یک داستان از 2 شهرستانها: ونیز ساکنان پاره بین توده گردشگری و هماهنگ تر وجود

فرانچسکو Penzo می ایستد ماهیهای sandoloپایین قایق ونیزی یک بار استفاده می شود برای اردک های عکسبرداری. او مانو

توسط PATRIS-FUN در 15 تیر 1399

فرانچسکو Penzo می ایستد ماهیهای sandoloپایین قایق ونیزی یک بار استفاده می شود برای اردک های عکسبرداری. او مانور یک دست و پا زدن عمیق به آب فرمان این کشتی در اطراف گوشه ای از یک کانال در سابق طبقه کارگر محله Cannaregio تنها صدای creaking از چوب و birdsong با تکرار بالا.

Cannaregio یکی از معدود مناطقی در ونیز که تا به حال نشده است پیشی گیرد و توسط گردشگران و مغازه های سوغات قبل از ویرانگر "acqua آلتا" جاری شدن سیل در ماه نوامبر و پس از coronavirus قرنطینه در ماه مارس که قفل شده ایتالیا برای بیش از دو ماه است.

در عین حال که ما سرش گذشته یک ردیف از gorgeously فاسد palazzi, Penzo نقاط از آجر های کوچک ساختمان های پیش رو است که او می گوید کپسوله واقعی بحران شهر خود چهره: ندارد COVID-19 اما آنچه COVID-19 ساخته شده است که به شدت روشن است.

"این جایی که من زندگی می کنند می گوید:" مسکن فعال است که با این نسخهها کار در کسب و کار بیمه برای روز خود را ، "از 10 آپارتمان در وجود چهار Airbnbs چهار در حال خانه دوم و تنها دو نفر در واقع زندگی در آنها."

بدون گردشگران به عبارت دیگر به سختی وجود دارد هر کسی که در سمت چپ در ونیز.

سازمان دیده بان | مناظر و صداها را از, ونیز, کانال:

فرانچسکو Penzo مانور خود را sandolo همراه مسالمت آمیز کانال در ونیز از طریق سابق طبقه کارگر محله Cannaregio. 0:54

آن را همیشه در این راه.

در دهه 1970 بیش از 150000 نفر اقامت در تالاب شهرستان. امروز آن را به بیش از 50000 تا با کاهش جمعیت توسط 1,000 هر سال نیمی از افراد در حال مرگ نیمی از مردم ترک با توجه به افزایش هزینه های مسکن و عدم وجود فرصت های شغلی.

یک سیل عظیم در سال 1966 باعث اولیه خروج با ونیزی در حال فرار به نزدیکی سرزمین اصلی شهر مستره بخشی از ونیز شهرداری و ماندن. ساکنان سابق شروع به تبدیل خود ونیز خانه های به اجاره کوتاه مدت و هتل ها; ظهور کم هزینه خطوط هوایی و Airbnb انجام بقیه.

"زمانی که من در اینجا ونیز شلوغ بود اما شلوغ با ونیزی" می گوید: Aline Cedron یک ویرایشگر افزایش دو نوجوان در Cannaregio. Cedron یکی از 3,000 اعضای Gruppo 25 Aprile, آخرین تجسم های مختلف از شهروندان که از گروه ها در تلاش بوده اند که برای چندین دهه برای بازگشت به ونیز از آنچه به آنها تماس بگیرید 15 قرن پارک به جنب و جوش زندگی در شهر آن را یک بار بود.

'راه های مختلف زندگی"

در اینجا در Cannaregio برای یک لحظه شما می توانید تقریبا بر این باورند که شهر زنده و سالم است. ما قدم زدن از طریق یک شکوه دیواره پارک با کودکان تکاپوی اسلاید و سپس در گذشته یک مربع با سالمندان ساکن چت amiably روی نیمکت به عنوان بچه ها پا زدن توپ در برابر یک دیوار.

آن را سخت به احساس اضطراب سخت و ناگهانی از حسادت به ببینید که چگونه آرام زندگی شهری می شود — نه تنها بدون گردشگران اما بدون سر و صدا اگزوز و خطر از اتومبیل. همسایگان جمع در پایان روز در کافه محلی برای نارنجی روشن spritzes پنجره کوکتل در حال حاضر محبوب در سراسر جهان است. جرم و جنایت در سراسر تالاب شهرستان عملا غیر موجود.

Aline Cedron زندگی می کند که در Cannaregio عضو Gruppo 25 Aprile, یکی از های مختلف شهروندان گروه هایی که تلاش کرده اند برای چندین دهه برای بازگشت به ونیز از آنچه به آنها تماس بگیرید 15 قرن پارک به شهر پر جنب و جوش آن را یک بار بود. (کریس Warde-جونز برای CBC)

"ونیز یک مثال از جمله راه های مختلف زندگی برای کل جهان و در تجربه من, با کیفیت بالا از زندگی است. نیاز به راه رفتن در همه جا شما به طور مداوم ملاقات با مردم و جنبه های اجتماعی از این زندگی بسیار با ارزش" Cedron می گوید.

گرانبها اما با مونو-اقتصاد گردشگری انبوه است که شدیدا فاقد انعطاف پذیری می گویند حتی کسانی که بستگی دارد که اقتصاد است.

در سراسر ونیز به یک بار بسیار قاچاق شاهراه the Canal Grande, استاد گوندولا ساز لورنزو دلا Toffola چتری ناخن در امتداد مایل به قرمز پایین gleaming, سیاه, قایق استراحت در کنار آن در squeroیکی از معدود سنتی boatyards در ونیز که باقی می ماند. پسرش آلبرتو در اواخر 20s و تنها فرزندان شاگرد در ونیز boatyards با این نسخهها کار بر روی یکی دیگر از گوندولا در داخل یک برگ ریزان.

کسب و کار بوده است آهسته با کرجی بان صاحبان انتظار مشتریان برای بازگشت به قبل از آوردن قایق های خود را در به صورت سالانه تعمیرات. با وجود کاهش درآمد اگر چه دلا Toffola می گوید: پس از دوره قرنطینه یک مناسبت تاریخی ونیز به تغییر ،

لورنزو دلا Toffola یک استاد گوندولا ساز با این نسخهها کار در squero یکی از معدود سنتی boatyards در ونیز که باقی می ماند. (کریس Warde-جونز برای CBC)

"بیایید امیدوار باشیم که این بار مردم آن را," او می گوید. "که ما فقط نمی تواند با تعداد زیادی از گردشگران است. ما نیاز صنعتگران محلی که ایجاد شهر سالم realer و لازم نیست که هر چیزی برای انجام با تمام [گردشگری] آشغال ... به فروش می رسد در خیابان. ما نیاز ونیزی به بازگشت خبازان و قصابان. شما فقط می توانید نیست که یک شهر بر اساس تنها در گردشگری است."

گروه به دنبال متنوع اقتصاد

بیش از 25 میلیون گردشگر بیشتر معلق روز, پور بیش از, ونیز را گردشگاهها پل ها و کمپی — مربع های کوچک — در هر سال. با وجود تلاش های فعال گروه به ممنوعیت کروز, کشتی, ماموت عروق هنوز loomed در پس زمینه تا زمانی که coronavirus مستند.

"ما می خواهیم گردشگری است که بیشتر آگاه می گوید:" لورا Scarpa, رئيس جمهور از Venezia دا Vivere, یک شبکه است که به ترویج ونیزی صنعتگران و هنرمندان و طراحان مد. "ما می خواهیم مردم را به بازدید با نزدیک برای دریافت به دانستن تاریخ ما و artisanal سنت و نه فقط به ایستادگی در پیازا سان مارکو و نگاهی به عکاسی از خود."

لورا Scarpa است رئیس جمهور Venezia دا Vivere, یک شبکه است که به ترویج ونیزی صنعتگران و هنرمندان و طراحان مد. این گروه راه اندازی کرده است یک بحث درخواست از ساکنان برای 'rewrite' آینده از ونیز. (کریس Warde-جونز برای CBC)

Scarpa و دیگران آن را دوست دارم می گویند تنوع اقتصاد این شهر است که تنها راه رو به جلو است. Venezia دا Vivere راه اندازی کرده است یک بحث درخواست از ساکنان برای "بازنویسی" آینده ونیز ارسال و مصاحبه با ساکنان که ایده هایی برای پایدار جایگزین هایی برای گردشگری و انگیزه برای اقامت.

بسیاری می خواهم برای دیدن مطالعات زیست محیطی تبدیل به یک بنای Venice, Ca' Foscari university, با توجه به آسیب پذیر شهر است که به افزایش سطح اقیانوس ها در آورده با تغییر آب و هوا. آنها می خواهند به بهبود اتصال بی سیم به تشویق افرادی که از راه دور کار به اینجا زندگی می کنند.

آنها در حال هل دادن مالیات و مسکن انگیزه برای صنعتگران و هنرمندان که آنها می گویند نه تنها نشان دهنده یک زنجیره با این شهر در گذشته از پارچه و توری-ساخت و شیشه, اما چه کسی می تواند راه را در بازآفرینی و پر جنب و جوش مخلوط فضاهای شهری که در آن مردم هر دو کار می کنند و زندگی می کنند.

ساکنان محلی در تمام سنین آرامش در Cannaregio محله از, ونیز, شهری که در آن زندگی مسالمت آمیز و بدون گردشگران و سر و صدا اگزوز و خطر از اتومبیل. (کریس Warde-جونز برای CBC)

این یک چشم انداز آنها می گویند که تمام سطوح دولت شکست خورده اند را فراهم کند. آنها اشاره می کنند که شهردار لوئیجی Brugnaro و اکثر نمایندگان شهرستان اقامت در سرزمین اصلی Mestre نه در ونیز مناسب است. به عنوان یک نتیجه, آنها بر این باورند که دولت تمایل به مشاهده این تالاب شهرستان به عنوان یک پول سازی عملیات به جای واقعی جامعه است.

این یک تصویر پائولا Mar, پر انرژی, شهرستان عضو شورا مسئول گردشگری که همچنین زندگی در Mestre رد. او اصرار دارد که دولت و شهرداری و دارای ایده های در مورد چگونه به حرکت به دور از گردشگری انبوه در محل حتی قبل از COVID-19 همه گیر رسید.

او به نقل از یک برنامه تشویق "آهسته گردشگری" شارژ هزینه به روز معلق و بروشور و ترویج ادب است که می خواهیم گردشگران به بستر و پرسه — موضوع نیز پشتیبانی توسط شهرداران گذشته — و نصب و راه اندازی در اوایل سال جاری از سنسور ها در شهرستان های مختلف ورودی به تعداد تعداد بازدید کنندگان و کنترل بهتر هجوم.

"این زیبا اما نگران کننده" Mar می گوید در حال حاضر خالی ونیز. "گردشگری مهم ترین صنعت ... اما ما نیاز به کار بیشتر برای کمک به افراد جوان استطاعت به اینجا زندگی می کنند."

پائولا Mar یک شهر ونیز عضو شورا مسئول گردشگری می گوید: دولت و شهرداری و دارای ایده های در مورد چگونه به حرکت به دور از گردشگری انبوه — که در جای خود حتی قبل از COVID-19 همه گیر رسید. (کریس Warde-جونز برای CBC)

به این منظور پست-مستند ونیز زده است مقابله با این دانشگاه برای خالی Airbnbs به اجاره به دانش آموزان است. آن را نیز تشویق مغازه های توریستی تبدیل به گوشه و فروشگاه ها و نانوایی و میوه می ایستد در حال حاضر بشدت از دست رفته برای ساکنان. و آن را در حال حرکت رو به جلو با اختصاص 360 به تازگی بازسازی شده با یارانه شهرداری آپارتمان برای خانواده های جوان است.

اما منتقدان تماس ابتکارات یک قطره در سطل و می گویند که اجاره به دانش آموزان تا گردشگران بازگشت بیشتر کمک می کند Airbnbs — که بسیاری از آنها متعلق به شرکت های بزرگ با هیچ سهمی در این شهرستان است.

ونیز چهره وجودی سوالات

آنچه قابل توجه است هر چند که گوش دادن به مقامات شهر و شهروندان که مایل به تغییر است چگونه مشابه خود پیام است: در یک کلام نیاز به ونیز گردشگری به حرکت از "جرم به کلاس."

اما دیگران می گویند که حتی دلیلی برای احتیاط.

در تازه ترین پست وبلاگ خود با عنوان "که ساکنان?" شهری متفکر پائولا ثم سوالات هر دو تاکید بر "کیفیت" گردشگری و جذب یک "جدید کلاس خلاق" — این نوع از افرادی که حضور در دوسالانه ونیز, یک, ویترین, سینما, هنر, معماری, تئاتر و رقص. او نشان می دهد عبارات صرفا کد برای جذب میلیونرها و مشهور در هزینه از کار مردم است.

خالی St. mark's Square در ماه ژوئن. چگونه به صرفه جویی های زیبا اما مرگ شهر نیست یک بحث جدید اما COVID-19 همه گیر آورده چنین آزار دهنده سوال به خط مقدم. (کریس Warde-جونز برای CBC)

ونیز خیلی خالی توریستی شهر به عنوان "پرچین شهر" ثم استدلال آن صد ساله سازه نه خالی اما پر با دلار سرمایه گذاری توسط ثروتمند جهان. به عنوان ونیز شهردار می گوید ساکنان اعتراض گردشگری و یا کشتی های کروز به "زندگی جای دیگری" او علنا fetes مردم مانند بازیگر Emma Thompson به عنوان جدید "ونیزی شهروندان" پس از خرید ملک در اینجا.

"هنگامی که ما صحبت در مورد repopulating ونیز ما صحبت کردن در مورد ترکیبی از فعالیت ها و طبقه ای از مردم است که مشخص می شود این شهرستان 50 سال پیش و یا در حال صحبت کردن در مورد هر کسی که پول و مایل به ثبت نام به عنوان یک مقیم?" ثم می پرسد.

چگونه به صرفه جویی در این کاملأ پیچیده رو به زوال شهرستان است که به سختی یک سوال جدید. اما با COVID-19 pandemic — همراه با شانس به حرکت را از طریق آرام کانال به شنیدن ونیزی لهجه حلقه صرفا از طریق هوا و به زل زل نگاه کردن بدون مانع بر آثار رنسانس کارشناسی ارشد Tintoretto یا تیتان — این آزار دهنده وجودی سوالات گذاشته شده است که به عنوان قبل از هرگز.

بسیاری از شهروندان می گویند که آنها انجام همه آنها می توانند برای به دست گرفتن این لحظه و برای جلوگیری از "La Serenissima" از بازگشت به آن "پیر طبیعی است."

اما آنها همچنین می گویند خطر بیشتر شده است هرگز ،

"این درست است این یک فرصت برای ونیز می گوید:" فرانچسکو Penzo فرمان به sandolo به سمت باز کردن منظم آب از کانال گراند. "اما این بحران می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای توجیه نه فقط بازگشت به گردشگری انبوه اما به حتی بیشتر گردشگری انبوه. تحول واقعی را هرگز می آید با یک شوک است اما با یک برنامه ریزی. و ونیز را ندارد یکی است."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب