طالبان توافق — یک مردسالار امر

آمریکا-طالبان معامله در دوحه مورد ستایش قرار داد به عنوان نقطه عطفی دستاورد این توافق فراهم می کند هیچ تضمینی برای حفظ حقوق زنان است. چه معنی آن را برای آینده افغانستان ، DW تجزیه و تحلیل.

“ما می خواهیم صلح و امنیت در کشور ما” گفت: خدیجه زندگی می کند که در Firozkoh منطقه غربی افغانستان ولایت غور. “طالبان و دولت افغانستان باید بنشینید و صلح” 47 ساله اضافه شده است.

در فوریه 29, ایالات متحده و طالبان امضا تاریخی معامله است که هموار راه را برای گفت و گو بین طالبان و کابل.

آمریکا-طالبان معامله در حال حاضر تحت فشار با رئیس جمهور اشرف غنی به دلیل خودداری از انتشار برخی از 5000 زندانیان طالبان و شورشیان گروه از سرگیری حملات به نیروهای افغان. پنتاگون با این حال روز پنجشنبه گفت که ما agreemeent با طالبان هنوز هم می ایستد.

اما آنچه که وجود دارد برای زنان افغان در معامله است ؟ چه تضمین را به طالبان داده شده برای حمایت از حقوق زنان ؟

اکثر زنان افغان قطعا نمی خواهید به بازگشت به misogynistic حکومت طالبان. در همان زمان آنها می خواهند تقریبا 19 سال جنگ به پایان رسیده است. بسیاری از این زنان افغانستان از دست داده اند و پدران و شوهران و پسران در جنگ.

“چگونه بسیاری از مردان جوان باید به مرگ پرسید:” مهری یک زن مسن در ولایت هرات. “افراد جوان باید با تمرکز بر آموزش و پرورش خود را,” او گفت:.

ادامه مطلب: دادگاه بین المللی پشت جنگ افغانستان جنایات پروب

زنان گم شده و از روند صلح

“کار واقعی به سوی صلح آغاز می شود در حال حاضر” طوبا سلطان افغانستان فعال حقوق زنان گفت: DW. “حقوق زنان مسائل خواهد بود بخشی از داخل افغانستان مذاکرات,” او اضافه شده است.

مشارکت زنان در روند صلح افغانستان شده است حداقل به عنوان گواه در آمریکا-طالبان مقابله مراسم در دوحه. رئیس جمهور غنی با هیئت به قطر شامل تنها یک زن است.

ادامه مطلب: طالبان معامله — یک پیروزی برای اسلام گرایان?

در حالی که بسیاری از زنان افغان آماده به سازش در حقوق برخی از desparately می خواهید جنگ به پایان رسیده است.

“تحقیقات ما در روند صلح افغانستان نشان می دهد که کسانی که بیشتر به از دست دادن بیشتر به انتقاد از این روند گفت:” ماگدالنا کیرشنر رئیس Friedrich-Ebert-Stiftung (بنیاد) در کابل ، “تحصیلکرده از زنان افغان که زمانی تعداد زیادی هستند که تمایلی به سازش در حال حاضر,” او گفت:, و اضافه کرد که بسیاری از دستاوردهای پس از سقوط رژیم طالبان در سال 2001 نرسیده که تعداد زیادی از زنان افغان.

کیرشنر خواستار کمک کنندگان خارجی به اطمینان حاصل شود که حقوق زنان محافظت در افغانستان است.

ادامه مطلب: طالبان معامله: چگونه پاکستان ‘اسلامگرا پشتیبانی’ در نهایت پرداخت می شود

صلح اما در چه هزینه ؟

تعداد زیادی از افغانها خواهان صلح با 64 درصد از افراد مورد بررسی توسط بنیاد آسیا در سال 2019 حمایت از آشتی با طالبان است. این تعریف از صلح و به چه قیمتی آن را به دست آورد — از فرد به فرد متفاوت.

“ما در حال desparate برای صلح” گفت: فاطمه (س) یک زن خانه دار در ارغنداب discrict از ولایت. “مهم نیست چه کسی می آید به قدرت است. ما فقط می خواهیم صلح” او اظهار داشت.

مسودا سلطان که شرکت در جلسه قبلی با طالبان گفت: DW که طالبان بودند احترام نسبت به آنها. “زمانی که من آنها را ملاقات متوجه شدم که آنها انسان بیش از حد — با رویاها و ترس. همه احزاب به جنگ خواهید صلح — یک نوع درمان برای غلبه بر آسیب های روانی جنگ” سلطان گفت که پس از معامله فرصت برای صلح را نباید از دست داد.

ادامه مطلب: نظر: خداحافظی به دموکراسی در هندوکش?

گزارش اضافی توسط شعیب تنها در هرات و ابراهیم Speasaly در قندهار.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>