مجارستان عبور از قانون اجازه می دهد ویکتور اوربان به قانون توسط فرمان

مجارستان را به رهبر اعطا شده است قدرت بیشتری برای کمک به مبارزه با شیوع کروناویروس در یک حرکت منتقدان خواستار

توسط PATRIS-FUN در 12 فروردین 1399

مجارستان را به رهبر اعطا شده است قدرت بیشتری برای کمک به مبارزه با شیوع کروناویروس در یک حرکت منتقدان خواستار قدرت گرفتن.

مجارستان در پارلمان تصویب یک لایحه است که تا حد زیادی افزایش قدرت این کشور راست نخست وزیر ویکتور اوربان.

برتر بود گفت: این حرکت لازم است برای مبارزه با گسترش coronavirus. اوربان خواسته است برای گسترش یک دولت ملی اضطراری را که به دولت خود این حق را پاس ویژه احکام در پاسخ به شیوع کروناویروس.

نمایندگان مجلس با تصویب این لایحه با 137 رای مخالف 52 در مجارستان پایین اتاق. اوربان را فیدز حزب دارای اکثریت دو-سوم وجود دارد.

ادامه مطلب: چگونه coronavirus چالش های دموکراسی باز

این لایحه به دولت اجازه می دهد به طور نامحدود تمدید وضعیت اضطراری کشور و متصل قانون-توسط-فرمان قدرت با توجه به پیش نویس این لایحه ارسال شده در 20 مارس در پارلمان سایت. به طور معمول چنین پسوند نیاز به تایید مجارستان مجلس.

این پیش نویس همچنین شامل مقدمه ای از حبس تا پنج سال برای افرادی که گسترش "خبر جعلی" در مورد ویروس و یا اقدامات در مقابل آن افزایش نگرانی در مورد آزادی مطبوعات در مجارستان.

سیاستمداران مخالف گروه های مدافع حقوق بشر و پیشرو در اروپا سازمان حقوق بشر شورای اروپا از صحبت کردن در برابر حرکت می کند که روشن چه مدت اورژانس قدرت خواهد بود و در اثر.

"این تنها کشور در اروپا است که دارای قدرت نامحدود برای مقدار نامحدودی از زمان" دویچه وله corespondent در بوداپست هنر Szoczi گفت. بسیاری از دولت ها در سراسر اروپا را تصویب کرده اند مشابه اورژانس قدرت اما به طور کلی با یک بازه زمانی محدود به بین 30 و 90 روز است.

"احزاب مخالف نگران هستند که این بدان معناست که وجود دارد می تواند سوء استفاده از قدرت" Szoczi گفت. "وجود دارد در واقع تعدادی از اعضای مخالف که گفت: آنها با قدرت نامحدود اما نه به مقدار نامحدود از زمان."

اوربان به تدریج گسترش قدرت خود را پس از مصرف در سال 2010. 56 ساله رهبر تا به حال مکرر درگیری با گروه های حقوق بشر و نهادهای اتحادیه اروپا. شورای اروپا گذراند در نامه ای به اوربن در اوایل این ماه هشدار داد که "نامحدود و کنترل نشده وضعیت اضطراری تضمین نمی کند که اصول اساسی دموکراسی را مشاهده خواهد شد."

اوربان در دفاع از قانون

اوربان در پاسخ اصرار شورای اروپا و دبیر Pejcinovic Buric به مطالعه متن قانون است. او همچنین اظهار داشت: "اگر شما قادر به کمک به ما در زمان بحران لطفا حداقل خودداری از مانع دفاعی ما تلاش."

اتحادیه اروپا و کمیسر عدالت Didier وزیر خارجۀ بلژیک قبلا گفته اتحادیه اروپا را ارزیابی اینکه آیا این لایحه پایبند به بلوک s حکومت قانون استاندارد.

"ما را بررسی کنید که چه نوع از متن خواهد بود به تصویب رسید ... و البته ما را بررسی کنید اگر آن را در راستای چشم انداز ما در حاکمیت قانون و حقوق اساسی است و اگر این نیاز به یک ابتکار گفت:" سیاسی در هفته گذشته.

مجارستان قبلا طولانی مدت در یک وضعیت اضطراری برای چندین سال زمانی که آن را تمدید اقدامات نهاد در سال 2015 بیش از ترس از مهاجرت دسته جمعی با وجود کاهش در تعداد مهاجران از آمدن به مجارستان.

kp/aw (AFP ایسنا)tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب