آنچه شما نیاز به دانستن در مورد تشدید تنش در سوریه ادلب

اروپا و ناتو و شرکای احساس خطر در چشم انداز افزایش تنش میان ترکیه و روسیه در شمال سوریه است. در اینجا مهم ترین سوال در درگیری های جاری از منافع خود در منطقه است.

به همین دلیل است که ترکیه خواستار ناتو حمایت ؟

به عنوان یک عضو ناتو و ترکیه است و در آن حقوق به تماس برای پشتیبانی از شرکای. آنکارا در حال حاضر عمل کرده است که راست و خواستار ناتو کمک و مشاوره. ماده 4 از این اتحاد پیمان تصریح می کند “این احزاب را با هم مشورت هر زمان که در نظر هر یک از آنها تمامیت ارضی استقلال سیاسی یا امنیت هر یک از طرفین تهدید است.” دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ در واکنش به درخواست و حمایت آنکارا در طول فوق العاده ای مشاوره. او محکوم حملات در استان ادلب انجام شده توسط سوریه و روسیه, تماس برای هر دو طرف به “احترام به قوانین بین المللی.”

ادامه مطلب: نظر: ولادیمیر پوتین rekindles رجب طیب اردوغان عشق از دست رفته برای ناتو

که در آن خط گسل میان آنکارا و مسکو ؟

مناقشه بین روسیه و ترکیه در سوریه افزایش بوده است و منافع فردی خود را نمی تواند بیشتر واگرا. مسکو شده است یک شریک ثابت قدم به رژیم سوریه آن را به عنوان انجام عظیم حملات بمب گذاری در ادلب در تلاش برای برنده شدن کنترل بیش از گذشته دژ شورشی در سوریه است. ترکیه را یک دشمن قسم خورده سوریه قدرتمند بشار اسد و مدیرکل پشتیبانی خود را پشت سر مخالفت گروههای شبه نظامی. روسیه در امور بین المللی شورای RIAC) یک مخزن فکر می کنم در مقایسه با زمان حمله هوایی هدف قرار دادن سربازان ترکیه به حادثه رخ داده است که در پاییز 2015 که ترکیه, جت های جنگنده در اخراج یک بمب افکن.

A map showing Turkey and Syria, highlighting Idlib, Aleppo and Gaziantep

چگونه است که روسیه در واکنش?

مسکو را متهم آنکارا از تشدید این وضعیت است. این وزارت دفاع روسیه همچنین ادعا کرد که نیروهای ترکیه شد عامل در کنار “تروریستی مبارزه با واحد” می کردند توسط نیروهای سوریه. وزارت آنکارا متهم به عدم رعایت وعده های ساخته شده در طول مذاکرات در سوچی روسیه با عدم اطمینان از روشن شدن تمایز بین منظم نیروهای اپوزیسیون و “تروریست ها” در ادلب. مجله روسیه در امور جهانی را به Facebook به اشاره است که رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان به حال “معنادار” در تلاش برای وادار کردن روسیه به گوشه ای و “آزمون خود را حل و فصل به عنوان یک شریک به دمشق.”

ادامه مطلب: ادلب: “من ترجیح می دهم رنج می برند بمب از اسد’

وجود دارد هر چیزی که یکپارچه ترکیه و روسیه ؟

با وجود زمان تضاد منافع ترکیه و روسیه باید روابط اقتصادی. مهم ترین پروژه های مشترک به تاریخ ترکیه جریان گاز در خط لوله آغاز شد عملیات در ماه ژانویه است. ترکیه نیز به شدت وابسته به روسیه گردشگری. زمانی که مسکو در واکنش به 2015 جت حادثه با قرار دادن یک سفر ممنوعیت شهروندان روسیه به دنبال تعطیلات در ترکیه ترجمه آن را به ضرر و زیان بزرگ برای ترکیه در بخش گردشگری. دو کشور همچنین به اشتراک گذاری نزدیک دفاع کرد. اخیرا و خیلی به غم وغصه از آن شرکای ناتو, ترکیه تصمیم به خرید روسی S-400 سیستم های دفاع موشکی در سال 2019.

A person runs toward a stone house in Idlib (Reuters/U. Bektas)

خیلی از ادلب است که در خرابه

یک راه حل دیپلماتیک امکان پذیر است ؟

در حال حاضر شانس یک راه حل دیپلماتیک به نظر می رسد باریک. با توجه به ایوان Starodubzev متخصص در RAIC, مسکو هیچ علاقه ای در استانبول در نشست با اردوغان پوتین, آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی هر زمان به زودی. Starodubzev گفت مسکو را به جای انعطاف پذیری عضلات خود را ترجیح می دهند به پیوستن به چنین اجلاس تنها پس از آن است به دست آورد “قابل توجه میدان جنگ پیروزی در یمن است.”

جدید پناهنده بحران به احتمال زیاد?

با توجه به سازمان ملل متحد آمار برخی از 900,000 مردم فرار کرده اند جنگ در ادلب از دسامبر 2019. جابجایی صدها هزار نفر از مردم نیز دلیل اصلی آنکارا را محکوم کرده است دولت سوریه را به حمله نظامی در یمن است. ترکیه در حال حاضر گرفته شده در برخی از 3.6 میلیون پناهجوی سوری و آنکارا نگران است که به عنوان وضعیت در ادلب deterioratesit می تواند مجموعه ای خاموش یکی دیگر از موج عظیم پناهندگان به دنبال ایمنی در ترکیه است. نگرانی دیگر این است که تروریست های اسلامی می تواند با استفاده از این فرصت را به دزدکی حرکت کردن به ترکیه در کنار شهروندان که واقعا نیاز به حفاظت. ترکیه وزارت کشور گفته است: “به منظور اطمینان حاصل شود که وجود دارد هیچ جهادی در میان کسانی که مردم ما را ارزیابی ریسک قبل از باز شدن مرز ما.”

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>