زیمبابوه جشن 40 سال از استقلال

زیمبابوه جشن 40 سال از استقلال از حکومت بریتانیا در میان احساسات مخلوط. برخی بر این باورند که کشور از سن آمده است در حالی که دیگران را متهم سابق نگرانند تبدیل به ستمگران.

دهها هزار نفر از مردم به طور سنتی گله به روز استقلال جشن در سراسر کشور در 18 آوریل به افتخار مبارزه است که آزاد زیمبابوه از حکومت استعماری در سال 1980. در بخش اصلی مراسم به اصطلاح eternal flame استقلال روشن است هر سال برای آرزوهای خوب برای آینده کشور.

در این سال به دلیل جهانی در حال انجام COVID-19 گیر زیمبابوه را لغو کرده است چه بوده است 40 خود را جشن. Coronavirus بحران گذشته تعداد فزاینده ای از Zimbabweans باور نمی دارند که بسیار برای جشن گرفتن در روز است.

اوایل روز

اکثر Zimbabweans تا به حال زیاد امیدوار زمانی که کشور خود را اعلام استقلال از بریتانیا که حکومت زیمبابوه پس از آن به نام رودزیا از سال 1890 تا سال 1979.

Tomb of the unknown soldier in Harara

آرامگاه سرباز گمنام نشان دهنده زیمبابوه را heros که درگذشت در این کشور آزادی ست

اوایل سال از استقلال مثبت بودند که از دیدن یک پر جنب و جوش, اقتصاد سیاسی, تحمل مشارکتی و دموکراسی و عدالت و صلح و آشتی.

تحت اوایل حکومت رابرت موگابه زیمبابوه اولین نخست وزیر و آزادی قهرمان که بعدها تبدیل به طولانی خود را-در حال اجرا جمهور این کشور ساخت عالی آموزش و پرورش و بهداشت و درمان-مراقبت از سیستم که حسادت از این قاره است.

آن زمین های حاصلخیز بودند به نام ناحیه سرسبز از آفریقا است.

مضطرب اقتصاد و ناامیدی در میان شهروندان

اما بیش از چند دهه این است که به شدت تغییر کرده است.

زیمبابوه اقتصاد است که در حال حاضر اجرا کردن شهروندان خود تلاش برای پایان, دیدار, با وجود این, کشور, داشتن فراوان منابع طبیعی از جمله طلا و الماس و سنگ آهن.

“وجود نداشته است حس آژانس توسط دولت برای اصلاح برخی از اشتباهات. شما می توانید بحث در مورد استقلال می کند که فراتر از یک سرود ملی و پرچم” الکساندر Rusero گفت: DW.

People line up with buckets for water

با بسیاری از هراره ساکنان نیاز به خط تا به آب دسترسی حتی اصول اولیه مبارزه در زیمبابوه

“وجود دارد هیچ فرصتهای برابر در دسترسی به منابع ملی. برای کسی بیدار شدن از خواب هر روز بدون سوخت, برق, آب, و, مبانی, استقلال حیله می شود بی معنی” Rusero گفت.

اما حاکم زانو PF که شده در قدرت 40 سال گذشته معتقد است آزادی از سفید اقلیت قاعده است و دلیل کافی برای جشن.

“شده است وجود دارد یک سهم عادلانه خود را از مشکلات داخلی اما این پیروزی که ما ثبت نام کرده اند در برابر تهدیدات داخلی و بیرونی ساخته شده است که این 40th anniversary یک نقطه عطف” گفت: زانو PF مدیر اطلاعات Tafadzwa Mugwadi در مصاحبه با دویچه وله.

بحران نسل

تضاد نسل ها پدید آمده است بیش از 40 سال گذشته.

زیمبابوه آزادی جنگ قهرمانان مانند جاهای دیگر در این قاره اغلب تثبیت احساس حق است که منجر به دیکتاتوری سیاسی فرهنگ منتقدان می گویند.

از سوی دیگر پس از آزادی نسل احساس زیمبابوه توسعه است و مانع بودن یک نسل قدیمی تر چسبیده به قدرت در راه همان است که استعمارگران انجام داد.

Emmerson Mnangagwa که موفق موگابه به عنوان رئيس جمهور در سال 2018 نیز یک جانباز از زیمبابوه آزادی جنگ چریکی. جانبازان نیز در موقعیت های کلیدی در ارتش و پلیس, نیروی هوایی, کلید نهادهای دولتی و حزب حاکم.

“شما باید یک بحران از نسل های قدیمی تر که احساس می کنید یک فرم از برتری و قهرمانی در مورد آنچه آنها را به emancipate کشور” تحلیلگر سیاسی Rusero گفت. “شما کسی که متولد سال 1980 است و روشن 40 با تمام انتظارات از زندگی مدرن اما رویاهای خود را در حال شکست خورده است.”

این کشور اصلی رهبر مخالفان نلسون Chamisa توییتی که زیمبابوه 40 روز استقلال جشن “خرد” رویای.

“زندگی آغاز می شود در 40. در 18 مارس زیمبابوه تبدیل می شود 40. این یک نقطه عطف با رویای متلاشی صدمه دیده و درد از ظلم و ستم و خشونت و فساد و سرقت در انتخابات” اصلی رهبر مخالفان نلسون Chamisa گفت: در یک صدای جیر جیر.

نگاه به آینده

People line up to vote in Zimbabwe's elections

مورد مناقشه انتخابات همواره حاضر زیمبابوه سیاست دهه با احزاب مخالف متهم حاکم زانو PF از برگزاری بر روی قدرت از طریق تقلب در آرا

آشتی و پرداختن به گذشته لطمه می زند و بی عدالتی می تواند کمک به زیمبابوه حرکت رو به جلو و رسیدن به رویاهای نسل جوان.

“کشور نیاز به درمان و تقویت وحدت است. وجود دارد بسیاری از قطبش که کار کرده است در برابر ملت. وجود دارد نیاز به فکر می کنم سخت در مورد نسل های آینده قرار داده و دور خودخواهی گفت:” 30 ساله و محتوای دیجیتال خالق الکساندر Gusha در هراره.

“مبارزه برای آزادی بود و لنگر انداخته در مبارزه برای آزاد و عادلانه انتخابات. نسل جوان تکنو-افراد زرنگ و دانا می تواند توسعه کشور گفت: فعال سیاسی Ostallos Siziba جوانان دفتر اصلی حزب مخالف گفت: DW در هراره.

“ما درک نقش کسانی که آزاد ما بازی های برگزار شده اما کسی نمی تواند یک قهرمان در دو دست به گريبان است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>