کابل زایمان درمانگاه که در آن ده ها تن کشته در حمله هدفمند به طور دائم بسته

پزشکان بدون مرز روز دوشنبه گفت: این امر خود بخش زنان و زایمان در شهر کابل افغانستان به دلیل ترس از حمله سه مرد

توسط PATRIS-FUN در 27 خرداد 1399

پزشکان بدون مرز روز دوشنبه گفت: این امر خود بخش زنان و زایمان در شهر کابل افغانستان به دلیل ترس از حمله سه مرد مسلح در ماه گذشته افتتاح شد آتش سوزی در درمانگاه قتل 24 نفر از جمله جدید مادران و نوزادان است.

هیچ گروهی تاکنون مسئولیت مارس 12 حمله به درمانگاه های اجرا شده توسط آژانس بین المللی بهداشت, است که در, همچنین شناخته شده توسط آن نام فرانسوی پزشکان بدون مرز (MSF).

این حمله باعث شد در سراسر جهان خشم و انزجار. ایالات متحده مقصر دولت اسلامی در عراق و سوریه را منطقه ای وابسته در حالی که دولت افغانستان مقصر طالبان آن را رد دخالت.

تیری Allafort-Duverger MSF مدیر کلی گفت که حتی در جنگ زده افغانستان در گروه خود هرگز فکر نمی کردم نوزادان زنان و زایمان می تواند هدف قرار دادند.

"اما آن اتفاق می افتد. امروز ما مجبور به قبول واقعیت: بالاتر دیوار ضخیم تر و درب های امنیتی نمی خواهد جلوگیری از چنین حملات وحشتناک از دوباره اتفاق می افتد. به باقی می ماند به معنی به عامل از جمله از دست رفتن جان انسان به عنوان یک پارامتر از فعالیت های ما و این غیر قابل تصور است" او در بیانیه ای گفت.

امنیتی افغانستان سرسختانه یک نوزاد از بیمارستان در مارس 12. (رادیو فردا از طریق تلویزیون رویترز)

بخش زنان و زایمان که در آن 16,000 تحویل رخ داده است در سال 2019 ارائه رایگان متخصص مراقبت از پیچیده حاملگی در یک کشور که در آن بسیاری از زندگی زیر خط فقر و نوزادان مرگ و میر بالا است.

اکمل Samsor سخنگوی افغانستان وزارت بهداشت گفت: از دست دادن بخش زنان و زایمان شد و یک ضربه و آن امیدوار MSF خواهد تجدید نظر در تصمیم خود.

Shabika یک ماما که مشغول به کار در بیمارستان به مدت هشت سال و کسانی که خواسته شده بود تنها با نام کوچک گفت: این حمله در بالای بهداشت و درمان ترس با توجه به coronavirus را ترک کرده بود بسیاری از مادران باردار مضطرب بود و او در حال حاضر مشغول فیلدینگ تماس از زنان باردار در مورد مدیریت تولد در خانه.

"در حال حاضر این بیمارستان در حال رفتن به بسته برای همیشه لطفا برای. ما ممکن است از دست دادن مادران و بیماران" او به رویترز گفت. "روحیه مادران باردار بسیار پایین است و بسیاری از اثرات منفی."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب