ساسکاتون مبتنی بر فن آوری تیم کمک به مردم برای دسترسی به اطلاعات حیاتی از طریق تلفن همراه, بازی خطوط تماس ویژه

زمانی که لوئیس Dorval رفت, به غنا در سال 2005 به عنوان یک داوطلب این کشور در میان یک تلفن همراه رونق. تنها در

توسط PATRIS-FUN در 21 بهمن 1398

زمانی که لوئیس Dorval رفت, به غنا در سال 2005 به عنوان یک داوطلب این کشور در میان یک تلفن همراه رونق.

تنها در 10 ساکنان این کشور غرب آفریقا شد, مشترکان تلفن همراه, اما که پیوسته به دو سوم آن در امروز با توجه به گزارش های داده ها و تجزیه و تحلیل شرکت GSMA Intelligence.

این piqued است کنجکاوی دوروال 37 ساله که در مونترال و در زمان او آغاز شده در دانشگاه مک گیل Unversity در سال 2000 خریداری کرده بود اولین تلفن همراه نوکیا خنگ تلفن.

"وجود دارد بسیار بسیار کم کار انجام می شود از طریق تلفن همراه برای کمک به هماهنگی اطلاع رسانی و به اشتراک گذاری اطلاعات مرتبط با توسعه و معیشت در غنا وجود این واقعیت است که بیش از قبل دهه دسترسی به تلفن همراه در غنا و جاهای دیگر در کشورهای جنوب صحرای آفریقا تا به حال واقعا منفجر شد."

هفت سال بعد او کمک خواهد کرد که ایجاد Viamo اجتماعی سازمانی با کانادا ریشه های مبتنی بر بهره برداری است که در دسترس بودن و محبوبیت تلفن های همراه در برخی از کشورهای در حال توسعه به انتشار, آموزشی, روزمره اطلاعات برخی از مردم در غیر این صورت دسترسی کمی به.

او نمی خواهد آن را انجام دهد به تنهایی ،

علامت چکمه Viamo بنیانگذاران و مدیر مسئول فنی. او یک ساسکاچوان مادری که ملاقات لویی Dorval از طریق کار داوطلبانه با مهندسین بدون مرز کانادا است. (Chanss Lagaden/CBC)

علامت چکمه رشد در ساسکاچوان و تکمیل دکترا در فیزیک و مهندسی در دانشگاه ساسکاچوان. او و Dorval داوطلب بود با مهندسین بدون مرز کانادا در کانادا و غنا بود. آنها از طریق این سازمان پس از Dorval کار کرده بود برای یک جهانی نرم افزار شرکت در دره سیلیکون شد و به دنبال شروع شرکت خود را.

آنها راه اندازی Viamo در کوماسی غنا در سال 2012 همراه با غنا مهندسین. آنها برای اولین بار تصمیم به ایجاد نرم افزاری است که با استفاده از پیام های SMS برای ارسال نظرسنجی ها و به اشتراک گذاری اطلاعات با مردم است. اما آنها به سرعت دریافتند که این پیام های متنی نیست درگیر شدن و یا گرفتن پاسخ از جمعیت روستایی به ویژه زنان است.

بنابراین این شرکت اضافه interactive voice response (IVR) کانال — نوع تکنولوژی است که در اطراف از سال 1970 که شما ممکن است روبرو می شوند اگر شما تماس با شرکت کارت اعتباری و خواسته را انتخاب کنید از یک خودکار منو. آن را موفق تر بود.

Viamo میزبان بحث گروهی متمرکز به درک چگونه زنان دسترسی به اطلاعات از طریق تلفن های همراه خود را به منظور بهبود تجربه کاربر در 3-2-1 خدمات. این یک محل در موزامبیک. (Viamo)

یکی از Viamo اولین مشارکت بود با غنا سازمان در تلاش برای بهبود سلامت برای زنان باردار در مناطق روستایی است. آنها سرنشین یک برنامه که در آن زنان می تواند دریافت هفتگی تماس در زبان خود را اطلاع رسانی به آنها در مورد نوزاد خود را توسعه و چگونه به مراقبت از آنها.

"در اینجا در کانادا, برای مثال, زمانی که همسرم باردار بود بدیهی است که آن را نسبتا آسان برای ما برای رسیدن به مطب دکتر و معاینات. آن را نیز آسان برای رفتن به وب سایت های مانند www.babycentre.ca و کل یک تن از اطلاعات است که کمک می کند تا شما را در درک آنچه در جریان است را با اولین بارداری" گفت: Dorval. "این نوع از گزینه های در دسترس نیست برای یک جوان مادر در روستایی در غنا, به عنوان مثال."

یکی از Viamo بزرگترین مقیاس نوآوری و یک بازی واقعی تعویض آمد و پس از آنها repurposed تلفن گویا و توسعه "3-2-1 خدمات." چکمه توصیف آن به عنوان "ویکیپدیا Lite اما برای افرادی که سلول های پایه و حتی ممکن است با سواد بود." Viamo با شرکای محلی اپراتورهای تلفن همراه برای ارائه بر روی تقاضا اطلاعات در مورد طیف وسیعی از موضوعات از کشاورزی به قاچاق به سادگی با داشتن افراد تماس بگیرید تلفن رایگان تدریس خصوصی در خانه.

در برخی از کشورها مانند رواندا 3-2-1 رسیدن است بیشتر کاربران منحصر به فرد از Facebook. در مالی وجود دارد بیشتر از 2000 نفر از گوش دادن به 3-2-1 محتوا در هر لحظه برای بسیاری از روز است. (Chanss Lagaden/CBC)

Wanji بازی ("Wanji" به معنی "چه" در اوگاندا زبان لوگاندا) تحویل داده می شوند از طریق 3-2-1 خدمات با مشارکت محلی همراه اپراتورهای. این بازی بر اساس یک "را انتخاب کنید-شما-خود-ماجراجویی" فرمت. تماس گیرنده شماره گیری یک شماره و ارائه شده با یک سری از حالات. با استفاده از تلفن خود را به دکمه های آنها مجبور به تصمیم گیری. هر انتخاب اشتباه می تواند تاثیر خود را در "سرنوشت" پایان دادن به بازی.

"من تو را دیدم یک پیام بر روی گوشی من بنابراین من آن را سعی کردم و من تا به حال اطلاعات زیادی در مورد خانواده, برنامه ریزی, سرطان دهانه رحم, آب و هوا, کشاورزی, گفت:" راشل Kabeene, a 30-year-old اوگاندا مدرسه ابتدایی معلم و مادر که به تازگی بازی در این بازی.

راشل Kabeene یک معلم مدرسه ابتدایی و مادر از کامپالا اوگاندا استفاده کرده Wanji بازی. (امی فالون)

یکی از Viamo ترین پروژه های اخیر در رواندا درگیر ارائه آموزش از راه دور کشور در وزارت بهداشت در قالب چهار هفته برنامه درسی در مسائل بهداشت روانی اغلب یک تابو موضوع در آفریقا با استفاده از فن آوری تلفن گویا برای ارسال تماس های تلفنی با تعاملی محتوای آموزشی و سرگرمی. وجود دارد بیش از 55000 سلامت جامعه کارگران در سراسر کشور های شرق آفریقا و به همه آنها را با هم از نظر جسمی برای آموزش خواهد گران قیمت بوده است.

لورن فرانک, یک استاد ارتباطات در دانشگاه ایالتی پورتلند به مطالعه بازی در کامبوج (جلوگیری از خشونت خانگی) و اوگاندا (کشاورزی). او گفت: "در یک آزمایش کسانی است که در این بازی یک یا چند بار تا به حال اعتماد به نفس بیشتری در توانایی های خود و با احتمال بیشتری به برنامه ریزی برای تغییر رفتار خود را نسبت به کسانی که بازی بازی. نتایج ما نشان می دهد Wanji بازی می تواند موثر اجتماعی و رفتاری تغییر مداخله."

در 2019, Viamo را 3-2-1 خدمات رسیده بیش از شش میلیون نفر در سراسر 16 کشور از طریق Wanji بازی و مطالب دیگر بر روی آن.

Viamo انجام مصاحبه با یک 3-2-1 کاربر در نیجریه. ورودی خود را کمک به Viamo را بهبود سرویس کاربر تجربه. (Viamo)

"یکی از چیزهایی که پیشگامانه در مورد این سرویس این است که ما از طریق همکاری با اپراتورهای مخابراتی ما قادر به پیدا کردن یک مدل که در آن آن را به رایگان برای مردم برای دسترسی به این سرویس حداقل چند بار در هر ماه اجازه می دهد آن را برای رسیدن به یک مقیاس بزرگ" گفت ،

در برخی از کشورها مانند رواندا 3-2-1 رسیدن است بیشتر کاربران منحصر به فرد از Facebook. در مالی وجود دارد بیشتر از 2000 نفر از گوش دادن به 3-2-1 محتوا در هر لحظه برای بسیاری از روز است.

که به معنی رسیدن به توسعه برای Viamo بیش از حد. آن را در حال حاضر در مجموع 140 نفر از کارکنان جهانی با 12 در ساسکاتون و سه بیشتر در راه به شهر از غنا رواندا و ماداگاسکار است.

آینده خود را دید به خدمت 100 میلیون نفر در هر سال است. آنها امید به انجام این کار با تلفن گویا خدمات است که ارائه بازی های تعاملی و اطلاعات به عنوان داستان های محتوای پویا, توصیه هایی بر اساس آنچه که مردم قبلا به گوش و در نهایت هوش مصنوعی آزمایش به مردم اجازه مرور با پرسیدن سوال در یک زبان طبیعی.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب