وانگاری Maathai: صریح محیط زیست

تصمیم به جایزه حفاظت از منابع طبیعی با جایزه صلح نوبل آمد و به عنوان یک سورپرایز در سال 2004. در عین حال آن را تاکید بر نقش وانگاری Maathai را جنبش کمربند سبز در ساختمان صلح آمیز و عزت پایدار جامعه است.

چگونه بود وانگاری Maathai اولیه زندگی ؟

وانگاری متعا Maathai متولد شد و در سال 1940 در Tetu روستا در ارتفاعات مرکزی کنیا حدود 160 کیلومتر (99 مایل) از شهرستان پایتخت کنیا نایروبی. او در میان 800 جوان آفریقایی در سال 1960 به تحصیل در ایالات متحده از طریق کندی ترابری برنامه کمک هزینه تحصیلی.

چه شد وانگاری Maathai دستاوردهای در دانشگاه ها?

او مورد مطالعه علوم زیستی در ایالات متحده آمریکا جایی که او به خود جلب کرد با الهام از جنبش حقوق مدنی. مطالعات بیشتر او را به کنیا و سپس به آلمان است. Maathai اول زن از شرق و مرکز آفریقا به کسب مدرک دکترا; او رفت و تبدیل به اولین زن دانشیار در شرق و مرکز آفریقا. در سال 1976 وانگاری Maathai شد رئیس اداره دامپزشکی آناتومی در دانشگاه نایروبی که در آن او در زمان پست خود به عنوان دانشیار در سال بعد.

چگونه بود وانگاری Maathai کمربند سبز جنبش به دنیا آمد ؟

Maathai معرفی ایده جامعه مبتنی بر کاشت درخت است که او را به توسعه مبتنی بر گسترده سازمان مردمی است که او را به نام جنبش کمربند سبز (GBM). جنبش تاسیس شد و در سال 1977 تحت نظارت شورای ملی زنان کنیا (NCWK) به عنوان یک پاسخ به انرژی و آب و نیازهای زنان روستایی در کنیا. در طول سال Maathai را GBM کاشته شده بیش از 51 میلیون درخت در کنیا. کار در مردمی ملی و سطح بین المللی جنبش بر ساختمان آب و هوا انعطاف پذیری و توانمند سازی جوامع و به خصوص زنان برای پرورش فضای دموکراتیک و پایدار معیشت.

چگونه وانگاری Maathai قهرمان حقوق بشر است ،

Maathai مشهور است برای مبارزه با غصب زمین و برای حفاظت از آب حوضه آبریز مناطق و فضاهای سبز در کنیا. در سال 1989 در حالی که کنیا شد و هنوز هم تحت یک حزب حکومت به رهبری و سپس رئیس جمهور دانیل arap وزارت امور داخله رهبری مبارزه با ساخت و ساز 60-طبقه کنیا بار رسانه ها اعتماد مجتمع تجاری در پارک اوهورو – 13 هکتار (130,000 متر مربع) مکان تفریحی پارک مجاور به منطقه کسب و کار مرکزی از نایروبی.

یک دهه بعد او رهبری یک گروه از شهروندان نگران به مقابله با اراذل و اوباش استخدام فاسد توسعه دهندگان که در تلاش بودند برای گرفتن Karura جنگل – شهری جنگل gazetted در سال 1932 واقع در پایتخت. در اصل اندازه گیری 1,041 هکتار ذخیره شده است به کاهش 564 هکتار با توجه به توسعه دهندگان’ تهاجم با توجه به یک سال 2005 کنیا گزارش غیر قانونی تخصیص زمین.

وانگاری Maathai نیز عمیقا درگیر با مبارزه برای چند حزب دموکراسی را در کشور خود. در سال 1992 سال چند انتخابات Maathai در زمان رهبری یک گروه از مادران مبارز که در اعتصاب غذا در پارک اوهورو در نایروبی. زنان هم با یکی دیگر از فعالیت های سیاسی گروه شناخته شده به عنوان آزادی زندانیان سیاسی (RPP) بودند و خواستار آزادی فرزندان خود محبوس در زندان بدون محاکمه سیاسی تحریک میکند. زنان لخت ماموران امنیتی پس از شکست کردند. آنها باقی مانده مبارز برای تقریبا 11 ماه پس از آن دولت حمایت و منتشر زندانیان سیاسی. آن بخش از Uhuru پارک بعدها به نام آزادی به گوشه بزرگداشت آن حادثه.

پس از مقدمه ای از دموکراسی چند حزبی جنبش کمربند سبز به رهبری Maathai بود و کلام در آموزش جوامع در حکومت داری خوب, تقویت صلح و حفاظت از محیط زیست است.

چگونه بود وانگاری Maathai افتخار برای او کار می کنند ؟

برای او پیشگامانه دستاوردهای وانگاری Maathai اهدا شد جوایز بی شماری در میان آنها حق امرار معاش جایزه گلدمن محیط زیست جایزه به ایندیرا گاندی جایزه و فرانسه لژیون افتخار است. در سال 2005 یازده سران دولت در کنگو منطقه منصوب او سفیر حسن نیت به کنگو اکوسیستم جنگل.

در سال 2004 او به دست آمده یکی از بالاترین افتخارات زمانی که برای دریافت جایزه صلح نوبل, کمیته اهدا شد او جایزه صلح نوبل برای مشارکت در توسعه پایدار و دموکراسی و صلح در کنیا و در آفریقا است.

من برخی از وانگاری Maathai را قول به یاد ماندنی!

“نسل است که تخریب محیط زیست است نسل می پردازد که این قیمت. که مشکل است.”

“حقوق بشر هستند و نه چیزهایی هستند که بر روی میز قرار داده برای مردم برای لذت بردن از. این چیزهایی که شما برای مبارزه و پس از آن شما محافظت می کند.”
“امروز ما مواجه با یک چالش است که خواستار تغییر در تفکر ما به طوری که بشریت متوقف می شود و تهدید کننده زندگی خود را-پشتیبانی از سیستم. ما به نام برای کمک به زمین برای التیام زخم ها و, در روند درمان خود ما – در واقع به آغوش کل خلقت در تمام تنوع آن زیبایی و تعجب می کنم. به رسمیت شناختن است که توسعه پایدار و دموکراسی و صلح در حال تفکیک است یک ایده که زمان آن فرا رسیده است.”
“من بسیار آگاه از این واقعیت است که شما نمی توانید آن را به تنهایی. این کار تیمی است. هنگامی که شما انجام آن را به تنهایی شما را اجرا خطر است که زمانی که شما دیگر هیچ کس دیگری آن را انجام دهد.”

چگونه است که وانگاری Maathai به یاد ؟

وانگاری Maathai درگذشت پس از نبرد با سرطان تخمدان در 25 سپتامبر 2011, سن 71.

در سال 2012 اتحادیه آفریقا تعیین شده در مارس 3, به عنوان وانگاری Maathai روز. روز مشاهده شده است در رابطه با آفریقا محیط زیست در روز است.

در سال 2016 نایروبی شهرستان دولت تغییر نام جاده جنگل به عنوان پروفسور وانگاری Maathai جاده

این وانگاری Maathai موسسه صلح و محیط زیست (WMI) در دانشگاه نایروبی تاسيس شد به افتخار تشخیص جشن پیشبرد و جاوید آرمان و آثار استاد وانگاری Maathai.

مشاوره علمی در این مقاله ارائه شده توسط مورخان استاد Doulaye konaté را لیلی Mafela دکتری و استاد کریستوفر Ogbogbo. آفریقایی ریشه های پشتیبانی شده توسط گردا هنکل پایه و اساس است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>