بلاروس می گوید: روسیه مایل به کمک به مقابله با ناآرامی ها به عنوان سوگواری هزاران نفر از معترضان کشته

هزاران نفر از تظاهرکنندگان در بلاروس به خیابان ها ریختند دوباره شنبه به تقاضا است که این کشور استبدادی رهبر اس

توسط PATRIS-FUN در 26 مرداد 1399

هزاران نفر از تظاهرکنندگان در بلاروس به خیابان ها ریختند دوباره شنبه به تقاضا است که این کشور استبدادی رهبر استعفا پس از انتخابات ریاست جمهوری آنها را به نام جعلی. در پاسخ به رئیس جمهور اعلام کرد که رهبر روسیه موافقت کرده بود به ارائه کمک های امنیتی برای برقراری نظم اگر بلاروس درخواست آن را.

رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو صحبت کرد شنبه شب چند ساعت پس از تماس تلفنی با پوتین به عنوان او تلاش برای مقابله با بزرگترین چالش و در عین حال به او 26 سال در قدرت است.

شنبه هفتم-روز متوالی از اعتراض به نتایج حاصل از این کشور Aug. 9 انتخابات ریاست جمهوری که در انتخابات ادعا کرد که 65 سال لوکاشنکو برنده یک ششم مدت در یک زمین لغزش. مخالفت هواداران بر این باورند که انتخابات آمار و ارقام دستکاری شد و می گویند معترضان شده اند مورد ضرب و شتم بیرحمانه توسط پلیس پس از رای دادن.

خشن پلیس سرکوب علیه معترضان از جمله بازداشت برخی از 7000 نفر را نقض بیشتر پایدار ضد دولتی جنبش لوکاشنکو از زمان به قدرت در سال 1994.

تظاهرکنندگان بسیج شنبه در نقطه ای در پایتخت مینسک که در آن یک معترض درگذشت این هفته در درگیری با پلیس. برخی از نر معترضان کشیده کردن پیراهن خود را به نشان می دهد کبودی آنها آمد و گفت: از پلیس ضرب و شتم. دیگران انجام عکس از عزیزان مورد ضرب و شتم آنقدر آنها نمی تواند شرکت در این تجمع است.

یک معترض منتشر شده از بازداشت نمایش کبودی که گفته آمد از یک پلیس به ضرب و شتم در طول یک تظاهرات در مینسک در روز شنبه. (Dmitri Lovetsky/آسوشیتد پرس)

لوکاشنکو مشخص نکرد که چه نوع از کمک های روسیه خواهد بود مایل به ارائه. اما او گفت که "وقتی که می آید به بخش نظامی ما یک توافق با فدراسیون روسیه" با اشاره به حمایت متقابل برخورد دو جمهوری های شوروی سابق امضا شده در 1990s.

"این لحظات هستند که متناسب با این توافق," او اضافه شده است.

هر دو اتحادیه اروپا و دولت ایالات متحده می گویند که انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس ناقص بود.

لوکاشنکو را حریف اصلی در رای سوتلانا Tikhanovskaya فرار به لیتوانی روز پس از انتخابات دانستند که چندین قبلی ریاست جمهوری رقبا شده و از تجمع سال در اتهامات عنوان شده است که هواداران می گویند شدند ساختگی. بالقوه دیگر رقبای مسدود شده توسط مقامات انتخاباتی از در حال اجرا در کشور فرار قبل از رای گیری.

کانادا وزیر امور خارجه فرانسوا-Philippe شامپاین روز شنبه گفت او با Tikhanovskaya و گفت: اتاوا "از نزدیک وضعیت را بر روی زمین به نظر ما گام های بعدی."

کشته معترض سوگواری

یک مراسم تشییع جنازه برگزار شد شنبه برای الکساندر Taraikovsky یک زن 34 ساله می گوید که فوت شنبه در مینسک مورد مناقشه تحت شرایطی. پلیس بلاروس گفت که او کشته شد که یک دستگاه انفجاری او در نظر گرفته شده برای پرتاب در پلیس منفجر کرد در دست خود را.

اما شریک زندگی خود را, النا, آلمانی, آسوشیتدپرس گفت که زمانی که او را دیدم بدن خود را در یک سردخانه در جمعه دست خود را نشان داد هیچ خسارت و او تا به حال یک سوراخ در قفسه سینه خود را که او معتقد است که زخم گلوله.

صدها نفر از مردم به پرداخت آخرین جهات خود را به Taraikovsky که وضع در باز کردن تابوت. به عنوان تابوت انجام شد بسیاری کاهش یافته و به یک زانو گریه و گفتند, "زنده باد بلاروس!"

مردم نگه پیر بلاروس پرچم ملی آنها را جمع آوری برای مدنی, تشییع جنازه در مینسک در روز شنبه برای معترضان الکساندر Taraikovsky که در همان نقطه در روز دوشنبه. (Dmitri Lovetsky/آسوشیتد پرس)

تصویری از شلیک گلوله توسط یک آسوشیتد پرس روزنامه نگار در روز دوشنبه نشان می دهد Taraikovsky با یک پیراهن خون آلود قبل از سقوط بر روی زمین. چند پلیس دیده می شود در این نزدیکی هست و برخی بیش از جایی که Taraikovsky است که دروغ گفتن در خیابان ایستاده و در اطراف او.

این ویدئو نشان نمی دهد که چرا او به زمین افتاد و یا چگونه خود را در پیراهن خون آلود شد اما آن را نیز نشان نمی دهد که او تا به حال یک دستگاه انفجاری منفجر که در دست خود را به عنوان دولت گفته است.

حدود 5000 تظاهرکنندگان جمع شده بودند روز شنبه در منطقه ای که در آن Taraikovsky درگذشت. آنها گذاشته جمعی از گل در ادای احترام ستون به یک تپه در حدود 1.5 متر قد به عنوان عبور اتومبیل blared خود شاخ.

"این افتضاح به زندگی در یک کشور که در آن شما می توانید کشته در تظاهرات مسالمت آمیز. من را ترک خواهد کرد اگر قدرت نیست و تغییر گفت:" 30 ساله نشان دهنده آرتم کوشنر.

رئیس جمهور رد واسطه خارجی

قبلا در شنبه لوکاشنکو رد پیشنهادات خارجی که واسطه درگیر شدن در تلاش برای حل و فصل سیاسی بحران است.

"گوش دادن — ما یک کشور عادی تاسیس در قانون اساسی. ما لازم نیست هر دولت خارجی هر نوع واسطه او گفت: "در دیدار با مقامات وزارت دفاع. او به نظر می رسد با اشاره به یک پیشنهاد از رهبران لهستان لیتوانی لتونی و استونی برای کمک به حل و فصل بحران سیاسی در بلاروس یک کشور از 9.5 میلیون نفر است.

اما او بحث در مورد وضعیت در یک تماس در روز شنبه با پوتین برای اولین بار برای عموم شناخته شده تماس مستقیم بین رهبران دو کشور پس از انتخابات. یک کرملین در بیانیه ای گفت: هر دو پوتین و لوکاشنکو ابراز امیدواری برای حل و فصل سریع به تنش.

رئیس جمهور بلاروس الکساندر لوکاشنکو صندلی نشست وزارت دفاع استراتژیک مدیریت مرکز در مینسک در روز شنبه. (ماکسیم Guchek/BelTA/جزوه طریق رادیو فردا)

"مهم این است که این مشکلات استفاده می شود توسط نیروهای مخرب با هدف ایجاد آسیب به همکاری دو کشور در چارچوب اتحادیه دولت" کرملین گفت.

روسیه و بلاروس توافق در سال 1997 در مورد روابط نزدیک تر بین همسایه سابق-کشورهای شوروی سابق در یک اتحادیه است که متوقف کوتاه از ادغام کامل — هر چند که برخورد با اختلافات اخیر بین کشورها و بلاروس را به سوء ظن است که دولت پوتین می خواهد برای جذب بلاروس.

تظاهرات در مورد بحران سیاسی در بلاروس برگزار شد روز شنبه در جمهوری چک و در مقابل بلاروس سفارت در مسکو.

سرکوب را محکوم کرد

وحشیانه سرکوب تظاهرات در بلاروس کشیده شده و انتقادات در غرب است. اتحادیه اروپا و وزرای خارجه روز جمعه گفت که آنها رد نتایج انتخابات در بلاروس و شروع به نقاشی کردن یک لیست از مقامات در بلاروس که می تواند تحریم ها بیش از نقش خود در سرکوب معترضان.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo روز شنبه گفت که او خوشحال بود برای دیدن که برخی از معترضان در بلاروس شده بود آزاد شد اما این کافی نیست.

او همچنین گفت: انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس سقوط کوتاه از استانداردهای دموکراتیک است.

سازمان دیده بان | خشونت سرکوب مقابل بلاروس تظاهرات:

معترضان خشمگین بیش از ستیز نتیجه انتخابات در بلاروس است و ملاقات با ضرب و شتم توسط پلیس و هزاران پرتاب شده است در زندان با برخی از آنها مجبور به گروگان سبک ویدئوها ادعای آنها تا تظاهرات. 1:55

"ما گفت: این انتخابات خود را [در بلاروس] را آزاد نیست. من صرف آخرین روز مشاوره با ما شرکای اروپایی," Pompeo گفت: روز شنبه در یک کنفرانس خبری در ورشو با همتای پولندی.

"هدف مشترک ما این است که برای حمایت از مردم بلاروس. این افراد خواستار همان چیزهایی است که هر انسانی می خواهد" او گفت:.

"ما با خواست رهبری برای گسترش دایره به تعامل با جامعه مدنی است."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن