نویسنده N. K. Jemisin در مسابقه Gentrification و قدرت تخیلی به مردم را هم

N. K. Jemisin یک رمان نویس, اما او همچنین یک مهندس از جهان و امکانات. در سال 2018 به داستان های علمی تخیلی و

توسط PATRIS-FUN در 23 اسفند 1398

N. K. Jemisin یک رمان نویس, اما او همچنین یک مهندس از جهان و امکانات. در سال 2018 به داستان های علمی تخیلی و فانتزی نویسنده تاریخ ساخته شده زمانی که او اولین فرد را به خانه جایزه هوگو برای بهترین رمان سه سال در یک ردیف یکی برای هر یک از کتاب های او شکسته زمین سه گانه است. Jemisin را خارق العاده داستان که در مجموعه اجتماعی و سیستم به طور کامل تصور دنیای جدید—همه با خطوط گسل دروغ گفتن در منتظر است که با هدف کمک به ما در درک بهتر خود ما.

در Jemisin را مشتاقانه پیش بینی جدید رمان شهر ما خارج مارس 24 تنظیم است به خصوص انتگرال به داستان. در کتاب شهر نیویورک و در هر یک از پنج بخش نیویورک ساخته شده انسان مجسم شش حرف که در عمل به عنوان فوقالعاده آواتار برای هر محل و با استفاده از قدرت خود را به دفاع از خانه خود را از یک آخرتی, gentrifying نیروی.

Jemisin صحبت به زمان مورد سیستم های که ما شکل شهرستانها نوشتن به عنوان درمان و چرا ما نیاز به صداهای متنوع در چاپ و نشر.

زمان: تن از شهر ما شد بیشتر است نور دل از مقدار قبلی خود کار می کنند اما این رمان هنوز آدرس جدی مسائل—از جمله خطرات gentrification. چرا شما می خواهید بگویید این داستان ؟

Jemisin: من همیشه فکر نوشتن من به عنوان درمان. من یک درمانگر اما یک زمان وجود دارد من نمی تواند استطاعت یک و نوشتن بود راه من بادی خشم و استرس و ترس و اشتیاق و تمام چیزهایی که من نمی باید در دنیای واقعی خروجی برای. بسیاری از زمان من واقعا نمی دانند که آنچه در آن است که من در تلاش برای مقابله با, تا پس از من به پایان رسید این کتاب است. با شکسته زمین سه گانه من دیر متوجه شدم که من پردازش مادرم مرگ قریب الوقوع. او رفت در حالی که من در حال نوشتن سنگ آسمان. اواسط عمر بحران همیشه باعث گرفتن آنها نیز موجب شده توسط یک رویداد. و مادر و مرگ را خار یک دوره [نیاز] به رشد چیزهای جدید و چیزهای جدید را امتحان کنید. من شروع به فکر کردن در مورد خرید یک خانه. من می خواهم به قادر به خرید در تاج ارتفاعات بود که نیویورک محله من شده بود چون تاج ارتفاعات برخورد کرده بود, مانند, مرحله چهارم gentrification. بیش از آن زمان من در اینجا من به تماشای آن را تغییر دهید.

حال شما دیده می شود که تغییر اتفاق می افتد قبل از ؟

پدر من بوده است در ویلیامزبرگ برای آخرین 30-چیزی سال است. ما از خرد و مغازه های آجر متری به نوپرست مرکزی. و من از دیدن همان چیزی که اتفاق می افتد در همه جا. بیشتر که من تحقیق بیشتر متوجه شدم که چیزی اساسی برای این شهر نادیده گرفته می شود و به طور سیستماتیک شکسته است. به عنوان کسی که عاشق این شهر و دوست داشتنی از آن ثبات قدم و فانک و آن غرابت و درندهخویی آن این است که رام و من فکر می کنم که رفتن به آن را بکشند.

چگونه می توانید مردم را از کمک به چرخه ؟

این یک مشکل پیچیده است. در برخی از راه من کمک به gentrification در راه های دیگر من نیستم. من یک زن سیاه و سفید است که نقل مکان به یک محله بنابراین حداقل در آن حس من کمک نمی کند. از سوی دیگر هزینه زندگی در حال افزایش است و من در کمک به آن است. آنچه که من سعی کردم به انجام آن داشته باشیم و محله و فرهنگ و تاریخ است که من به پیوستن به. من پیوست بلوک انجمن و من در تلاش برای شرکت در هر فعالیتی که انجام می دهند به سعی کنید برای حفظ این محله ، شما باید برای تبدیل شدن به یک بخشی از شهر به صورت واقعی در راه است که کمک و دادن و فقط به.

در یکی از این کتاب دنباله عمل استارباکس فروشگاه بیا به زندگی خود را از مبانی خود و حمله به قهرمانان. چرا استارباکس?

وجود ذاتی همگن که استارباکس نشان دهنده. معمولا شروع آن با محلی bodegas که در آن شما می توانید دلار قهوه جایگزین شدن با خیال باف مجلل کافی شاپ. و به عنوان اقتصادی caché محله تغییرات به آرامی حتی کسانی که مستقل کافی شاپ نابودی و جایگزین—تقریبا به یک رستوران های زنجیره ای. آن است که یک علامت از دست دادن و تغییر و تخریب کند از فرهنگ منحصر به فرد از شهرستان.

این کتاب ادای احترام به جوامع است که رشد هستند زیرا چند فرهنگی. وجود دارد چیزی در مورد این دوران زندگی میکنیم که موجب شما را به تمرکز بر روی قدرت آن در حال حاضر ؟

صحبت من به این تغییرات سیاسی است که من دیده ام در چند سال گذشته است. ما یک فرهنگ است که—حداقل aspirationally زبان—همیشه بالید خود را در یک دیگ ذوب و یا یک کاسه سالاد, هر آنچه شما می خواهید به آن تماس بگیرید. و سپس ناگهان ما شاهد همه که بدخیم. این نیست که ما همیشه گفته ایم و می خواستم. ما در حال از دست دادن است که aspirational روح ساخته شده است که ما آنچه که ما بودند.

ویژه داستان
چرا زیاده به تهدید Coronavirus ممکن است منطقی
مشکل با COVID-19 است که معلوم نیست چه کاری انجام دهید.

اخیر اشتباه توسط ناشران—مانند بارنز و شریف و Penguin Random House در حال حاضر لغو شده ابتکار به انتشار مجدد کتاب های کلاسیک با "متنوع" را پوشش می دهد—پیشنهاد کرده اند که جهان ادبی هنوز هم یک راه برای رفتن قبل از آن واقعا فراگیر است. آنچه شما می خواهم برای دیدن ناشران را به آدرس این مشکلات ؟

اولین و مهمترین ناشران باید به انجام برخی از روح جستجو. آنها در حفظ استخدام همان نوع از مردم است. آنها در حفظ و ترویج همان نوع از مردم است. نگه داشتن آنها در تلاش برای فروش همان نوع کار می کند. من درک می کنم که شرکت های بزرگ به طور طبیعی ریسک گریز اما شما نمی تواند ریسک گریز با هنر است. من می خواهم برای دیدن ناشران متعهد به استخدام بیشتر سردبیران رنگ کارورزان رنگ—همه در هر سطح. اجرائی از رنگ. و نه فقط مردم رنگ—مردم دیگر به حاشیه رانده شده پس زمینه نیز هست. ما نیاز به غیر فعال نویسندگان در آن وجود دارد; ما نیاز به مهاجران که تجربه واقعی با روند. خوانندگان امریکا است و این صنعت نیاز به همچنین منعکس کننده آمریکا است.

سیستمیک ظلم و ستم است یک موضوع در محدوده زمانی معین در کار خود را. آیا این مشکل دوباره به آن داستان و آن درد را بارها و بارها ؟

آن را دشوار است—این زندگی من است. این است جهانی که من می دانم. زمانی که من تامل وجودی شر من نمی بینم برخی از چکیده های من دیدن مردم torpedoing خود را فقط به حفظ وضع موجود و سیستمیک مزایای استفاده است که در واقع در دراز مدت نیست و مفید برای همه. مردم سفید واقعا سود که خیلی از نژاد پرستی. و اکثر مردان نمی بهره گیری شدید از مردسالاری. این سیستم که مردم را تشویق به عمل در خارج خود را در بهترین منافع. ما کاملا قادر به به عنوان یک گونه از نگاه کردن به افراد دیگر که متفاوت از خودمان و درک است که کسانی که دیگر انسان ها است که آنها را به همان منافع و ترس ها و آرزوهای خود به عنوان بقیه از ما. اما این سیستم مانع از این نوع شناسایی است.

شما یک بار گفت که هنرمندان و سازندگان به خصوص کسانی که در کار نظری, داستان, مهندسین از امکان. چه امکانات شما امید به مهندس با شما کار می کنند ؟

من می خواهم مردم به دور از داستان با درک بیشتری از چگونگی این تهدید وجودی در حال توسعه و مصنوعی را تشویق کرد. این تم سازگار در طول کار من این است که اینها همه جوامع است که می تواند بزرگ و نیستند چرا که مردم باید یک سوراخ. این واقعا چیزی است که آن را می شکند ، وجود خود حفظ سیستم در محل کار که دلسرد کردن مردم از کار کردن با هم و چه خوب است برای همه. ما می تواند به توقف آن, اما آن را به یک انتخاب. من می خواهم برای متقاعد کردن بیشتر مردم به سوی این هدف است.

این موضوع در شهر ما شد, بیش از حد مردم در تمام زمینه های آینده با هم به یک چیز بزرگتر است.

این واقعا یک تم فانتزی و علمی تخیلی: The Lord of the Rings یا همه این داستان های دیگر که در آن شما کردم halfling از جن کوتوله—همه آنها راه رفتن به یک بار و صرفه جویی در جهان است. شما در حال رفتن به نجات جهان با تکنولوژی; شما نمی خواهید به صرفه جویی در جهان با برخی از نوآوری های علمی. شما در حال رفتن به آن را ذخیره کنید با مردم انتخاب و به مبارزه با چیزهایی که آنها درک اشتباه است. در آن حس من بسیار سنتی و فانتزی نویسنده است.

فصل پنجم شده است optioned است برای تلویزیون است. چگونه درگیر هستند شما در این برنامه ؟

نه در همه. یکی از چیزهایی که من باید قدرت بر این است که من تصمیم به فروش حقوق من به. من همواره سعی در فروش حقوق به افرادی که در حال رفتن به احترام روح از آنچه من انجام می دهند. من از ذهن نیست اگر آنها در ایجاد تغییرات در ساختار. اما من نمی خواهم مانند اسکارلت جوهانسون بازی هر یک از شخصیت. من نمی خواهم من شخصیت های سفید-شسته شده. نقطه تمام از آنچه که من نوشتن این ایده که مردم از زمینه های مختلف در حال آوردن چیزی به جدول و تمام است که باید محترم شمرده شود.

این مصاحبه شده و تغلیظ شده و ویرایش شده برای وضوح.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن