الجزایر: 60 سال در فرانسه آزمایش های هسته ای را ترک تلخ خرید اینترنتی

چند دهه پس از اولین آزمایش هسته ای فرانسه در الجزایر هزاران نفر از قربانیان هنوز در انتظار جبران از دولت است.

توسط PATRIS-FUN در 24 بهمن 1398

چند دهه پس از اولین آزمایش هسته ای فرانسه در الجزایر هزاران نفر از قربانیان هنوز در انتظار جبران از دولت است. به همین دلیل است که فرانسه کشیدن پای خود را بیش از این موضوع ؟

Jean-Claude Hervieux هنوز هم به خاطر پیوستن به یک جمعیت از سربازان و مقامات سطح بالا در الجزایر را صحرای آفریقا شاهد یکی از فرانسه اولین آزمایش های هسته ای. چیزهایی که نمی تواند دقیقا به عنوان برنامه ریزی شده.

به جای اینکه موجود زیرزمینی رادیو اکتیو گرد و غبار و سنگ فرار به اتمسفر است. هر کس زد از جمله فرانسه وزیران. در پادگان نظامی این گروه باران بود و خود را به سطح تابش چک به عنوان یک خام استفاده از ضد عفونی. "شما نمی بینید برهنه وزرای اغلب" Hervieux دست هایش را.

اما فرانسه به عنوان نشانه سالگرد 60 از اولین آزمایش هسته ای — الجزایر در نزدیکی مرز با موریتانی, در تاریخ فوریه 13, 1960 — بسیار وجود دارد در مورد خنده. منتقدان به مدت طولانی ادعا کرد که بیش از سه دهه از آزمایش هسته ای ممکن است به سمت چپ بسیاری از قربانیان در الجزایر و بعد از آن در پلینزی فرانسه که در آن بخش عمده ای از تست صورت گرفت.

اما تا کنون تنها صدها جبران شده است از جمله فقط یک الجزایر. و به عنوان کلید هسته ای تست سالگرد تیک تیک حل نشده خرید اینترنتی از انفجار هسته ای نیز تغذیه به دیرینه تنش میان پاریس و آن مستعمره سابق.

پسا-میراث

An official pressing a button to trigger a nuclear test

ژنرال ژان Thiry فشار دکمه که باعث انفجار سومین بمب اتمی تست در صحرای بزرگ آفریقا

"این بخشی از کل موضوع مبارزه با استعمار و از الجزایری درخواست برای به رسمیت شناختن جنایات" را به عنوان یک قدرت استعماری گفت: Brahim Oumansour شمال آفریقا, تحلیلگر پاریس مبتنی بر فرانسه موسسه روابط بین المللی. برای فرانسه او اضافه کرد: انجام این کار ممکن است به معنای "مالی غرامت در میلیون ها یورو."

از جمله مسائل را از دولت فرانسه در حال حاضر در مکان رادار. عمده سیاست هسته ای سخنرانی هفته گذشته توسط رئیس جمهور امانوئل پاکسازی شده هیچ اشاره ای از آنها است. فرانسه را جبران کمیسیون می گوید که در پاسخ به ادعا می کند که با معیارهای تعیین شده توسط قانون است.

فرانسه وزارت دفاع و مقامات الجزایری نیست بلافاصله پاسخ به سوالات در مورد آزمون.

سابق برق Hervieux صرف یک دهه کار بر روی آزمایش هسته ای فرانسه در الجزایر و بعد از آن در پلینزی فرانسه. Botched بریل انفجار را که در ماه مه سال 1962 صورت گرفت دو ماه پس از الجزایر برای استقلال از فرانسه است. صحرا تست خواهد همچنان برای چهار سال دیگر به لطف توافق پاریس امن با الجزیره. "دوش ما تمیز بدن و لباس" Hervieux گفت: از بریل حادثه "اما نه آنچه که ما تنفس و یا بلعیده است."

Hervieux خواسته مقامات فرانسوی برای نتایج حاصل از تابش آزمون. آنها عجیب و غریب, او گفت:. یکی ادعا کرد که نمایش او را زمانی که او در تعطیلات بود; یکی دیگر از نام پدر خود را. او گفت: در عین حال یکی دیگر نابود شده بود بر اساس آن آلوده بودند.

همه چیز به خاک سپرده شد

در مجموع پاریس منفجر شد و بیش از 200 دستگاه های هسته ای. اکثر آنها در دور atolls از پلینزی فرانسه, اما برای اولین بار از 17 صورت گرفت در الجزایر را کویر. در سال 1996 رئیس جمهور فرانسه رئیس جمهور ژاک شیراک به نام توقف به تست.

ادامه مطلب: نظر: No Ace از شیراک را در آستین

"هنگامی که ما را ترک الجزایر ما حفر سوراخ های بزرگ و ما همه چیز به خاک سپرده شد" گفت: Hervieux در حال حاضر 80, فرانسه خروج از صحرا hd در سال 1966.

او بعدها پیوست AVEN یک گروه فشار برای قربانیان از آزمایش های هسته ای اگر چه او می گوید که او سالم باقی مانده است.

در حالی که او شاهد عوارض بیماری در الجزایر Hervieux توصیف مراجعه به یک روستا در پلینزی فرانسه که در آن بالا و سطح تابش شده بود شناسایی شده است. "یک معلم محلی گفت: کودکان بیمار بودند و استفراغ" او به یاد می آورد. "مادران درخواست شد که چرا فرزندان خود را به موهای سقوط است."

در الجزایر, تست, سایت هنوز آلوده فعالان می گویند بسیاری از حصار تنها با سیم خاردار در بهترین حالت. "من تو را دیدم سطح تابش ساطع شده از مواد معدنی, سنگ, كارخانه توليد توسط بمب حرارتی که عظیم" گفت: بازنشسته فرانسوی فیزیکدان رولاند Desbordes که بازدید سایت. "این نیست سایت های دفن شده در گوشه ای از کویر — آنها اغلب بازدید الجزایر عشایر" که نیروی تازه یافتن مس و دیگر فلزات از ریزه.

ماندگار اسکار?

رئيس جمهور سابق و در حال حاضر سخنگوی CRIIRAD مستقل فرانسوی گروه تحقیقاتی در, اتمی, ایمنی, Desbordes ادعا می کند ارتش فرانسه دارای کلید اطلاعات طبقه بندی شده در مورد تست آن را نمی خواهد باز به نظارت عمومی از جمله در مورد اثرات بهداشتی و زیست محیطی از انفجار. اما او معتقد است که مقامات الجزایری همچنین برخی از سرزنش.

"هر سالگرد آنها بحث در مورد این که چگونه این آزمایش های هسته ای نمی شد خوب," او گفت:, "اما آن را نیز تا به آنها برای نزدیک کردن سایت ها برای اطمینان از هیچ کس نمی تواند به آنها دسترسی داشته باشید."

A man holding a cage of guinea pigs exposed to radiation

فرانسه گفته استفاده سربازان به عنوان خوکچه هندی در آزمایش های هسته ای در دهه 1960 افشای آنها را به تابش از آزمایش های هسته ای

گزارش از جمله یک جفت از خاک مستند توسط الجزایر خبرنگار Larbi Benchiha نشان می دهد تست چپ پاک نشدنی اسکار در جوامع محلی. غافل از خطر آنها جمع آوری شده پس از دفن ضایعات فلزی کشف شده توسط کویر بادها و آنها را تبدیل به طلا و جواهر و ظروف آشپزخانه.

در مجموع بین 27,000 به 60 ، 000 مردم از جوامع اطراف تست سایت های تحت تاثیر قرار گرفتند به گفته یکی از الجزیره گزارش با استناد به متفاوت فرانسه و الجزایر تخمین می زند.

اما از بیش از 1600 ادعا می کند در زمینه یک دهه-فرانسوی غرامت قانون که در نهایت اذعان کرد مشکلات سلامتی از آزمون تنها 51 آمده اند از الجزایر, با توجه به, فرانسه, هسته ای جبران کمیسیون CIVEN. جداگانه حکم دادگاه عالی به تازگی دوباره دو فوق العاده ادعای غرامت از پلینزی فرانسه.

در میان معیارهای دیگر 2010 قانون نیاز به مدرک حداقل سطح قرار گرفتن در معرض سلاح های آزمون و ارائه می دهد یک لیست از 23 نوع از سرطان است که واجد شرایط برای جبران خسارت.

"تعداد بسیار کمی وجود دارد و مطالبات ما تنها می تواند قضاوت کسانی که ما دریافت می کنیم" گفت: CIVEN مدیر لودویک Gerin که اضافه الجزایر ادعا نمی دیدار با جبران نماید.

"ما نمی توانیم به طور فعال در جستجوی قربانیان" او افزود: "بنابراین ما یک بیت مسدود شده است."tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن