روز زن: زنان پاکستانی تقاضا بدن, حقوق برابری جنسیتی

هزاران نفر از زنان پاکستانی در روز مارس, هجوم تهدیدات توسط گروه های اسلامگرای. پیش از 8 مارس تظاهرات محافظه کار بخش هماهنگ کمپین اسمیر علیه کنشگران فمینیست.

هزاران نفر از زنان پاکستانی به خیابانها در روز یکشنبه در بزرگترین حقوق زنان تظاهرات در این کشور است.

راهپیمایان که بزرگداشت روز بین المللی زنان خواستار برابری جنسیتی حداقل دستمزد برای کارگر و بدن حقوق به آنها مطرح شعار علیه آزار و اذیت جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت.

مجمع جهانی اقتصاد رتبه پاکستان 151 از 153 کشور جهان در آن سال 2020 جهانی شکاف جنسیتی شاخص گزارش. خشونت علیه زنان از جمله تجاوز به عنف و خشونت خانگی و آزار و اذیت باقی می ماند یک مسئله عمده در پاکستان با توجه به حقوق بشر و ناظران.

بیانیه منتشر شده توسط “Aurat مارس” (انقلاب) سازمان خواسته های اقتصادی و زیست محیطی و عدالت و حقوق باروری و دسترسی بهتر به فضاهای عمومی برای زنان است. علاوه بر این مانیفست به دنبال پایان دادن به اجرا ناپدید شدن و نظامی و همچنین حفاظت از اقلیت های مذهبی در کشور است.

“هر روز در پاکستان در حال زورگویی و تبعیض و دستگیر جسمی مورد حمله قرار گرفت و کشته به سادگی برای ساخت انتخاب در مورد بدن خود و راه آنها زندگی می کنند زندگی خود گفت:” سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای پیش از تظاهرات. “افرادی که مرتکب این جنایات هستند که باید متوقف شود نه معترضین” بیانیه اضافه شده است.

ادامه مطلب: پاکستان قتل های ناموسی فراموش نشدنی زنان جوان

آزار و اذیت و حملات

اولین “Aurat مارس” در پاکستان برگزار شد و در روز بین المللی زنان در سال 2018 است. آن را پس از تبدیل شدن به یک رویداد بزرگ برای جنبش حقوق زنان در جنوب کشور آسیایی است. در این سال اصلی تظاهرات برگزار شد در اسلام آباد و لاهور و کراچی و همچنین چندین شهرهای کوچکتر.

به عنوان جنبش حقوق زنان در حال شتاب گرفتن اپوزیسیون از گروه های محافظه کار و اسلامگرا سازمان نیز با افزایش چند برابر در چند سال گذشته است. بنیادگرایان برچسب جنبش به عنوان یک “غربی کمپین” به ترویج “ابتذال” در کشور است.

در اسلام آباد پاکستان سرمایه گروه های اسلامگرای برگزار شد counterrally به “Aurat مارس” پرتاب سنگ در فعالان لیبرال و حمله به آنها را با چوب. چند نفر از زنان مارس مجروح شده اند به عنوان یک نتیجه.

سونیا الرحمان یک نویسنده شرکت کننده در این تجمع گفت: DW که معترضان اسلامگرا “اختیار داشت باطوم و تا به حال هر قصد حمله و آسیب رساندن به ما.”

“این وحشتناک بود,” او اضافه شده است.

ادامه مطلب: Mukhtaran مای: “بیشتر زنان پاکستانی خواستار حقوق خود در حال حاضر’

جلوتر از روز یکشنبه تظاهرات جداگانه دادخواست واصل شد در لاهور و اسلام آباد دادگاه برای جلوگیری از “Aurat مارس” با این استدلال که آنها در برابر پاکستان فرهنگ و معارف اسلامی. یکی از دادخواهان متهم دهندگان از دریافت وجوه از “ضد دولتی نیروهای.” دادگاه اما رد هر دو دادخواست و اجازه داد که زنان را به جلو بروید.

Leena غنی یکی از مارس سازمان در لاهور گفت: DW که یک کمپین اسمیر آغاز شد در برابر فعالان حقوق زنان پس از موفقیت اولین “Aurat مارس است.”

“ما مارس مسالمت آمیز است و ما قانون اساسی حق” او تاکید کرد.

ادامه مطلب: عمران خان همسر سابق و فعال Reham Khan: ‘اجبار جنسی شایع در سیاست پاکستان’

‘بدن من انتخاب من’

یکی از اصلی ترین شعارهای انقلاب, “mera jism, meri marzi” (بدن من انتخاب من) بوده است یک موضوع از یک بحث داغ در رسانه های اجتماعی برای روز. اخیرا هنگامی که Marvi Sirmed برجسته فعال حقوق بشر سعی در توضیح معنای این شعار در یک برنامه تلویزیونی زنده او مورد آزار قرار گرفته توسط Khalil-ur-Rehman قمر, یک محافظه کار نمایشنامه نویس.

Nida کرمانی, یک استاد جامعه شناسی در دانشگاه لاهور علوم مدیریت (LUMS) می گوید که “بدن من انتخاب من” است که به عنوان یک قاعده تقاضا آن است که در مورد حقوق زنان به استقلال بیش از زندگی خود را.

Shehzil مالک یک هنرمند می گوید: این شعار در مورد بدن استقلال. “این بدان معنی است که این بدن من است و هیچ کس نمی تواند آن را نقض کند سوء استفاده از آن آزار و اذیت آن groped آن و یا انجام هر کاری با آن بدون اجازه من.”

این توضیحات اما موفق به متقاعد کردن بسیاری از پاکستانی ها. یک نماینده مجلس در ارتباط با مخالفت پاکستان مسلم لیگ (نواز) به شدت انتقاد کرد در انقلاب شرکت کنندگان است. “بدن من است انتخاب من است که با هدف گسترش ابتذال” او گفت:. “آنها می خواهند برای از بین بردن این کشور به ساختارهای اجتماعی.”

به طور مشابه, فضل رحمان رئیس یک اسلامگرای حزب سیاسی تقبیح شعار, درخواست پیروان خود را به توقف تظاهرات.

کرمانی می گوید: وجود تنها یک دلیل واکنش در برابر زنان مارس: جسارت از زنان جوان است. “مردان دوست ندارند که زنان ادعا فضاهای عمومی با راهپیمایی در جاده ها برای حقوق خود” او گفت:.

“من به طور کامل از ماه مارس به دلیل آن مطالبات اقتصادی و عدالت اجتماعی برای زنان طبقه کارگر” او اضافه شده است.

ادامه مطلب: ورنا: پاکستان تجاوز به عنف فیلم هل مرزهای اجتماعی

راهپیمایی به جلو

“‘Aurat مارس’ ایستاده در برابر بی عدالتی صورت زنان در سراسر کلاس های مختلف در پاکستان گفت:” Shehzil ملک.

“این به من می دهد فضا برای گفتن داستان [از بی عدالتی است که ما] و احساس تنهایی نمی,” او اضافه شده است.

پیش از روز جهانی زن تظاهرات ملک تبلیغاتی, پوستر برای “Aurat مارس” شد پاره از هم جدا شده توسط برخی از مردان است. در اسلام آباد یک گروه متعلق به یک رادیکال مسجد متوقف فعالان از اتمام نقاشی دیواری بود که بعد از تخریب.

“آیا حضور من توهین شما به طوری که چیزی است که به نظر می رسد مانند من است سازمان ملل متحد-اسلامی به شما؟” ملک پرسید.

با وجود این موانع مارس برگزار Leena غنی می بیند یک پوشش نقره ای: “بحث های عمومی که Aurat مارس’ باعث شده است پیشگامانه” او گفت:.

“مردان برای قرن ها بر این باور بودند که متعلق به بدن زنان پس از یک پلاکارد دفاع از حق زن به بدن خود در حال رفتن به پایین به خوبی با آنها.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>