‘ما ابدی خارجی.’ Tzi Ma مذاکرات Tigertail Mulan و ضد آسیایی, تعصب در طول Coronavirus

Things قرار بود کمی بیش از حد خوب برای Tzi Ma. بیش از چند سال گذشته این بازیگر کهنه گرفته شده در برخی از بهترین نقش های خود را حرفه ای: ظریف پرتره از مهاجران ژنرال و بین کهکشانی می گذاریم. در این میان یک بزرگتر فشار برای آسیایی آمریکایی-نمایندگی Ma پیدا کرده است خود را در مرکز از عمل: او پدر Awkwafina را بیلی در این وداعو در ماه مارس در مورد به کشتی سوار در مطبوعات تور برای هر دو مولان (که در آن او نقش مولان پدر) و Tigertail (آلن یانگ Netflix درام است که در آن او به عنوان سرب), قبل از Mulan‘s تاریخ انتشار به تعویق افتاد و تمام غیر ضروری در کسب و کار نامیده می شد با توجه به COVID-19 بیماری همه گیر.

اما چند هفته پیش Ma شد با ضربه سخت دوز از واقعیت های آمریکا زمانی که او با نژاد برفلد و شفاهی حمله در خارج از محلی غذاهای کل در پاسادنا کالیفرنیا.

“یک مرد متوقف شد و درست در مقابل من با ماشین و گفت: راست در چشمان من ‘شما باید قرنطینه,'” Ma می گوید. “سپس او در زمان خاموش.”

Ma دیدم red; او به خانه رفت و به همراه چند تن دیگر آسیایی-آمریکایی مشهور به زودی راه اندازی #WashtheHate یک کمپین رسانه های اجتماعی بالا بردن آگاهی در مورد افزایش شدید ضد, آسیایی, بیگانه ستیزی در سراسر جهان با توجه به کوروناویروس. از آنجایی که برچسب همواره مورد استفاده قرار گیرد برای به اشتراک گذاشتن داستان از نژادپرستی در طول بیماری همه گیر.

معترض است و هیچ چیز جدیدی برای ما است که صرف بیشتر عمر خود را مبارزه با تعصب و ستم سازه. او مبارزه راه خود را از حملات از دیگر دانش آموزان در استاتن آیلند; در سال 1974 او دستگیر شد و برای اعتراض به تبعیض آمیز شیوه های استخدام در کنفوسیوس پلازا در منهتن چینی. پس از بارها و بارها خواسته بودن بازی خیلی بد کونگ فو کاریکاتور در اوایل زندگی حرفه ای او مجموعه قوانین سختگیرانه برای خود در مورد آنچه که نقش او را و را. در حالی که اعتبارات انباشت اشیاء بدست آمده—از جمله ساعت شلوغی, 24 و NYPD Blue—او اغلب sparred با نویسندگان و مدیران خود را در مورد نشانه شخصیت فقدان عمق.

Ma امیدوار است که این لحظه حاد ضد, آسیایی, بیگانه ستیزی را به عنوان یک شوکی در مورد شکننده موقعیت آسیایی-آمریکایی ها—که اغلب به عنوان یک مدل اقلیت در فرهنگ آمریکایی است. “بله ما گام. اما ما هنوز در چشم های عمومی دائمی خارجی” Ma می گوید. “ما باید یک راه طولانی برای رفتن.”

او همچنین امیدوار است که فیلم هایی مانند Tigertailمنتشر شده در Netflix بکشد در آوریل 10 در طول یک کشش است که در آن جریان های غول پیکر است که ضربه همه زمان اوج ترافیک کمک خواهد کرد که بینندگان دیدن بشریت در چهره. در این فیلم او نقش شخصیت پین-Jui یک تایوانی مهاجر که سال سختی و طولانی از دست رفته, عاشقانه, تبدیل او را تلخ و پشیمان.

“یکی از دلایل من بازیگران Tzi است که او می تواند انجام این کار بسیار با پس کوچک,” آلن یانگ Tigertail‘s, نویسنده و کارگردان می گوید. “و او را یکی از مردم ما واقعا باید رکوع را به لحاظ غلبه بر موانع و persevering.”

درباره زوم در خانه اش, Ma صحبت در مورد فیلم های جدید و جنگ های او را برپا طول سال است. در زیر گزیده ای از این گفتگو.

زمان: به من بگویید در مورد آنچه اتفاق افتاده در کل غذاهای هفته دیگر.

Ma: این محله فروشگاه های مواد غذایی—که تعجب. من پارک ماشین من و یک مرد سوار به آرامی و من به اشتباه از آن به عنوان یک حسن نیت ارائه میدهد برای من به صلیب. اما او را متوقف نمی. او فقط نگه داشته نورد در ضمن نورد خود را از پنجره به پایین. او متوقف شد و درست در مقابل من با ماشین و گفت: راست در چشمان من “شما باید قرنطینه شود.” و سپس او در زمان خاموش.

در ابتدا من گفتم: “آه شما رو من. من نه هشدار به اندازه کافی برای دیدن که در حال آمدن است.” و پس از آن من واقعا عصبانی شدم. شما می دانید که چگونه شما نگاه کنید به یک لوله شکل نما, زمانی که همه چیز شروع می شود به نوبه خود ؟ همه چیز فقط احساس درست نیست. گیجی. من احساس نقض شده است. من فقط شروع به فریاد در او. اما البته او رفته است. او در خروج از دروازه مناسب ساخت.

شما بزرگ شد کار از سنین پایین در خانواده خود رستوران در جزیره استاتن. چه شما بدانید در مورد اینکه آمریکایی-آسیایی که در محیط زیست ؟

بدیهی است کسانی که تنها دو معیشت که فراهم شد برای ما: رستوران و خشکشویی. در سراسر خیابان را از ما رستوران چینی لباس های شسته شده—و ما دو نفر در خانواده در تمام محله است. شما واقعا احساس می کنید که شما جدا شده است. شما خیلی به تنهایی در آن روز.

ویژه داستان
قهرمانان از خط مقدم
داستان شجاع کارگران خطر زندگی خود را برای نجات ما

در مدرسه ابتدایی آن را کمی ساده تر برای مقابله با, چرا که همه در مدرسه آمد به رستوران به طوری که آنها می دانم که شما. اما تاریخ بالا یک داستان متفاوت بود: آن شامل کودکان و نوجوانان از دیگر محله ها که واقعا نمی دانم شما. و زمانی که شما احساس می کنید بسیاری از تبعیض است. من به خاطر مبارزه با عملا هر روز در هفته اول در دبیرستان بود. بدیهی است که مادر من بسیار ناراحت بود با آن را دلیل این که شما به خانه می آیند خونین پیراهن پاره پاره در هر روز است.

من در بر داشت آرامش در بازیگری است. چرا که با پیوستن به باشگاه درام, مدرسه بازی است که این رویداد از سال است. من پذیرفته شد—باحال بچه در مدرسه. که زندگی من را تغییر آن با من گیر کرده. من فکر می کنم این چیزی است که ما می توانید انجام دهید به امید تغییر ادراک از ما هستند.

آیا شما شجاعت برای شکستن رستوران/ماشین لباسشویی قالب و دنبال بازیگری?

نهفته است [می خندد]. برای طولانی ترین زمان هیچ کس نمی دانست. من یک گنجه بازیگر. من برداشت مدرسه دورترین دور از استاتن آیلند: Lehman College در برانکس. به من گفت: به پدرم “مدرسه واقعا دور. می توانید از ما خرید یک ماشین؟”

او خریداری یک ماشین. بعد از مدرسه من را مطالعه اقدام در منهتن به دلیل آن را در راه خانه. نیازی به گفتن من نبود خیلی خوب در مدرسه به خاطر من قطع بسیاری بود و اختصاص تمام وقت من در تلاش برای یک بازیگر خوب است.

اما در زمان حال در تئاتر شد بسیار ساده تر. وجود دارد مقدار زیادی از بودجه: موقوفه ملی برای هنر موقوفه ملی برای علوم انسانی ایالت نیویورک شورای هنر. ما پرداخت کردم به مطالعه. من فکر نمی کنم این اتفاق می افتد امروز به دلیل هنر بودجه وحشتناکی را کاهش دهد.

چقدر دشوار بود که آن را به حرکت در فیلم و تلویزیون جهان در آن در اوایل روز است ؟

وجود دارد بنابراین بسیاری از هنرهای رزمی این فیلم که در آن ما همیشه پسر بد در حالی که قهرمان همیشه سفید است. و همیشه وجود دارد زنان آسیایی قربانی: شوالیه سفید در می آید موجب صرفه جویی و آنها در رختخواب با هم. که تنهایی مرا ناراحت است.

من واقعا معتقدم که به عنوان یک بازیگر از, رنگ, شما واقعا نیاز به بیشتر [انتخابی] در مورد نقش شما را. چرا که هر آنچه که شما انجام, مردم در حال رفتن به مانند “آه که رو به آنها. این است که چگونه ما را می بینید.” پس من مجموعه ای از این سه قانون برای خودم. من قصد ندارم برای انجام هر چیزی مگر اینکه قهرمان آسیا یا آسیایی-آمریکایی است. دو پسر, زنان آمریکایی قربانی. و شماره سه که وجود دارد یک تعادل خوب و بد از مسابقه.

بدیهی است که همه از آن تکامل یافته است. در حال حاضر من احساس می کنم که من لازم نیست که بار دیگر به دلیل احساس می کنم که وجود دارد به اندازه کافی نمایندگی در خارج وجود دارد امروز. هر تغییر ممکن است, شما باید به دنبال تغییر است. بیایید می گویند به عنوان مثال وجود دارد بیش از حد بسیاری از پزشکان را به تصویر کشیده روی صفحه. که یک مشکل بیش از حد. من امیدوارم که در آینده یکی من مکانیک خودرو. چون من مکانیک است و در آسیا—و من هرگز دیده می شود یک مکانیک خودرو روی چه کسی است. بنابراین من می خواهم برای ادامه به بررسی این نقش.

شما درگیر در انواع دیگر آسیایی و آمریکایی فعالیت در زمان ؟

ما اعتراض کنفوسیوس پلازا که من دستگیر شد در سال 1973. ما سعی به گرفتن بر روی سایت ساخت و ساز که در آن آنها ساختمان کنفوسیوس پلازا به درخواست کارگران برای کمک به ما برای جلوگیری—از آنجا که آنها نبودند استخدام کسی از جامعه است. [معترضان ادعا که DeMatteis سازمان حاضر به استخدام آسیایی, کارگران ساختمانی برای ساختمان در محله چینی ها.] و بدیهی است که آنها تا به حال به استخدام برخی شنیدها. من آمار رو در سراسر پا با میلگرد و من سقوط کرد. من بلند شدم و او آماده بود برای تنظیم مجدد صورت من.

اما در واقع یک پلیس را نجات داد الاغ من—چون من گذشته او بنابراین او ناراحت بود که من کردم دور. هنگامی که او را دیدم من تصادف کردم و به زمین افتاد و مرد دیگر از من برداشت و آماده بود تا به من رسید پلیس فریاد زد “او را ترک تنهایی! او تحت بازداشت!’ او نوع از زندگی من را نجات داد با دستگیری من.

شما بوده ام به شوخی به عنوان آسیا-آمریکای پدر. فقط در سال گذشته شما بازی نقش پدر در این وداع Tigertail و مولان. آیا شما فکر می کنید در مورد اهمیت بودن یک پدری رقم به کل یک نسل ؟

من نمی دانم آنچه من در گذشته زندگی می کند برای به دست آوردن تمام اعتبار من در این یکی. چرا که آن را به یک سفر شگفت انگیز. این همه پدران خیلی متفاوت است. و امیدوارم آنها ایجاد خواهد شد برخی از نوع از گفت و گو برای مردم می گویند “هی پاپ, چه شد زندگی؟”

همه این شخصیت های بسیار متنوع و بافت و عمیق است. آنها آنقدر در رفتن و گاهی اوقات بدون یک کلمه. این چیزی است که من لذت ببرید: مگر اینکه کلمات بیرون آمدن از خود نویسنده آنقدر درخشان, من می خواهم به می گویند هر چیزی در همه.

آن را احساس مثل شما در حال هدف قرار دادن یک رنسانس در نظر نقش شما را بازی کند ؟

آن را احساس مانند آن را به من. این تغییر اتفاق افتاده است, من می خواهم بگویم شاید پنج سال پیش. در گذشته خواندن اسکریپت همواره “چه می توانم نجات? وجود دارد هر چیزی در مورد این داستان این است که من می توانم زنده?”

اما به تازگی شخصیت ما تبدیل به سه بعدی. در نهایت من فکر می کنم ما در زمین جامد برای بار اول: که ما نه عطر و طعم از ماه. که ما در حال گرفتن نیست که یک گام به جلو دو گام به عقب’ تانگو. چرا که من آن را ببینید. من دنبال این اسکریپت راه من. من به دنبال در آنها و گفت: “وای! این داستان فوتی و فوری است. اینها صداهای مختلف ما در جامعه است.”

و این نه فقط در مورد کیفیت آن و همچنین در مورد مقدار از فیلم در حال ساخته شده و درک است که افراد دیگر فراهم شد فرصتی به شکست است. من درک می کنم که مردم شکایت “که یک فیلم خوب.” شما می دانید چه—آره شاید. اما در مورد فیلم بعدی? آنچه در مورد فیلم بعدی? شما باید برای دیدن این بازی طولانی—کلیت آن است.

من هیجان زده برای نسل جوان از بازیگران. آنها در حال رفتن به قادر به معرض بزرگ نوشتن به طوری که آنها لازم نیست برای انجام آنچه من: واقعا از طریق اسکریپت با شانه دندان خوب و فهمیدن “چگونه می توانم آن را حل کنم؟”

Tigertail می رسد در یک لحظه از قرنطینه و افزایش بیگانه ستیزی. چه نقشی می تواند آن را بازی در این لحظه ؟

من فقط امیدواریم که که ما در حال حاضر دیگر نگاه کنید که چگونه انسانی هستیم: چگونه ما به عنوان ناقص و پیچیده به عنوان هر کس دیگری. تا زمانی که ما در حال گرفتن این فرصت برای به اشتراک گذاشتن این مهاجر سفر, امیدوارم, شما در حال رفتن به یک درک بهتر از ما است.

در مرکز فیلم مملو رابطه بین شخصیت خود را که با اکراه مهاجرت به ایالات متحده, و دخترش آنجلا که اینجا متولد شد. آیا شما را از هر شخصی از داستان را که در رابطه با زندگی ؟

Pin-Jui یک شخصیت من اختصاص داده شده به برادر من که تا به حال همان نوع سفر است. او یک معمار در هنگ کنگ اما مدرک خود را به رسمیت شناخته نمی شد اینجا. بنابراین او را مجبور به بازگشت به مدرسه—اما ما یک خانواده بزرگ بنابراین ما باید به خرید و رستوران. او یک آشپز و او را بسیار انجام طبخ به دلیل آن است—اما دیگر یک معمار.

او را از 18 به 20 سال از من بزرگتر بود. در هنگ کنگ, من به یاد داشته باشید او را از رفتن به آستانه سال جدید احزاب و بازگرداندن noisemakers و کلاه برای ما به بازی با. او رفت و هرگز به یک سال جدید حزب حوا در اینجا در امریکا تا کنون.

هنگامی که شما را به این فداکاری آن نمی تواند چیزی را به شما. او یک مرد مختلف: بسیار رواقی بسیار آرام است. که باعث می شود روابط بسیار سخت است زیرا شما باید این مقید کردن خشم است. و شما نمی تواند عصبانی چرا که اینها بچه های خود را. بنابراین شما در نگه داشتن فشار دادن و هل دادن عمیق تر و عمیق تر در داخل از شما. و وجود دارد باید برخی از نوع از آزادی در جایی—و خدای ناکرده اگر شما در پایان دریافت از آن است.

رابطه بین آنجلا و پین-Jui مانند آن است. او در حسرت این عشق به پدر و مادر—و یک نوع متفاوت از عشق به پدر و مادر. با بچه ها در مدرسه این بود: “من پدر و آغوش و بوسه من. پدرم می گوید: او مرا دوست دارد.” اما او نمی گرفتن که. بنابراین شما باید دو whammy: نه تنها روابط خود را تیره و تار اما شما هنوز همان نوع از “عشق” شما دیدن دوستان خود را در حال گرفتن.

در سال گذشته مولان ستاره Yifeu لیو آمد زیر آتش برای ابراز حمایت پلیس هنگ کنگ در رسانه های اجتماعی و بسیاری به نام تحریم از فیلم است. پس از آن blowup, آیا دیزنی به شما هر گونه دستورات در مورد چه چیزی یا چه می گویند در مورد اعتراضات?

تا آنجا که ما ساخت اظهارات مردم نباید ما را که به طور جدی. دکتر Fauci بله—گوش دادن به آن مرد! اما شما ما را در یک پایه قرار دادن. آن را سخت در موضع ما در بسیاری از راه های. ما در حال تحویل از فرهنگ پاپ که جهان می بیند. و ما سعی می کنیم به مسئول: برای ترویج چیزهایی که ما احساس می کنیم که مهم هستند. اما با توجه به افرادی که در ترانشه. توجه به افرادی که می توانم به شما بگویم صادقانه در مورد جهان وضعیت, به عنوان مخالف به ما.

خداحافظی تعجب بود و آمار در ایالات متحده, اما آن را انجام نمی به خوبی در چین. آیا شما فکر می کنم آن را ممکن است برای یک فیلم مانند مولانبه متحد شرق و غرب مخاطبان?

[آه] یکی تنها می تواند امید. ما آن را انجام دهد و ما آن را ارسال وجود دارد. برخی از من امید را پیدا خواهد کرد آن را به عنوان سرگرمی; شاید آن می تواند دانه را در ذهن خود را که احتمالا وجود دارد یک پل در جایی.

که بیگانه ستیزی دائمی تعبیه شده در جامعه آمریکا و یا می توان آن را ریشه کن کرد به نحوی ؟

من خیلی خوش بینانه اما این چیزی است که من رو در طول زندگی من, بنابراین من آن را می دانم ain’t gonna change که بسیار. ما قصد داریم در ادامه به صورت آن: به طور دائمی خارجی.

تا آنجا که آنچه که ما می توانید انجام دهید: ما باید به عقب برگردید و فکر می کنم در مورد تاریخچه و کسی که برای اولین بار آمد. زمانی که ما به این کشور ما به ساخت یک راه آهن. این بچه ها عادی نیست بچه ها. آنها قوی هستند, انعطاف پذیر, صوتی یکپارچه. هزاران نفر از مردان در اعتصاب برقراری ارتباط با تلفن های همراه آنها رفت مایل به بالا و پایین خط قرار گرفتن هر کس در همان صفحه. بزرگترین جنبش کارگری تا کنون: ما آن را انجام داد. ما باید به کانال آن بچه ها.

ما سنگین شرکت کنندگان در جنبش حقوق مدنی. ما خجالتی نیست در مورد آن. شما ببینید شگفت آور, آسیایی-آمریکایی ها به رسمیت شناخته شده در این ظرفیت مانند یوری Kochiyama. بنابراین من فکر می کنم ما در حال فراموش کردن خودمان کمی. ما خریداری کرده اید به خود ما کلیشه ای: که ما آرام تر و مطیع. ما محترمانه—و این درست است. اما ما نمی ایستادگی کردن برای خودمان.

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>