با وجود امواج اعتراضی در ایران, این کشور هنوز فاقد یک سازمان سیاسی. در مصاحبه با دویچه وله روزنامه نگار ایرانی, Ahmad Zeidabadi گفت که بدون حضور جنبش تهدیدی برای این رژیم است.

“نارضایتی در حال حاضر تنها چیزی که متحد مردم در ایران” روزنامه نگار Ahmad Zeidabadi گفت: DW از تهران.

Zeidabadi, یک مدافع سرسخت اصلاحات و یکی از شناخته شده ترین روزنامه نگاران در ایران است. یک برنده 2010 قلم طلایی آزادی جایزه صادر شده توسط انجمن جهانی اخبار ناشران او در حال حاضر به چاپ مقالات خود را به طور انحصاری در تلگرام کانال به نام “دیگر چشم انداز.”

Zeidabadi می گوید او اجتناب رسانه های ایران و همچنین دیگر رسانه های اجتماعی نیست چرا که او ترس از اقدامات تلافی جویانه اما از آنجا که سیستم عامل را به صورت معقول و منطقی تجزیه و تحلیل و یا گفت و گو است.

بیشتر بخوانید: Facebook, Twitter, حذف حساب های جعلی منشاء آن در ایران

“کسانی که به طور فعال در مبارزات انتخاباتی برای تغییر رژیم هستند و به سرعت طبقه بندی شده به عنوان حامیان رژیم و حمله به خصوص در شبکه های اجتماعی,” او گفت:.

این روزنامه نگار معتقد است که نظام سیاسی در ایران باید اصلاح خود است زیرا هیچ راه دیگری وجود ندارد.

Zeidabadi نیز در بر داشت خود را پشت میله های زندان در موارد متعدد در نظام کنونی. او شش سال در زندان پس از او و تعدادی دیگر از نفوذ روزنامه نگاران و فعالان دستگیر شده بودند در ماه ژوئن سال 2009 در مدت کوتاهی پس از بحث مجدد رئیس جمهور محمود احمدی نژاد.

بیشتر از دیگران دستگیر مانند Zeidabadi بودند دست جملات طولانی به اتهام تحریک و صدور تبلیغ علیه جمهوری اسلامی است. پس از انقلاب اسلامی سال 1979 رژیم بارها و بارها ساخته شده از جمله اتهامات به عنوان یک روش خاموش کردن منتقدان و مخالفان – و به طور مستقیم در سرکوب هر گونه شکل گیری یک سازمان مخالف است.

علاوه بر این, اخیر موج اعتراض از جمله نوامبر 2019 تظاهرات که بدوین کاهش در دولت بنزین یارانه و تظاهرات پس از اتفاقی تیراندازی کردن از اوکراین هواپیمای مسافربری در اوایل ژانویه شده اند به طرز وحشیانه ای و به سرعت نقض توسط این رژیم است.

خیلی بی ربط موثر باشد

“هیچ مخالفت جنبش در ایران است که قادر به مقابله با تمام نارضایتی از تمام اقشار جامعه گفت: Zeidabadi. “گروه های مختلف در خارج از ایران خود را به عنوان بخشی از اپوزیسیون ایران. به نظر من هیچ کدام از آنها را یک فرصت جدی برای به دست آوردن قابل تایید و یا حمایت خود در داخل کشور.”

“حتی ایالات متحده آمریکا است که شمارش آنها گفت:” Zeidabadi با اشاره به ایرانیان از گروه های مخالف.

با توجه به خبری بلومبرگ آمریکا علیه مایک Pompeo است گفت: به ما دستور دیپلمات برای محدود کردن همه تماس با ایران و گروه های مخالف بنابراین به عنوان نه به خطر اندازد دیپلماسی آمریکا با ایران است. این شامل شبه نظامی مجاهدین-e-رجوی (مجاهدین خلق) و یا افراد مجاهدین که پشتیبانی از عراق در طول هشت سال جنگ ایران و عراق در سال 1980 و آن طبقه بندی شده است ایران به عنوان یک سازمان تروریستی است.

این سازمان همچنین دارای روابط نزدیک با رودی جولیانی مغلوب ساختن پیشی جستن وکیل شخصی است که همچنین به عنوان یک سایه دیپلمات به دلیل تاثیر و نفوذ او و جان بولتون سابق امنیت ملی آمریکا و مشاور.

در ماه مه سال 2018 آمریکا به طور یک جانبه انصراف از بین المللی توافق هسته ای با ایران حرکت می کند همچنین پشتیبانی شده توسط بولتون. واشنگتن در حال حاضر می خواهد برای قرار دادن “حداکثر فشار” بر روی ایران به ثبت یک توافق جامع که شامل مقررات در ایران و سیاست های منطقه ای و موشکی خود برنامه.

نه امید زیادی برای ما پشتوانه

Zeidabadi می گوید که این پسر ارشد شاه, Cyrus Reza Pahlavi, که زندگی در تبعید در ایالات متحده می تواند مورد استفاده برای ایجاد یک تبعید مخالف است.

“جوان ایرانی ها که برای یک شاه و نمی دانم زیادی در مورد گذشته شعار نام خود را در تظاهرات خود,” او گفت: DW.

در مصاحبه با روزنامه آلمانی Die Welt در ژانویه 26, پهلوي گفت که “بالقوه برای تغییر رژیم” در ایران است “،” او را می بیند “فقدان برخی از جهت گیری” در آمریکا ایران سیاست با توجه به عمیق سیاسی داخلی ریفت.

ادامه مطلب: نظر: تظاهرات و عزاداری در تهران

مقاومت در برابر تا “پایان تلخ’

“جمهوری اسلامی ایران است در آستانه فروپاشی” با توجه به روزنامه نگار و نویسنده Reza Alijani, که گفت که “ما باید در واقع فکر می کنم.”

Alijani تحت متعدد نانامی به بازی در سراسر دهه 1980 و او در حال حاضر زندگی در تبعید در پاریس.

“نگاهی به تاریخچه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نشان می دهد که سیستم مقاومت در برابر به پایان تلخ. آن را تنها تا زمانی که هیچ گزینه دیگر وجود دارد. ما نیز این را دیدم در مذاکرات هسته ای است که به طول انجامید بیش از 13 سال است. “

در همان زمان که مدل سیاست خارجی – است که تنها امتیاز دادن تحت فشار – نشان می دهد که افزایش فشار از درون ایران نیز می تواند کار تاکید Alijani.

“فشار وجود دارد. آن فقط نیاز به کانال درستی. هر لایه از جامعه ناراضی است اما آنها باید خواسته های مختلف از بهبود وضعیت اقتصادی به گسترش اجتماعی و آزادی های سیاسی. ما باید برای پیدا کردن راه هایی برای فعال کردن تمام سطوح جامعه برای مقابله با کسانی که در قدرت با خواسته های خود را از طریق تظاهرات مسالمت آمیز مانند اعتصاب, به عنوان مثال. اما چنین جنبش ابتدا باید از حمایت عمومی گسترده تر.”

برای Alijani آن است که نه فقط در مورد یک انقلاب بلکه در مورد ایجاد دراز مدت اصلاحات است که به طور موثر اجرا شده است. پیشنهاد خود را نیاز به فشرده گفت و گو در جامعه مدنی و همبستگی است که رشد فراتر از شبکه های اجتماعی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de