رئیس جمهور غنی: طالبان و معامله آمده در روز

در کنفرانس امنیتی مونیخ در افغانستان, رهبر حاضر به تایید آمریکا-طالبان معامله اما گفت: مناسب اعلام خواهد شد سا

توسط PATRIS-FUN در 27 بهمن 1398

در کنفرانس امنیتی مونیخ در افغانستان, رهبر حاضر به تایید آمریکا-طالبان معامله اما گفت: مناسب اعلام خواهد شد ساخته شده در یک هفته تا ده روز. او همچنین گفت آمریکا و افغانستان در حال حاضر در همان صفحه.

رئیس جمهور اشرف غنی گفته یک پانل در کنفرانس امنیتی مونیخ که دولت او در حال شکل گرفتن یک رویکرد عملی برای حل و فصل 18-سال در افغانستان جنگ است.

"ما قصد نداریم برای حل این مناقشه بر اساس 'مقاله بحث'" افغانستان رهبر اضافه شده است.

غنی با بیان برخی از شک و تردید در مورد طالبان قصد اشاره به "Trojan Horse استراتژی" اما گفت که او نیاز به تست این گروه تعهد با این وجود. "ما در حال رفتن به یک گام قابل توجهی به جلو و تست. تست قصد دارد نشان [اگر صلح با طالبان کار می کند]."

آمریکا-طالبان معامله به نظر می رسد نزدیک تر از همیشه بعد از گروه جهادی توافق به هفت روز کاهش خشونت در افغانستان است.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در روز پنج شنبه گفت یک موافقتنامه صلح بود "بسیار نزدیک است."

روز جمعه DW گزارش داد که وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo, که او نیز صحبت کرد در این کنفرانس و غنی بودند اتو کردن مذاکرات صلح جزئیات در مونیخ با اعلام رسمی انتظار می رود گاهی اوقات در هفته آینده.

ادامه مطلب: ما اعلام 7 روز جزئی از صلح با طالبان

"در همان صفحه'

دولت افغانستان تا کنون خواستار مشارکت بیشتر در آمریکا و طالبان در مذاکرات صلح در قطر. اما پس از غنی جلسات با Pompeo و وزیر دفاع علامت Esper در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ به نظر می رسد که دو طرف باید به یک درک این مسئله است.

"ما در همان صفحه. هستند خطرات وجود دارد اما ما یک فرصت میگویند.

"وجود اعتماد متقابل [بین آمریکا و افغانستان] که ما می توانیم انجام این کار با هم. و به این دلیل ما توافق را اعلام [اینجا] دیروز یا امروز. ما می رویم به ایجاد یک اطلاعیه در عرض یک هفته تا 10 روز در هماهنگ و طراحی شده, مد," او اضافه شده است.

Esper نیز روز شنبه گفت که توافق بین آمریکا و طالبان "به نظر می رسد بسیار امیدوار کننده است."

غنی امن سرب در سپتامبر انتخابات ریاست جمهوری نتایج اولیه اگر چه نتیجه نهایی است که هنوز اعلام نشده است. هر افغان معامله است که تضعیف ولایت موقعیت دارد شانس موفقیت.

طالبان حاضر به برگزاری مذاکرات مستقیم با دولت افغانستان است که آنها را به رسمیت نمی شناسد.

ادامه مطلب: صلح افغانستان معامله اما در چه هزینه ؟

پیچیده روند صلح

روند صلح افغانستان باقی مانده است شکننده و نامطمئن با وجود چند دور مذاکرات میان واشنگتن و طالبان در دوحه, قطر.

ادامه مطلب: طالبان مذاکرات: DW خبرنگاران حساب دست اول از دوحه

در ماه اوت سال گذشته زلمای خلیل زاد که نماینده خاص امریکا برای افغانستان و طالبان مذاکره کنندگان در دوحه به حال تقریبا به توافق رسیدند به یک نقشه راه برای صلح در افغانستان است. اما گروه جهادی ادامه داد: برای راه اندازی حملات در افغانستان و تلاش برای تصرف سرزمین در حالی که کشتن سربازان ناتو که مجبور به رئیس جمهور تهمت به طور موقت پایان این مذاکرات در ماه سپتامبر سال گذشته است.

تحلیلگران می گویند تهمت مشتاق به امضای قرارداد صلح قبل از ما در انتخابات ریاست جمهوری بعد از این سال.

"ایالات متحده امریکا و طالبان در حال نزدیک تر از آنچه تا کنون بوده است قبل از اینکه برای نهایی کردن یک توافق صلح و است که چرا آنها به نظر می رسد توافق کرده اند که در گذشته باقی مانده مانع: موضوع چگونه برای کاهش خشونت قبل از قرارداد امضا شده است" مایکل زندگی زیبا, یک جنوب آسیا متخصص در واشنگتن مستقر در مرکز بین المللی وودرو ویلسون برای پژوهشگران گفت: DW روز جمعه.

"حال سؤال این است که اگر طالبان به نگه دارید تا پایان خود را از معامله و سهولت در این خشونت ها بیش از پیش بینی هفت روزه. از آن خواهد شد یک آزمایش از طالبان انسجام و فرماندهی و کنترل برای دیدن اگر افغانستان رهبری می توانید سفارش کل صفوف به نگه داشتن آتش و یا برای کاهش آتش سوزی بیش از آنچه که خواهد بود یک دوره طولانی تر از هر زمان دیگر در طول جنگ," او اضافه شده است.

منابع نزدیک به دوحه پروسه صلح می گویند که طالبان به احتمال زیاد به کاهش خشونت بین فوریه 22 و 28. اگر موفق آن خواهد شد و پس از امضای یک قرارداد بین آمریکا و طالبان.

"هر دو طرف توافق کرده اند که در همان معامله است که آنها تا به حال تقریبا نهایی در ماه سپتامبر 2019," سامی Yusufzai مستقر در لندن, افغانستان, روزنامه نگار و کارشناس در افغانستان گفت: DW.

"اما طالبان خواستار آن است که این قرارداد امضا شود حق پس از اجرای موفقیت آمیز از هفت روز کاهش خشونت," او اضافه شده است.

افغانستان در این کنفرانس مونیخ در مورد امکان طالبان و برخورد اطلاعیه در روزهای آینده نشان می دهد که سه طرف درگیری — کابل-واشنگتن و افغانستان — بیشتر مایل به رفتن پیش با یک طرح صلح از همیشه.

آمریکا-طالبان مقابله می تواند راه را برای گسترده در داخل افغانستان گفت و گو است که در آن تمام افغانستان سهامداران خواهد شد بحث در مورد آینده سیاسی برای کشور است.

ادامه مطلب: طالبان و مذاکرات صلح — خیلی نزدیک و در عین حال تا کنونtinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب