“ما قطعا آن”: خدمه پرواز ترس آنها از دست دادن مبارزه با کروناویروس

یکمونگ اول کارگران آمریکایی برای افزایش زنگ خطر درباره یک پتانسیل COVID-19 همه گیر شد و خدمه پرواز. در اواخر ماه ژانویه به عنوان ویروس خارج از گسترش چینی استان هوبئی هواپیمایی خدمه نیروی انسانی پروازهای بین المللی به آسیا را آغاز کرد, ابراز نگرانی, درخواست برای ضد عفونی لوازم و اجازه به خود قرنطینه اگر آنها فکر می کردند که در معرض شده بود. “ما التماس مجاز به پوشیدن ماسک” یک پرواز به صورت عمده ایالات متحده هواپیمایی می گوید.

دو ماه بعد به عنوان خدمه پرواز باقی می ماند در خط مقدم مبارزه با این ویروس در آنها از ترس شرکت های هواپیمایی’ شکست را به توجه به نگرانی های خود را به آنها را تبدیل به خطرناک بخشی از مشکل است. در مصاحبه ها و ایمیل های با زمان بیش از یک دوجین خدمه پرواز در توصیف ادامه کمبود اساسی حفاظت و مخدوش عدم هدایت بیش از چگونه به انجام کارهای خود را بدون گسترش این بیماری است. خود بدترین نگرانی که پس از هفته ها کار بدون منابع مناسب آنها شده اند در معرض هزاران نفر از موارد و در نوبت تبدیل شدن به اصلی فرستنده به صدها هزار نفر از آمریکایی ها که در ادامه به پرواز در هر روز است. “این افتضاح است چون ما می دانیم که ما قطعا آن صندلی به صندلی شهر به شهر فرد به فرد هتل به هتل” یکی مستقر در آتلانتا پرواز که در این کار بوده است برای 15 سال زمان می گوید.

در نظر گرفته شود “ضروری زیرساخت های حیاتی کارگران” توسط دولت ایالات متحده آمریکا تقریبا 119,000 خدمه پرواز هستند معاف از CDC دستورالعمل نیاز به آنها را به خود قرنطینه پس از سفر به مناطق با خطر بالا یا بالقوه قرار گرفتن در معرض. حتی زمانی که مسافران به طور معمول به نمایش در آمد و یا آزمایش در فرودگاه این مسئولین می گویند که آنها نمی شوند. در حالی که شرکت های هواپیمایی در حال ساخت تعداد خدمه پرواز کارگران که آزمایش مثبت برای ویروس, عمومی, نمایندگان اتحادیه ها می گویند بر اساس گزارش خود تعداد آنها در حال حاضر در صدها و آنها انتظار دارند آنها را به بالاتر.

شرکت های هواپیمایی استخدام خدمه پرواز که صحبت با زمان از جمله خطوط هوایی آمریکا, دلتا, ایالات غرب و JetBlue می گویند آنها را تشویق خدمه پرواز و خلبانان به ماندن در خانه اگر آنها احساس بد. “ایالات متحده حامل را از نزدیک دنبال کرد و با پیروی از همه به سلامت و ایمنی قوانین و همچنین CDC و FAA ارشاد ارائه شده به شرکت های هواپیمایی برای مسافران و خدمه و ادامه خواهد داد به انجام این کار” خطوط هوایی آمریکا که نشان دهنده عمده ایالات متحده حامل در بیانیه ای گفت. چالش برای شرکت های هواپیمایی بوده است مرکب از تعمیق بحران در صنعت خود را که پیش بینی شده است به از دست دادن تا $252 میلیارد دلار درآمد در این سال است.

اما برای ماه های سریع گسترش شیوع با هم تداخل دارند ممنوعیت سفر و پیام های متناقض از غرق مافوق را ترک کرده اند بسیاری از خدمه پرواز احساس مجبور به پرواز به منظور نگه داشتن شغل خود را. به گفته خدمه پرواز از چندین خطوط هوایی تنها راه به در نظر گرفته شود خود را در پرواز برنامه ریزی شده است برای ارائه به دکتر داشته باشید و یا یک COVID-19 نتیجه تست مثبت. چندین شرح داده شده نیاز به کارکنان پرواز حتی در حالی که انتظار برای دریافت نتایج آزمون به عقب. کسانی که تصمیم به گرفتن مرخصی بدون حقوق منn منظور به مخاطره می اندازد دیگران اغلب در معرض خطر جریمه و با داشتن امتیاز در برابر آنها را در خود ضبط چند خدمه پرواز در زمان. “آنها در حال انجام هیچ چیز اما به ما دستمال مرطوب” است. “ما مانند زنبور عسل پراکندگی گرده در همه جا.” دیگران توصیف احساس گناه در حالی که کمک به افراد مسن و یا معلول مسافران نمی دانستند اگر آنها می تواند به آلوده کردن آنها به ویروس جدی است.

خصوصی, رسانه های اجتماعی, گروه ایجاد شده برای خدمه پرواز برای به اشتراک گذاشتن نگرانی در مورد کار در طول همه گیر رشد کرده است تقریبا 50,000 پس از آن ایجاد شد و در مارس 22, سرشار با پست از مسئولین که تست مثبت مشاوره در خانه تجهیزات حفاظتی و ارائه می دهد از مواد غذایی و پزشکی به کسانی که مجبور به قرنطینه در اتاق های هتل ها در شهرهای عجیب و غریب. “زمانی که شرکت های هواپیمایی با ما تماس بگیرید ضروری آنها چه معنی است مصرفی” یک پرواز ارسال شده در گروه. “وثیقه, خسارت قابل قبول تلفات” نوشت: یکی دیگر از.

تمام خدمه پرواز که صحبت با زمان را تحت شرط ناشناس ماندن با استناد به ترس از دست دادن شغل خود را با توجه به دقیق قوانین هواپیمایی در مورد صحبت با مطبوعات است. “بسیاری از ما می ترسند به صحبت کردن به خاطر ترس از واکنش و حتی شلیک توسط ما مربوطه هواپیمایی” یک پرواز گفت: زمان. “من می دانم که رسیدن به رسانه ها این است که نقض کامل از ما کتاب در شرکت من, اما من دیگر نمی تواند معده دیدن همکاران من همچنان در معرض این ویروس با کمی به هیچ راستا برای ما ایمنی است.”

خدمه پرواز و هشدارهای آغاز شد و در اوایل بحران است. “این یک وضعیت اضطراری است و دولت ما باید نقش رهبری در مشورت با همه ذینفعان به منظور پایان دادن به این خطرات بهداشت عمومی و حفاظت از کارگران آمریکایی” انجمن خدمه پرواز که نشان دهنده 50,000 عضو در 20 هواپیمایی در بیانیه ای گفت: در Jan. 31 مورد مخلوط پیام در خطرات ناشی از ادامه پرواز به چین. اما آن را در زمان بیش از یک ماه برای احتیاطی اساسی به اجرا به طور گسترده تر خدمه پرواز می گویند.

ویژه داستان
ایتالیا به نظر می رسد مسطح منحنی. چه کشور آیا درست است ؟
آخرین آمار و ارقام امیدوار کننده هستند. می تواند کشورهای دیگر یادگیری از ایتالیا ؟

در اوایل خدمه پرواز می گویند آنها منع از پوشیدن دستکش یا ماسک صورت و حتی منظم برای آن که در حالی که ارائه هر گونه اضافی ضد عفونی لوازم. حتی در حال حاضر بسیاری می گویند وعده لوازم یا محقق نمی شود و یا داده شده در مقادیر کافی برای حفاظت از خدمه. خدمه پرواز در می گویند که آنها در حال ارائه شده پزشکی-درجه دستکش یا بالاتر درجه تمیز کردن محصولات است که می تواند موثر در برابر coronavirus با صدها نفر از نوشته های خصوصی در رسانه های اجتماعی گروه ترسیم شکاف. “ما به هیچ وجه حمایت علاوه بر دستکش استفاده کرده اند در گذشته به وانت زباله” یک پرواز گفت: زمان.

اکثر شرکت های هواپیمایی شروع اجازه می دهد تا خدمه پرواز به پوشیدن ماسک و دستکش در اواخر ماه مارس, اگر چه بسیاری از آنها فراهم نیست. خطوط هوایی آمریکا می گوید آن است که تنظیم سیاست خود را “بر اساس کوتاه مدت اجازه می دهد تا خدمه پرواز به پوشیدن دستکش در تمام مراحل پرواز است.” غربی گفت که در حالی که آن را ندارد ماسک برای ارائه “با توجه به کمبود منابع در دسترس در سراسر جهان….اگر خدمه پرواز باید ماسک در خانه و مایل به آنها را به کار مى كنم.” که سیاست آغاز شد مارس 23. هواپیمایی متحده گفت: آن اضافه شده بود دستمال مرطوب ضد عفونی کننده, افزایش تعداد, دستکش 25 درصد و افزود: بر اساس الکل ضد عفونی کننده به پرواز کیت.

برخی از مسئولین کار برای شرکت های هواپیمایی که به آنها نیاز به تمیز کردن کابین گفت: در زمان آنها گرفته اند مسائل مربوط به خود را در دست های راهنمایی با یکدیگر در چگونگی به اطراف ضعیف تمیز کردن عوامل ارائه شده توسط شرکت های هواپیمایی. این پیشنهادات شامل, در خانه, تمیز کردن راه حل های بالاتر الکل – و یا در خرج کردن حتی ودکا. سفید کننده, یک عضو هشدار داد که نوار پارچه صندلی خطوط هوایی.

این اقدامات بعید است که برای مبارزه با این ویروس به عنوان خدمه پرواز در ادامه به نشستن شانه به شانه در صندلی پرش و استفاده از سرویسهای بهداشتی مجهز به مسافران است. برخی می گویند که حتی در اغلب خالی پرواز آنها نشده اند مجاز به نشستن در مسافر صندلی به فاصله از یکدیگر. در شرایط اضطراری پزشکی آنها همچنان به عنوان اولین پاسخ دهندگان بدون هیچ گونه تجهیزات حفاظت شخصی. “”آیا شما هر بار که من در راه من به فرودگاه برای شروع سفر من” یک پرواز به صورت عمده ایالات متحده هواپیمایی گفت: زمان گفته او بزرگترین ترس ابتلا به ویروس از او همکار خدمه پرواز.

در حال حاضر با بسیاری از کشور های قفل شده توسط اجتماعی فاصله اقدامات خدمه پرواز نگرانی آنها در حال تبدیل شدن به نخست بردار برای ادامه انتقال ویروس است. با وجود کاهش شدید در سفر تقریبا 200,000 ایالات متحده مسافر در روز هنوز هواپیما آخر هفته گذشته از ماه مارس با توجه به اداره امنیت حمل و نقل. خدمه پرواز استناد گسترده سردرگمی در مورد آنچه که شرکت های هواپیمایی مختلف اجازه خواهد داد که بدون متصل کردن پرداخت و یا از اینرو خدمه. “من فکر می کنم صرف نظر از خطوط هوایی ما همه تحت فشار قرار دادند به تماس نیست در بیمار یا در معرض خطر نظم و انضباط” یک مهماندار نوشت: در رسانه های اجتماعی ،

اکثر شرکت های هواپیمایی کار بر روی یک سیستم امتیاز برای unexcused غیبت و یا دیگر گناهان با یک شماره خاص تبدیل شدن به علت فسخ است. بیش از یک دوجین خدمه پرواز گفت که حتی اگر آنها به حال علائم یا تا به حال در تماس با بیمار مسافران آنها تا به حال برای تولید یک دکتر را توجه داشته باشید و یا تست مثبت به منظور اجازه به خود قرنطینه با پرداخت. بین تست کمبود و خود را گیج کننده و نه آسان بود برای تهیه. چندین گفت: زمان به آنها گفته شد به “خود-نظارت و نگه داشتن کار” حتی در حالی که آنها منتظر دریافت نتایج آزمون عقب احتمالا آلوده کسانی که در اطراف آنها. “سرپرست من گفت که یک نکته از دکتر من گفت: من نیاز به قرنطینه کافی نیست و نیاز واقعی مثبت آزمون” یک پرواز مستقر در فیلادلفیا گفت. “من شرکت هواپیمایی که به من گفتن من نیاز به بازگشت در 2 روز قبل از من دریافت نتایج من پشت” یکی دیگر اضافه شده است.

پس از چند پرواز و همچنین بسیاری از نگرانی در مورد آوردن ویروس در خانه به خانواده خود را. بسیاری از آنها با توسل به ماندن در “سقوط پد” های یک آپارتمان با دیگر خدمه پرواز. “کارکنان شرکت هواپیمایی در حال آزمایش مثبت روزانه. ما در امان نبود” یکی از پرواز گفت: زمان. “ما به خانه و نوار برهنه در گاراژ ما به عنوان نه آلوده به خانواده های ما. یک بار مثبت و یا در معرض ما قرنطینه در شهرهای عجیب و غریب برای 14 روز.”

به عنوان جهان آموخته است در طول بحران یک مشکل کلیدی در مبارزه با این بیماری را گسترش فقدان اطلاعات است. در مورد خطوط هوایی انتقال چند خدمه پرواز در زمان مشکل ریشه در بخشی از قوانین سختگیرانه در صحبت با مطبوعات و یا ارسال عکس یا مشاهدات در رسانه های اجتماعی. برخی از خدمه پرواز خواسته شده توسط مافوق به حذف انتقادی رسانه های اجتماعی پست ها و یا کسانی که در آن آنها اعلام کرد که آنها تا به حال آزمایش مثبت مسئولین می گویند. “مدیریت به من گفت که “تن آن را” در رسانه های اجتماعی به خاطر من شد و باعث ترس و وحشت در میان FAs” نوشت: در یکی از خدمه پرواز گروه در مارس 23.

آن را نه تنها شرکت های هواپیمایی درخواست از آنها برای آرام ماندن. خدمه پرواز می گویند که آنها متوجه آینده خود را وابسته به صنعت هواپیمایی مالی دولت و در نتیجه فشار همسالان برای انجام بخشی خود را برای حفظ شغل خود را. رهبران صنعت هشدار داده اند که COVID-19 شیوع بدتر خواهد بود برای شرکت های هواپیمایی از 9/11 حملات تروریستی است. در حالی که 50 میلیارد دلار کمک مالی توسط کنگره تصویب به عنوان بخشی از آن coronavirus امداد لایحه ارائه خواهد شد برخی از نقدی کوتاه مدت بعید است به نوبه خود این صنعت در اطراف تا زمانی که مسافران می توانند شروع به پرواز دوباره. “این را فقط من می ترسم هیچ یک از ما ممکن است یک شرکت به بازگشت بیش از حد” یک پرواز اشاره کرد.

عموم شرکت های هواپیمایی باید در عمل با افزايش ضرورت برای اطمینان از مشتریان آنها تغییرات لازم. بسیاری از جمله خطوط هوایی آمریکا و غرب باید حذف مواد غذایی و نوشیدنی خدمات در اکثر پروازها به منظور محدود کردن قرار گرفتن در معرض. بسیاری می گویند که آنها در حال انجام بهترین خود را به ارائه خدمه پرواز با حفاظت کافی در وسط یک در سراسر کشور کمبود. JetBlue گفت: زمانی که شروع مارس 15, آنها اعلام کردند که تا پرداخت اضافی 14 روز از بیمار زمان برای هر crewmember مبتلا COVID-19 یا دستور به قرنطینه توسط یک دکتر.

بسیاری از سردرگمی و عدم هماهنگی در اطراف نقش خدمه پرواز در طول یک بیماری عفونی شیوع مانع شده اند می تواند اگر هر دو دولت ایالات متحده و شرکت های هواپیمایی به دنبال درس های گذشته جهانی بهداشت بحران گفت: انجمن از خدمه پرواز بین المللی رئیس جمهور سارا نلسون. پس از اپیدمی ابولا در سال 2015 او و دیگر خدمه پرواز طرفداران پرواز به آتلانتا برای دیدار با ایالات متحده و مقامات CDC به انتخاب و توسعه دستورالعمل های جدید برای چه هواپیمایی خدمه باید رسیدگی بیماری مسری شیوع است. اما تعداد کمی از این اقدامات به نظر می رسید به اجرا شده است در طول بیماری همه گیر کوروناویروس که او تا حدودی نسبت به خروج دسته جمعی از “حافظه سازمانی” مدنی کارکنان در سال های اخیر با بسیاری از این دفاتر حتی با داشتن بالای خود نقش پر شده است. “ما مقدار زیادی از کار خوب که نیست در اینجا اعمال می شود,” او می گوید. “آن را ساخته اند یک تفاوت.”

این بیماری به خودی خود نما چالش های جدید است. شرکت های هواپیمایی در پاسخ با سرعت بسیار بیشتری به کار با پرواز های کارگری از آنها در طول اپیدمی ابولا, نلسون می گوید. اما همه گیر منتقل حتی سریعتر به سرعت در حال مهاجرت از بین المللی به پروازهای داخلی. “آن پیشی گرفت صنعت هواپیمایی خیلی سریع آن را تکان دهنده بود.” این ساخته شده بود بدتر تیره پیام از دولت فدرال و رئیس جمهور تهمت که به مدت شش هفته بر اساس استراتژی ایالات متحده آمریکا در توقف پروازها از آینده تنظیم کردن سردرگمی در میان کارگران که آنها را نگه داشته در حال اجرا است. “وجود دارد متناقض پیام از کاخ سفید است که آن را دشوار است و ناگهان همه از یک شرکت هواپیمایی شد وظیفه حفاظت از کل جمعیت” نلسون گفت.

در حال حاضر با آمریکا در یک لحظه بحرانی به عنوان آن می گذرد 250,000 موارد و 6000 مرگ و میر برخی از خدمه پرواز گفت: در زمان آنها شروع به امید خاموش شدن و رسیدن به خطوط هوایی, حتی اگر آن را به خطر می اندازد امنیت شغلی شان. تا آن زمان بسیاری خواهد پرواز. “حدس می زنم هیچ کس می توانید ببینید ترس پشت ماسک” یک پرواز شوخی darkly. “که یک به علاوه.”

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>