یمن: دارای رنج تمام شده است برای هیچ چیز ؟

با هیچ پایانی در چشم به سال از جنگ و هرج و مرج سیاسی و یا ناامید بحران انسانی, آنچه باید هزاران فرد ملکی کشته و درد و رنج شده است برای ؟ درگیری های منطقه کشور در دیدار وزیر امور خارجه.

یمن را پیچیده جنگ اغلب به عنوان یک جنگ نیابتی بین عربستان-حمایت نیروهای دولتی و شورشیان حوثی تحت حمایت ایران است باعث یک بحران انسانی سازمان ملل بدترین. تا 24 میلیون نفر – 80 درصد از جمعیت وابسته به کمک های بین المللی.

پس از ناآرامی های بهار عربی در سال 2011 و انتقال قدرت به رویترز عبد ربه منصور هادی از زمان قدرتمند رئیس جمهور علی عبدالله صالح از آغاز جنگ به صورت جدی در سال 2014 زمانی که شورشیان تصرف صنعا مجبور هادی دولت به عقب نشینی از سرمایه است.

پس عمده حمله هواپیماهای بدون سرنشین در عربستان تاسیسات نفتی در سپتامبر گذشته – با مسئولیت ادعا توسط شورشیان حوثی اما مقصر در ایران – فرستاده سازمان ملل به یمن گفت که خطر از کشور “کشیده به یک جنگ بین کشورها و نه تنها بين پروکسی در حال حاضر بسیار واقعی است.”

خشونت مشخصی بار دیگر در ماه گذشته.

در فوریه سال 2020 روز کنفرانس امنیتی مونیخ وزیر امور خارجه یمن Mohammed Al-Hidn گفت: DW را در درگیری های منطقه که صلح خواهد آمد و قدرت می تواند به اشتراک گذاشته شده با حوثی اما نه با اسلحه “با اشاره در چهره ما است.”

“ما فقط رفتن به هر گونه صلح با داعش,” Al-Hidn گفت.

“من قصد ندارم به آینده یمن به کسانی که بر این باورند که آنها فقط می تواند به شما می دانید به یمن و باید این حق الهی به حکومت ما مانند آنچه را که آنها در ایران. ما در حال رفتن به قبول آن است.”

ادامه مطلب: حوثی های یمن: آنها چه کسانی هستند و چه می خواهند

حملات بی رویه

Karte Jemen Sanaa Aden DE

درگیری های منطقه میزبان تیم سباستین مواجه وزیر خارجه بیش از این که آیا او تا به حال به می گویند در مورد هزاران غیر نظامی تلفات و مرگ و میر ناشی از بمب گذاری توسط ائتلاف به رهبری عربستان سعودی.

“خوب است که دقیق نیست در واقع. جنگ زشت است. من حتی رفتن به sugarcoat که برای شما و یا برای هر کسی است. بسیاری از غیرنظامیان هستند کشته بله. این تکان دهنده است,” Al-Hidn گفت: Sebastian اما وزیر مورد مناقشه است که دولت وی به نگاه راه دیگر.

تا به حال آنها شده است همدستی در نقض حقوق بشر توسط ائتلاف ؟

“ما باید این غول که یک تحقیق که به بررسی بیش از 170 ادعا می کند. ما می دانیم که وجود دارد برخی از اشتباهات. به ما ثابت کرد که وجود برخی از اشتباهات.”

دیده بان حقوق بشر گفت: در ماه ژانویه که از مارس 2015 “ائتلاف اتحاد انجام شده نمرات بی رویه و نامتناسب حملات هوایی کشته شدن هزاران نفر از غیر نظامیان و هدف قرار دادن غیر نظامی اشیاء در نقض قوانین جنگ است.”

“این وحشتناک است” گفت: Al-Hidn. “کشتن هر غیرنظامیان در یمن وحشتناک است. ما می خواهیم برای پایان دادن به این جنگ است.”

با دو طرف در حال حاضر در یک بن بست, سباستین پیشنهاد کرد که بمب گذاری و منجر به مرگ و صدمه به حال تمام شده است برای هیچ چیز.

“این یک تغییر در راه ائتلاف با انجام این جنگ است. هیچ بیشتر در مبارزات انتخاباتی به واقع هدف صنعا و دیگر شهرهای” وزیر امور خارجه گفت:. او تکرار کرد که جنگ مورد نیاز برای پایان دادن به شاگردانش شورشیان برای به تاخیر بیاندازد.

“همه چیز که اتفاق می افتد در یمن است که در واکنش به اعمال حوثی ها. ما می تواند در صنعا در یک هفته اگر آنها فقط به انجام درست و مناسب چیزی است که سخت به انجام است.”

مذاکرات صلح

اما دولت حفر آن در طول مذاکرات صلح? تیم سباستین مواجه وزیر با یک نقل قول از کابینه خود را همکار وزیر اطلاعات گفت که آنها “را قاطعانه رد هر گونه بحث در مورد مذاکرات.”

“که خارج از چارچوب” وزیر امور خارجه پاسخ داد. “آنچه که ما گفته است: من مایل به رفتن در حال حاضر به مذاکرات صلح اگر آنها در حال رفتن به صحبت در صلح است. اما ما نیاز به شرایط مناسب برای رفتن.”

Al Hidn متهم حوثیها از عدم رعایت توافق قبلی.

“این است که شرایط [مذاکره] … ما فقط گفت: آنها باید برای پیاده سازی آنچه که آنها ثبت نام. این است که آن را واقعا سخت بپرسید ؟ ما نمی توانیم فقط با آنها امضای توافق و اجرای هر چیزی است.”

بیشتر بخوانید: ایران توضیح داد: در 4 نکات کلیدی

جنوبی تقسیم

درگیری در یمن است و در عین حال نگران کننده دیگر ابعاد. در جنوب وجود داشته است درگیری بین سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده یمن دولت و جنوبی شورای موقت (STC) که طرفداران جدایی برای جنوب کشور است.

در ماه نوامبر دو طرف به امضا توافق نامه در ریاض برای حل و فصل درگیری, اما این معامله این است که در خطر سقوط است.

با توجه به صنعا مرکز مطالعات استراتژیک یمن یک اتاق فکر از طریق معامله “هادی و STC پذیرفته اند که تمام اقدامات دولت به تابع عربستان سعودی است.”

سباستین خواسته وزیر امور خارجه که آیا شرایط توافق شده دولت او عروسک از عربستان سعودی است.

“این چیزی است که شما فکر می کنم. من وزیر امور خارجه یمن و من می گویم آنچه من معتقدم این است که حق را برای این کشور ، نه آنچه که سعودی ها می خواهند نه آنچه امارات می خواهید چه کسی می خواهد گفت:” سباستین.

“بله, ما در ریاض. ما به بازگشت به عدن اما ما صحبت می کنند و ذهن ما است و ما مسئولیت و تصمیم گیری است.”

Infografik The situation in Yemen ENG

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>