آلاسکا روستاهای دور افتاده در حال برش خود را برای جلوگیری از حتی یک مورد' از Coronavirus

With مرگبار coronavirus بیماری خزنده شمال و نزدیکترین بیمارستان 230 مایل دور جالینوس گیلبرت اول رئیس قطب شمال

توسط PATRIS-FUN در 13 فروردین 1399

With مرگبار coronavirus بیماری خزنده شمال و نزدیکترین بیمارستان 230 مایل دور جالینوس گیلبرت اول رئیس قطب شمال ایجاد کرد آلاسکا خود می دانستند و 200 نفر شهر نمی تواند استطاعت به هر گونه شانس. تنها یک مورد از COVID-19 می تواند منجر به این ویروس به سرعت گسترش در سراسر تنگ-جامعه گره اما هر کسی که نیاز به بستری شدن در بیمارستان به احتمال زیاد صورت یک نامعقول medevac سیستم. به عنوان ملی عفونت نرخ افزایش به 32 ساله رهبر و روستای خود را ساخته شده یک تصمیم دردناک: به جای خطر بالقوه ویرانگر شیوع قطب شمال ایجاد کرد برش خود را تقریبا به طور کامل از جهان خارج است.

"این قربانی ما را برای مردم ما به دلیل آن را مانند یک جامعه کوچک," گیلبرت می گوید. "شما باید انجام آنچه شما باید انجام دهید برای زنده ماندن."

در هفته های اخیر ده ها تن از روستاها مانند گیلبرت عمدتا جمعیت بومی آلاسکا و یا Gwich گشت و نظارت توسط مقامات قبیله ای را محدود و یا به طور کامل متوقف سفر به منظور حفظ COVID-19 در خلیج علاوه بر سازماندهی اجتماعی فاصله قوانین در درون مرزهای خود را. جلوگیری از سفر یک اقدام شدید برای چنین جوامع جدا اما رهبران می گویند بهتر است از خطر شیوع بیماری در شهرک که در آن فقدان محلی, پزشکی, ظرفیت به معنی عفونت می تواند به راحتی تبدیل به یک حکم اعدام است. "آنها واقعا لازم نیست که به هیچ وجه دیگر از آن برای محافظت از خود می گوید:" ویکتور یوسف رئیس و رئیس Tanana سران کنفرانس یک بومی آلاسکا غیر انتفاعی شرکت فراهم می کند که اجتماعی و خدمات بهداشتی و درمانی به 37 فدرال به رسمیت شناخته شده و قبایل سراسر منطقه کمی کوچکتر از ایالت تگزاس است.

نگه دارید تا تاریخ با ما روزانه coronavirus عضویت در خبرنامه با کلیک کردن در اینجا.

100 کیلومتر به سمت جنوب از قطب شمال روستا نهفته فورت یوکان یک 580-فرد شهر که در آن درجه حرارت رسیده اند -79F و نزدیکترین شهر بزرگ 150 مایل دور. رهبران وجود دارد به حالت تعلیق در همه ورودی مسافر مسافرت هوایی در مارس 23, معافیت تنها پرسنل پزشکی و بیماران از بازگشت از درمان ماموران امنیت عمومی و کسانی که آن را از طریق محدود روند چشم پوشی. هر کسی که وارد کرده پس از مارس 14 منوط به اجباری دو هفته قرنطینه. گشت روستاییان دلسرد هر کسی از ورود به حل و فصل با اتومبیل برفی.

"ما واقعا نمی باید از این ظرفیت برای رسیدگی به یک مورد جدی می گوید:" Dacho الکساندر محلی قبیله ای عضو شورای نمایندگی فورت یوکان را اکثریت Gwich جامعه گشت. "ما فقط می ترسم که اگر ما تنها یک مورد که آن را به طور بالقوه برای گسترش از طریق جامعه مانند آتش سوزی."

Dacho الکساندر قبیله ای عضو شورا در فورت یوکان آلاسکا
سارا بیتی

جوامع مانند قطب شمال و روستا فورت یوکان تقریبا هیچ پزشکی محلی زیرساخت ها است. آنها تا حد زیادی بستگی medevac خدمات مستقر در شهرستانها مانند فربنکس و لنگرگاه به هوایی بیماران در شرایط اضطراری. اما درست مثل آمبولانس شبکه در سخت ضربه شهرها مانند نیویورک ایجاد کرد رهبران نگران هستند که این خدمات ترابری می تواند به سرعت غرق شود اگر COVID-19 گسترش در میان روستاهای متعدد. بعلاوه سیستم بهداشت و درمان در آلاسکا شهرهای بزرگ به راحتی می تواند مصرف شود با خود مبارزه محلی شیوع است.

قوانین جدید را مختل زندگی در راه اصلی برای ساکنان این روستا است. برخی از آنها دور از خانه, زمانی که آنها به اثر رفت و در حال حاضر رشته به طور نامحدود. "ما بسیاری از تماس های تلفنی در مورد افرادی که خارج از شهر است و آنها می خواهند به خانه آمده می گوید:" گیلبرت. "ما مستقیم به آنها بگویید که این شورا نمی خواهند مردم در داخل و یا خارج از این روستا به دلیل آن را بیش از حد مخاطره آمیز است." فورت یوکان را قبیله ای دولت ممکن است به پرداخت هزینه هتل برای برخی از موقت در تبعید. گیلبرت مادر خود گیر کرده است در فیربنکس که گزارش شده 30 منطقه COVID-19 مورد از مارس 30. او خواسته های او می تواند به خانه می آیند گیلبرت می گوید اما او را درک سیاست.

نه هر کس شده است تا تعاونی. یک گروه از فورت یوکان ساکنان به تازگی سوار بر اتومبیل برفی برخلاف قوانین است. متخلفان حاضر به ترک اما توافق به حداقل خود را منزوی در خانه های خود. این حادثه مجبور به راه اندازی مجدد یک جامعه گسترده 14 روز مستند.

فورت یوکان آلاسکا گرفته شده اقدامات شدید برای حفظ COVID-19 در خلیج
الیوت Hinz

شواهدی وجود دارد که این روستاها سخت انزوا می تواند موثر باشد. "در طول تاریخ وجود سابقه برای آن می گوید:" دکتر هوارد Markel پزشکی استاد تاریخ در دانشگاه میشیگان دانشکده بهداشت عمومی. او در سال 2006 وزارت دفاع مطالعه بررسی جوامع است که اب و هوای این بیماری همه گیر آنفلوآنزا در سال 1918 با چند و یا هیچ آنفلوانزا مربوط به مرگ و میر. آن دسته از جوامع که شامل سن فرانسیسکو آموزش نیروی دریایی ایستگاه در یرباع بونا جزیره; دانشگاه پرینستون در نیوجرسی و, Gunnison, کلرادو, موثر بسته خود را از جهان خارج به عنوان همه گیر خروشان و ظهور ماه بعد تقریبا صدمه ندیده است. Markel می گوید به اصطلاح "محافظ جداسازی" می تواند کار را برای جوامع کوچک اما آنها با یک درجه اجتماعی اختلال. "این یک حرکت جسورانه," او می گوید. "اما اگر آنها توانائی به حفظ آن می تواند صرفه جویی در مقدار زیادی از زندگی است."

در قطب شمال ایجاد کرد فورت یوکان و کوچک دیگر آلاسکا روستاها که امکانات می آید در بخش بزرگی از احترام به سالمندان که به طور ویژه در معرض خطر از COVID-19 و کسانی که مقدار زیادی از نفوذ در درون این جوامع است. "برای محافظت از بزرگان ما بود که نگرانی اصلی ما می گوید:" گیلبرت. این نگرش در تضاد کامل با تماس های برخی رهبران آمریکایی که پیشنهاد کرده اند اجازه دادن به افراد مسن "مراقبت از خودمان است." که COVID-19 اثبات به خصوص مرگبار برای بیماران مسن تر باعث می شود آن را یک درمان خاص برای بسیاری از این جوامع که تمایل به بالاتر از متوسط است. (این Yukon-Koyukuk سرشماری منطقه که از دهانه تقریبا 150,000 کیلومتر مربع در سراسر مرکزی آلاسکا است و فقط بیش از 5000 نفر از جمله ساکنان قطب شمال ایجاد کرد و فورت یوکان — است به طور قابل توجهی نسبت بیشتری از افراد مسن تر از دولت به عنوان یک کل.)

ویژه داستان
'بدون همدلی هیچ چیز کار می کند.' آشپز خوزه آندرس می خواهد برای تغذیه جهان از طریق همه گیر
سرآشپز مشهور خوزه آندرس متمرکز تغذیه آمریکایی مبتلا به کوروناویروس. در اینجا چگونه او قصد دارد برای انجام آن است.

برخی از بزرگان به اشتراک گذاشته اند داستان از گذشته شیوع بیماری که نابود جوامع بومی کمک به متقاعد کردن ساکنان که جداسازی راست حرکت می کند. سوابق کمیاب هستند اما یک سال 1927 بررسی اسپانیایی پاندمی آنفلوانزا نشان می دهد که میزان مرگ و میر از این بیماری ممکن است چهار برابر بیشتر در میان آمریکایی های بومی نسبت به سفید پوستان است. اکثریت قریب به اتفاق آنفلوانزا مرگ و میر در آلاسکا بیش از 80 درصد در میان مردم بومی.

"ما تا به حال بسیاری از مردمی در این منطقه رنج می برند از TB تمام راه را تا اواسط 1940s" الکساندر می گوید که می افزاید که در سال 1918 همه گیر کشته و تعداد عظیمی از مردم در فورت یوکان. "بسیاری از مردم به یاد داشته باشید از دست دادن بسیاری از عزیزان و بنابراین در حالی که آن را تازه در ذهن همگان آن نیست که در آنجا در گذشته است."

جالینوس گیلبرت و خانواده اش در ماه مه سال 2017 در دختر خود را به مهد کودک فارغ التحصیلی
جالینوس گیلبرت

برای کسانی که به طور منظم خطر طولانی و گاهی اوقات خطرناک سفر بیش از آلاسکا, داخلی, جدید اقدامات حفاظتی شده اند ominously آشکار است. در جوامع است که تکیه بر یک فرودگاه خود را به عنوان تنها مجرا به جهان خارج بوش هواپیما touchdowns در زمان عادی اغلب ملاقات با جمعیت ساکنان. اما در میان COVID-19 شیوع آن بداهتا جشن گردهمایی را متوقف کرده اند.

"معمولا تعداد زیادی از مردم درگیر ... پرتاب جعبه تخلیه این هواپیما می گوید:" حداکثر Hanft رئیس خلبان در فربنکس مبتنی بر رایت خدمات هوایی. "معمولا نسبتا جشن رویداد در حالی که در حال حاضر تقریبا همه ما در حال برخورد با ما ایجاد کرد عوامل و هیچ کس دیگری است که واقعا در آینده برای دیدار با هواپیما."

Hanft و دیگر خلبانان هنوز در حال ساخت تنهایی پرواز در سراسر رشته کوه های گسترده و امتداد از boreal forest تدارکات و شهرک مانند قطب شمال و روستا فورت یوکان که در آن او می گوید: بسته های به کار گرفته شده "مانند hazmat." اما بدون بسیاری از مسافران به پرواز آلاسکا بوش شرکت های هواپیمایی را به شدت کاهش می یابد خدمات خود را. یوسف از Tanana سران کنفرانس نگرانی که کمتر پرواز می تواند به معنای کمبود مواد غذایی در شهرها هستند که تنها در دسترس از طریق هوا. یک نماینده از رایت خدمات هوایی می گوید آن را متعهد به نگه داشتن پرواز و که با وجود "ویرانگر" ضرر و زیان مالی آن هنوز هم "بخشی از قرارداد اجتماعی."

نمایی از حداکثر Hanft را Cessna Caravan بالاتر از بیابان آلاسکا.
حداکثر Hanft

و هر چند بسیاری از روستاهای وابسته به حمل و نقل هوایی برای مهم منابع — از جمله سفارشات آنلاین — مردم از فورت یوکان تمایل به یک معامله خوب از منجمد بازی قرار دادن دور ، او اضافه می کند که آنها آماده به زنده کردن زمین اگر نیاز بود. "بزرگان همیشه وجود دارد گفت: ممکن است زمانی که مردم در حال رفتن به نیاز به منابع است که زمین را فراهم می کند" الکساندر می گوید. "و به این ترتیب مردم از یوکان آپارتمان حفاظت شده اند که منابع برای صد سال گذشته." معلوم نیست چه اثرات تغییر آب و هوا ممکن است بر مردم توانایی به شکار ماهی ،

قطب شمال ایجاد کرد به طور مشابه وابسته به حمل و نقل هوایی هر چند گیلبرت می گوید ساکنان تکیه بر کربو خود را به عنوان منبع اصلی مواد غذایی همراه با گوزن ptarmigan و زمین سنجاب و همچنین رودخانه grayling, pike, ماهی قزل آلا و سایر ماهی از دریاچه منطقه و Chandalar رودخانه. حتی با کسانی که منابع در دست او نیست و دست کم گرفتن شدت همه گیر تهدید و یا به شدت از اقدامات در پاسخ.

"من تا به حال برخی از مردم از من که واقعا freaked می گوید:" گیلبرت. "این بخشی از کار من است و تشویق آنها به آنها قدرت و به آنها امید به عنوان به خوبی." الکساندر در ضمن طول می کشد آرامش در این واقعیت است که نگه داشتن یک بیماری همه گیر در خلیج است کاملا متفاوت از سوار کردن مجازات زمستان از یوکان آپارتمان. "ما تا به حال منفی 40 تا منفی 50 زیر برای دو ماه" او می گوید: از زمستان گذشته. "اگر کسی آماده است تا خود جدا من فکر می کنم این Gwich"،"

لطفا از ارسال هر گونه راهنمایی, آگهی و داستان به virus@time.com.

نوشتن به Alejandro de la Garza در alejandro.delagarza@time.com.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب