ایالات متحده اذعان افسران مرزی به اشتباه بازداشت شده ایرانی-متولد مسافران در کانادا و امریکا مرز

بالا رسمی با ایالات متحده گمرک و حفاظت مرزی اذعان کرده مرزی افسران اشتباه برگزار شد و مورد بازجویی قرار Irania

توسط PATRIS-FUN در 24 بهمن 1398

بالا رسمی با ایالات متحده گمرک و حفاظت مرزی اذعان کرده مرزی افسران اشتباه برگزار شد و مورد بازجویی قرار Iranian-born مسافران — بسیاری از آنها در کانادا و شهروندان آمریکایی — در کانادا-مرز ایالات متحده پس از تنش نظامی با ایران را تشدید کرد در ماه گذشته.

"بود که در خط با ما جهت و به طوری که بلافاصله اصلاح شود گفت:" علامت گذاری مورگان CBP اقدام کمیسیون در روز سه شنبه.

"ما نمی هدف هر کسی بر اساس ملیت و نژاد و عقیده."

این بیانیه می آید پس از CBP محروم برای هفته ها است که آن را تا به حال بازداشت شده ایرانی-متولد مسافران در طول تعطیلات آخر هفته از Jan. 4 — مدت کوتاهی پس از آمریکا ترور برتر ایران ژنرال قاسم سلیمانی به نظر می رسید به فشار ایالات متحده به لبه جنگ با ایران.

نمرات از ایران متولد کانادا و آمریکا مسافران عبور از میلاد به مرز ایالت واشنگتن است که آخر هفته شکایت کرده است که آنها را مورد سوال بود گذرنامه خود را گرفته و برگزار شد تا 12 ساعت در حالی که مسافران دیگر cruised از طریق مرز.

آبتین بهادر, وکیل مهاجرت مستقر در بلینگهام بشویید. گفت: یکی از مشتریان خود را یک ایرانی کانادایی کامیون, راننده, برگزار شد و به مدت شش ساعت در Jan. 4 در هنگام عبور از مرز از آلبرتا به مونتانا.

افسران CBP جستجو کامیون خود را و پس از آن معصوم راننده کامیون که یک شهروند کانادایی است گفت: Bahador.

"آنها گفت: آنها به دنبال مواد مخدر. اما در حالی که آنها سلب او را به لباس زیر خود را, آنها همچنین درخواست, 'آیا شما هر گونه چاقو در شما? آیا شما هر گونه اسلحه؟'" گفت: Bahador. "شما می دانید درمان این مرد مانند او یک تروریست است."

بهادر گفت: راننده کامیون به او گفت که او را دیدم دو زنان سالمند که همچنین به نظر می رسد از تبار ایرانی بازداشت شده در مرز عبور از آن روز.

"من می خواهم تصور نیست که اتفاق می افتد در 20 سال گذشته پس از 9/11" گفت: بهادر بود که در ایران متولد شده اند. "که آخرین بار ما شاهد این نوع از چیزهایی که اتفاق می افتد."

منتقدان واکنش نشان می دهند

CBP پذیرش مواجه شد با خوشبینی محتاطانه از منتقدان که خواستار پاسخ برای هفته ها.

وکیل مهاجرت لن ساندرز به دست آمده در یک ایمیل نوشته شده توسط یک افسر CBP و آشکار CBP یادداشت که هر دو پشتیبانی می کند ادعا می کند که CBP را سیاتل زمینه دفتر — را پوشش می دهد که کانادا-مرز ایالات متحده از ایالت واشنگتن به مینه سوتا به کارگردانی افسران مرزی به هدف لاریجانی از مسافران است.

اگر چه ساندرز صحبت آشکارا در مورد هر دو اسناد و مدارک و مشترک آنها با رسانه های CBP کاهش یافته است به نظر آنها.

"من شگفت زده است که این اولین سفر رسمی پذیرش از ستاد در زمان بیش از یک ماه" گفت: ساندرز که در Blaine بشویید. نزدیک به مرز کانادا.

او نیز موضوع را با کمیساریای مورگان ادعا می کنند که مشکل جدا شد به "یک بخش" که در آن "رهبری رو کمی overzealous."

ساندرز معتقد است این عملیات در سراسر سیاتل زمینه و که این موضوع نباید سرسری گرفته شود.

"این اقدام ... نمی شد 'overzealous' به نظر من اما غیر قانونی و غیر قانونی است."

این موضوع در حال حاضر تحت بررسی توسط وزارت امنیت داخلی را برای حقوق مدنی و آزادی های مدنی ترک منتقدان به امید کسب اطلاعات بیشتر به زودی ساخته شده است.

"ما نیاز به دانستن چگونه دور از رسیدن به این منظور بود که آن را از آمد و به همین دلیل آن را در زمان بسیار طولانی برای CBP آمده پاک" گفت: تشکر. Pramila Jayapal که نشان دهنده واشنگتن هفتم منطقه شده است و صریح درباره این موضوع است.

"بدون درک آنچه اتفاق افتاده است و ما به سادگی نمی تواند اطمینان حاصل شود آن را هرگز دوباره اتفاق می افتد."

طرح دعوی در دادگاه واصل

در روز چهارشنبه از شمال غرب مهاجر پروژه حقوق و شورای آمریکایی-روابط اسلامی (CAIR) طرح دعوی در دادگاه در برابر CBP به فاش کردن تمام احكام آن صادر شده و به مرز افسران ماه گذشته در مورد ایران متولد مسافران است.

کت و شلوار واصل در ایالات متحده دادگاه منطقه ای در غرب منطقه واشنگتن مدعی CBP موفق به تطابق با درخواست از CAIR تحت قانون آزادی اطلاعات به دست بیش از هر بخشنامه و یا دستورالعمل های ارائه شده به افسران CBP در مورد این موضوع. کت و شلوار می پرسد دادگاه به منظور CBP بلافاصله مطابق با درخواست.

"من می خواهم آنها را به اذعان کرد که بخشنامه صادر شد که هدفمند افراد بر اساس ملیت و که که در واقع نقض مردم حقوق اساسی گفت:" مت Adams, حقوقی, مدیر, غرب حقوق مهاجران پروژه.

"این مهم است که پاسخگویی وجود داشته باشد."tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su