آنچه که ما می توانند یاد بگیرند از سنگاپور و تایوان و هنگ کنگ در مورد دست زدن به کروناویروس

Since او آموخته است که از شیوع کروناویروس امی هو روزمره واز کمی پیچیده تر است. آمدن به خانه در حال حاضر شامل مطابق با کفش, شستن دست ها با آب و صابون مصرف کردن او پزشکی ماسک و تغییر لباس های خود را.

هنگ کنگ اقامت سرمایه گذاری در خارج تنها ضرورت است. او راه می رود و از کار. می رود به فروشگاه مواد غذایی یک بار در هفته. که در آن است. نو جوان تنها سمت چپ آپارتمان خود را دو بار پس از پایان ماه ژانویه است.

“این آزار دهنده اطمینان حاصل کنید. اما ما سلامت است مهم ترین چیز,” او می گوید.

بیش عید پاک, خانواده نگاه به جلو به تعطیلات در انگلستان و ایتالیا. اما با این ویروس مواج آنها لغو شد.

او اقدامات احتیاطی ممکن است صدای شدید, اما آنها به سختی منحصر به فرد در یک شهر است که در میان اولین جاروب در جهانی coronavirus بحران است.

که دلار هنگ کنگ تبدیل به یک lodestar برای توانایی خود را به ظاهر نگه داشتن بیماری در خلیج در حال حاضر حداقل این است که هیچ حادثه: این از جان گذشته برای جلوگیری از تکرار کابوس یک سال 2003 بیماری همه گیر. در سطح جهانی سارس و یا سندرم حاد تنفسی آلوده بیش از 8000 کشته و 774 از جمله 299 در هنگ کنگ است.

هر چند سارس را ویران کرد بسیاری از کلانشهرهای آسیایی, در پی آن برخی از دو برابر را در آماده سازی برای آینده بحران است.

“تا حدودی ناخواسته ما می توانیم نگاهی به سارس به عنوان لباس تمرین می گوید:” جرمی Lim, co-مدیر از رهبری موسسه جهانی بهداشت تحول در دانشگاه ملی سنگاپور است. “تجربه خام و بسیار احشایی. و [آن را] بهتر سیستم در محل قرار داده شد.”

سنگاپور و هنگ کنگ و تایوان را مورد ستایش قرار داد برای استفاده از این سخت-برنده درس به مبارزه با کروناویروس جدید—رسما COVID-19 و نسبی سارس.

این هنوز خیلی زود است برای هر نقطه به اعلام پیروزی فقط رتبهدهی نشده است. اما در مقابل شانس این نواحی را موفق به نگه داشتن خود را ویروس اعداد پایین با وجود لینک های خود را به چین است. شاید دولت ها در آمریکای شمالی و اروپا که در حال حاضر تحمل فشار از همه گیر می تواند شبیه سازی خود را به بهترین شیوه و به نوبه خود جزر و مد در عفونت به سرعت در حال گسترش از طریق جمعیت جهانی است.

سرعت عمل

سنگاپور و تایوان و هنگ کنگ داستان به راحتی می تواند شده اند یکی از فاجعه است. رمان coronavirus ظهور فقط در زمان برای سال جدید قمری هنگامی که میلیون ها نفر سفر در سراسر منطقه در جهان سالانه بزرگترین مهاجرت انسانی. هر سه سرزمین های نزدیک به هم پیوسته با سرزمین اصلی چین با پرواز مستقیم به مقصد ووهان شیوع این بیماری را در کانون.

در عین حال حتی به عنوان ویروس خود را ادامه می دهد به ظاهر بی شفقت گسترش—تیک تاک به سمت بالا از 132,500 موارد جمعه—بهبود در سنگاپور و تایوان و هنگ کنگ شروع به سبقت گرفتن و یا گرفتن با فعال موارد است.

کلید موفقیت خود را تا کنون بوده است تصمیم به پاسخ به شدت از ابتدا.

در تایوان یک جزیره از 23 میلیون واردان از ووهان شد به موضوع بهداشت و سلامت نمایش قبل از انسان به انسان انتقال این ویروس تایید شده در Jan. 20.

توسط Feb. 1 و تایوان و هنگ کنگ و سنگاپور کرده بود همه فعالانه در اجرا محدودیت های مسافرتی در مسافران که از سرزمین اصلی contravening سازمان بهداشت جهانی [که] اصرار که ممنوعیت سفر بودند ، اقدامات احتیاطی در آمد قابل توجهی هزینه اقتصادی برای این هاب بین المللی که همه تکیه بر سرزمین اصلی چین به عنوان بزرگترین شریک تجاری و منبع گردشگران است.

سه مقصد نیز به خوبی آماده ساخت سریع پاسخ ممکن است.

پس سارس در سال 2003 تایوان تاسیس یک مرکز فرماندهی مرکز بوده است ، توسط Jan. 20 آن بود هماهنگی دولت در پاسخ به کوروناویروس. آن را به سرعت لیستی از 124 “اقدامات” از جمله کنترل مرز و مدرسه و کار و سیاست های عمومی و برنامه های ارتباطی و منابع ارزیابی بیمارستان ها با توجه به یک مقاله در مجله انجمن پزشکی آمریکا.

“اگر شما فرض کنید که حاوی یک بیماری همه گیر است مانند در حال اجرا 100 متر فاصله تایوان بود شروع به سر به دلیل آن آماده شد می گوید:” C. جیسون وانگ مدیر استنفورد دانشگاه مرکز سیاست, نتایج و پیشگیری و یکی از مقاله نویسندگان.

تایوان فقط 81 کیلومتر از سرزمین اصلی چین بود و انتظار می رود که در میان بالاترین تعداد وارداتی موارد او می افزاید. اما در حال حاضر شمارش فقط 50 نفر—کمتر از اسلوونی.

“اپیدمی آمادگی برای شروع سال قبل از شیوع” امانوئله Capobianco, مدیر بهداشت و مراقبت در فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر می گوید زمان. “اگر [این] تعداد تخت یا پزشکان قطع شد, در طول سال, به عنوان مثال, از آن خواهد شد بسیار دشوار است برای جبران در یک دوره کوتاه از زمان.”

او می افزاید: “امید است که کشورهای قوی نظام سلامت خواهد شد در نهایت قادر به مدیریت این شیوع به خاطر درس هایی از آسیا است.”

تایوان سریع بسیج در تضاد کاملا با کره جنوبی و ژاپن که همچنین تقریبی به چین و لذت بردن از پیشرفته سیستم بهداشت و درمان. آنها مواجه انتقاد خود را در ابتدا تنبل پاسخ و متعاقب آن انفجار از موارد.

دقیق تشخیص دقیق و قرنطینه

هنگامی که این ویروس شروع به عبور از چین مرزها در ماه ژانویه در سنگاپور به نظر می رسد بخت برای مقیاس بزرگ شیوع. کوچک شهر-دولت سوم کشور به گزارش موارد COVID-19 و اواسط ماه فوریه تا به حال ثبت شده بیش از 80 عفونت بالاترین در خارج از سرزمین اصلی چین.

ویژه داستان
چرا زیاده به تهدید Coronavirus ممکن است منطقی
مشکل با COVID-19 است که معلوم نیست چه کاری انجام دهید.

اما شمارش نشان داد بیشتر در مورد تست های کامل انجام شده در این جزیره از 5.7 میلیون. یک مطالعه انجام شده توسط دانشگاه هاروارد و مرکز بیماری مسری دینامیک برآورد سنگاپور تشخیص تقریبا سه برابر بیشتر موارد از متوسط جهانی به دلیل بیماری قوی نظارت و مشکل پسند تماس با ردیابی.

به منظور کشف COVID-19 عفونت است که ممکن است در غیر این صورت طفره رفت, تشخیص سنگاپور مقامات بهداشتی در اوایل تصمیم گرفت برای تست همه آنفلوانزا و ذات الریه موارد است. آنها نیز بخشوده بدون درد در شکار کردن هر امکان تماس با آن آلوده. این روند که در عمل 24/7 شروع می شود با بیمار مصاحبه و نیز درگیر پلیس آشکار پرواز و محلی توسعه یافته یک تست برای آنتی بادی که معطل حتی پس از عفونت پاک می کند.

همانطور که از مار. 13 شهر-دولت تا به حال 178 موارد و صفر و میر.

سنگاپور “ترک هیچ سنگ نمیماند که پشت” گفت: Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل که.

دولت تبلیغات انجام شده در صفحه سنگاپور بزرگترین روزنامه اصرار خوانندگان حتی با علائم خفیف به دکتر مراجعه کنید و خودداری از رفتن به مدرسه یا محل کار. و هیچ سنگاپوری به ترس تأمین درمان است. تست رایگان است و دولت اسلاک بیمارستان صورتحساب برای سنگاپوری ساکنان که مشکوک یا تایید موارد است.

به قرنطینه کمتر طاقت فرسا دولت ارائه می دهد افراد خود اشتغال $100 دلار سنگاپور (73) هر روز در حالی که کارفرمایان ممنوع است از ایجاد اختلال قرنطینه روز از کارکنان’ سالانه را ترک کنند.

اما سنگاپور پاسخ ممکن است به طور مستقیم قابل ترجمه در جاهای دیگر. پس از استقلال در سال 1965 از آن شده است توسط یک حزب واحد است که حفظ کنترل است و به ندرت به انتقاد. در میان coronavirus شیوع قرنطینه و جداسازی پروتکل ها به شدت به اجرا گذاشته است. یک مقیم دائم که نقض قوانین قرنطینه از دست داده و وضعیت خود را در حالی که یک زن و شوهر متهم شده بود در دادگاه با ارائه اطلاعات نادرست در مورد سفر خود تاریخ است.

“این یک مخلوط هویج و چماق است که تا کنون به ما کمک کرد می گوید:” لیم در دانشگاه ملی سنگاپور است.

ایالات متحده او می افزاید: “باید یاد بگیرند از سنگاپور پاسخ و سپس انطباق با آنچه مفید است.”

برخی از نشان می دهد سنگاپور موثر coronavirus پاسخ کمتر به آن خط اقتدارگرا از با شفافیت تست جامع و سریع quarantining و جداسازی موارد مشکوک.

“بسیاری شده اند ستایش استبدادی پاسخ بر اساس کنترل و اجبار و در عین حال من فکر می کنم آنچه ما میبینیم این است که خوب و سلامت عمومی با استفاده از ابزار مدرن [است] مهم تر می گوید:” مت Kavanagh, مدیر دانشگاه جورج تاون جهانی بهداشت سیاست و حکومت ابتکار.

اجتماعی فاصله و ممنوعیت تجمع جرم

نشسته فقط در سراسر مرز از سرزمین اصلی را بحران بهداشتی هنگ کنگ به سرعت اجتماعی قرار داده و فاصله را به عمل. مدارس بسته باقی می ماند از طریق عید پاک. به طور معمول شلوغ و خیابان های خرید در برخی از ترین در جهان پر بسته بندی شده مناطق تا حد زیادی عاری از ترافیک پا به عنوان ساکنان به طور داوطلبانه منزوی ماندن در خانه. بسیاری از کسب و کار یا توقیف یا خواسته کارکنان به محل کار از خانه. سینما و کلیساها و در دادگاه های بسکتبال نشستن خالی است. تجمع جرم در حال لغو شد.

این اقدامات به نظر می رسد به کار. همسایه استان گوانگدونگ ثبت کرده است 1,356 موارد هندوها در چین در خارج هوبئی که در آن شیوع بیماری شد و برای اولین بار شناسایی شده است. اما در هنگ کنگ نیمه مستقل entrepôt, تعدادی از عفونت های باقی مانده 131.

در یک شهر عمیقا زخم خورده با شیوع سارس—و هنوز هم جمعیت با ضد عفونی کننده دست ایستگاه—آشنا رفلکس مانند بهداشت دست مناسب اند جامعی را به عمل.

“مردم کاملا محتاط در حال حاضر زمانی که آنها به صورت عمده شیوع عفونت می گوید:” دیوید هوی مدیر Stanley Ho مرکز در حال ظهور بیماری های عفونی در دانشگاه چینی هنگ کنگ. اقدامات احتیاطی شده اند بسیار موثر او می گوید که این شهر سالانه فصل آنفولانزا شده است به طور چشمگیری کاهش می یابد.

این دستاوردهای آمده با وجود بی اعتمادی به دولت که اجرا می شود عمیق پس از نه ماه از اغلب خشونت آمیز تظاهرات خیابانی. اما ایمان در سیستم بهداشت عمومی—یکی از بهترین در جهان است—دست نخورده باقی می ماند. مردم نمی خواهند به مریض هوی می گوید: “به طوری که آنها در واقع سازگار با بهداشت عمومی اقدامات حتی اگر آنها نمی مانند دولت است.”

ارتباط موثر

برای اطمینان مردم هوشیار باقی می ماند اما نمی وحشت کارشناسان می گویند که یک دولت در ارتباط با مردم بسیار حیاتی است. هیچ یک به نظر می رسد انجام آن بهتر از سنگاپور نخست وزیر Lee Hsien Loong.

پس از دولت مطرح شیوع آن هشدار Feb. 7 به نارنجی یک سطح پایین تر از حداکثر سنگاپور خالی قفسه های سوپر مارکت. برای سرکوب اضطراب لی تحویل یک آدرس به ملت در سه شهر-دولت چهار زبان رسمی. “من می خواهم به صحبت می کنند به شما به طور مستقیم به توضیح دهد که در آن ما هستند و آنچه که ممکن است پیش رو” او گفت:. این سخنرانی به نظر می رسد به یک اثر فوری به عنوان سوپر مارکت خطوط به زودی کاسته.

“این یکی از زیبا ترین تکه از خطر ارتباط من تا کنون دیده اند می گوید:” بعضی مدرس ارشد در دانشگاه سیدنی که در مطالعات سلامت در ارتباط است.

به عنوان مثال خارج از غرفه در میان یک سری از اشتباهات در coronavirus پیام در جای دیگر. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است در تضاد دولت و دانشمندان به تطهیر این تهدید نشان می دهد قریب الوقوع در دسترس بودن واکسن و تلویزیونی خود در دفتر بیضی سخنرانی روز شنبه ارائه نادرست سیاست اظهارات. در کره جنوبی, رئیس جمهور, ماه Jae-در infamously اعلام بدترین به بیش از فقط قبل از موارد قارچ باعث سیاسی میکند. و در ابتدا در ژاپن شینزو آبه بود عملا وجود ندارد.

“به منظور اعتماد شما نیاز به باز و صادقانه و شفاف است. شما نیاز به نشان دادن صلاحيت خود را و شما نیاز به مردم نشان می دهد که شما در واقع مراقبت از” هوکر می گوید.

نگرانی ها در مورد آمریکا

تایوان و هنگ کنگ و سنگاپور را ارائه نمی, ایالات متحده آمریکا یک ویروس دقیق-مبارزه با طرح. برای شروع جغرافیایی خود را با اندازه های مربوط به شهرستانها ایالات متحده و یا کشورهای به جای ملت به عنوان یک کل. تایوان بزرگترین سه بسته آن 23 میلیون نفر به خشکی قابل مقایسه با مریلند ساخت مهار آسان تر است. اما وجود دارد ارزشمند takeaways.

در کنار جهان که در آن ویروس پدید آمده و اثرات کاهش تلاش در حال حاضر دیده می شود و امریکا را آهسته و خرابکاری پاسخ برانگیخته زنگ.

“به صداقت به عنوان یک بهداشت حرفه ای من عمیقا در مورد ایالات متحده می گوید:” لیم در سنگاپور است. “آن را تبدیل به سیاسی ساختن آن دشوار برای شهروند به طور متوسط به می دانم که به اعتماد و یا چه چیزی را باور کنم.”

کمبود کیت تشخیصی در سراسر کشور و تاخیر در تست موارد نیز منجر کارشناسان هشدار می دهند که به هیچ وجه حتی دانستن که در آن نقاط در ایالات متحده در حال حاضر.

“ایالات متحده به ظرفیت عظیم می گوید:” وانگ استنفورد استاد. اما او اشاره می کند که آن را “نیاز به سوار شدن در یک تلاش هماهنگ شده بود و تایوان به دلیل عفونت اثرات بسیاری از جنبه های جامعه و واقعا تحت تاثیر قرار زندگی مردم است.”

دیوید هوی در هنگ کنگ می گوید آن را حیاتی است که ایالات متحده شروع به محدود کردن ارتباطات اجتماعی برای جلوگیری از یک مقیاس بزرگ با شیوع بالقوه به پایمال کردن سیستم بهداشت و درمان. مدارس نیاز به بسته و تجمع توده لغو شد—چیزی است که فقط در حال حاضر شروع به اتفاق می افتد.

“این روشن است که که در آن مردم محتاط تر مانند هنگ کنگ, سنگاپور, ماکائو و تایوان می بینیم نسبتا پایین تر تعداد موارد” هوی می گوید.

“حقایق برای خود صحبت می کنند.”

نوشتن به Laignee بارون در Laignee.Barron@time.com.

tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahisbuy instagram followersGebze escorthtml nullednulled themes1xbetGeciktiriciMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetElexbetCasinomaxiPiabetTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvole