افراد مسلح طوفان افغانستان, زندان, کشتن حداقل 21. "دولت اسلامی" وابسته به ادعای مسئولیت

یک گروه دولت اسلامی در حمله به یک زندان در شرق افغانستان برگزاری صدها نفر از اعضای خود را خروشان در روز دوشنبه

توسط PATRIS-FUN در 13 مرداد 1399

یک گروه دولت اسلامی در حمله به یک زندان در شرق افغانستان برگزاری صدها نفر از اعضای خود را خروشان در روز دوشنبه پس از کشته شدن دست کم 21 نفر در مبارزه با شبه محلی و رسمی گفت.

یکی دیگر از 43 نفر زخمی شده در این حمله آغاز شد که اواخر روز شنبه هنگامی که یک دولت اسلامی بمب گذار انتحاری ناودان خود مواد منفجره مملو از خودرو به زندان ورودی.

بیشتر مهاجمان آتش گشودند. سه حمله کشته شده اند و تا کنون, اما نبرد ادامه داد: روز شنبه با تیراندازی پراکنده هنوز هم در حال آمدن از زندان زمینه گفت: Attaullah Khogyani سخنگوی والی ولایت ننگرهار.

برخی از مرده بودند زندانیان گفت: Khogyani. و همچنین به عنوان شهروندان نگهبانان زندان و امنیتی.

زندان حمله زده جلال آباد ننگرهار ولایتی سرمایه برخی از 115 کیلومتری شرق پایتخت کابل ،

داعش و گروه های وابسته در افغانستان به عنوان شناخته شده است, در خراسان, استان مسئولیت این حمله است. وابسته است که مقر آن در ولایت ننگرهار.

یک مرد زخمی دریافت درمان در یک بیمارستان پس از یک خودرو بمب و چند مرد مسلح با حمله به یک زندان در شهر جلال آباد در شرق افغانستان در روز یکشنبه. (آسوشیتد پرس)

انگیزه این حمله نبود ، با این حال برخی از زندانیان فرار کرده اند در طول جنگ گفت: یکی دیگر از استان های رسمی که صحبت خواست نامش فاش نشود چرا که او مجاز به صحبت با روزنامه نگاران.

زندان خانه حدود 1500 نفر از زندانیان که چند صد اعتقاد به تعلق به گروه دولت اسلامی وابسته در افغانستان است.

این حادثه یک روز پس از سازمان اطلاعات افغانستان گفت: یک عضو ارشد گروه دولت اسلامی فرمانده کشته شده توسط نیروهای نزدیکی جلال آباد.

در حالی که گروه دولت اسلامی دیده است و آن به اصطلاح خلافت کشش در سراسر عراق و سوریه از بین بروند پس از yearslong مبارزات انتخاباتی این گروه به ادامه جنگ در افغانستان است. افراط گرایان نیز مبارزه با طالبان در این کشور که ایالات متحده در سرنگون پس از سال 2001 به رهبری آمریکا حمله پس از حملات یازدهم سپتامبر ، حملات 11.

طالبان سیاسی سخنگوی سهیل شاهین آسوشیتدپرس گفت که گروه او بود و نه درگیر در افغانستان. آمریکا و اسرائیل به یک توافق صلح با طالبان در ماه فوریه است. دوم مهم دور از مذاکرات بین طالبان و رهبری سیاسی در افغانستان است و در عین حال برای شروع است. هنوز هم واشنگتن و ناتو در حال حاضر آغاز خروج نیروهای در خط با معامله.

طالبان اعلام سه روز آتش بس شروع جمعه به صورت عمده مسلمان تعطیلات عید قربان. آتش بس تمام شده در 12 صبح روز شنبه هر چند آن را بلافاصله روشن اگر آن را می توان توسعه یافته به عنوان انصارالله یمن برای اوایل شروع به داخل افغانستان مذاکرات که بارها و بارها به تاخیر افتاده است واشنگتن پس از امضا قرارداد صلح با طالبان در ماه فوریه است.

افغانستان دیده های اخیر افزایش خشونت با اکثر حملات ادعا های محلی گروه دولت اسلامی وابسته است.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب