چه تاریخ اقتصاد-اخلال در شیوع بیماری می تواند به ما در مورد کوروناویروس وحشت

You می تواند چشم پوشی از وبا به آسانی به عنوان شما می توانید چشم پوشی از یک مورد مسمومیت با آرسنیک نوشت مورخ

توسط PATRIS-FUN در 19 اسفند 1398

You می تواند چشم پوشی از وبا به آسانی به عنوان شما می توانید چشم پوشی از یک مورد مسمومیت با آرسنیک نوشت مورخ چارلز روزنبرگ بیش از نیم قرن پیش. علائم این بیماری را از اسهال شدید و اسپاسم استفراغ چپ قربانی "صورت آبی و باریکش را اندام سرد و تاریک پوست دست و پا خود را کشیده و یکپارچهسازی با سیستمعامل." یک فرد می تواند سالم و درست در یک لحظه و سجده لحظه ای بعد به عنوان به طور ناگهانی "را به عنوان اگر زدم با تبر."

در سال 1832 وحشتناک بیماری به ارمغان آورد شهر نیویورک و سپس خانه را به یک چهارم میلیون نفر و یکی از شلوغ ترین بنادر جهان به یک وقفه قابل توجه وحشت در ساکنان و wreaking ویران در "بزرگ تجاری مارت" در اقتصاد است. این نخستین بار نیست که به همه گیر را در شهرستان کسب و کار را متوقف کند و قطعا آن را نمی خواهد آخرین.

در حال حاضر جهان است که مقابله با احتمال بیماری دیگری باعث مالی شدید اختلال به شهرهای آمریکا از نیویورک به سان فرانسیسکو ایزوله و قرنطینه افراد به عنوان برخی از بزرگترین کارفرمایان تشویق کارکنان به کار از خانه و به عنوان داو rollercoasters در پاسخ به گسترش COVID-19. "ویروس ها و اقدامات است که در حال گرفته برای مهار آن قطعا وزن در فعالیت های اقتصادی هر دو در اینجا و خارج از کشور برای برخی از زمان" گفت: تغذیه صندلی جروم H. پاول هفته گذشته است.

در یک لحظه مثل این به دنبال بازگشت به تاثیر اقتصادی از سال 1832 شیوع ممکن است آرامش—اما درس از آن زمان است که پیچیده تر از آن ممکن است به نظر می رسد.

در سال 1832 و اضطراب نیویورکی در حال تماشا به صورت ماه به عنوان "Asiatic" وبا که سرچشمه در هند ساخته شده راه خود را در سراسر روسیه و سپس به اروپا و وحشت شهرستانها از سن پترزبورگ به لندن. هفت هزار مرده بود در برلین, نیویورک, مقالات گزارش شده و این بیماری تا به حال ادعا کرد که چهار درصد از جمعیت مصر است. در اواخر یک شنبه شب در ماه ژوئن در نیویورک مقامات بهداشت مستند شهر اولین مورد است. یک هفته بعد شهر پزشکان اندکی نه موارد است. فقط یکی بود جان سالم به در برد. پزشکان فشرده به, اخبار عمومی, اما این شهر انجمن بهداشت و شهردار تردید است. پزشکان استدلال برجسته بانکدار واضح نیست فکر کردن در مورد آنچه که یک اطلاعیه را به این شهر کسب و کار و تجارت است.

اما خبری که وبا در حال حرکت بود از سوی غرب در سراسر جهان در حال حاضر باعث نیویورکی یا حداقل کسانی که استطاعت آن را می تواند به ترک شهر در عجله. روز به روز از این شهر هشت مرگ شد و در نهایت اعلام کرد که شب پست گزارش داد که "جاده ها در تمام جهات به صف شدند با مرحله پر از مربیان رد و بدل مربیان وسایل نقلیه خصوصی و equestrians همه وحشت زده در حال فرار."

برای شهرستان تجار کسب و کار در واقع ، گزارش شده است که او تنها یک سمت چپ خود را در خیابان. یک تاجر به همسر گزارش شده نیاز به پخت همه خود او نان به عنوان وجود دارد هیچ چیز برای خرید در شهرستان ها ، پر جنب و جوش خشک کالا در بازار در خیابان مروارید "به نظر می رسد که هنوز هم و غم انگیز به عنوان دره سایه مرگ" نوشته تاجر جان Pintard. ساکنان شهر تخلیه حساب های بانکی خود را در droves. در روز شنبه بعد از اولین موارد اعلام شد یک بانک پرداخت بیش از $20,000 به اضطراب مشتریان.

هتل ها نوشت و به روزنامه های محلی درخواست از آنها برای اجرای اعلامیه که آنها وبا-باز و رایگان برای کسب و کار. "آمریکا در هتل" این شب پست وحی گزارش "نه بوده و نه خواهد بود بسته شده است." اما این مقاله اضافه شده است که یک پیاده روی ساده ساختمان نشان داد آن خالی از بازدید کنندگان و مرزها. ثروتمند نیوپورت, R. I. در ضمن به خود جلب کرد یک شبه نظامیان مسلح در اطراف خود را از ترس پناهندگان واردات این بیماری از نیویورک است.

از سوی دیگر وجود دارد کسانی که پول این بیماری همه گیر. سی مایل در خارج از شهر نیویورک, کشور, هتل ها و خانه های شبانه روزی به ظرفیت پر شده. در شهر پزشکان پیاده هزینه های خود را. دستفروشان ساخته شده سود سنگین در مشکوک وبا درمان. شغل جدید باز به ویژه برای پرستاران در شب نگهبانان و کارگران ساختمانی که استخدام شهرستان ها به تمیز کردن و ساخت نیویورک معروف pestilent خیابان طولانی انباشت اشیاء بدست آمده با خانواده رد و مدفوع سمت چپ توسط رومینگ خوک بز و سگ.

وبا شکر خدا بود و فصلی. به عنوان تابستان کاسته موارد کاهش یافته است. در اواسط ماه اوت بیماری همه گیر شد "تا حد زیادی کاهش یافته است." با پایان ماه ساکنان شروع به بازگشت و کسب و کار بازگشایی شد. "فروشگاه ها همه باز footwalks اندود شده با عدل و جعبه و خیابان های شلوغ با چرخ دستی & باربرها اتومبیل" نوشت Pintard که در ادامه به بنیانگذار New-York تاریخی جامعه است. "آنچه در مقایسه با اواسط ماه ژوئیه."

ویژه داستان
که تخمین زده می شود COVID-19 مرگ و میر در 3.4%. نیست که کل داستان
اینجا چرا تعداد واقعی ممکن است بسیار پایین تر است.

نیویورک bounced بازگشت به حالت عادی و جمعیت آن و تجارت ادامه داد: برای رونق.

خود را تاریخ ثابت در یک محل: ثبت نام به صورت هفتگی زمان سابقه عضویت در خبرنامه

وبا خواهد آمریکا بازدید سه بار قبل از قرن بود از طریق آخرین بار در سال 1873. نیویورک بسیار پرجمعیت تر آن را به عنوان در ایالات متحده, اما جدید علمی دانش بدان معنی است که بیماری در آن شناخته می شود ناشی از یک باکتری منتقله از طریق آب آلوده در زمان به مراتب کوچکتر و تلفات.

هنوز هم از دیگر بیماری های همه گیر به دنبال اگر و بدترین آنها ضربه های محلی و ایالتی و ملی اقتصاد فقط به عنوان سخت است. طاعون عبور از اقیانوس آرام در سال 1900 فرود در سان فرانسیسکو. شهر رو embargoes کالا از بقیه دولت به عنوان به خوبی به عنوان همسایه آنهایی که محاصره محله چینی ها که ساکنان بعد از شکایت کرد برای $2 میلیون در ضرر و زیان. مرگبار آنفلوآنزای 1918 وارد, بعد, گسترش در آمریکا توسط یک عضو نظامی. کسب و کار در لیتل راک ارک., گزارش از دست دادن $10,000 در روز است. تنسی بسته آن معادن. زمانی که "هنگ کنگ" آنفولانزا زده آمریکا در سال 1968 در آورده توسط نیروهای بازگشت از ویتنام داو از دست داده و بیش از 13.24%.

فقط بیش از یک دهه پیش بانک فدرال رزرو سنت لوئیس منتشر شده مطالعه اثرات اقتصادی از سال 1918 آنفولانزا که به کشته شدن حدود 675,000 زندگی مردم در ایالات متحده آمریکا; این مطالعه با هدف برآورد اثرات بالقوه به طور مشابه بیماری همه گیر مرگبار در دوران مدرن. مجموع خسارات اقتصادی با توجه به سال 1918 بیماری دشوار است برای برآورد اما یک چیز روشن بود: پس از آن به پایان رسید, جامعه بهبود است. به عنوان نویسنده این بررسی به این نتیجه رسیدند آنفولانزا فردی تغییر زندگی برای همیشه, اما اقتصاد bounced بازگشت.

مورخان به عنوان رابرت نظر یادداشت تمایل به این باور است که "تمثیل ایجاد نقاط کور." هر یک اپیدمی می گیرد در خود متن. دولت از تجارت در نیویورک در سال 1832 به عنوان به خوبی به عنوان زیرساخت های شهرستان, ثروت, فقر, پيوند و ارتباط را به بقیه جهان—نقش در وبا را گسترش. اقتصاد بهبود آن است و از بسیاری از. در همان زمان تعدادی از مورخان اعتباری طاعون در قرون وسطی با یک نقش در فروپاشی فئودالیسم و ظهور سرمایه داری, پس از آن سخت است برای تعمیم در مورد رابطه بین شیوع و اقتصاد. ملی و جهانی سیستمهای مالی هنوز وجود دارد و در طرف دیگر از یک بیماری است. اما هیچ مقدار از به دنبال عقب مانده می توانید به ما بگویید چه آنها خواهد بود پس از آن—و یا چه COVID-19 ممکن است قادر به تغییر.

مورخان' دیدگاه در چگونه گذشته به اطلاع در حال حاضر

النا Conis یک مورخ آمریکایی بهداشت عمومی و پزشکی و مدیر مشترک برنامه کارشناسی ارشد در بهداشت عمومی و روزنامه نگاری در برکلی است.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب