ما رد طرح روسیه برای سوریه در شورای امنیت سازمان ملل متحد

روسیه درخواست شورای امنیت سازمان ملل تایید آتش بس در سوریه اما ایالات متحده از حق وتو-دارای حق اعمال قدرت خودداری کرد و به نام آتش بس “زودرس است.” پرسش باقی می ماند که چگونه این آتش بس به اجرا گذاشته خواهد شد.

روسیه و ترکیه توافق آتش بس در سوریه اما توافق موفق به دریافت حمایت شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه. آتش بس تایید پیشنهاد شده توسط روسیه رد شد هنگامی که ایالات متحده که یکی از پنج کشور با وتو در شورای.

سفیر روسیه در سازمان ملل متحد واسیلی Nebenzia به حال خواسته دیگر 14 اعضای شورای امنیت برای اتخاذ این توافق اما ایالات متحده آن را رد کرد و گفت آن و به نام مقابله “زودرس است.” برخی از کشورهای اروپایی با استقبال از پیشنهاد اما می خواستم برای اصلاح بیانیه.

بیشتر بخوانید: اتحادیه اروپا ‘تصمیم جدی’ در پناهندگان در میان ادلب فاجعه

مخالفان از “یک هیئت نمایندگی”

Nebenzia گفت: روسیه می خواستم به صدور یک بیانیه مطبوعاتی بعد از آن “اما با توجه به موقعیت یک هیئت از آن امکان پذیر نخواهد بود.”

چندین دیپلمات صحبت خواست نامش فاش نشود به این دلیل که جلسه بسته شد گفت که یک مرجع به ایالات متحده است. اما آنها اضافه شده است که روسیه تمایلی به مذاکره در طرح های ساخته شده توسط فرانسه و انگلستان است.

سفیر آلمان Christoph Heusgen گفت: “ما باید برای دیدن اگر این کار خواهد کرد. ما نگران میلیون ها نفر از مردم که رنج می برند وجود دارد و ما را [مانند] دیدن که این آتش بس منجر به یک نوع از مناطق امن که در آن مردم می توانند به آنها می تواند زنده ماندن.”

Aerial view taken on December 8, 2019 shows ruins of a neighborhood in Al-Bara in Syria's Idlib province (AFP/O. H. Kadour)

آتش بس برای ایران تا حد زیادی برگزار می شود به مدت حداقل 24 ساعت اول

او همچنین گفت: آلمان و انگلیس آماده شد به ارائه اضافی کمک, اما آنها نیاز به یک توافق که واقعی بود.

سفیر بریتانیا کارن پیرس نیز با استقبال از آتش بس, اما گفت که بسیاری نیاز به اتو کردن قبل از آن به عمل آمد.

“خواهد شد که نظارت بر آن ، آنچه اتفاق می افتد در غرب حلب? و انتقادی است که دولت سوریه به طور رسمی امضا خواهد شد و دولت سوریه بود که پس از مفاد آتش بس?” او گفت:.

ادامه مطلب: ادلب: “من ترجیح می دهم رنج می برند بمب از اسد’

آتش بس برگزاری

آسمان بیش از ادلب آخرین دژ شورشی بودند آرام در روز جمعه به روسیه و سوریه جنگنده های متوقف شلیک پس از نیمه شب پنج شنبه برای اولین بار در سه ماه. بسیاری از شهروندان آواره شده اند و یا فرار کرده اند به مرزها برای فرار از حملات.

رئیس جمهور سوریه بشار اسد را تایید آتش بس در تماس با رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین.

این اولین بار نیست آتش بس برای استان ادلب. آخرین باقی مانده دژ شورشی شده است کتک با حملات. نزدیک به یک میلیون نفر آواره شده اند در سه ماه. حملات با حمایت نیروهای اسد در برابر شورشیان حمایت ترکیه ایجاد کرده اند که عمده بحران انسانی است که دیده می شود برخی از 1 میلیون نفر فرار به مرز سوریه و ترکیه.

جنگ در سوریه آغاز شد که نزدیک به نه سال پیش به کشته شدن بیش از 380,000 مردم و آواره نیمی از جمعیت کشور.

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tg/اس ام اس (AP, AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>