با انواع درد قفسه سینه و تپش قلب بیشتر آشنا شوید

درد قفسه سینه می تواند به شکل های مختلفی ظاهر شود برای اینکه با این نوع دردها بیشتر آشنا شوید بهتر است تا

توسط PATRIS-FUN در 22 شهریور 1400
با انواع درد قفسه سینه و تپش قلب بیشتر آشنا شوید درد قفسه سینه می تواند به شکل های مختلفی ظاهر شود برای اینکه با این نوع دردها بیشتر آشنا شوید بهتر است تا انتها با ما همراه باشید. این درد ممکن است معلول وجود مشکل هایی در نقاطی باشد که تصور نمی کنید. بعضی دردها به صورت گذرا می باشد و بعضی از آنها را باید خیلی جدی گرفت اما انواع درد قفسه سینه و تپش قلب نشانه چیست و چطور می توان به دمران آن ها پرداخت؟

5 درد قفسه سینه

در این قسمت 5 دردی که باید جدی بگیریم را در ادامه بیان می کنیم.

1- مشکلات قلبی

درد در قفسه سینه اگر بر اثر مشکلات قلبی باشد می تواند ناشی از موارد مختلفی باشد. بیماری سرخرگ، سکته قلبی، میوکاردیت، پریکاردیت، ضخیم شدن ماهیچه قلب، افتادگی دریچه میترال و پارگی رگ قلب از جمله مواردی است که در این راستا شما درد احساس می کنید. هلائم این دردها بیشتر سرگیجه، تنگی نفس و احساس تپش قلب می باشد.

2- مشکلات ریوی

اگر علت مشکلات ریوی باشد، شایع ترین این موارد را پلورزی، سینه پهلو، آمبولی ریه، هواجنبی، فشار خون بالا و آسم اشاره کرد. سرفه، تب و لرز و تنگی نفس از موارد شایع در این راستا می باشد که باید مورد توجه قرار بگیرد و به دکتر مراجعه کنید.

3- دستگاه گوارش

رفلاکس معده، انقباض مری، پرفوراسیون مری، زخم معده، پانکراتیت و مشکل در کیسه صفرا را می توان در این دسته قرار داد.  این دسته از دردها بیشتر نشان از معده دارد. شما خیلی از علائم را در معده خود مشاهده می کنید.

4- مشکلات عصبی و استخوانی

این دردها ناشی از خود قفسه سینه می باشد که در قسمتی آسیب دیده است. وجود مشکلاتی در دنده، فشار زیاد به عضلات و زونا از دسته عوارضی است که منجربه این درد می شود. درد شدید در این ناحیه، علائم پوستی و سرفه شدید می تواند از نشانه های رایج در این دسته از دردها باشد.

5- سایر عوامل

به غیر از موارد نام برده در بالا عوامل دیگری نیز می باشد که می تواند باعث درد در قفسه سینه ما شود. مواردی چون اظطراب، استرس و... که باعث تنگی نفس، درد در هنگام تنفس، لرزه و سرگیجه شود. عوامل موثر بر تپش قلب یک سری عوامل باعث می شود تا ضربان قلب شما دارای ریتم مناسبی نباشد و بیش از حد تند باشد. فشار خون بالا، مصرف کافئین زیاد، آمفتامین ها، بتا بلاکر از جمله مواردی است که منجربه تپش قلب می شود. در این عوامل نباید کاری انجام دهیم که وضعیت را بدتر کند. سیگار کشیدن، رژیم غذایی بد و استرس زیاد می تواند در این حالت تشدید ایجاد کند.
آخرین مطالب