قیمت تیرآهن اروپایی در بیرجند

قیمت تیرآهن امروز با یک شکل تقریباً یکسان، یک آدم ساده می تواند به راحتی تیرهای فولادی دیواره نگهدارنده و تیره

توسط PATRIS-FUN در 9 دی 1399

قیمت تیرآهن امروز با یک شکل تقریباً یکسان، یک آدم ساده می تواند به راحتی تیرهای فولادی دیواره نگهدارنده و تیرهای I را مخلوط کند؛ بنابراین این دو دقیقاً چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ و چه موقع باید یکی را نسبت به دیگری انتخاب کنید؟

تفاوت تیرهای فولادی H و تیرهای I

هدف تیرآهنهای فولادی قبل از اینکه به تفاوت بین تیرهای فولادی حائل H و تیرهای I بپردازیم، مهم است که دقیقاً بررسی کنیم چرا این پشتیبانی ها لازم است. اصولاً از تیرهای سازه ای برای افزودن مقاومت به دیوارها استفاده می شود. شکل تیر در برابر نیروی برشی مقاومت می کند که احتمال پاره شدن را کاهش می دهد. تیرهای فولادی یکپارچگی یک سازه را تضمین می کنند و به ثبات و مقاومت می افزایند. خرید تیرآهن فایکو

قیمت تیرآهن سبک ترک تفاوت در شکل بین تیرهای دیوار حائل H و تیرهای I ممکن است ظریف باشد، اما در آنجا وجود دارد. تیرهای H از فولاد نورد ساخته شده اند و نام آنها به این دلیل است که سطح مقطع به یک H بزرگ شبیه است. در مقایسه با یک تیرآهن I، تیرآهن H از فلنج های بلندتر و یک شبکه وسط ضخیم تر تشکیل شده است. فلنج های تیرآهن I مخروطی هستند. تفاوت های مکانیکی بین نگه داشتن دیوار H Beams and I Beams تیرآهن H در مقابل تیرآهن I تصویر توسط Bbanerje، تحت مجوز CC BY-SA 3.0 استفاده می شود.

قیمت تیرآهن کارخانه ذوب آهن تیرهای دیواری حایل H از نظر مکانیکی ساده تر هستند و بنابراین ساخت آنها سریعتر و ارزانتر است. جوشکاری تیرهای H از تیرهای I راحت تر است زیرا فلنج های بیرونی مستقیم هستند. سطح مقطع تیر H از مقطع تیر I قوی تر است، به این معنی که می تواند بار بیشتری را تحمل کند. در مقایسه، سطح مقطع یک تیرآهن I می تواند بار مستقیم و کششی داشته باشد اما نمی تواند در برابر پیچش مقاومت کند زیرا سطح مقطع بسیار باریک است. این بدان معنی است که فقط می تواند نیرو را در یک جهت تحمل کند.

خرید تیرآهن به نرخ کارخانه تیرهای دیواره نگهدارنده H سنگین تر از تیرهای I هستند، بنابراین می توانند بار بیشتری را تحمل کنند نحوه تولید آنها به این معنی است که تیرهای H می توانند تا 330 فوت طول تولید کنند، در حالی که تیرهای I به دلیل شکل و ابعاد پیچیده آنها فقط تا 100 فوت می توانند تولید شوند؛ که بهتر است؟ تیرآهن H در مقابل تیرآهن I در نگاه اول، تیرهای دیواری حائل H گزینه بهتری به نظر می رسند، زیرا ساخت آنها ارزان تر و سریعتر است و به طور کلی ظرفیت تحمل بار بیشتری دارند. با این حال، مانند اکثر انتخاب ها در زندگی، تصمیم نهایی به شرایط بستگی دارد.

قیمت تیرآهن امروز در بازار تهران سالهاست که فولاد در صنعت ساختمان مصالح مورد علاقه است زیرا این ماده استحکام، سبک و به راحتی قابل نصب است. همچنین به طور گسترده ای ساخته شده و با دوام است. با نسبت مقاومت به وزن برتر، تیرهای دیواری حائل H معمولاً به عنوان تکیه گاه برای پل ها، سکوها و میزانسن ها استفاده می شوند. همچنین از آنها به عنوان ستون های پشتیبانی در پروژه های ساختمانی مسکونی استفاده می شود.

از طرف دیگر، تیرها دارای مقاومت کششی بالایی هستند. این بدان معنی است که آنها در تحمل بار تحت فشار مستقیم بسیار عالی هستند. از تیرهای I اغلب در ساخت ساختمانها و پلهای قاب دار فولادی استفاده می شود.

مقاومت H-Beam و I-Beam

قیمت تیرآهن گالوانیزه شده و تیرآهنهای H از فولاد مقطعی اقتصادی با سطح مقطع بهینه تر برای توزیع و نسبت مقاومت به وزن مناسب به این معنی است که می تواند مقاومت بیشتری را در واحد وزن ارائه دهد. این امر باعث می شود جوشکاری تیرهای H نسبتاً ساده تر از تیرآهنهای I باشد؛ و به دلیل سطح بیشتر آن در سطح مقطع، نسبت مقاومت بالایی در نظر گرفته می شود. با این حال، تیرهای I شکل معمولاً عمیق تر از عرض هستند که آنها را در تحمل بار تحت کمانش محلی کاملاً خوب می کند. بعلاوه، تیرآهنهای I سبک تر از تیرآهنهای H هستند، به این معنی که آنها قادر نخواهند بود به اندازه تیرآهنهای H نیرو بگیرند. خرید تیرآهن IPB

کاربردهای H-Beam و I-Beam

از آنجا که تیرهای H دارای دیواره ها و فلنج های ضخیم تری هستند، برای نیم طبقه ها، سکوها، پل ها و دیگر ساخت و سازهای معمولی اعم از مسکونی و تجاری ایده آل هستند. از فلنج های پهن معمولاً در پروژه های مسکونی استفاده می شود. ابعاد داخلی تیرهای H ثابت می شوند تا آنها را به گزینه ای مطلوب برای مواد در قاب تریلر و بستر کامیون تبدیل کند. تیرآهنهای I، با افزایش مقاومت فلنج ها، برای ساختارهای فلزی سازه ای، پل ها و سایر پروژه های عمرانی انتخاب شکل مورد نظر هستند. به غیر از پروژه های تجاری و مسکونی، از آنها برای ساخت قاب و ستون های پشتیبانی برای راه های واگن برقی، آسانسور، تخت تریلر و کامیون، بالابر و بالابر نیز استفاده می شود.

قیمت تیرآهن هاش H-Beam vs. I-Beam: مقایسه: I-Beam در حالی که هر دو اصطلاح تیرآهن H و تیرآهن I اغلب در صنعت ساخت و ساز به جای هم استفاده می شوند، گفتن اینکه یکی بهتر از دیگری است کاملاً ذهنی است. هر دو دو تیر متداول فولادی سازه ای هستند که در کارهای مختلف سازه های فلزی مانند تیرهای پشتیبانی برای ساخت و ساز ساختمان های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. هر دو از بیرون تقریباً یکسان به نظر می رسند، با این تفاوت که از نظر هندسه با هم تفاوت دارند. آنها دو نسخه از تیرهای فولادی ساختاری هستند که در یک زنگ گسترده استفاده می شوند

قیمت تیرآهن لانه زنبوری برنامه های کاربردی تیرآهن H دارای مقطع H شکل است، در حالی که تیرآهن I دارای مقطع عرضی به شکل حرف بزرگ 'I' است. از نظر فنی، یک تیرآهن I می تواند به عنوان یک تیرآهن H با خواص مکانیکی کمی متفاوت مانند نسبت مقاومت به وزن، ظرفیت تحمل بار، مقاومت کششی و غیره شناخته شود.

تیرآهن و انواع آن

1. تیرآهن و انواع آن توسط ARAVINDKUMAR B 2. مقدمه: تیر یک عنصر ساختاری است که در درجه اول در برابر بارهای جانبی اعمال شده بر محور تیر مقاومت می کند. mode حالت انحراف آن در درجه اول با خم شدن است. بارهای اعمال شده به تیرآهن منجر به نیروهای واکنش در نقاط پشتیبانی تیر می شود. total تأثیر کل نیروهای وارد بر تیر، تولید نیروهای برشی و لحظه های خمش در تیر است که به نوبه خود باعث ایجاد تنش های داخلی، کشش ها و انحرافات تیر می شود.  تیرها با نحوه پشتیبانی، مشخصات (شکل مقطع)، طول و مواد مشخص می شوند.

3. انواع تیرآهنها: مطابق با پشتیبانی نهایی تیرآهن به سادگی پشتیبانی می شود be تیرآهن به سادگی پشتیبانی شده در هر دو انتها پشتیبانی می شود. یک انتهای تیر توسط پشتیبانی لولا و سر دیگر توسط پشتیبانی غلتک پشتیبانی می شود. support این پشتیبانی باعث حرکت افقی تیر می شود. نوع تیرآهن آن تحت فشار تنش برشی و گشتاور خمشی قرار می گیرد. قیمت تیرآهن بر اساس نوع

4. تیرآهن پیوسته  این تیرآهن مشابه تیرآهن پشتیبانی شده است به غیر از بیش از دو تکیه بر روی آن استفاده شده است. end یک سر آن توسط پشتیبانی لولایی پشتیبانی می شود و سر دیگر آن پشتیبانی از غلتک است.  از یک یا چند تکیه گاه بین این تیرها استفاده می شود. در پلهای بتونی طولانی که طول پل خیلی بزرگ است استفاده می شود.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن