ناسا نام ستاد پس از آن اولین زن آفریقایی آمریکایی مهندس

ناسا چهارشنبه اعلام کرد که این نامگذاری آژانس ستاد ساختمان در واشنگتن دی سی پس از آن اولین زن آفریقایی آمریکا

توسط PATRIS-FUN در 5 تیر 1399

ناسا چهارشنبه اعلام کرد که این نامگذاری آژانس ستاد ساختمان در واشنگتن دی سی پس از آن اولین زن آفریقایی آمریکایی مهندس: مریم W. Jackson.

ناسا مدیر جیم Bridenstine در بیانیه ای گفت که جکسون بود "بخشی از یک گروه بسیار مهم زنان که با کمک ناسا موفق به گرفتن فضانوردان آمریکایی به فضا است."

"مری هرگز پذیرفته وضع موجود او کمک کرد تا شکستن موانع و باز کردن فرصت های شغلی برای آمریکایی های آفریقایی تبار و زنان در زمینه مهندسی و تکنولوژی" Bridenstine گفت.

جکسون داستان طنین انداز در سراسر جهان در فیلم محبوب چهره های پنهانبود که بر اساس 2016 کتاب توسط مارگوت لی Shetterly: "چهره های پنهان: رویای آمریکایی و داستان بی حد و حصر از زنان ریاضیدانان کمک کرد که برنده شدن در این مسابقه فضایی." (جکسون شخصیت در این فیلم با بازی بازیگر Janelle Monáe.)

این مری W. Jackson ناسا ساختمان ستاد واقع شده است و در چهره های پنهان راه — بخشی از یک خیابان روبروی ستاد بود که تغییر نام داد و در سال 2019 پس از یک لایحه دو حزبی تصویب شده توسط کنگره است.

"پنهان ما ادامه خواهد داد برای به رسمیت شناختن سهم زنان آفریقایی آمریکایی ها و مردم در تمام زمینه های را ساخته اند که ناسا موفق تاریخچه اکتشاف ممکن است" Bridenstine گفت.

جکسون یک ریاضیدان و مهندس هوا فضا, رسمی, شد, ناسا اولین زن مهندس در سال 1958. او در آغاز با ناسا در غرب تفکیک محاسبه مساحت واحد از سازمان مرکز تحقیقات لانگلی در همپتون ویرجینیا قبل از پیشرو "برنامه های موثر بر استخدام و ارتقاء زنان در ناسا, علم و تکنولوژی و مهندسی و ریاضیات مشاغل" ناسا مطبوعاتی گفت:. او پس از مرگ موفق به کسب نشان طلای کنگره در سال 2019.

قبل از به دنبال یک حرفه ای در هوافضا جکسون بود یک معلم ریاضی مشغول به کار به عنوان حسابدار و به عنوان یک ارتش ایالات متحده ،

جکسون خانواده نیز قدردانی به ناسا و احترام به جکسون. "ما مفتخر است که ناسا در ادامه به جشن میراث ما, مادر و مادر بزرگ مریم W. Jackson" گفت: کارولین لوئیس جکسون دختر. "او یک دانشمند انسانی, همسر, مادر و پیشگامی که هموار راه را برای هزاران نفر از دیگران برای موفقیت نه تنها در ناسا, اما در سراسر این کشور است."

این خبر به سرعت به خود جلب کرد قدردانی از تعدادی از فضانوردان.

دکتر مع Jemison, اولین زن آمریکایی آفریقایی تبار به سفر در فضا گفت: در توییتر که او "بسیار خوشحال" خبری و "مهندسی ساختمان رویاهای به واقعیت نوآوری و شجاعانه از آنچه ممکن است بر این باور غیر ممکن است تعریف شده توسط مریم W. Jackson و در قلب ناسا!"

ناسا فضانورد کریستینا کخ بود که در انتخاب به عنوان فضانورد توسط این آژانس در سال 2013 گفت که جکسون یک "قهرمان برای بسیاری" از جمله او.

لیلاند ملوین سابق ناسا فضانورد بود که بعد از آن پیش نویس توسط NFL برای بازی با شیرها دیترویت تشکر جکسون برای او اجازه می دهد و بسیاری از دیگران به "کشف هستی است."

نوشتن به سانیا منصور در sanya.mansoor@time.com.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن