آمازون جف بزوس وعده 10 میلیارد دلار برای مبارزه با تغییر آب و هوا

در حالی که بزوس زمین صندوق ابتکار تحسین بسیاری از منتقدان را مورد سوال آمازون برای حمایت از نفت و گاز و کسب و

توسط PATRIS-FUN در 29 بهمن 1398

در حالی که بزوس زمین صندوق ابتکار تحسین بسیاری از منتقدان را مورد سوال آمازون برای حمایت از نفت و گاز و کسب و کار. او پس از یک مسیر مشابه به شخص مقتدر مانند بیل گیتس و وارن بافت.

مدیر عامل شرکت آمازون Jeff Bezos در روز دوشنبه متعهد 10 میلیارد دلار از ثروت خود را به راه اندازی یک صندوق با هدف مقابله با بحران آب و هوا هفته پس از صدها نفر از کارکنان خود را امضا وبلاگ و خواستار غول خرده فروشی آنلاین را گام های جدی برای کاهش ردپای کربن خود را.

این صندوق به نام بزوس زمین صندوق آغاز خواهد شد و صدور کمک های مالی به دانشمندان و فعالان در تابستان امسال ثروتمندترین مرد جهان اعلام کرد در یک Instagram post. "تغییرات آب و هوایی بزرگترین تهدید برای سیاره ما است. من می خواهم به کار در کنار دیگران هر دو به تقویت راه های شناخته شده و برای کشف راه های جدید مبارزه با تاثیر مخرب تغییر آب و هوا بر روی این سیاره همه ما به اشتراک بگذارید" گفت: بزوس که ارزش خالص برآورد شده است به $130 میلیارد.

"این ابتکار جهانی را به صندوق دانشمندان و فعالان سازمان های غیر دولتی — هر گونه تلاش است که ارائه می دهد یک امکان واقعی برای کمک به حفظ و حفاظت از جهان طبیعی است. ما می توانیم صرفه جویی در زمین است. آن را به اقدام جمعی از شرکت های بزرگ و شرکت های کوچک, ملت, متحده, جهانی, سازمان, و, افراد," او گفت:.

ادامه مطلب: آمازون برنده دادگاه به حالت تعلیق 10 میلیارد دلار نظامی آمریکا قرارداد با مایکروسافت

بزوس شخصی کمک مالی به شرح زیر آمازون "آب و هوا تعهد" در سال گذشته که با هدف شرکت کربن خنثی توسط 2040. به عنوان بخشی از تعهد او گفت آمازون خواهد دیدار با اهداف از توافق پاریس توسط همان سال از 10 سال جلوتر از برنامه — همچنین امیدوار به خرید 100,000 برقی تحویل وانت.

وظیفه کاهش ردپای کربن خود را خواهد بود یک چالش برای جهان بزرگترین شرکت تجارت الکترونیکی که ارائه می شود 10 میلیارد موارد سالانه است. بزرگ مصرف انرژی از سرور مزارع مورد استفاده توسط آمازون رایانش ابری کسب و کار بیشتر می افزاید: به آن انتشار گازهای گلخانه ای.

نقد از درون

یک گروه حمایت آمازون برای کارکنان آب و هوا و عدالت گفت: آن را تحسین بزوس' ابتکار اما افزود که "یک دست نمی دهد چه دیگر دور گرفتن." این گروه همچنین در مورد شرکت پشتیبانی نفت و گاز و کسب و کار.

"مردم از زمین نیاز به دانستن: هنگامی که آمازون قصد توقف کمک های نفت و گاز شرکت تاخت و تاز زمین با هم بیشتر چاه های نفت و گاز... خواهد جف بزوس به ما نشان می دهد رهبری درست و یا خواهد شد که او همچنان به همدستی در شتاب بحران آب و در حالی که ظاهرا در تلاش برای کمک کنم." این گروه در بیانیه ای گفت.

بیشتر بخوانید: اتحادیه اروپا رای برای گاز بیشتر زیرساخت های عصبی آب و هوا فعالان

انتقاد از آمازون آب و هوا سیاست شده است نصب برای چند ماه و به خصوص از خود نیروی کار است. سال گذشته آب و هوا تعهد اعلام شد در آخرین لحظه فقط یک روز قبل از بیش از 1700 کارکنان برنامه ریزی شده بود به راه رفتن کردن کار مگر اینکه شرکت اعلام کرد اقدامات لازم برای جلوگیری از انتشار آن.

adi/msh (Reuters, AP)tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب