بک لینک چیست؟

صفحاتی که مدت بارگذاری آنها زمان زیادی طول می­کشد یا به درستی روی موبایل اجرا نمی­شود، در صفحات نتایج موتور جس

توسط PATRIS-FUN در 23 مرداد 1400

صفحاتی که مدت بارگذاری آنها زمان زیادی طول می­کشد یا به درستی روی موبایل اجرا نمی­شود، در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه­ پایین­ تری خواهند گرفت. برای نمونه می توان گفت که صفحاتی که در منوی اصلی سایت قرار دارند معمولا معتبرترین صفحات ان دامنه خواهند بود. لینک دهی به صفحات مرتبط مختلف به سایت خود باعث می­شود کراول کردن هر چیزی توسط موتورهای جستجو راحت­تر شده و همچنین بازدیدکنندگان را بیشتر در داخل سایت نگه می­دارد. این کار باعث رمزنگاری اطلاعات بین کاربر و سرور سایت می شود تا امنیت اطلاعات کاربر حفظ شود. یکی دیگر از فاکتورهای سئو داخلی، استفاده از SSL است که باعث افزایش امنیت اطلاعات رد و بدل شده بین سایت و کاربر می شود. طوری که با خواندن آن دقیقا باید کاربر بداند که صفحه در مورد چه موضوعی است. این توضیحات باید محتوای صفحه­ مربوطه را توصیف کند، اما از همه مهم­تر، مطمئن شوید که کلمات کلیدی خود را در این توضیحات قرار داده باشید تا با این کار این کلمات کلیدی توسط کراولرهای موتور جستجو پیدا شود و کاربر هم در نتایج ببیند.

به طور کلی بک لینک باید بصورت طبیعی ایجاد شود ، یعنی دقیقا همان چیزی که گوگل دوست دارد ، اما متاسفانه همه چیز آنطور که گوگل می خواهد پیش نمی رود و در این مورد صاحبان وب سایت ها سعی می کنند با توجه به شنیده ها و اطلاعات ناقص در بستر اینترنت اقدام به خرید ، فروش و حتی سعی در ایجاد بک لینک در موارد ممنوعه کنند. در سالیان اخیر باتوجه به توسعه اینترنت و افزایش استفاده از تجهیزات مدرن ارتباط آنلاین ، تمایل به بازدید و اشتراک ویدئو و فایل های صوتی افزایش یافته است. منابع - توصیه های مهم، لینک به وب سایت های معتبر یا ویدئو و … گوگل به شدت به این فاکتور اهمیت می دهد و طبق بررسی ها، بیشتر نتایج صفحه اول گوگل، از SSL استفاده می کنند. گوگل از طریق شبکه ارتباط لینک ها، به کیفیت محتوا و ارزش یک وب سایت پی می برد، بنابراین یک سایت با لینک های دارای ارزش زیاد، معمولا رتبه بهتری از سایتهای دیگر با لینک های کم ارزش دارد. اعتماد و اعتباری که یک سایت از طریق لینک به سایت دیگر میدهد بین تمام لینک هایی که در سایت وجود دارد تقسیم میشود.

به لینکهای شما در محیط سیستم عاملها، بروشور یا کارتهای ویزیت بک لینک آفلاین گفته میشود. در این صورت بیشتر بر سر زبانها میافتید و نام برندتان معروفتر میشود. این تگ عنوان در اصل موضوع کلی صفحه را مشخص می کند. به طور کلی می توان گفت سئوی خارجی سایت به تمام فعالیت های که در خارج از وب سایت به منظور ارتقاء رتبه آن انجام می شود، اشاره می کند. به همین دلیل بسیاری از سایت ها با پرداخت مبلغی به سایت های بزرگ، از آن ها می خواهند با روش های مختلف، لینک سایت آن ها را در سایتشان قرار دهد. اگر می خواهید سئو را به طور کامل یاد بگیرید و مسلط شوید، ما پیشنهاد می کنیم دوره آموزش سئو فصل وردپرس را تهیه کنید. اگر نظر یا سوالی دارید، حتما از بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید. در بین فاکتورهای سئو داخلی و خارجی، سئو داخلی مربوط به تمامی تدابیری است که در وب سایت شما اتخاذ می­گردند تا موقعیت آن در رنکینک ­های سرچ بهبود داده شود.

کلمه کلیدی یعنی این که بدانید کاربران چه کلماتی را سرچ می کنند تا محتوای خود را بر اساس آن تولید کنید. مثلا هر چه قدر محتوای شما بیشتر به اشتراک گذاشته شود، پس گوگل نتیجه می گیرد که محتوای شما مفید است و کاربران بهتر است بیشتر ببیند. بنابراین پیشنهاد می کنیم که به هیچ عنوان به سمت خرید بک لینک نروید و تنها با استفاده از محتوای جذاب و مفیدی که تولید می کنید ، به نوعی کاربران خود را مجاب خواهید کرد که این اطلاعات مفید سایت شما را برای دیگران به اشتراک بگذارند و یا در فروم ها ، انجمن ها و کامنت ها از لینک صفحات سایت شما استفاده کنند که در نتیجه آن به صورت طبیعی از دیگر سایت ها بک لینک دریافت کرده اید و تأثیر مثبت آن بر روی رتبه سایت را به مرور مشاهده خواهید کرد. هنگامی که موتورهای جستجو صفحات وب را بررسی میکنند، میتوانند محتوای این صفحات را استخراج کنند و آن را به لیست index خود اضافه کنند.

بک لینکها از جمله مهمترین و تاثیرگذارترین فاکتورها در رتبه بندی سایت به حساب میآیند و از طرفی بک لینکهای نامرتبط و اصطلاحاً تقلبی تا حد زیادی، رتبه سایت را پایین میآورند و در نظر موتورهای جستجو مانند گوگل امتیاز منفی بزرگی محسوب میشوند. نام بردن از سایت شما در این انجمن ها و اتاق های گفتگو، بسیار مفید است و از نظر برخی کارشناسان دیجیتال مارکتینگ، بهترین تبلیغ محسوب می شود. با اینکه کلمات کلیدی نسبت به چند سال گذشته اهمیت کمتری پیدا کرده ­اند، امروزه بهینه سازی کلمه کلیدی هنوز هم پایه و اساس SEO محسوب می­شود. توضیحات متا همان توضیح کوتاهی است که در زیر URL شما در صفحه نتایج موتور جستجو و زیر یک عنوان اصلی در پست شبکه های اجتماعی نمایش داده می­شود. سعی کنید تا توضیحات متا خود را تا نهایتا 300 کاراکتر نگه دارید تا مطمئن باشید کل توضیحات متا شما در نتایج جستجو نمایش داده می­شود. وقتی شما به ابتدایی­ ترین تاکتیک­ های بهینه سازی موتور جستجو مثل استفاده از کلمات کلیدی در متن خود، بهینه سازی توضیحات متا، کد HTML، تگ­ های عنوان و تگ­های alt فکر می کنید، در اصل به پایه و اساس سئو داخلی فکر می کنید.

همچنین لینک شما مفهوم پیدا می کند و صرفا با نگاه کردن به آن میتوان فهمید که این صفحه از سایت در مورد چه موضوعی می تواند باشد. تا اینجا در مورد سئو داخلی صحبت کردیم و فاکتور های آن ها بررسی کردیم تا در داخل سایت خود اعمال کنید و نتیجه بهتری بگیرید. اگر سایت های زیادی به یک صفحه سایت لینک کنند، موتورهای جستجو طوری برداشت میکنند که این محتوا ارزش لینک کردن را دارد در نتیجه این محتوا را در نتایج جستجو نمایش می دهند. در نتیجه بهتر است تا در انتخاب این سایت ها دقت کنیم . در این مقاله قصد داریم درباره سئوی خارجی سایت یا همان Off-Site SEO و بهترین تکنیک های آن صحبت کنیم. بهترین سایتها برای لینکسازی کدامند؟ وقتی برای سفارش خدمات سئو به یک شرکت طراحی سایت مراجعه نمایید ، ابتدا باید کلمات کلیدی مربوط به سایت را به مشاوران آن شرکت بگویید تا رتبه شما را بر اساس آن کلمات ارزیابی نمایند.

آخرین مطالب