آموزش زبان انگلیسی چقدر طول می کشد ؟

یادگیری در مورد زمان یک مهارت ضروری است که هنگام یادگیری هر زبانی با آن مواجه خواهید شد. وقتی صحبت از شروع

توسط مدیر سایت در 28 خرداد 1402

یادگیری در مورد زمان یک مهارت ضروری است که هنگام یادگیری هر زبانی با آن مواجه خواهید شد.

وقتی صحبت از شروع یادگیری زمان در زبان انگلیسی می شود، ممکن است کمی سخت به نظر برسد، زیرا فراتر از خواندن اعداد روی ساعت است.

اصطلاحات و عبارات رایج زیادی در ارتباط با زمان در انگلیسی وجود دارد. چه در مورد رزرو پرواز باشد و چه در مورد رزرو رستوران مورد علاقه خود، این مقاله هر آنچه را که باید در مورد زمان بدانید را به شما می گوید. ابتدا بیایید به سیستم های قالب 24 ساعته و 12 ساعته نگاه کنیم.
فرمت های ساعت 24 ساعته و 12 ساعته به زبان انگلیسی چگونه کار می کنند؟

همه ما می دانیم که در هر نقطه از جهان، تنها 12 ساعت در ساعت آنالوگ ذکر شده است. در یک سیستم فرمت 12 ساعته، یک عدد دو بار می آید، به این معنی که ساعت در یک دوره 12 ساعته دو بار می زند: یک بار در اوایل صبح و یک بار در عصر. یعنی 24 ساعت شبانه روز به دو نیمه (نیمه شب و ظهر) تقسیم می شود. به زودی در این مورد مفصل صحبت خواهیم کرد، zabannew اما اجازه دهید ابتدا با فرمت ساعت 12 ساعته و معنای AM و PM آشنا شویم.
تفاوت بین AM و PM با توجه به زمان در زبان انگلیسی چیست؟

هنگام اعلام زمان، به طور کلی از ante meridiem (am) و post meridiem (pm) برای افتراق بین صبح و عصر استفاده می شود. در این مورد، برای نشان دادن 5 صبح (5 صبح) یا 5 بعد از ظهر (5 بعد از ظهر).

نحوه تشخیص ساعت به زبان انگلیسی

یادگیری زمان گفتن یکی از مهارت های اساسی است که باید در حین یادگیری زبان انگلیسی یاد بگیرید.

با  زبان نیو در زبان انگلیسی حرفه ای شوید. زبان نیو  دوره آنلاین برنده جایزه ما زبان ساده و روزمره ای را که در واقع از آن استفاده خواهید کرد به شما آموزش می دهد.
زمان های مختلف روز به زبان انگلیسی

اعداد زمان خاصی را به ما می دهند، اما طبیعی است که به جای مشخص بودن به زمان کلی روز اشاره کنیم. در اینجا چند عبارت است که اغلب در رابطه با زمان استفاده می شود.

صبح: هر زمانی بین ساعت 12 صبح تا 12 بعد از ظهر به عنوان "صبح" در نظر گرفته می شود، که نشان دهنده آغاز روز است.

ظهر: وقتی کسی از اصطلاح "ظهر" استفاده می کند، منظورش ساعت 12 بعد از ظهر است که ابتدای بعد از ظهر است.

بعد از ظهر: در لغت به معنای "بعد از ظهر" است، کلمه "بعد از ظهر" به هر زمانی بین 12 بعد از ظهر تا 5 بعد از ظهر اشاره دارد.

عصر: زمان شروع و پایان عصر بین فرهنگ ها و مکان متفاوت است، اما اغلب به هر زمانی بین 5 بعد از ظهر تا 9 بعد از ظهر اشاره دارد.

شب: باز هم، زمان شروع و پایان شب متفاوت است، اما معمولاً به هر زمانی بین ساعت 9 شب تا 6 صبح اشاره دارد.

نیمه شب: همان طور که از نامش پیداست، «نیمه شب» به معنای ساعت 12 صبح است.
ساعت به زبان انگلیسی

هنگام اشاره به زمان ساعت، از کلمه "ساعت" به معنای "از ساعت" استفاده می شود. در هر ساعت از ساعت هم برای صبح و هم بعد از ظهر کار می کند، اما برای چند دقیقه نه.

مثال:

ساعت 6

وقتی در مورد زمان دقیق صحبت می کنیم، به دو صورت می توانیم آن را بیان کنیم:

الف. ابتدا ساعت و سپس دقیقه را بگویید:

"ساعت 6:30 است."

ب- ابتدا ساعت و سپس دقیقه را بگویید:

"ساعت شش و بیست است."

ج. بگویید «ربع گذشته». وقتی کسی می گوید «ربع گذشته»، منظورشان این است که ساعت پانزده دقیقه گذشته است. مثلا. ساعت 6 و 15 دقیقه به "شش و ربع" می رسد.

د. بگویید «نیمه گذشته». وقتی کسی می گوید "نیم گذشته" نشان می دهد که ساعت نیم گذشته است. برای مثال، ساعت 6 و 30 دقیقه «شش و نیم» خواهد بود.

E. بگویید «یک چهارم تا». وقتی کسی می گوید "ربع تا"، منظورشان این است که پانزده دقیقه تا ساعت بعد باقی مانده است. به عنوان مثال، پانزده دقیقه تا ساعت 6 «ربع به شش» خواهد بود.

اکنون که تقریباً همه چیزهایی را که در مورد زمان در زبان انگلیسی باید بدانیم فهمیدیم، بیایید نگاهی به نمونه‌هایی از عبارات و اصطلاحات مختلف با اشاره به زمان استفاده شده در جملات بیندازیم.
چگونه می توان مکالمه با کسی را با توجه به زمان به زبان انگلیسی آغاز کرد؟
میشه لطفا زمانش رو بگید

اگر این سؤال را بپرسید، معمولاً پاسخی در قالب زمانی 12 ساعته دریافت خواهید کرد یا ممکن است شخصی ساعت خود را به شما نشان دهد تا بتوانید زمان را بخوانید.
فیلم کی شروع میشه؟

این می تواند یک شروع مکالمه عالی باشد. اگر کسی زمان را از شما می پرسد، می توانید با توجه به ساعتی که در این مقاله یاد گرفتید، پاسخ دهید.
اتوبوس کی می رسد؟

اگر زمان ورود دقیقاً در یک ساعت خاص باشد، پاسخ در قالب "ساعت" خواهد بود.
با دوره آنلاین انگلیسی  زبان نیو از زمان خود فراتر بروید

اکنون می دانید که چگونه زمان را به زبان انگلیسی بگویید، زمان آن رسیده است که دانش خود را بیشتر کنید.

 زبان نیو می تواند شما را از مبانی زبان انگلیسی به تسلط برساند. این دوره حتی شامل مجموعه کاملی از دروس در مورد تلفظ انگلیسی است. پس برای چی منتظری؟

منبع : https://zabannew.ir/

آخرین مطالب