ونزوئلا در برزخ

رهبر مخالفان ژوئن Guaidó ملاقات با رئیس جمهور تهمت هفته گذشته است. آیا او هنوز هم شانس گرفتن قدرت ؟ در اینجا همه چیز شما نیاز به دانستن:

چرا Guaidó در واشنگتن ؟
یک سال پس از او جاروب بر روی صحنه بین المللی به عنوان رهبر یک قیام است که می تواند دموکراسی به ونزوئلا خوان Guaidó ستاره است و کاهش نیافته است. در ژانویه 2019, Guaidó شد رئیس مجمع ملی تنها منتخب دموکراتیک بدن باقی مانده در این کشور بعد از رئیس جمهور نیکولاس مادورو برنده انتخابات تقلب برای دور دوم. مجمع اعلام کرد مادورو نامشروع و Guaidó سپس 35 اقدام رئیس جمهور. او به سرعت سعی در دامن زدن به طور کلی قیام علیه حکومت فاسد و مستبد مادورو رژیم امیدوار است که ارتش را به سمت خود. آمریکا و بسیاری از دولتهای غربی به رسمیت شناخته شده او را به عنوان ونزوئلا حق رهبر است, اما روسیه با عجله به ساحل تا مادورو را کنترل و تلاش برای سرنگونی مادورو به زودی fizzled. پس از آن ونزوئلا سیاست شده اند در یک بن بست با مادورو هنوز به طور کامل مسئول است. ماه گذشته مادورو حامیان قفل شده Guaidó و پیروان خود را از مجلس و Guaidó راه اندازی یک دو هفته ای تور جهانی به امید به دست آوردن شتاب با مخالفت جنبش پایان دادن به سفر خود در واشنگتن است.

چه تهمت قول ؟
رئیس جمهور تهمت خاص Guaidó به عنوان مهمان افتخاری در این دولت از آدرس اتحادیه تماس او را “درست و مشروع رئیس جمهور ونزوئلا” پیشرو یک “صالح مبارزه برای آزادی است.” مغلوب ساختن پیشی جستن برگزار شد تا ونزوئلا سقوط اقتصادی به عنوان یک مثال از شر از سوسیالیسم نشانه آن است که او در نظر دارد به استفاده از این کشور به عنوان یک داستان عبرت انگیز خود را در سراسر مجدد انتخابات. مغلوب ساختن پیشی جستن مقامات دولت گفت: آمریکا آماده شد “فلج کننده” تحریم های جدید علیه ونزوئلا را به دولت ارائه شده اما هیچ جزئیات. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در حال حاضر منجمد همه دولت ونزوئلا و دارایی و منع معاملات با شرکت های ایالات متحده و تصویب یک تحریم نفتی. هر چند با هدف Maduro این اقدامات تقویت فروپاشی اقتصاد ونزوئلا. تولید ناخالص داخلی منقبض شده است متناوب 73 درصد از مادورو در زمان و تورم ارائه شده است بولیوار بی ارزش است. اما مادورو هنوز دوستان قدرتمند به ویژه روسیه است.

چگونه است که روسیه کمک مادورو?
روسیه حمایت کرده است ونزوئلا همیشه از ایرانیها سلف مرحوم هوگو چاوز انتخاب شد در سال 1998 به سبک قدیمی سوسیالیسم به کشور است. مشتاق به پروژه قدرت در ایالات متحده خود نیمکره روسیه به فروش می رسد برخی از $4 میلیارد دلار سلاح به ونزوئلا از سال 2005 تا 2008 و شروع به ساخت عمیق سرمایه گذاری در بخش انرژی. پس از مادورو در زمان کار در سال 2013 کرملین تکیه او را از نظر مالی و نظامی و ارسال او 36 روسی Su-30MK2 جت های جنگنده به ارزش 10 میلیارد دلار. زمانی که مادورو به نظر می رسید در ضعیف ترین بهار گذشته روسیه با ارسال مشاوران نظامی و S-300 surface-to-air missile system — به نشان می دهد که خطرات ناشی از آمریکا مداخله نظامی بالا خواهد بود. و هنگامی که مغلوب ساختن پیشی جستن آمار ونزوئلا با تحریم ها در تابستان گذشته دولت روسیه و شرکت نفتی روس نفت نجات مادورو با نقض تحریم شد و اصلی معامله گر نفت ونزوئلا حمل و نقل آن به خریداران در چین و هند است. روسیه نیز در دسترس ساخته شده میلیاردها دلار وام و یک بانک روسی شروع به ارائه ونزوئلا جدید cryptocurrency از پترو.

چگونه است که ونزوئلا اقتصاد ؟
روسیه و تزریق پول نقد همراه با مادورو اخیر ترک سوسیالیستی کنترل قیمت ها تا حد زیادی بهره مند ونزوئلا نخبگان ثروتمند است. کاراکاس هنگامی که یک صحنه از قفسه های خالی و گاز و خطوط و تظاهرات توده ای در حال حاضر bustles با رستوران ها و کافه ها و نشانه های دیگر از شرکت های خصوصی. با مادورو را تشویق ونزوئلا که احتکار دلار آمریکا در اوایل در حال حاضر هزینه های آنها را در مواد غذایی وارداتی و ماشین و سرگرمی. برای کسانی که مؤمنان واقعی در چاوز سوسیالیسم — که آیا آسانسور بسیاری از فقر در ابتدا — به شعله ور عینک شدید نابرابری بد است. “این وحشی سرمایه داری که پاکسازی سال مبارزه” الیاس Jaua, چاوز معاون رئیس جمهور سابق گفت:” نیویورک تایمز.

چه در مورد در خارج از پایتخت ؟
شرایط در حال گریم. در شهرهای کوچکتر و شهرستانها کارکنان دولت از جمله پلیس را ترک کرده اند پس از چند ماه بدون پرداخت هزینه و خدمات اساسی مانند آب و برق ها پر از لکه و یا وجود ندارد. مدارس در حال اجرا توسط داوطلب پرداخت نشده معلمان است. در Parmana برای مثال یک بار موفق ماهیگیری و کشاورزی روستا تقریبا تمام چهره های قدرت چپ از جمله کشیش و دکتر و روستاییان رو به هرج و مرج مجبور شدند به دعوت کلمبیا چریک به برقراری نظم. بسیاری از افراد که می توانیم به ترک این کشور را در حال حاضر انجام می شود بنابراین خروج از برخی 4 میلیون اما U. N. ترس است که یکی دیگر از 4 میلیون از شدت ضعیف می تواند آنها را به پیوستن این سال است.

بعد چه ؟
Guaidó ندارد زمان زیادی از چپ به اعمال یک ادعا در قدرت است. ایالات متحده و اتحادیه اروپا و کشورهای آمریکای لاتین رسمیت شناختن او به عنوان رییس جمهور موقت چرا که او دارای یک قانون اساسی نقش به عنوان رئیس شورای ملی است. اما مجلس با توجه به این سال و پس از مادورو کنترل انتخاباتی دستگاه و روند خود مطمئن را به نفع خود. سران کشورهای آمریکای لاتین در حال هل دادن برای مذاکرات است که می تواند با هم مادورو و Guaidó همراه با مربوطه حامیان از جمله روسیه و کوبا در یک طرف و آمریکا و اتحادیه اروپا از سوی دیگر است. هدف این است که اجازه می دهد تا مادورو مسالمت آمیز خروج. “این در مورد ساخت یک پل طلایی” گفت: سابق رئیس جمهور کلمبیا, خوان مانوئل سانتوس, صلح نوبل, برنده جایزه. “برای کشور ما نیاز به یک صلح آمیز مذاکره راه حل — با همه ذینفعان.”

ونزوئلا مهاجر
تا پایان سال 2019 بیش از 4.7 میلیون ونزوئلا — برخی از 15 درصد از جمعیت کشور را ترک کرده بود در حال فرار از گرسنگی و فقر و جرم و جنایت شایع در بزرگترین جابه جایی در تاریخ آمریکا است. اکثر کردم فقط تا آنجا که کلمبیا پرو و یا اکوادور, جایی که آنها در حال مبارزه برای زنده ماندن. برای کمک به از بین بردن جهان دیگر عمده پناهندگان بحران از سوریه کمک کنندگان بین المللی داده اند برخی از 5000 $در هر مهاجر برای ونزوئلا رقم فقط 100 دلار است. همسایه کلمبیا که در آن 1.6 میلیون مهاجر فرود آمد تلاش برای ادغام آنها را به جای آنها خانه ای در اردوگاه با برخی از موفقیت: ونزوئلا پزشکان شده است recertified و کارگران غیر ماهر پیدا کرده اند کار بر روی قهوه و گل رنچس. اما بی خانمانی و جرم سر به فلک کشید. “ما نمی توانیم کنترل از 2200 کیلومتر از مرز” گفت: مرز رسمی فیلیپه مونز.

این مقاله برای اولین بار منتشر شده در آخرین شماره این هفته مجله. اگر شما می خواهید به عنوان خوانده شده بیشتر شبیه به آن را امتحان کنید مجله برای یک ماه در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>