81 نفر در اعتراض به قتل اتیوپی نوازنده

یکt حداقل 81 نفر در اتیوپی کشته شده اند در تظاهرات گسترده که فوران پس از قتل نوازنده و فعال Hachalu Hundessa.

توسط PATRIS-FUN در 12 تیر 1399

یکt حداقل 81 نفر در اتیوپی کشته شده اند در تظاهرات گسترده که فوران پس از قتل نوازنده و فعال Hachalu Hundessa.

34 ساله خواننده و یکی از چهره های برجسته از اورومی گروه قومی—به ضرب گلوله کشته شد مرده در حالی که رانندگی به آدیس آبابا در ژوئن 29. انگیزه برای مرگ او ناشناخته باقی مانده است.

در روز پس از مرگ او تظاهرات را در این کشور سرمایه قبل از گسترش در سراسر چندین بخش از Oromia منطقه که در آن Hachalu است. از آنجا که تظاهرات شروع شد و سه افسر پلیس و 78 غیرنظامیان کشته شده اند از جمله Hachalu عمو این Oromia منطقه نیروی انتظامی گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز چهارشنبه.

Hachalu شد یکی از چهره های کلیدی در 2015 جنبشهای اعتراضی است که اجازه دهید به عمده اصلاحات سیاسی در اتیوپی در سال 2018: آهنگ شد سرود برای تظاهرات که منجر به استعفای اتیوپی نخست MinisterHailemariam Desalegn در سال 2018 است.

پلیس آنها را دستگیر کرده و 35 نفر آغاز اعتراضات از جمله Jawar محمد بالا اورومی رهبر و منتقد نخست وزیر Abiy احمد دستگیر شد و در طی یک درگیری با نیروهای امنیتی. در بیانیه دیده بان حقوق بشر گفت: بازداشت برجسته اورومی ارقام "می تواند یک فرار وضعیت حتی بدتر است."

اینترنت شده است تعطیل در سراسر کشور این هفته که گروه های حقوق بشر می گویند بخشی از یک تلاش برای ممنوعیت مخابرات در تظاهرات. "به جای بازگرداندن آرامش به مقامات اینترنت خاموش آشکار استفاده بیش از حد از زور و بازداشت مخالفان سیاسی و ارقام می تواند فرار وضعیت حتی بدتر" دیده بان حقوق بشر گفت: در یک, در بیانیه ای. "دولت باید سریع گام برای معکوس کردن این اقدامات و یا خطر لغزش عمیق تر به بحران است."

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب