آمریکایی ها از جان گذشته برای رفتن به خارج. می تواند سهمیه بندی دسترسی به پارک ها و سواحل را که امن تر?

Fو یا هفته ها در پایان در حال حاضر بسیاری از کشور متحمل شده است یک نوع از خانه محدود دمه که شاعر ویلیام کارلو

توسط PATRIS-FUN در 19 اردیبهشت 1399

Fو یا هفته ها در پایان در حال حاضر بسیاری از کشور متحمل شده است یک نوع از خانه محدود دمه که شاعر ویلیام کارلوس ویلیامز یک بار به عنوان یک "تنبل خیره بهار." اما به عنوان درجه حرارت گرمتر می رسند و بسیاری از کشورها با احتیاط بازگشایی فضاهای عمومی هزاران نفر از هم بزنید دیوانه آمریکایی ها هجوم آوردند ، آخر هفته گذشته تصاویر و گزارش از glutted سواحل و پارک ها باید موجب چندین فرمانداران به رول دسترسی به پارک ها و سواحل به خاطر ترس از افزایش جدید COVID-19 عفونت. در یک نقطه خاص می شود از لحاظ فیزیکی غیر ممکن است برای, بسته, بسیاری از مردم به شش پا فواصل.

به عنوان روش های تابستان و تقاضا برای تفریح به شدت افزایش و حتی بیشتر فضای عمومی می ایستد برای تبدیل شدن به آنچه اقتصاددانان تماس "منابع مشترک" — چیزی که متعلق به هیچ یک مانند ماهی در دریاچه است اما می تواند به تخلیه بدون قالب سهمیه بندی. در حال حاضر شهر نیویورک شهردار, بیل د Blasio روز پنجشنبه گفت که این ویروس زده شهرستان ممکن است محدودیت ورود به برخی از پارک ها.

"فضایی است که در حال حاضر یک منبع که در آینده قابل پیش بینی ما در حال رفتن به مجبور به جیره در راه ما تا به حال هرگز به جیره قبل از, می گوید:" دانشگاه کلمسون اقتصاددان Michael D. Makowsky. "خارج از منزل استفاده می شود به یک منبع پایان ناپذیر. انسان در حال حاضر نیاز به مقدار زیادی حجم بیشتر از آنها استفاده می شود."

به عنوان جذاب به عنوان ایده سهمیه بندی فضای فیزیکی ممکن است آن را ممکن است بهترین راه برای اطمینان از عادلانه و امن دسترسی به فضاهای عمومی بدون خطر گسترش بیشتر COVID-19 است که در حال حاضر منجر به 75,000 مرگ و میر در ایالات متحده به تنهایی. راه های مختلفی وجود دارد از جمله سهمیه بندی می تواند به عنوان یک جایگزین برای پتو تعطیلی که بسیاری از کشورها هنوز هم در جای خود.

یک سیستم قرعه کشی

اولین و ساده ترین روش خواهد بود برای محدود کردن دسترسی به مکان های عمومی مانند پارک ها و سواحل بر اساس نوعی از قرعه کشی. در روزهای دوشنبه برای مثال در پارک ملی یوسیمیتی ممکن است بسته به خانواده هایی که سرپرست خانواده بود و یک راننده مجوز شماره پایان در 1 یا 2. در روز سه شنبه در 3 یا 4 و غیره — به طور موثر کاهش پتانسیل جمعیت 20٪.

این استراتژی است و نه بدون سابقه در, مدرن, کشورهای صنعتی می باشد. در سال 1989 در تلاش برای محدود کردن فضایی تولید گازهای گلخانه ای, Mexico City مقامات نهاد سیاست به نام Hoy هیچ Circulaیا "هیچ گردش امروز" است که در آن شخصی و وسایل نقلیه تجاری ممنوع شد از جاده ها به صورت یک روز در هفته بر اساس آخرین رقم از پلاک.

زیست محیطی نتایج وجود دارد و همچنین در شهرهای دیگر در سراسر آمریکای لاتین و چین است که تکرار این ایده را ناامید کننده بوده است. مهمتر این انطباق در مکزیکو سیتی بود فوق العاده بالا با توجه به سهولت که با آن ممنوع و وسایل نقلیه می تواند خال خال. یک توضیح برای این ایده را عدم کاهش تولید گازهای گلخانه ای است که به جای انتقال به حمل و نقل عمومی به صورت یک روز در هفته بسیاری از ساکنان خریداری یک ماشین دوم و یا فقط زمان زیادی از تاکسی ها.

مشابه سهمیه بندی از فضاهای باز می شود امکان پذیر است این امر نیاز به دیدار با دو مهم مورد نیاز است. آن نیاز به فروش می رسد به یک شیوه ای را تشویق می کند که همکاری های گسترده. آن را نیز نیاز به یک محیط امن و قابل تحمل به معنی اجرای قانون برای کسانی که نمی همکاری — که شامل نیست بیش از حد جریمه به خصوص با بسیاری از میلیون ها نفر از آمریکایی ها کار می کنند.

"هر زمان که شما سعی می کنید به جیره چیزی تعریف شما مجازات سازمان ملل متحد مجاز استفاده" Makowsky می گوید. "اگر ما در حال حاضر به تحمل مجازات و سپس شما باید به چوب با اصل ممنوعیت."

Swappable مجوز

دوم استراتژی می تواند شامل صدور مجوز برای کنترل فضاهای گسسته با نقاط دسترسی که می تواند به فروش می رسد و یا رد و بدل شده. این ایده دیگر این است که در حال حاضر آزمایش شده در سیاست های زیست محیطی — به طور خاص "کلاه و تجارت" سیستم که به ایجاد بازار برای شرکت ها برای خرید و فروش مجوز انتشار در حالی که تلاش برای تشویق کاهش تولید گازهای گلخانه ای.

در مورد فضای سهمیه بندی های مشابه سیاست خواهد آرزوی کمتر به تشویق انزوا نسبت به توزیع منابع محدود از مناطق باز. تحت چنین چارچوب شهرستانها خواهد موضوع رایگان اجازه می دهد تا به تمام ساکنان مورد استفاده قرار گیرد برای دسترسی به محبوب ترین پارک ها و سواحل و دیگر آرزو حوزه عمومی است. یک فرد می تواند انتخاب کنید به فروش ناخواسته مجوز و یا تجارت آنها را برای یک نوع متفاوت از مجوز (به یک پارک یا یک روز متفاوت و غیره.) این استراتژی خواهد بود به احتمال زیاد بیشتر خوش طعم برای مکان های که در نظر گرفته نمی جهانی منابع عمومی مانند پارک های ملی هستند اما بسیار مطلوب مکان های مانند ساحل جنوبی. "من فکر نمی کنم ما تمایل به فکر می کنم از ساحل جنوبی به عنوان یک حق مسلم," Makowsky می گوید: — هر چند فلوریدا sunbathers ممکن است اختلاف نظر دارند.

به طور طبیعی به یکی از نگرانی های است که مانند یک سیستم به سرعت تشدید اقتصادی تقسیم که شیوع کروناویروس در حال حاضر در معرض و عمیقتر با توجه به این که کسانی که از نظر مالی در تلاش اند که نیاز بیشتری به حراج خود را اجازه می دهد. اگر چه آن ممکن است نیاز به برخی از آزمون و خطا به عنوان یک مجوز در بازار تثبیت, محدود کردن دسترسی به تنها ترین در مناطق تقاضا خواهد ایده آل را ترک کافی فضاهای سبز باز به هر کسی اجازه-رایگان. مانند هر ارز, شهرستانها می تواند انتخاب چگونه برای تنظیم تجارت — مثلا با محدود کردن تعداد عبور می کند که هر فرد یا خانواده می تواند خرید و یا فروش.

هنوز هم می گوید Makowsky دادن افراد جدید کالا که آنها می توانید انتخاب کنید به فروش می تواند راه را برای "راه اندازی یک انتقال ثروت" قرار دادن پول اضافی در دست مردم نیاز دارند. در حالی که کسی نمی تواند موسسه چنین سیاستی در خیابان های شهر نیویورک او می گوید: "قابل معامله مجوزها در واقع می تواند کار واقعا خوب برای پارک مرکزی."

مالیات فعالیت های

گزینه سوم خواهد بود برای تحمیل مالیات های جدید بر امتیازات خاص که در حال حاضر تعطیل و در بسیاری از نقاط کشور مانند ناهار خوری در یک رستوران. "اگر تا کنون وجود دارد یک زمان برای شام خوردن در مالیات آن را در حال حاضر" Makowsky می گوید. چنین مالیاتی می تواند متناسب با تقاضا با افزایش عوارض در تعطیلات آخر هفته و دیگر دوران اوج او می گوید.

البته چنین مالیاتی می تواند قرار داده رستوران بازديد کردند و از تلاش آمریکایی ها. برای جبران درآمد تولید خواهد نیاز به تقسیم بین مبارزه موسسات که بسیاری از آنها تا به حال به بریده بریده حقوق و دستمزد خود را با دیگر بخش قابل ملاحظه رفتن به طور مستقیم به سمت برنامه های با هدف کمک به کسانی که نیاز دارند بدون در نظر گرفتن جایی که آنها غذا خوردن. در حالی که یک مالیات جدید در ناهار خوری در این است که هیچ کس ایده آل, آن می تواند کمک به رستوران ماندن در کسب و کار و rehire کارکنان که در حال حاضر furloughed. "این رو به طور قابل ملاحظه ای بهتر از ماندن تعطیل," Makowsky می گوید.

حرکت رو به جلو

هر آزمایش در سهمیه بندی فضای عمومی باید برای شروع با کسانی که نیاز به کوچکترین تغییر در موجود زیرساخت های Makowsky می گوید. برای مکان هایی مانند پارک های ملی است که باید کنترل نقاط دسترسی موجود و دروازه تایید مجوز یا مجوز معتبر است که از لحاظ نظری امکان پذیر است. برای سواحل که اصلا محدود گسسته نقاط دسترسی مقامات نیاز به پیدا کردن برخی از وسایل دیگر از محدود کردن ظرفیت با توجه به این که deputizing صدها نفر از مأموران انتظامی به طور بالقوه می تواند ایجاد یک کلاس جدید از فوق العاده-پخش اگر هر گونه آلوده شد. "شما لازم نیست مالیات بر ساحل" او می گوید. "شما مالیات پارکینگ."

و برای هر یک از این ایده ها به کار ما نیاز گسترده پذیرش اجتماعی از خود مایه تاسف ضرورت چنین است که برخی از انگ اجتماعی خواهد بود در ارتباط با عدم انطباق. این است که در حال حاضر آشکار در تمایل زیادی به پوشیدن نوعی از ماسک صورت در, حتی در مکان های که در آن یکی از قابل ملاحظه ای دورتر از شش فوت از هر کس دیگری.

"دلیل واقعی ما نمی خواهید به دیده می شود بدون ماسک به دلیل شرم می گوید:" کریستوفر Annear استادیار مردم شناسی در دانشگاه fpt که انجام شده سال کار میدانی در شمال غرب زامبیا. "اما نیز وجود دارد که قدرت در نماد ماسک. ما زندگی می کنند زندگی از جمله میل. در پوشیدن ماسک شما در حال طرح ریزی یک تصویر. این ارتباط گسترده تر حس عضویت."

Makowsky موافق است که خود اجرای باقی می ماند مهم است. "همه سهمیه بندی طرح های در حال رفتن به واقعا وابسته به هنجارهای اجتماعی و ننگ" او می گوید. کسی نمی تواند اختراع یک هنجار اجتماعی در پرواز وجود دارد و اغلب تنش به عنوان هنجارهای درون جامعه شروع به تغییر به نقطه ای که حتی رئیس جمهور و مجلس های مختلف سیاست های شخصی در مورد اینکه آیا به دیده یک ماسک.

مسلما هیچ یک از این گزینه های صدا جذاب در نگاه اول. اما حرکت رو به جلو در یک راه امن وابسته است دوباره مهار انتظارات ما برای آینده قابل پیش بینی بر اساس شرایط حاضر نه کسانی که وجود داشته است که شش ماه پیش. بدون کاهش زودرس بازگشایی کسب و کار و فضاهای عمومی غرفه در معرض خطر از معکوس کردن پیشرفت قابل توجهی در بسیاری از ایالت ها ساخته شده اند در مهار نرخ COVID-19 انتقالات. بدون نوعی از فضایی سهمیه بندی ما گیر میان یا یک دوره طولانی از ادامه انزوا و یا متناوب و دوره ای از آزادی و وحشت به عنوان شتابزده بازگشایی منجر به سودای امواج از عفونت. جدید عادی ممکن است هرگز به طور کامل شبیه یکی از قدیمی اما به آن نیاز نیست شبیه حاضر به طور نامحدود.

نوشتن به کریس ویلسون در chris.wilson@time.com.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب