به همین دلیل برخی از کارشناسان در حال بازجویی چین coronavirus ادعا

در این سال پخش آغاز شده و با شش دقیقه جشن بین المللی کمربند و جاده پروژه های زیربنایی — تفسیر از طریق قومی رقص.

پس از آن موسیقی سنتی و سلام به سال جدید قمری با تکان دادن طرفداران پر و مردان در لباس پوشیدن مانند caped ابرقهرمانان. یک جفت از کمدین زمان مرحله, به دنبال یک گروه پسر-سبک تفسیر گرگ وحشی دیسکویکی از این کشور بازدید بالا.

در نهایت نیم ساعت در, همه چیز جدی است. رشته موسیقی دارای عقاید و تلویزیون در سراسر چین پر از تصاویر gowned و نقاب کارگران بیمارستان در ووهان شجاعانه حضور به قربانیان COVID-19 شیوع ویروس. و شش میزبان از تلویزیون دولتی سالانه جشنواره بهار جشن در یک خط ایستاده بود قبل از دوربین انجام بهترین خود را برای تسکین ترس از حدود 1.3 میلیارد نفر به تماشای در خانه.

“دولت مرکزی است که انجام همه آنها می توانند به موفقیت!” یک اعلام کرد.

“ما در حال quarantining ویروس اما نه quarantining عشق” گفت: یکی دیگر از.

“لطفا بر این باورند چین همه بهتر خواهد بود!” وعده داده شده یک سوم.

مردان با پوشیدن ماسک صورت نشستن بر روی یک نیمکت با یک گربه زیر در یک پارک در پکن در روز جمعه. چین همچنان در مقابله رمان شیوع کروناویروس. (رویترز)

یک ماه پس از آن ژان. 24 پخش آن را روشن است که چنین خوش بینی بود و در بهترین حالت زودرس. تعداد رمان coronavirus موارد در چین گسترش داده و به طور چشمگیری با 77,042 مردم داشتن قرارداد این بیماری همانطور که از یکشنبه, با توجه به سازمان بهداشت جهانی و 2,445 مرگ و میر — یک 3.0 درصد مرگ و مير.

و در حالی که نشانه های وجود دارد میزان عفونت در داخل کشور ممکن است کاهش آنفولانزا مانند بیماری همچنان گسترش آن در ژاپن و کره جنوبی و سنگاپور به ایران و فراتر از آن با 1,769 موارد و 17 مربوط به مرگ و میر در سراسر 28 کشور. کانادا اختصاص هشت نفر از کسانی که تایید بیماری با یک نهم presumptive مورد اما هیچ یک از این مرگ و میر.

این در برابر یک پس زمینه از اقدامات بی سابقه برای مهار این بیماری است. متناوب 60 میلیون نفر در هوبئی استان باقی می ماند در مستند تا حد زیادی محدود به خانه های خود را با مدارس و کسب و کار بسته شده است. در مجموع 780 میلیون نفر در سراسر چین تحت سخت محدودیت های مسافرتی. و تقریبا دو دوجین شرکت های هواپیمایی را به شدت محدود و یا صاف کردن لغو پروازهای خود را در داخل و خارج از کشور است.

اما پرسش در حال حاضر چرخش در مورد آنچه چینی می دانستم که در ابتدا بسیار مهم چند هفته از شیوع و اگر اطلاعات در مورد شدت و گسترش این بیماری بود که سرکوب به جای به اشتراک گذاشته. امکان تکرار آنچه اتفاق افتاده در طول روزهای اولیه بحران سارس در 2002-03 زمانی که این کشور کمونیست رهبری عنوان یک بیماری مشابه که در نهایت نقل مکان کرد و در سراسر جهان آلوده کردن بیش از 8000 نفر و کشتن 774 از جمله 44 در کانادا.

“آنها وعده داده شفافیت آنها وعده داده شده همه چیز تغییر خواهد کرد, آنها وعده داده شده جدید کتاب قانون می گوید:” لوری گرت پولیتزر-برنده جایزه روزنامه نگار و نویسنده که به دنبال جهانی شیوع و همه گیر برای چند دهه.

گرت که بود مستقر در پکن در طول شیوع سارس می گوید چین COVID-19 آمار داده اند یک مورد عجیب و غریب از déjà vu.

“هنگامی که شما شروع به دیدن این دوره طولانی که در آن تعداد یا نمی تکان دادن و یا حتی یک روز رفت عقب و به من که فقط شبیه به طور کامل ساخته شده, آمار و ارقام,” او می گوید. “کاملا وجود دارد هیچ دلیلی برای باور کردن که درست بود به خصوص اگر این سارس مربوط به virus.”

Yanzhong هوانگ استاد بهداشت جهانی مطالعات در دانشگاه سیتون هال در نیوجرسی و عضو ارشد در شورای روابط خارجی موافق است که چین گزارش های اولیه در این بیماری به شدت ناقص است.

“به نظر می رسد بسیار روشن است که هم مقامات دولت محلی و یا مقامات بهداشتی آشفته در پاسخ به شیوع بیماری” او می گوید. کم مچاله مورد اعداد و اطلاعات نادرست در مورد چگونه این بیماری پخش شد که به معنای مراقبت های بهداشتی کارگران موفق به گرفتن اقدامات کافی برای جداسازی بیماران و یا حتی محافظت از خود او می گوید.

“هنگامی که آماده سازی نتواند شما تضمین شده است برای دیدن چگونه شیوع کوچک تکامل می یابد به یک اپیدمی و طول می کشد تلفات سنگین بر اقتصاد و جامعه” او می گوید. “حداقل دو هفته حیف و میل شد.”

یک تغییر جدول زمانی

شده است وجود دارد گسترده خشم و انزجار در چین بیش از مورد دکتر لی Wenliang یک ووهان چشم پزشک بود که در میان اولین به گزارش خوشه های عجیب و غریب, SARS-مانند ذات الریه موارد در یک بیمارستان محلی است. پس از Li مشترک مشاهدات خود را در چت آنلاین گروه با دانشکده پزشکی همکلاسی on Dec. 30 او سوال شد توسط پلیس و در نهایت مجبور به امضای یک بیانیه اعلام کرد که بینش او بودند “نادرست” و “غیر قانونی است.”

Li مرگ در فوریه. 7 از ویروس شده بود متهم به جعل لمس کردن در مکان عزاداری و ابراز مخالفت در رسانه های اجتماعی و نظر بسیاری او را یک شهید به علم و آزادی بیان.

اما ما اکنون می دانیم که لی بود نه تنها به صدای زنگ.

یک گزارش از یکی دیگر از ووهان دکتر ژانگ هنگ, منتشر شده در مجله پزشکی لانست در اوایل این ماهنشان داد که هفت منطقه دیگر پزشکان هشدار پلیس پس از ضعیف مشکوک به پنومونی موارد در اوایل دسامبر.

و در حالی که چین را به اطلاع سازمان بهداشت جهانی (WHO) در مورد بیماری های غیر قابل توضیح در دسامبر. 31 — سرزنش حیوان به انسان انتقال در یک بازار محلی — در آن زمان مقامات تقریبا سه هفته بیشتر به افشای دیگر پیشرفت های عمده ای از جمله به عنوان اولین تایید فرد به فرد انتقال در ژانویه. 3 گسترش بیماری به مراقبت های بهداشتی کارگران در Jan. 7 و اولیه COVID-19 مرگ در Jan. 9.

چینی, عمومی نیز در تاریکی نگه داشته. مقالات محلی در ووهان گزارش صرفهجویی در این بیماری در اوایل ژانویه عمدتا انکار آن وجود داشته و یا در هر راه مربوط به سارس. روزانه مردم, ملی این کشور, روزنامه هیچ اشاره ای به شیوع آنچه تا Jan. 21 روز رئیس جمهور چین در نهایت اذعان کرد مشکل فرمان که ویروس “باید جدی گرفته شود” در اظهارات گزارش تلویزیون دولتی.

مسافران دیده می شود در شانگهای هنگقیو ایستگاه راه آهن در روز سه شنبه, آنچه باید آخرین روز از جشنواره بهار سفر راش. (Aly آهنگ/رویترز)

 

و زمانی که می دانستند چه زمانی نگه می دارد در حال تغییر است.

در هفته گذشته, رسمی, رسانه های چینی گزارش داد در یک سخنرانی Xi داد در آغاز فوریه که در آن رئیس جمهور ادعا کرد که او خواستار اقدامات لازم برای “پیشگیری و کنترل” coronavirus در طول یک Jan. 7 جمع کمیته دائمی دفتر سیاسی این کشور بالاترین قدرت.

برخی از ناظران از سیاست چین نشان می دهد بیان شده است برجسته در تلاش برای به تصویر کشیدن یازدهم به عنوان یک مسئول رهبر و عایق کردن او از داخلی و انتقاد بر دولت و مدیریت بحران است. اما افشای افزایش می دهد سوال دیگر.

“داستان رسمی به جهان خارج و بقیه از چین ‘آن همه تحت کنترل” می گوید: “لوری گرت. “[Xi] به وضوح می دانستم که یک روایت نادرست از آنجا که شما می دانید شیوع کوچک از 40 نفر در یک شهر همه متصل به یک حیوان بازار تضمین نمی کند و مداخله توسط رئیس دولت در هر کشور است.”

جهانی عواقب

اگر چینی بود کتمان میزان واقعی شیوع کروناویروس از طریق اولین هفته از ماه ژانویه آنها نیست بقیه جهان هر سوغات.

وقتی که ملاقات در Jan. 22 و 23 به بحث در مورد اینکه آیا اعلام اورژانس بهداشت جهانی این قابل درک است که وجود دارد 571 تایید موارد با 17 مرگ و میر در چین و 10 بیشتر بیماری در سراسر هفت سرزمین های دیگر و کشورهای.

که کمیته برگزار شد در اورژانس — یک برچسب است که به آزاد کردن منابع مالی و کمک های بین المللی — به دلیل تعداد نسبتا کمی از تهدیدات و چین تهاجمی مستند در هوبئی.

در نگاه به گذشته آن ممکن است هزینه تعویق. آن زمان اعلام شد در نهایت ساخته شده در Jan. 30 تعداد coronavirus بیماری در چین رشد کرده بود به 7,736 تایید و 12,167 موارد مشکوک با 170 مرگ و میر. و این بیماری در حال گسترش به 18 کشور با 82 نفر داشتن بیمار افتاده.

Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل سازمان جهانی بهداشت خارجه چین در پاسخ به شیوع بیماری. (دنیس Balibouse/فردا نیوز)

Tedros Adhanom Ghebreyesus این که مدیر کل شده است effusive در ستایش خود را برای “اقدامات فوق العاده” که چین برای مبارزه با COVID-19.

“سرعت است که با چین شناسایی شیوع جدا ویروس توالی ژنوم و مشترک آن با چه کسانی و جهان بسیار چشمگیر و فراتر از کلمات است. بنابراین چین تعهد به شفافیت و به حمایت از کشورهای دیگر” او گفت: مدت کوتاهی پس از به اورژانس اعلام شد. “در بسیاری از راه های چین است که در واقع تعیین یک استاندارد جدید برای شیوع پاسخ. این اغراق.”

اما پزشکی کارگران در خط مقدم در هوبئی باید علنا در مورد شکایت از کمبود ماسک و عینک ایمنی و حیاتی دیگر دنده محافظو دولت چین بوده است آهسته به قبول کمک از خارج — برای اولین بار که پیشرفت تیم به رهبری توسط کانادا متخصص بروس Aylward شد و در نهایت اجازه ورود به کشور در فوریه. 10.

و وجود دارد ادامه داد: سوال در مورد کشور مورد اعداد به عنوان مقامات را تغییر تشخیص معیارهایساخت آن را سخت به بگویید که چقدر پیشرفت است که در واقع ساخته شده در مبارزه با کروناویروس.

سیاست ترس

کلی لی مدیر بهداشت جهانی مطالعات در دانشگاه سیمون فریزر به مطالعه و به دنبال این است که پس از 1990s شروع شد. او می گوید: این بحران تاکید بر “قطع ارتباط” بین یک بدن که ایجاد شد در سال 1948 و واقعیت های فراملی بیماری همه گیر در یک, مدرن, inter-جهان متصل.

“آن را در شیوع مانند این است که ما پیدا کردن اگر ما نهادهای سیاسی و سیاستمداران ما در حال کمک و یا مانع می گوید:” لی.

رئیس جمهور چین بازرسی رمان coronavirus پیشگیری و کنترل کار در Anhuali جامعه در پکن در فوریه. 10. (انتخاب از طریق بی بی سی)

 

این که نمی باید از این قدرت برای گفتن یازدهم Jingping چه اجازه دهید به تنهایی بیش از مبارزه بر روی زمین است. همه از آن می توانید انجام دهید این است که شرکت در آنچه که به عنوان شناخته شده بیماری دیپلماسی و تلاش برای متقاعد کردن چین که منافع خود و جهان نگرانی کاملا تراز وسط قرار دارد.

“در برخی از راه های شیوع سارس آموخت که که شما باید به این کشور است که بیشتر تحت تاثیر قرار — کانون شیوع در کنار آن. آن را نمی تواند خطر بیگانه چینی می گوید:” لی. “من مطمئن هستم که آنها می دانند که آنها در حال گرفتن همکاری کامل, اما آنها هنوز در تلاش برای تشویق آن است.”

که در پخته شک و تردید در مورد چینی اعداد است که مهار و بهره برداری توسط بازیگران دیگر.

یک تئوری توطئه نشان می دهد رمان coronavirus در واقع سرچشمه در یک چینی bioweapons آزمایشگاهی شده است ساخت دور آنلاین تقویت شده توسط افرادی مانند رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مشاور سابق استیو Bannon. در اوایل این ماه سن. تام پنبه مطرح شده ایده — صراحت بی اعتبار توسط کارشناسان — در طول یک فاکس نیوز ظاهر.

“ما لازم نیست که شواهدی وجود دارد که این بیماری سرچشمه وجود دارد گفت:” جمهوری خواه آرکانزاس. “اما از آنجا که چین دورویی و عدم صداقت از ابتدا ما نیاز به حداقل سوال بپرسید برای دیدن آنچه که شواهد می گوید و چین در حال حاضر است ارائه مدارک و شواهد در این سوال در همه.”

مشابه و به همان اندازه نادرست آنلاین ادعا می کنند نشان می دهد که COVID-19 ویروس به سرقت رفته بود توسط چینی جاسوس کار در ملی میکروبیولوژی آزمایشگاه در وینیپگ.

یک عضو هیات دیده می شود در داخل یک ووهان داروخانه با مواد ضد عفونی کننده قرار داده شده در ورودی آن. (رویترز)

که در آن این همه آگهی های چین و جهانی باقی مانده است غیر ممکن است برای پیش بینی. اما ترس در ارتباط با گسترش و بیماری کشنده باید یک راه طولانی پس از وقوع پیترز ،

روزنامه نگار ایان جوان سابق بین المللی سردبیر جنوب چین صبح پست فکر می کند از میراث سارس در هنگ کنگ است.

“این یک روانی شکل گیری رویداد برای بسیاری از Hongkongers دلیل آن تغییر در این راه بسیاری از مردم زندگی می کردند زندگی خود را,” او می گوید. “آن را به پایان رسید تا کشتار حدود 300 نفر است. این صدا مانند تلفات گسترده اما در مراحل اولیه شیوع ما تا به حال هیچ ایده که دقیقا چگونه مرگبار آن خواهد بود — چگونه سرايت آن خواهد بود وجود دارد و سطح گسترده ای از ترس.”

جوان تشبیه آن به آنچه اتفاق افتاده است در آمریکای شمالی با هفت. حملات 11 هنگامی که دولت ها معطوف به یک جای پای جنگ در این دوره از صبح تنها و مسافرت هوایی را برای همیشه تغییر به عنوان تروریسم رفت و از راه دور تهدید به زنده-در-تلویزیون واقعیت.

“این تغییرات مردم رفتارها و برداشت از جهان است. و برداشت از خطر” او می گوید.

ساخت COVID-19 فقط آخرین پیچ و تاب و در دیدم در مورد تکرار تاریخ.

  • تماشا کنید: ترنس مک کنا مستند گزارش درس آموخته از چین را از دست داده و coronavirus بحران در CBC تلویزیون ملی دوشنبه شب.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>