بلاروس اعتصاب رهبر زندانی اپوزیسیون و فعال بازداشت

کیف اوکراین (AP) — بلاروس' مقامات روز دوشنبه دست به یک حکم زندان برای یک کارخانه اعتصاب سازمان و بازداشت یک پ

توسط PATRIS-FUN در 11 شهریور 1399

کیف اوکراین (AP) — بلاروس' مقامات روز دوشنبه دست به یک حکم زندان برای یک کارخانه اعتصاب سازمان و بازداشت یک پیشرو در مخالفت فعال بخشی از یک تلاش روشمند برای سرکوب هفته از تظاهرات علیه این کشور استبدادی رهبر پس از انتخابات اپوزیسیون می گوید در آن تقلب.

رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو که حکومت 9.5 میلیون ملت با مشت آهنین 26 سال است را رد کرد و معترضان به عنوان عروسک های غربی را رد کرد و اتحادیه اروپا ارائه می دهد میانجیگری. پس از یک وحشی سرکوب تظاهرکنندگان در روز اول پس از اوت. 9 انتخابات ریاست جمهوری که باعث خشم بین المللی را دولت اجتناب مقیاس خشونت علیه تظاهرکنندگان و روشن به تهدیدات و انتخابی اسامی فعالان برای جلوگیری از تظاهرات.

آناتولی Bokun که منجر به اعتصاب کمیته در Belaruskali بزرگ پتاس کارخانه در Soligorsk بازداشت شده بود توسط پلیس دوشنبه و تحویل 15 روز حبس به اتهام سازماندهی یک unsanctioned اعتراض. این کارخانه که حساب برای یک پنجم از جهان پتاس کود خروجی است که ملت پول بگير.

این Belaruskali اعتصاب کمیته سخنگوی گلب Sandras گفت: مقامات تا به حال موفق به توقف اعتصاب در کارخانه آغاز شد که دو هفته پیش و همه آن پتاس معادن در حال حاضر مشغول به کار است. او گفت: عوامل بلاروس " دولت کمیته امنیت که هنوز هم با گذشت دوران شوروی به نام KGB بود تحت فشار کارگران برای پایان دادن به اعتصاب.

"KGB عوامل هولناک کارخانه ردیابی کردن فعال ترین کارگران و با استفاده از وسایل مختلف از فشار" Sandras آسوشیتدپرس گفت. "مقامات باید قدرتمند ابزار اقتصادی. آنها تهدید کارگران با اخراج های دسته جمعی."

اعتصاب در Belaruskali و بسیاری دیگر از پیشرو صنعتی گیاهان بازیگران یک چالش بی سابقه به لوکاشنکو که نگه داشته است بخش عمده ای از اقتصاد در دست دولت و با اتکا بر یقه آبی کارگران به عنوان اصلی خود را حمایت از پایه.

بلاروس معاون نخست وزیر یوری نظروف دوشنبه اذعان کرد که حملات مشکل را مطرح کرد اما گفت: تمام کارخانه های صنعتی را از سر گرفته و عملیات عادی.

Bokun را بازداشت دنبال دستگیری رهبران اعتصاب در دو مهم دیگر گیاهان صنعتی در مینسک در هفته گذشته. سازمان از یک اعتصاب در Grodno Azot عمده تولید کننده کود نیتروژن فرار به لهستان برای فرار از بازداشت.

به دنبال جلوگیری از تظاهرات بلاروس دادستان افتتاح شد یک جنایتکار کاوشگر در برابر مخالفان شورای هماهنگی ایجاد شده برای مذاکره انتقال قدرت را متهم کرده که اعضای آن از تضعیف امنیت کشور.

هفته گذشته بلاروس دادگاه در 10 روز زندان برای دو عضو شورا و احضار چندین نفر دیگر برای بازجویی از جمله سوتلانا Alexievich که برنده 2015 جایزه نوبل در ادبیات. دیگر عضو شورای Lilia Vlasova بازداشت شد دوشنبه.

"این دولت در پاسخ به ما صلح آمیز اقدامات و ارائه می دهد از گفت و گو" عضو شورای ماریا Kolesnikova گفت: AP. "این بدان معنی است که تظاهرات رشد خواهد کرد."

روز دوشنبه لوکاشنکو دستور اخراج بلاروس' سفیر ایران در اسپانیا پاول Pustavy که در یک Facebook پست نام برای بازشماری انتخابات و انتقاد از ضرب و شتم از تظاهرات مسالمت آمیز. بلاروس زودتر رد آن سفرای اسلواکی و هند برای ابراز حمایت از معترضان.

مقامات بلاروس در روز دوشنبه نیز اجازه ورود به Tadeusz Kondrusiewicz به 74 سال اسقف اعظم مینسک و Mohilev., نگه داشتن او را در حال انتظار برای ساعت ها در مرز قبل از تبدیل او به لهستان. هفته گذشته Kondrusiewicz به شدت انتقاد پلیس بلاروس.

هر دو ایالات متحده و اتحادیه اروپا را مورد انتقاد قرار Aug. 9 انتخابات که تمدید لوکاشنکو حکومت به عنوان نه منصفانه و خواست مقامات بلاروس به بحث با مخالفان — تماس که 66 ساله رهبر را رد کرده است.

روز دوشنبه اتحادیه اروپا بالتیک اعضای — لیتوانی لتونی و استونی — سیلی سفر تحریم در 30 بلاروس مقامات از جمله لوکاشنکو. وزرای خارجه اتحادیه اروپا در حال آماده سازی خود را, تحریم ها علیه تا 20 تن از مقامات بلاروس مظنون به تقلب در انتخابات و اعتراضات معترضان.

بلاروس' سخنگوی وزارت امور خارجه آناتولی Glaz هشدار داد که مینسک خواهد مقابله به مثل است. هفته گذشته لوکاشنکو تهدید کردند که با هدایت جریان بلاروس واردات از طریق لیتوانیایی بنادر و مسدود کردن حمل و نقل از اروپا محموله در سراسر کشور بلاروس.

علاوه بر تظاهرات مخالفان برگزار شد یکی دیگر از تجمع عظیم روز یکشنبه که دیدم حدود 100 ، 000 نفر سیل خیابان های مینسک میان حضور سنگین پلیس.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان را سخنگوی Steffen Seibert مورد ستایش قرار داد معترضان' شجاعت و خواست لوکاشنکو روز دوشنبه به "رسمیت شناختن این واقعیت در کشور وجود دارد نیاز به یک گفت و گو بین رهبری نیروهای مخالف و همه بلاروس جامعه را در مورد یک راه حل مسالمت آمیز."

در عین حال روز دوشنبه لوکاشنکو با صراحت رد مخالفان فشار برای بازگرداندن این کشور را پیش از آن که قانون اساسی پیش بینی پهن قدرت پارلمانی.

شدید سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز پس از رای گیری دیدم حدود 7000 بازداشت صدها نفر زخمی توسط پلیس لاستیک گلوله و نارنجک و ضرب و شتم و حداقل سه معترضان مرده است. پلیس پس از آن اجازه تظاهرات رفتن بدون مانع برای دو هفته آینده, اما هفته گذشته دوباره کردیم تا فشار بر تظاهرات ،

بیش از آخر هفته به دولت بلاروس همچنین پایین ترک خورده سخت در رسانه های خبری و اخراج برخی از خبرنگاران خارجی و لغو مجوز رسمی از بسیاری از روزنامه نگاران بلاروس. دو مسکو بر اساس آسوشیتد پرس روزنامه نگاران پوشش تظاهرات در بلاروس به تبعید به روسیه در روز شنبه. علاوه بر این AP به بلاروس خبرنگاران گفته شد که مطبوعات خود اعتبار کرده بود باطل شده است.

بلاروس انجمن صنفی روزنامه نگاران گفت: اعتباربخشی حقوق شده و به دور از 17 Belarusians کار برای رسانه های دیگر از جمله آلمان ARD تلویزیون بی بی سی رویترز و خبرگزاری فرانسه. ایالات متحده-بودجه رادیو آزاد اروپا/رادیو آزادی تا به حال پنج روزنامه نگاران خود را از دست دادن اعتبار.

ایالات متحده و اتحادیه اروپا را به شدت محکوم کرد دولت بلاروس رسانه های كردم.

___

ولادیمیر Isachenkov در مسکو, Geir Moulson در برلین و Liudas Dapkus در ویلنیوس, لیتوانی کمک به این گزارش.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im