10 سوال برای دیوان کیفری بین المللی رئیس شیلی Eboe-Osuji

قاضی شیلی Eboe-Osuji رئيس جمهور از دادگاه جنایی بین المللی می گوید که تا آنجا که او آگاه مغلوب ساختن پیشی جست

توسط PATRIS-FUN در 7 تیر 1399

قاضی شیلی Eboe-Osuji رئيس جمهور از دادگاه جنایی بین المللی می گوید که تا آنجا که او آگاه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت هنوز هنوز در عمل آن در ژوئن 11, تهدید به تحریم اعضای دادگاه و یا اعضای خانواده خود و یا بلوک خود را به ویزای خود را برای رسیدگی به اتهام جنایات جنگی توسط ارتش ایالات متحده و هوش پرسنل در افغانستان است.

اما قاضی می گوید حتی تهدید چنین اقدامی ممکن است یک اثر سرما در دادگاه تنها در جهان به طور دائم مجاز به تعقیب افراد برای جنایات جنگی از جمله قتل عام, از آنجا که شرکت های خصوصی و یا سازمان های حقوق بشر ممکن است تبدیل به آمریکا اهداف فقط با همکاری با دادگاه سوالات.

قاضی Eboe-Osuji می گوید او نیز آگاه نیست که وزارت دادگستری ایالات متحده را در دست بررسی اقدامات خود را در دادگاه به عنوان نشان داده شده توسط دادستان کل ویلیام بر اعلام در ماه ژوئن که ایالات متحده دریافت کرده بود "قابل توجه و معتبر اطلاعات است که موجب نگرانی های جدی در مورد سابقه طولانی در فساد مالی و تخلفات در بالاترین سطح از دفتر (ICC) دادستان."

صحبت از لاهه در ژوئن 26, قاضی Eboe-Osuji اعتراض به برگ برنده دولت برای بازگشت به ایالات متحده به گذشته خود را به عنوان درخشان "شهر روی تپه" که مجموعه به عنوان مثال برای دیگر دموکراسی به دنبال دارد.

او گفت که او هیچ تماسی با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اما امیدوار است که فشار از 67 متحده باید حمایت دادگاه در مخالفت با ایالات متحده اقدام از جمله بریتانیا و استرالیا و آمریکایی خود — ممکن است متقاعد کردن برگ برنده دولت برای توقف حملات خود را در "دادگاه آخرین راه چاره است."

زمان: مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اعلام کرد تحریم ها و محدودیت های ویزا در برابر پرسنل خود را که ممکن است بخشی از تحقیقات مربوط به اقدامات ایالات متحده آمریکا در افغانستان است. آنها در زمان ویزای آمریکا دور از خود رئیس دادستان فاتو آغاز یک سال پیش. اما آنها هیچ کاری از آنها ساخته شده است این خبر در اوایل ماه ژوئن این سال?

دادستان و سه نفر از کارکنان و اعضای دفتر او نامگذاری شد در محدودیت های مسافرتی و منظور اجرایی می گوید که مردم ممکن است به نام بدون که گفت: در آن طرح شود. بنابراین ما نمی دانیم که آیا چیز دیگری اتفاق افتاده است که ما نمی گفته شده است.

ما نگرانی که در حال حاضر به اندازه کافی آسیب هایی که انجام شده حتی که فرمان اجرایی. این چیزی است که بسیار بسیار جدی است. این نباید برای ما اتفاق افتاده یک دادگاه قانون در واقع آن چیزی است که کاملا بی سابقه است. حتی تهدید به اعمال زور در برابر دادگاه قانون اتفاق نمی افتد در امریکا است. این اتفاق در هر کشور می دانیم.

این یک چیز برای تماس با دادگاه قانون نام. این چیزی است که قضات و دادگاه تحمل تمام وقت در هر کشور.... اما برای شروع به تهدید و یا به اتخاذ یک دستور اجرایی است که می گوید:...در هر زمان مردم را می توان نام در لیست بدون اطلاع این واقعا چیزی است که ما فکر می کنم راه, راه, راه فراتر از رنگ پریده است.

آیا شما پیش بینی تهدید اقدامات مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در راه گرفتن از تحقیقات خود در افغانستان و یا در راه از دادگاه حکم ماموریت بزرگ است ؟

برای مقامات دادگاه خود ما در حال حل و فصل به انجام کار.... این نگرانی همیشه وجود دارد که آیا, خارجی, مردم, شرکت, حقوق بشر کارگران و...که ممکن است در این مورد نگران باشید و احساس وحشت زده آن.... اگر ما خارجی بدن مانند شرکت های که ما را با عرضه تدارکات و تجهیزات و خدمات اگر آنها احساس می کنید که ممکن است این چیزی است که آنها نیاز به نگرانی در مورد, و سپس آنها احساس لرز از تحریم و این که در آن مشکل است.

ایالات متحده دادستان کل ویلیام Barr گفت که شواهد وجود دارد برخی از مرتب کردن بر اساس از سوء رفتار توسط ICC. شما آگاه باشید از هر نوع متحده آمریکا تحقیقات مربوط به اقدامات خود را?

مطلقا نه. ما شنیده ام که برای اولین بار در همان زمان شما آن را شنیده. دوباره, آن را یکی از کسانی که شما نمی دانید که آیا چیزی وجود دارد به آن را و یا آن را به طور معمول نوع ترساندن کمپین است که به همراه این تهدیدات است. همه می توانم بگویم این است که ما را قوی ساز و کار برخورد با رفتار در بخشی از کارکنان و مقامات.... فراتر از آن است که یک جرم تحت اساسنامه رم خود را به شرکت در فاسد رفتار است.

ایالات متحده. رئیس جمهور نامیده می شود شما یک تهدید امنیت ملی به دلیل تحقیقات خود را به رئیس دادستان به اقدامات ایالات متحده آمریکا در افغانستان و به دلیل تحقیقات خود را احتمالا به بررسی آنچه که او در نظر جنگ جرایم در کرانه غربی و غزه است. چرا دادگاه را انتخاب کنید و به دنبال آن موارد ؟

در افغانستان موضوع اجازه بدهید من آن را در شرایط کامل. مردم اغلب از من پرسید چرا این مورد مهم است ؟ من این سوال را پرسید آن نیست سیاسی مورد آن نمی باشد, شما می دانید, فرصت های برابر عدالت شما به دنبال در اینجا... چون دادگاه متهم شده است در گذشته تمرکز زیادی در کشورهای آفریقایی. در حال حاضر آنها می خواهند برای تنوع بخشیدن به آنها برسد.

پاسخ کوتاه به این سوال این است: بیش از 30000 نفر کشته شده اند که در جنگ.... این است که سیاسی تحقیق و تفحص ؟ ...یک دادستان قرار است به قربانیان 'با عرض پوزش....بنابراین بسیاری از شما درگذشت و تمام انواع چیزهای دیگر برای شما اتفاق افتاده است. اما با عرض پوزش ما می توانیم چیزی در مورد آن چرا که اگر ما کسی خواهد داد ،

شما در حال دادگاه آخرین رفت و آمد مکرر. آیا شما گفت که نظام حقوقی افغانستان و ایالات متحده در نظام حقوقی شکست خورده است را به اندازه کافی بررسی این پتانسیل جنایات و نگه داشتن مردم مسئول و متعهد آنها ؟

کاملا. این نقطه است. که کل نقطه. نقطه قربانیان آمد چرا که آنها دریافت نکرده عدالت در تمام طول در که بلند و دلخراش جنگ. و آنها را به دادستان دادگاه جنایی بین المللی گفت: این چیزی که رفته است برای بیش از حد طولانی است. هیچ کس در مورد مراقبت از ما و عدالت است که ما طلب است. ICC به عنوان یک دادگاه آخرین رفت و آمد مکرر به انجام کاری درباره آن. آنچه باید اتفاق می افتد در بخشی از ... مقامات ایالات متحده می گویند, 'ICC شما از بین برود ما آن را خود انجام دهد و یا ما آن را انجام داده اند خودمان است.' اما هیچ کس نمی گفت که. همه آنها گفت: "نه برود.'

افغانستان در حال حاضر شدت و گفت آنها می خواهند به انجام آن.... به طوری که هنوز هم تحت نظر بین دادستان و قاضی نگران است برای دیدن اینکه آیا یا نه آنها در واقع می گویند, 'افغانستان, OK, ICC خواهد ماند عمل به شما زمان به آن را انجام دهد.' ...سپس آنها را مجبور به آمدن و نشان دادن قضات است که آنها واقعا آن را انجام می دهند.

قاضی اشاره کرد که ICC هنوز حکومت که آیا این صلاحیت به عمل در یک فلسطینی درخواست بررسی احتمال وقوع جنایات جنگی توسط اسرائیل در غزه, کرانه باختری و شرق اورشلیم ،

دادستان خواسته است قضات: آیا ما حتی صلاحیت برای سرگرم کردن این مورد ؟ و این چیزی است که در انتظار قضات است. هیچ بررسی مداوم.... اگر گفتند نه وجود دارد و نه صلاحیت' که در پایان مهم است. اگر آنها می گویند بله... پس از آن دادستان خواهد شد و سپس تصمیم می گیرید که او چه می کند.

ICC هزینه 1.5 میلیارد دلار و شمارش از زمان تاسیس آن در سال 2002 و تنها تولید هشت اعتقادات. آیا دادگاه حاضر یک تهدید واقعی به مردم و ارتکاب جنایت نسل کشی با این رکورد ؟

همه را نگه می دارد صحبت کردن در مورد 1.5 میلیارد دلار بیش از 18 سال از عمل. هنگامی که شما که شما در حال گرفتن چیزی شبیه به 112 میلیون دلار و یا پس از یک سال و...کمتر از بودجه اداره پلیس از اواسط اندازه شهر در ایالات متحده است. به طوری که مقدار زیادی از پول و...را در گسترده تر طرح از چیزهایی که برای یک سازمان بین المللی است که قرار است به این دستور.

آنچه ما انجام می دهیم این است که ما در یک دادگاه عدالت است. ما یک کارخانه که تولید کننده اعتقادات.... ما بر اساس شواهد و قانون استاندارد از اثبات است. ما سازش نیست که.... ما آن را اثبات فراتر از شک معقول. اگر این استاندارد رعایت نشده قضات را تبرئه و نیز عدالت در حال انجام است.

اما با سابقه خود را از تنها هشت اعتقادات است که به اندازه کافی از یک عامل بازدارنده برای افرادی که مرتکب جنایات جنگی به خود را از ترس دادگاه ؟

ما نباید ترسید... ما امیدواریم که همه را به دیدن این محل به عنوان یک محل که در آن زمانی که بد عمل متعهد سرانجام کسانی که مرتکب آنها را پاسخ به پرسش از پاسخگویی. و است که به قربانیان امید.

ما شروع به در رواندا که در آن از 29 سال وجود دارد strongmen که مرگ و زندگی و وجود دارد هیچ جایی برای شکایت به اگر او چیزی اشتباه است. اما در حال حاضر ما باید یک محل که در آن قربانیان می توانید بروید و شکایت برای نقض حقوق خود...آنچه که من اسمش شل گرفتن از ظلم و ستم بر بشریت. آن است که مطلق اکسیر سحر و جادو ترکه و مردم به ارتکاب جنایات... اما ما فکر می کنیم که مردم می دانند که با ICC در محل آنها هستند که بیشتر مراقب باشید.

با ایالات متحده آمریکا و همچنین روسیه و چین و هند همه مقاوم در برابر دادگاه کار می کند هنوز هم ارتباط داشته?

این سوال کنایه آمیز به این معنا که ما در اینجا بحث شد یک دقیقه پیش آیا یا نه دادگاه است یک تهدید برای امنیت ملی از قدرتمند ترین کشور در جهان است. البته که ما میدانیم مبالغه به افراطی برای مشخص کردن دادگاه در آن شرایط است. اما واقعیت این است که همه این اتفاق می افتد به دلیل...آنها مشکل توسط چه دادگاه در حال انجام است شاید که یکی از راه های پاسخ به این سوال است.

چه سیگنال آیا شما فکر می کنم آن را می فرستد به جهان – و به افرادی که مرتکب جنایات جنگی که آمریکا حمله ICC این راه?

اگر سوال شما این است که آیا افرادی وجود دارند که ممکن است احساس فعال بودن این رفتار البته این مورد. اما این دلیل به همین دلیل ما امیدواریم که شهروندان آمریکایی را در پیوستن به اصرار دولت به تجدید نظر در این رویکرد به عدالت است.

ایالات متحده "شهر بر روی تپه." زمانی که John Winthrop داد که نام مورد به ایالات متحده در سال 1630 من فکر می کنم آن بود که او صحبت کردن در مورد درخشان شهر پر از شادی و شکوه است که جهان خواهد بود سجده به. او بود که پیوریتن وکیل که صحبت کردن در مورد یک شهر بر روی تپه ای است که مجموعه ای به عنوان مثال از رفتار خوب برای بقیه جهان است.

تا کنون ایالات متحده انجام داده است که در احترام به حاکمیت قانون و استقلال قضایی بین المللی ایجاد عدالت کیفری برای جهان است. اما این می رود در برابر آنچه انجام داده ام در این مورد. و این بسیار نگران کننده است.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب