WhatsApp در هند: معضل خشونت-تحریک جعلی اخبار سخت برای مقابله با

با تنش هنوز زیاد در شورش-آمار مناطق دهلی نو حاضر شایعات از خشونت را نگه داشته و بر روی لبه. جعلی اخبار-موجب نا

توسط PATRIS-FUN در 21 اسفند 1398

با تنش هنوز زیاد در شورش-آمار مناطق دهلی نو حاضر شایعات از خشونت را نگه داشته و بر روی لبه. جعلی اخبار-موجب ناآرامی است و نه غیر معمول در هند و کارشناسان می گویند این مشکل برای مبارزه با.

پیام های هشدار از تمدید اوباش خشونت آمار رسانه های اجتماعی اخیرا در دهلی نو reeled از بدترین خشونت آن را دیده است در بیش از یک دهه با شورش که در سمت چپ حداقل 50 نفر کشته و 300 زخمی شدند.

پلیس رفت و به گفته سایت از خشونت به خود را به انجام تحقیقات و به طور موقت تعطیل متعدد دهلی نو ایستگاه های مترو پس از گزارش از درگیریهای خیابانی و مردم فریاد در قطار.

"این یک شب طولانی و ما همه چیز ممکن است به اطمینان حاصل شود هیچ شعله ور شدن یو پی اس بر اساس این اطلاعات نادرست" گفت: پلیس دهلی سخنگوی MS Randhawa.

برنامه های پیام رسانی استفاده می شود برای تحریک خشونت

تداوم چنین شایعاتی از طریق رسانه های اجتماعی است نه یک پدیده جدید در هند و بیش از دهه گذشته هند دیده متعدد خشونت باعث آنلاین پست.

در سال 2012 در طی چه شد شناخته شده به عنوان "شمال شرقی مهاجرت" هزاران نفر از مردم نقطه از شمال شرقی هند سوار قطار از بنگلور در جنوب هند به Guwahati پست زیر نشان می دهد حملات خشونت آمیز در شمال شرقی مهاجران.

در سال 2013 Muzzaffarnagar شورش در ایالت شمالی اوتار پرادش که در سمت چپ بیش از 60 کشته و هزاران نفر آواره شدند و باعث جعلی تصویری گردش در رسانه های اجتماعی که شایعه شد در به تصویر کشیدن یک مسلمان اوباش به طرز وحشیانه ای به قتل یک هندو جوانان است.

این ویدئو به حال تولید شده در خلیج فارس کشور است.

در سال 2017, هند نیز شاهد موجی از حملات اوباش و lynchings از مردم بی گناه موجب آنلاین اتهام کودک ربایی است. در آن زمان مردم تلقی می شود "غیر خودی" بودند هدف بزرگ و اوباش متهم آنها را از ربودن کودکان پس از هشدارهای منتشر شده در WhatsApp.

"فن آوری ارائه می دهد جدید رعد و برق سریع مسیرهای که در آن شایعات می توانید سفر خود را. آن آشنایی معنی جدیدی به عبارت " یک دروغ می تواند سفر در نیمه راه در سراسر جهان در حالی که حقیقت این است که قرار دادن آن کفش,'" گفت: Chinmayi آرون بنیانگذار مرکز ارتباطات حکومت در دهلی قانون ملی دانشگاه.

احزاب سیاسی گرفته اند بسیار اقدام به کاهش خشونت او اضافه شده است.

"وجود دارد هیچ اراده سیاسی برای سرکوب. وجود مقررات در فن آوری اطلاعات عمل آمده به شدت پایین و مجازات کسانی که به گسترش شایعات و اطلاعات غلط و با قصد ایجاد مشکل" کارشناس امنیت سایبری Pavan Duggal گفت: DW.

در واکنش به انتقاد که آن را انجام نمی به اندازه کافی دولت دهلی نو آغاز کرده است و اقدامات تبلیغاتی با هدف قرار دادن جعلی, اخبار hatemongering و التهابی پیام های در WhatsApp و دیگر سیستم عامل رسانه های اجتماعی.

وزیر Arvind Kejriwal همچنین تشکیل جدید "کمیته صلح و آرامش" است که کار با یک واقعیت-چک کردن بدن برای بررسی صحت مطالب است.

"ما اطلاع رسانی به مردم است که اگر کسی سهام جعلی, اخبار, سخنرانی نفرت یا شایعه است که می تواند باعث دشمنی بین دو جامعه از آن خواهد شد به عنوان یک جرم جنایی مجازات تا سه سال در زندان گفت:" حزب قانونگذار Saurabh Bharadwaj.

آیا راهی وجود دارد ؟

ایده این است که هند و زمینی حاصلخیز را برای خبر جعلی را نگه دارید و گسترش است که با گسترده شدن استفاده از گوشی های هوشمند و کشور را 480 میلیون کاربران اینترنت است. WhatsApp است که متعلق به Facebook کرده انباشته بیش از 400 میلیون کاربر در هند و افراطیت و برنامه گسترده ای در رسیدن به بزرگترین بازار.

At least 50 people were killed recently in Delhi's worst sectarian violence in decades

حداقل 50 نفر کشته شدند به تازگی در دهلی بدترین خشونت های فرقه ای در دهه

بسیاری از کارشناسان نیز شک و تردید از اقدامات انجام شده توسط دولت برای جلوگیری از گسترش سلاح های هسته ای از اطلاعات جعلی.

"ما به این نتیجه که چک کردن جریان جعلی اخبار به خصوص در آن زمان غالب فرم از تصاویر و الگوهای رفتاری است که به احتمال زیاد بسیار چالش برانگیز است. آن است که رفتن به دور در هر زمان به زودی" دیجیتال متخصص Sunil Prabhakar گفت: DW.

علاوه بر این سیستم عامل رسانه های اجتماعی گرفته اند هر مرحله عمده را برای مبارزه با این موضوع با توجه به پوینتر موسسه رسانه های مطالعات غیر انتفاعی, مدرسه روزنامه نگاری است که دارای تخصص در اخبار پژوهش است.

"WhatsApp گرفته تدریجی مراحل را امتحان کنید و محدود کردن virality از اطلاعات غلط در پلت فرم در حالی که Facebook عمدتا معوق مسئولیت به آن واقعیت-چک کردن شرکای" با توجه به مقاله منتشر شده توسط موسسه.

Cyber متخصص Duggal معتقد است که راه حل را می توان در مثال که کشورهای دیگر مندرج اند. "ما باید به مانند سنگاپور گفت:" Duggal.

سنگاپور یکی از اولین کشورها به اجرای قوانین است که به طور موثر تولید اطلاعات غلط غیر قانونی است. بر اساس قانون افرادی که ارسال اطلاعات نادرست را با "سوء قصد" صورت جریمه های سنگین و حبس تا 10 سال است.

اما منتقدان می گویند این قانون نقض آزادی بیان و می تواند مورد استفاده برای سرکوب مخالفان است.

تهدید از اطلاعات غلط

با وجود تضمین های ارائه شده توسط سیستم عامل رسانه های اجتماعی تهدید از اطلاعات غلط همچنان به رشد از طریق این خدمات است. در آخرین انتخابات عمومی در ماه مه سال 2019 واتساپ ساخته شده یک سری تغییرات از جمله برچسب زدن پیام های فرستاده شده به اطلاع کاربران که آنها دریافت چیزی که تا به حال نمی نشات گرفته از کسی که در فوری خود را به لیست تماس. آن را نیز بهینه سازی تعداد دفعاتی که یک کاربر مجاز است برای ارسال یک پیام. اما مشکلات همچنان باقی بماند.

محدود کردن جریان از خبر جعلی یک مشکل است که ثابت کرده است که یک تهدید جهانی است کار آسانی نیست. یکی از راه های مبارزه با این معضل می گویند کارشناسان این است که مطمئن شوید که تمام بازیکنان بزرگ از جمله سیستم عامل های اجتماعی, رسانه, سازمان, دولت و جامعه مدنی گرد هم می آیند برای مقابله با این مشکل آن را به عنوان به عنوان یک مشکل اجتماعی به عنوان یک فن آوری یکی.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب