آمریکا و طالبان مذاکره کنندگان باید در چند دور از مذاکرات صلح در قطر با هر دو طرف ادعا پیشرفت است. وجود دارد می تواند یک توافق صلح در روز, اما یک اشتباه هم می تواند از خط خارج شدن کل فرآیند.

در تئوری یک راه حل صلح آمیز افغانستان در تضاد است و نه دشوار است برای رسیدن به و همه اصلی طرفهای توافق بر نیاز به حل و فصل سیاسی.

با این حال پیدا کردن یک راه حل هر یک توافق می تواند در ثابت کرده است که تقریبا دست نیافتنی وظیفه.

آمریکا می خواهد به نگه داشتن چند هزار سرباز در افغانستان حتی پس از آن را نشانه صلح. طالبان خواسته است که همه ما سربازان خروج از کشور و دولت افغانستان اصرار دارد که آمریکا خروج نیروهای نظامی باید مشروط است.

بیشتر بخوانید: آلمان اصرار دارد دولت افغانستان باید درگیر در مذاکرات طالبان

واشنگتن و کابل نیز می خواهید کامل آتش بس در افغانستان در مذاکرات صلح. طالبان توافق کردند که برای کاهش خشونت اما آمریکا و افغانستان تقاضای توقف کامل.

طالبان حملات خود را علیه آمریکا و نیروهای افغان ادامه داده اند با وجود این گروه های اسلام گرا را در جریان مذاکرات با آمریکا در دوحه, قطر. سال گذشته رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به طور ناگهانی به پایان رسید مذاکرات پس از طالبان ادعا کرد که حمله انتحاری منجر به کشته شدن یک سرباز ناتو در افغانستان است. در آن زمان ایالات متحده و طالبان مذاکره کنندگان در دوحه بودند بسیار نزدیک به امضای یک توافقنامه صلح.

مذاکرات در حال حاضر از سر گرفته و با هر دو طرف ادعا های پیشرفت است. سهیل شاهین طالبان سخنگوی این گروه در دوحه گفت که بحث در مورد این قرارداد را به امضای مراسم تا به حال حتی تکمیل شده است.

اما یک توافق صلح برای افغانستان تعیین آینده سیاسی البته هنوز باقی مانده است دشوار است.

ادامه مطلب: طالبان سخنگوی سهیل شاهین: ‘ما در حال نهایی شدن قرارداد صلح با آمریکایی ها

جدید عوارض

روند صلح افغانستان شکننده باقی می ماند و نامشخص با وجود چند دور مذاکرات میان واشنگتن و طالبان در قطر. تک و عمده حمله در افغانستان دارای پتانسیل برای از خط خارج کردن تمامی مراحل ،

یک نظامی آمریکا هواپیما به تازگی سقوط کرده در افغانستان در ولایت غزنی. طالبان مسئولیت سرنگون کردن آن اگر چه پنتاگون را رد کرده و ادعا می کنند. در حالی که این حادثه ممکن است منجر به یک شکست کامل از طالبان و مذاکرات آن هنوز پیچیده روند صلح است.

“طالبان و مذاکرات را ادامه داد در سال گذشته با وجود این واقعیت است که بیشتر سربازان آمریکایی کشته شده در افغانستان در سال 2019 از هر سال پس از سال 2014” مایکل زندگی زیبا, یک جنوب آسیا متخصص در واشنگتن مستقر در مرکز وودرو ویلسون برای پژوهشگران گفت: DW.

“در حالی که رئیس جمهور تهمت ممکن است بحث تخریب و تهدید به توقف مذاکرات در زمانی که طالبان در, کشته شدن سربازان آمریکایی در پایان مذاکرات باید ادامه داد و هر بار بیش از سال گذشته البته با برخی از گاه به گاه مکث,” او اضافه شده است.

ادامه مطلب: چرا طالبان صلح نمی خواهد پایان خونریزی در افغانستان

Taliban claimed they shot down a US military plane in Ghazni province

طالبان ادعا کرد که آنها به ضرب گلوله یک نظامی آمریکا هواپیما در ولایت غزنی

کارشناسان همچنین می گویند که طالبان در حمله به افغانستان و امریکا نیروهای امنیتی هستند نه تنها موضوع مهم; عدم هماهنگی بین افغانستان و آمریکا و همچنین در میان مقامات افغانستان — نیز مؤثر بر روند صلح است.

“هنوز هم وجود دارد هیچ وضوح به عنوان کسی که بحث به طالبان از دولت افغانستان” شهلا فرید یک عضو سابق شورای عالی صلح افغانستان گفت: DW. “همچنین مقامات افغان نمی دانم آنها چه می خواهند برای مذاکره با طالبان,” او اضافه شده است.

ادامه مطلب: طالبان مذاکرات: DW خبرنگاران حساب دست اول از دوحه

بزرگتر و چالش های پیش رو

کارشناسان هشدار می دهند که بیشتر در مرحله سخت در مذاکرات صلح است و در عین حال آمده است.

“این یک مقدار زیادی از عجله کردن و انتظار است. هنوز هم من فکر می کنم که یک معامله بین آمریکا و طالبان خواهد بود ، چالش بزرگ خواهد بود pivoting از طالبان و مقابله به رسمی صلح میان افغان ها” زندگی زیبا گفت که وجود دارد بسیاری از سردرگمی در مورد آنچه درون افغانستان گفت و گو می خواهم چگونه آن خواهد بود و ساختار و چه کسی می تواند در مذاکرات جدول.

“این کمی جای تعجب است که در طول تاریخ ایران مانند این مربوط به ولایت و کشور ایالات متحده تمایل به سال و نه ماه در آنجا بسیار به کار کردن در مذاکرات” زندگی زیبا اضافه شده است.

کارشناسان همچنین می گویند که اگر مذاکرات با طالبان نیست و عملکرد قابل توجهی در نتایج به زودی به رئیس جمهور تهمت می تواند از دست دادن صبر و عقب نشینی نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا بدون توافق ترک ضعیف دولت در کابل.

ادامه مطلب: افغانستان غنی برنده رقابت انتخابات ریاست جمهوری: نتایج اولیه

“در این سناریو مردم افغانستان را رنج می برند که این کشور می تواند شیرجه رفتن به یکی دیگر از جنگ های داخلی گفت:” فرید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de