ربوده شده زن و شوهر در بر داشت زنده در مالی پس از 15 ماه در اسارت

کانادا, ایتالیایی, زن و شوهر رفت از دست رفته در حالی که سفر از طریق بورکینافاسو که در آن شبه نظامیان مسلح را ب

توسط PATRIS-FUN در 25 اسفند 1398

کانادا, ایتالیایی, زن و شوهر رفت از دست رفته در حالی که سفر از طریق بورکینافاسو که در آن شبه نظامیان مسلح را با لینک به "دولت اسلامی" و القاعده فعال هستند. معلوم نیست که مسئول آدم ربایی.

یک زن کانادایی و یک مرد ایتالیایی ربوده شده در بورکینا فاسو 15 سال پیش یافت شده اند زنده در نزدیکی شمال مالی شهر کیدال های حفظ صلح سازمان ملل متحد ماموریت سخنگوی گفت.

زن و شوهر, ادیت Blais از کبک و لوکا Tacchetto از ونیز رفت از دست رفته در حالی که سفر از طریق بورکینافاسو در ماه دسامبر سال 2018 است. آنها برنامه ریزی شده بود برای رفتن به توگو به کار بر روی یک بشردوستانه پروژه.

معلوم نیست که مسئول آدم ربایی و یا اینکه آیا هر گونه باج پرداخت شد. نظامیان جهادی با روابط به "دولت اسلامی" و القاعده شناخته شده است به کار در این منطقه ربوده شده اند خارجی ها در گذشته است.

ادامه مطلب: ما شیپور خاموشی جدید ایران برای آفریقای مشکل منطقه ساحل

"سازمان ملل متحد آبی کلاه در بر داشت یک شهروند ایتالیایی و یک شهروند کانادایی در نزدیکی کیدال که به گروگان گرفته شده اند و در بورکینا خاک در سال 2018" یک مقام امنیتی از ماموریت سازمان ملل — که به طور گسترده ای شناخته شده توسط مخفف آن MINUSMA — گفت: Agence France-Presse news agency. "هر دو خوب هستند. آنها تحت حفاظت از ما."

نیروهای حافظ صلح در بر داشت جفت هم هستند که در 30s خود را در روز جمعه.

آزاد و در سلامت خوب

اولیویه سلگدو یک MINUSMA سخنگوی اعلام کرد که زن و شوهر به نظر می رسد در سلامت پس از پرواز به پایتخت باماکو در روز شنبه.

سالگادو به اشتراک گذاشته شده عکس از یک لبخند Blais و Tacchetto در کیدال سازمان ملل متحد پایگاه جایی که آنها صرف شب. این ماموریت گفت: این جفت ارز خواهد بود را به دست مالی مقامات در حضور کارکنان دیپلماتیک از ایتالیا و کانادا است.

قبل از خود را ربودن زن و شوهر رانندگی با ماشین به اوآگادوگو از Bobo-Dioulasso بیش از 360 کیلومتر (224 مایل) غرب پایتخت در بورکینا فاسو که ارتباط با آنها را از دست داده بود Blais' خانواده گزارش شده است.

در آوریل 2019 یک سخنگوی دولت از بورکینافاسو گفت که جفت ربوده شده بود و به احتمال زیاد نقل مکان به خارج از کشور, اما که آنها در هر گونه خطر.

Sahel خشونت

صدها نفر از غیر نظامیان کشته شدند توسط گروه جهادی در سال گذشته در آفریقای جنگ زده ساحل منطقه است. افزایش تنش ها باعث شد که فرانسه و آمریکا برای ارسال نیروهای خود را در یک پیشنهاد برای جلوگیری از ادامه خشونت.

با توجه به Menastream مستقل خطر, مشاوره, 10 اتباع خارجی از نه کشور مختلف هنوز هم برگزار می شود در اسارت در ساحل.

mvb/jlw (AFP ایسنا)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب