نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری در زمان کوتاه

بسیاری از دانشجویان زمان نوشتن پایان نامه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند. برای این دست از دانشجویان ان

توسط PATRIS-FUN در 4 مهر 1399

بسیاری از دانشجویان زمان نوشتن پایان نامه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند. برای این دست از دانشجویان انجام پروژه دانشجویی برای دریافت مدرک یکی از سخت‌ترین کارهای ممکن است. برخی از دانشجویان با وجودی که در تحصیل موفق هستند، اما از نوشتن پایان نامه فراری‌اند.


خب با این حساب برای نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری چکار باید کنیم؟ از نظر ما نوشتن چنین پروژه ای فقط به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد. اما اگر اساس کار شما درست گذاشته شده باشد، انجام پروژه برایتان کار سختی نخواهد بود.


نکاتی برای نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری


 اگر می خواهید پایان‌نامه خود را در مدت زمان نرمال تحویل دهید، نکات زیر را مدنظر قرار دهید:


موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کنید


برای اینکه از نوشتن پروژه دلزده نشوید و از همان ابتدا به کار علاقه داشته باشید، بهترین توصیه ما انتخاب موضوع کاربردی است. اگر در زمان انتخاب موضوع پایان‌نامه به سراغ موضوعات مورد علاقه خود بروید، بدون شک از کار خسته نمی‌شوید.


بسیاری از دانشجویان فقط به خاطر اینکه برخی از موضوعات کاربرد بهتری دارند، آنها را انتخاب می کنند. اما در میانه راه خسته شده و از کار دلزده می شوند. به همین خاطر است که نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری برای آنها بیش از حد مجاز طول می کشد.


بین کار فاصله نیندازید


وقتی به بهانه انجام کارهای شخصی از انجام پایان نامه فاصله بگیرید، طبیعی است که از موضوع دور می شوید. وقتی بعد از مدت طولانی دوباره به سر پروژه می روید، گویی کار را از ابتدا شروع کرده اید. برای اینکه روی غلتک بیفتید به زمان زیادی نیاز دارید. بهترین کار در این مواقع این است که برای مدت زمان طولانی از پایان‌نامه دور نشوید.


اگر مجبورید به سفر بروید، شاغل هستید و یا امور شخصی اجازه نمی دهد کار پایان‌نامه را اتمام کنید، فاصله را زیاد نکنید.


با برنامه ریزی پیش بروید


مهم‌ترین اصل در نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری پیش رفتن با برنامه ریزی دقیق است. اگر می خواهید کارتان سریع تر به سرانجام برسد، باید از قبل برنامه مشخص کرده باشید. وقتی بدون برنامه وارد هر کاری می شوید، گیج و سردرگم هستید. نمی دانید دقیقا باید چکاری را انجام دهید.


برنامه های از قبل مشخص شده شما را ملزم می کند در اسرع وقت کارها را انجام دهید. به همین دلیل است که انجام پایان نامه با برنامه ریزی سریع تر انجام می شود.


با دانشجویان و فارغ التحصیلان مشورت کنیدبرای کسب تجربه در زمینه نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد باید با دانشجویان و فارغ التحصیلان در رشته تحصیلی خود مشورت کنید. این کار باعث می شود برای حل برخی از مشکلات سریع تر پیش بروید. در واقع لازم نیست که همه چیز را خودتان تجربه کنید. بلکه استفاده از تجارب افرادی که قبلا همین راه را رفته اند، راه میانبری برای رسیدن به هدف است.


از موسسات انجام پایان نامه کمک بگیرید


یکی دیگر از توصیه های ما برای اینکه کار نوشتن پایان نامه زودتر به نتیجه برسد، کمک گرفتن از یک موسسه انجام پایان نامه است. در این موسسات افراد متخصصی فعالیت دارند که می توانند مسیر را به شما نشان دهند. در صورت هرگونه مشکل قادرید از راهنمایی و مشاوره های آنها استفاده کنید.


 


آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن