طالبان معامله — یک پیروزی برای اسلام گرایان?

آمریکا و طالبان به امضای توافق نامه در روز شنبه برای پایان دادن به 18 سال جنگ در افغانستان است. اما تحلیلگران می گویند می آید با بسیاری از امتیازات را به شورشیان ، شمیل شمس گزارش از دوحه.

این مرحله در دوحه برای مراسم امضای یک مقدار پیش بینی ما-طالبان معامله است. این توافق خواهد بود جوهر در روز شنبه با عالی رتبه آمریکا مقامات طالبان مذاکره کنندگان و نمایندگان از کشورهای مختلف به احتمال زیاد برای شرکت در این رویداد تاریخی است.

آن است که در دوحه پایتخت قطر که ایالات متحده و طالبان مذاکره کنندگان باید در چند دور از مذاکرات. سال گذشته در ماه اوت دو طرف بسیار نزدیک به نهایی یک معامله اما ما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به نام خاموش مذاکرات در ماه سپتامبر پس از حمله شبه نظامیان با نیروهای امریکایی در افغانستان است.

اما ظرف چند هفته این مذاکرات دوحه بودند در مسیر بازگشت و در کمتر از پنج ماه پس از مغلوب ساختن پیشی جستن به پایان رسید, قطر, مذاکرات آمریکا و طالبان در آستانه امضای یک توافق تاریخی. پس چه چیزی تغییر کرده بنابراین به شدت در این زمان کوتاه که واشنگتن آماده است تا به مهر و موم معامله با یکی از آن قوس دشمنان ؟

ادامه مطلب: افغانستان: یک منطقه امید به صلح پایدار

عجله مبهم است ؟

افغانستان کارشناسان می گویند این معامله این است که عمدتا در مورد خروج نیروهای آمریکا از افغانستان — یک کلید طالبان تقاضا پس از آغاز جنگ در سال 2001. رئیس جمهور تهمت نیاز به آوردن نیروهای نظامی به خاک آمریکا به افزایش خود شانس انتخاب مجدد در این سال آنها می گویند. آن را یکی از دلایل “با عجله کرد.”

“البته که می تواند مورد توجه اما ما لازم نیست که نوع اهرم فشار بر طالبان برای معامله انجام شده” Ali K. Chishti پاکستان تحلیلگر امنیتی است که آشنا با اسلام آباد نقش مهمی در روند صلح گفت: DW.

“در واقع, آن است که ارتش پاکستان استقرار که به اطمینان به واشنگتن به نمایندگی از طالبان با استفاده از نفوذ خود بر روی آنها. آنها مطمئن ساخته شده است که طالبان پاکستان نیروی طالبان افغانستان به توافق برای توقف حملات به نیروهای آمریکایی در افغانستان” Chishti گفت که مغلوب ساختن پیشی جستن با استفاده از روابط خوب خود با نخست وزیر پاکستان عمران خان برای دریافت کار انجام می شود.

این توافق نامه تصریح می کند که برگ برنده دولت را جلب نیروهای آمریکایی را به 8,600 سربازان از 12,000 در حال حاضر مستقر در افغانستان است. خواهد شد که کاهش قابل توجهی از سربازان آمریکایی در افغانستان که ترک نیروهای افغان آسیب پذیر به طالبان فشار است. پس از ما سربازان خروج رئیس جمهور دولت می تواند مجبور به مصالحه با طالبان در طول داخل افغانستان گفت و گو است.

“متاسفانه نه ما و نه کشورهای منطقه دیدن دولت در کابل به عنوان یک عمده ذینفعان. غنی است که قطعا یک نشانده اما طالبان معامله بیشتر به طالبان, ما و پاکستان” Chishti تاکید کرد.

US-Taliban deal — a victory for Islamists?

این توافق نامه تصریح می کند که برگ برنده دولت را جلب نیروهای آمریکایی را به 8,600 سربازان از 12,000 در حال حاضر مستقر در افغانستان

کارشناسان همچنین می گویند که وجود دارد نمی تواند هیچ راه دیگری برای هموار کردن راه برای یک مقدار مورد نیاز حل و فصل سیاسی در افغانستان است. طالبان که گفته می شود با حمایت پاکستان بسیار قوی در میدان جنگ با وجود طولانی ما عملیات نظامی در افغانستان جنگ زده کشور است. و ما نمی تواند حفظ ابدی حضور در افغانستان است. در پایان قرارداد صلح نیاز به یک مذاکره مناسب بین افغانستان شدند.

“ما در مورد ابهام در معامله و چگونه اندک اطلاعات مردم در افغانستان باید در مورد چه چیزی است که توافق بین آمریکا و طالبان” Humaira ثاقب کابل-بر اساس فعال حقوق گفت: DW.

“آنها در حال صحبت کردن در مورد آزادی زندانیان اما ما نمی دانیم که تحت چه شرایطی این افراد منتشر خواهد شد,” او گفت:.

“واشنگتن می گوید طالبان و دولت افغانستان برگزار خواهد شد پس از مذاکرات خود را در مقابله با شورشیان اما طالبان حفظ آنها نمی خواهد مذاکره با دولت به طور مستقیم. چه خواهد شد به طالبان و معامله اگر مراحل بعدی در روند صلح انجام کار نمی کند؟” Saqib سوال.

پیچیده داخل افغانستان مذاکرات

یک افغان در هیئت دولت در حال حاضر در دوحه شاهد طالبان و مقابله با این حال معلوم نیست که اگر آنها در حال بازی در آن است.

طالبان دوبله دولت افغانستان یک “ما عروسک خیمه شب بازی” شده اند و تمایلی به برقراری تماس مستقیم با آنها. خواهد شد که تغییر هنگامی که طالبان و توافق انجام شده است ؟

“دولت جمهوری اسلامی افغانستان از تشکیل یک کمیته برای ایجاد تماس اولیه با طالبان” صدیق صدیقی سخنگوی رییس جمهور غنی گفته DW. “ما با تشکیل آن پس از تکرار خواسته های طالبان بودند که منتقل به ما با متحدان بین المللی ما,” او اضافه شده است.

ادامه مطلب: صلح افغانستان معامله اما در چه هزینه ؟

طالبان همچنان به بی اهمیت جلوه دادن اهمیت دولت افغانستان در این روند است.

“ما نه به دعوت دولت افغانستان هیئتی به دوحه. اگر ما آنها را دعوت می کند نگرانی ما” سهیل شاهین این سخنگوی طالبان در دوحه و یک عضو از این گروه تیم مذاکره کننده گفت: DW.

“ما ادامه با توجه به چارچوب توافق در مقابله با ما است. چارچوب روشن است — ما برای اولین بار ثبت معامله خواهد شد که به دنبال اعتماد سازی فاز” شاهین گفت. “در طول اعتماد سازی فاز 5,000 ما زندانیان در زندان های افغانستان و 1,000 زندانیان که متعلق به دولت افغانستان منتشر خواهد شد. تنها پس از این مراحل می توانید یک داخل افغانستان گفتگو شروع می شود.”

گزارش اضافی توسط مسعود Saifullah.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>