودتا.

وجود دارد به سلامتی دانشجویی تماس به محدود کردن سلطنت قدرت — هنگامی که یک موضوع تابو — و همچنین تقاضا برای خروج از سابق رهبر خونتا نخست وزیر شورای نظامی چان-اوچا یک قانون اساسی جدید و پایان دادن به آزار و اذیت فعالین اپوزیسیون.

دانش آموزان باید به رهبری اعتراضات تقریبا روزانه ماه گذشته اما روز یکشنبه تظاهرات جلب گسترده تر جمعیت در جنوب شرقی آسیا کشور است که با تجربه چندین دهه از تظاهرات مربوط توسط نظامی کودتا.

"ما می خواهیم یک انتخابات جدید و یک پارلمان جدید از مردم" فعال دانشجویی Patsalawalee Tanakitwiboonpon, 24 گفت: جمعیت است. "در نهایت رویای ما این است که یک سلطنت که واقعا تحت قانون اساسی است."

سازمان از جنبش مردم و پلیس گفت: وجود بیش از 10 ، 000 نفر در اعتراض.

سازمان از جنبش مردم و پلیس گفت: وجود بیش از 10 ، 000 نفر در اعتراض. (Athit Perawongmetha/فردا نیوز)

"نخست وزیر می فرستد نگرانی خود را به مقامات و معترضان برای جلوگیری از خشونت" Traisulee Traisoranakul یک سخنگوی دولت به خبرنگاران گفت. او گفت: شورای نظامی نیز به دستور دولت اقدام به ایجاد تفاهم بین نسل ها.

هیچ نظر فوری از کاخ سلطنتی است.

شورای نظامی برنده انتخابات سال گذشته که مخالفان می گوید برگزار شد تحت قوانین به اطمینان حاصل شود که او نگه داشته و قدرت. ترین آوازی حزب مخالف بود و پس از آن ممنوع است. خشم بیشتر شده است سوخت توسط اتهام فساد, بازداشت برخی از رهبران دانشجویی بیش زودتر تظاهرات و اقتصادی خرید اینترنتی از coronavirus بیماری همه گیر.

"ما شاهد یک تغییر در استراتژی رهبری جوانان جنبش در حال تبدیل شدن بیشتر فراگیر" گفت: Titipol Phakdeewanich, رئیس علوم سیاسی در اوبون راتچاتانی دانشگاه با اشاره به تاکید خود را بر اقتصاد و سیاست است.

برخی از گروه های دانشجویی نیز ارائه شده 10 اصلاحات آنها به دنبال سلطنت شاه ماها Vajiralongkorn — از جمله مهار قدرت خود را بیش از قانون اساسی سلطنتی ثروت و نیروهای مسلح.

با فئودالیسم'

"با فئودالیسم طولانی زندگی مردم" معترضان شعار می دادند. "ما دیگر نمی خواهد گرد و غبار برای هر کسی است."

تایلند lèse-majesté قانون مجموعه یک پنالتی تا 15 سال برای انتقاد از سلطنت اما شورای نظامی گفت: پادشاه درخواست شده است که از آن استفاده نمی شود در حال حاضر.

به عنوان ضد دولتی در اعتراض کردم در جریان چند ده royalists نیز تظاهراتی با تکان دادن پرچم ملی و نگه داشتن طلا-قاب پرتره پادشاه و دیگر اعضای خانواده سلطنتی.

تایلندی royalists نشان دادن به حمایت از خانواده سلطنتی در بانکوک در روز یکشنبه. (Soe Zeya Tun/فردا نیوز)

"من اهمیتی نمی دهند اگر آنها اعتراض علیه دولت اما آنها نمی توانند لمس سلطنت" گفت: Sumet Trakulwoonnoo یک رهبر طرفدار سلطنت گروه هماهنگی مرکز فنی و حرفه ای دانش آموزان برای حفاظت از نهاد های ملی (CVPI).

منتقدان را متهم به سلطنت کمک به گسترش ارتش را نگه دارید و بر روی سیاست در تایلند که در آن وجود داشته است 13 موفق کودتا پس از پایان مطلق حکومت سلطنتی در سال 1932.

قبل از 2014 کودتای بانکوک roiled با بیش از یک دهه از اغلب درگیری های خشونت بار بین پیراهن زرد royalist معترضان و رقیب پیراهن قرمز وفادار به نخست وزیر سابق Thaksin Shinawatra.

یک طرفدار دموکراسی معترض دارای یک نشانه در یک تجمع به عنوان پلیس دیده می شود در پس زمینه در بانکوک در روز یکشنبه. (Jorge سیلوا/فردا نیوز)

موج جدیدی از اعتراضات بوده است نه خشونت است.

"من در حال حاضر و هرگز نمی تواند رسیدن به هدف من گفت:" سابق پیراهن قرمز معترض Ueng Poontawee, 62. "در حال حاضر چهره های جدید وجود دارد. من خیلی خوشحال هستم که آنها بیرون آمد."

پس از بیش از نه ساعت در اعتراض پراکنده یک گروه از فعالان راهپیمایی به نزدیکی یک ایستگاه پلیس را به چالش ماموران برای دستگیری آنها اگر حکم علیه آنها به اتهام سازماندهی قبلی تظاهرات.

پلیس نمی دستگیری هر کسی و فعالان سپس به سمت چپ. پلیس هیچ نظر به رسانه ها.

سه تن از رهبران متهم شده اند را به اتهام نقض محدودیت در سازماندهی قبلی تظاهرات. آنها با قرار وثیقه آزاد شده اما پلیس می گویند حکم بازداشت صادر شده است برای بیشتر از 12 رهبران اعتراض در حالی که دیگران در حال بررسی است.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن